- Хто може отримати виплати на дітей-інвалідів?
- Розмір виплат і допомог
- Регіональні особливості
- Які документи знадобляться для отримання дострокової пенсії.
- Про розмір дострокової пенсії
- Грошові кошти
- Засоби пересування
- місця проживання
- Освіта та навчання
- Медичні послуги
- 1. Дострокова трудова пенсія по старості жінкам з дітьми
- 2. Дострокова трудова пенсія по старості, що призначається батькам і опікунам інвалідів з дитинства
- 3. Дострокова трудова пенсія по старості жінкам, які мають дітей і працюють в районах Крайньої Півночі...
- Хто ж має право на дострокову пенсію?
- Як оформити дострокову пенсію?
ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЮРИСТА ПО ТЕЛЕФОНУ:
МОСКВА І МОСКОВСЬКА ОБЛАСТЬ:
САНКТ-ПЕТЕРБУРГ І Леніградской ОБЛАСТЬ:
РЕГІОНИ, федеральний НОМЕР:
Сім'ї з дітьми-інвалідами є однією з найбільш уразливих груп населення. Саме тому матеріальною допомогою таким сім'ям займається держава. мета державної політики - забезпечити такі сім'ї всім необхідним, щоб діти-інваліди вели повноцінний спосіб життя. Нижче ми дізнаємося, хто може розраховувати на отримання допомоги, яка компенсаційна виплата по догляду за дитиною інвалідом, які існують додаткові виплати на дитину інваліда до 18 років і так далі.
Хто може отримати виплати на дітей-інвалідів?
Для отримання допомоги необхідно пройти медико-соціальну експертизу (), Яка повинна визнати дитини інвалідом. Основні об'єктивні критерії визнання дитини інвалідом:
- Присутні проблеми зі здоров'ям, які викликані різними захворюваннями , Травмами або дефектами.
- Проблеми зі здоров'ям обмежують нормальну життєдіяльність.
- Дитина потребує соціальний захист і / або реабілітації.
Якщо Ваша дитина задовольняє перерахованим вище вимогам, то МСЕК визнає Вашої дитини інвалідом. Також потрібно пам'ятати, що дитині не встановлюється ступінь інвалідності, а лише присвоюється статус дитини-інваліда. Якщо стан дитини не покращиться, то після повноліття йому буде присвоєно статус інваліда дитинства 1, 2 або 3 групи (в залежності від тяжкості порушень). Оформленням пенсії повинен займатися батько або опікун. Щоб оформити допомогу по догляду за дитиною інвалідом у 2017 році, необхідно надати в Пенсійний фонд Росії (ПФР) або Багатофункціональний центр (МФЦ) наступні документи:
- Заява.
- Паспорт або документ, що підтверджує факт постійного проживання заявника в РФ.
- Свідоцтво про народження дитини.
- Висновок МСЕК.
Розмір виплат і допомог
Дитина у віці до 18 років, визнаний інвалідом, отримує право на соціальну пенсію. У 2017 році сума виплати по догляду за дитиною інвалідом становить 13.170 рублів. Також надається Щомісячна грошова виплата () і Набір соціальних послуг (НСУ). Під НСУ мається на увазі надання безкоштовних ліків, право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті , Санітарно-курортне лікування і так далі. Батьки або опікуни дитини-інваліда можуть повністю або частково відмовитися від НСУ на користь грошових виплат . При повній відмові від НСУ ЕДВ дітям інвалідам у 2017 році становить 2.527 рублів, а при отриманні повного пакета НСУ ЕДВ складе 1.478 рублів.
Також держава надає різні посібники та виплати батькам дітей-інвалідів:
- Щомісячну допомогу на дитину інваліда непрацюючому батькові, опікуну або іншій особі. Скільки платять по догляду за дитиною інвалідом? Непрацюючі батьки або опікуни отримають 5.500 рублів. Також існують компенсаційні виплати по догляду за дитиною-інвалідом особам, які юридично не є опікунами чи батьками дитини, але фактично доглядають за ним. Такі особи можуть розраховувати на отримання невеликого допомоги у розмірі 1.200 рублів.
- Оплата днів по догляду за дитиною інвалідом. Згідно із законом, один з працюючих батьків / опікунів має право на 4 оплачуваних вихідних по догляду за дитиною-інвалідом.
- Одноразова грошова допомога при усиновленні дитини інваліда. Воно становить 124.929 рублів, але тільки при усиновленні дитини-інваліда старше 7 років.
- податкові відрахування . Податкові відрахування представляють собою фіксовані виплати, які не обкладаються податком, і надаються працюючим батькам / опікунам, щоб підвищити "чисту" прибуток сім'ї. Сума податкового вирахування становить 12.000 рублів для батьків або 6.000 рублів для опікунів. Важлива відмінність відрахувань в тому, що вони, по-перше, надаються за місцем роботу і, по-друге, надаються пропорційно кількості дітей-інвалідів.
- Інші соціальні пільги і гарантії. Серед них - достроковий вихід на пенсію для батьків, знижки на покупку житла, часткова компенсація державою оплати комунальних послуг і так далі.
Регіональні особливості
Також існують регіональні і соціальні виплати дітям інвалідам у 2017 році, які надаються місцевими бюджетами на додаток до федеральним посібниками. Розмір соціальних виплат дуже сильно залежить від регіону. Розглянемо кілька прикладів соціальної допомоги в різних областях Росії:
- Додаткове щомісячну допомогу в Санкт-Петербурзі становить від 6.220 до 14.020 рублів залежно від типу і тяжкості захворювання.
- Додаткове щомісячну допомогу в Новосибірську становить від 318 до 900 рублів залежно від типу захворювання.
Скільки допомогу по догляду за дитиною інвалідом в Москві? додаткове щомісячну допомогу складе 6.000 рублів. Якщо батьки / опікуни не працює, то він може отримати додатково 6.000 рублів. У разі втрати годувальника також надається невелику допомогу в розмірі 1.450 рублів.
30.08.2017
За оформленням пенсії необхідно звернутися до відділення Пенсійного фонду в своєму регіоні. Згідно із законодавством, якщо в сім'ї виховували дитину-інваліда з дитинства, одному з батьків дано таке право. Ось умови нарахування дострокової пенсії для матері:
1. Страховий стаж понад 15 років включно. Сюди включається весь час, коли жінка була працевлаштована офіційно, це повинно відображатися в трудовій книжці.
2. Досягнення віку 50 років.
3. Підтвердження того, що дитину виховували до 8 років. На підтвердження цього беруть довідку з органів місцевого самоврядування , В якій зазначено, що претендент на пенсію брав участь у вихованні дитини аж до досягнення нею восьмирічного віку.
При дотриманні перерахованих вище вимог, жінка має право на дострокову пенсію. Також буде потрібно підтвердити інвалідність дитини і надати ряд інших документів.
Які документи знадобляться для отримання дострокової пенсії.
При зверненні за дострокової пенсією знадобляться оригінали наступних документів : Заяву (форму зобов'язані надати на місці), паспорт, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, при необхідності документи на усиновлення (опікунство), довідка, що підтверджує факт виховання дитини до восьми років, документи, що підтверджують інвалідність дитини, трудова книжка , Можуть запросити довідки про заробітної плати або інші документи. При собі бажано так само мати копії перерахованих вище паперів.
Звертатися із заявою слід за десять днів до настання права на дострокову пенсію, або в будь-який час після настання цього права.
При зверненні після настання права, дострокову пенсію почнуть нараховувати з моменту подачі заяви, перераховуватися вона не буде.
Днем звернення за пенсією вважається той день, коли працівники Пенсійного фонду розглянули заяву і прийняли документи. Другий примірник заяви, з відміткою про прийом, бажано залишити собі. Документи також можна відправити поштою, тоді датою прийому буде вважатися дата відправлення цінного листа , Зазначена в підтверджує квитанції.
При відсутності будь-яких документів або з інших істотним причин в дострокової пенсії можуть відмовити.
Про розмір дострокової пенсії
Може виникнути ситуація, що призначена пенсія буде меншою, ніж сума, яка потрібна для існування на поточну дату, тоді державою покладено доплата. Така доплата введена з метою збільшення матеріального забезпечення до прожиткового мінімуму . Право на соціальну надбавку мають тільки непрацюючі пенсіонери.
Виростити дитину є дуже складним заняттям. А коли це дитина-інвалід, то набагато важче. Але для того, щоб батькам особливих дітей було легше, державні служби надають свою допомогу у вигляді пільгових послуг. Крім цього, діти-інваліди в 2017 році повинні отримувати пенсію, тим більше що в обов'язковому порядку необхідно знати, яку допомогу згідно із законом вам належить отримувати.
Часто навіть працівники соціальної служби не знають про всі пільги, які надаються дітям-інвалідам у 2017 році. У більшості випадків останні отримують соціальну пенсію, а про решту пільги ніхто їх не повідомляє. Однак в кожному році перелік пільг стає більше. Знаючи закони, які діють в 2017 році, ваша дитина зможе отримати все необхідні пільги . Незалежно від того, який ступінь хвороби має дитина, він отримує певну категорію інваліда у разі виконання двох умов: дитина молодше шістнадцяти років, і його положення повинно відповідати одному з пунктів:
- Притаманне постійне розлад нормального функціонування організму, яке викликане травмою, пологами або хворобою.
- Втрачено можливість самостійно жити, рухатися, орієнтуватися в просторі, розмовляти, навчатися або працювати і т. Д.
- Дитина потребує соціального захисту.
Дану категорію привласнюють не назавжди, а на період від шести місяців до 5 років. Далі потрібно проходити заново обстеження, щоб була підтверджена інвалідність. Весь цей період дитині потрібно було пенсія, і її сума індексується з кожним роком. Надаються пільги будуть залежати від розпоряджень уряду Російської Федерації , Але з кожним роком вони здатні змінюватися. Так що далі розглянемо, який же розмір пенсії та інших пільг можуть отримувати діти-інваліди в 2017 році.
Грошові кошти
Уряд РФ надає матеріальну допомогу сім'ям, які мають дітей з відхиленнями.
Це можуть бути соціальні пенсії , Надбавки і виплати тим, хто здійснює догляд за особливими дітьми:
- розмір пенсії в 2017 році, яку отримують діти-інваліди, становить 13 тисяч 170 рублів і 68 копійок;
- крім неї, в 2017 році дитині належить виплачувати додаткову щомісячну допомогу в розмірі 2 тисяч 397 рублів і 59 копійок;
- дорослим особам, які доглядають за дітьми, теж потрібно було пенсія. Головним моментом виступає те, щоб вони були родичами з дитиною або ж його опікуном. Коли діти-інваліди не досягли вісімнадцяти років, то їх опікунам у 2017 році було пенсія в розмірі 5 тисяч 500 рублів, а іншим особам - 1 тисяча 200 рублів;
- крім цього, люди, які доглядають за дітьми-інвалідами, отримують щомісячний податок у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі коли батьки дитини не можуть працювати, то їм надається стандартна компенсаційна виплата, яка становить 60 відсотків від мінімального розміру оплати праці в 2017 році.
Засоби пересування
Незалежно від того, який ступінь хвороби має дитина-інвалід в РФ, йому пропонують пільги на транспорт, якщо представляти документ, що підтверджує його інвалідність. Перерахуємо деякі конкретні моменти і можливості:
- діти-інваліди, його батьки або опікуни вправі абсолютно безкоштовно їздити в громадському транспорті всіх видів як по місту, так і за його межами;
- з 1 жовтня по 15 травня переміщатися з одного населеного пункту в інший, використовуючи водний, залізничний транспорт , Автобус або літак, реально за півціни. В інший період року інваліди можуть використовувати одну поїздку абсолютно безкоштовно в обидва напрямки;
- один раз на рік дитина має право безкоштовно поїхати до місця лікування і назад;
- використовуючи автобус по місту або за його межами, які направляються до місць лікування, діти з особливостями розвитку, так само як і їхні опікуни, можуть їздити безкоштовно.
місця проживання
Дітям-інвалідам необхідні особливі умови проживання, які допоможуть полегшити їхнє життя (наприклад, широкі ліфти, пандуси тощо). Але що стосується в Загалом квартир , То інвалідам потрібні додаткові пільги по оплаті послуг і збільшення житлової площі:
- Такі діти виплачують лише половину квартплати за місяць, а також половину за телефон і комунальні послуги .
- Житло для дітей-інвалідів надається позачергово на спеціальних умовах. В першу чергу це відноситься до сімей, де дитина-інвалід з певною хворобою входить в спеціальний список.
- Діти-інваліди мають право на додаткову житлову площу або додаткові десять квадратних метрів , Причому дана житлоплоща не буде перевищувати норму.
Освіта та навчання
Інваліди є такими ж осередками суспільства, як і всі інші громадяни. Так що держава РФ намагається надати всілякі способи для отримання освіти. З цією метою інваліди можуть вибрати певну форму навчання, мають привілеї під час вступу до обраних ними установи освіти, де передбачено безкоштовне навчання. наприклад:
- в дитячі садки діти-інваліди проходять поза чергою;
- дитина має право безкоштовно навчатися в дитячому дошкільному закладі;
- відвідування недержавних або спеціалізованих дитячих установ або надомне навчання.
Медичні послуги
Для нормального життя дітей-інвалідів необхідний спеціалізований регулярний медичний догляд. З цією метою діти можуть отримувати такі медичні послуги , Як:
- безкоштовно отримати препарати і ліки, прописані лікарем;
- безоплатно надаються при необхідності протези та інші ортопедичні товари;
- велоколяски або крісло-коляски (без оплати);
- надається одна безкоштовна путівка для дитини-інваліда та того, хто його буде супроводжувати;
- видача лікарняним тому , Хто супроводжує інваліда на весь час перебування в санаторії, включаючи дні проїзду.
Зазначені соціальні пільги в наш час складають 882 рубля. В принципі, є варіант відмовитися від них і отримувати як грошову добавку в основний розмір пенсії.
Дострокова пенсія громадянам з дітьми та інвалідами
1. Дострокова трудова пенсія по старості жінкам з дітьми
Відповідно до ст. 28 ФЗ «Про трудові пенсії» жінка може претендувати на дострокову трудову пенсію по старості при дотриманні наступних умов:
Умова дострокової трудової пенсії по старості 1
Жінкою було виховане 5 і більше дітей до досягнення ними віку 8 років.
Умова дострокової трудової пенсії по старості 2
Досягнення жінкою 50-річного віку.
Умова дострокової трудової пенсії по старості 3
Страховий стаж жінки повинен складати не менше 15 років.
Увага. Причина, по якій мати не змогла виховати дітей до досягнення ними встановленого віку, не має значення для призначення дострокової трудової пенсії.
Громадянка Іванова має п'ятьох дітей, четверо з яких виховувалися нею до досягнення ними 8 років. Відносно п'ятого дитини вона була позбавлена батьківських прав, коли йому виповнилося 6 років. Таким чином, вона не набула права на дострокову трудову пенсію по старості.
Приклад призначення дострокової трудової пенсії по старості:
Якщо жінка має 10 дітей і щодо п'яти з них вона позбавлена батьківських прав , А решта п'ятеро були виховані їй до 8 років, то вона зберігає право на дострокову трудову пенсію.
Виховання усиновлених дітей дає матері ті ж права на отримання дострокової трудової пенсії, що і виховання рідних. Відносно пасинків і падчерок дана норма буде діяти, якщо був здійснений процес усиновлення.
2. Дострокова трудова пенсія по старості, що призначається батькам і опікунам інвалідів з дитинства
Право на дострокову трудову пенсію по старості може бути реалізовано одним з батьків інвалідів з дитинства при дотриманні наступних умов:
по-перше, якщо дитина виховується до досягнення нею віку 8 років;
по-друге, якщо батьком досягнута встановлена вік (для чоловіків 55 років, для жінки 50 років);
по-третє, якщо страховий стаж батька становить не менше 20 років у чоловіків, не менше 15 років у жінки.
Приклад призначення дострокової трудової пенсії по старості:
У родині є п'ятеро дітей, один з яких є інвалідом. Матері в віці 50 років може бути встановлена дострокова трудова пенсія по старості як народила і виховала до 8-річного віку п'ятьох дітей. Батькові може бути встановлена дострокова трудова пенсія по старості у віці 55 років як виховав дитину-інваліда з дитинства (дитини-інваліда) до досягнення нею віку 8 років.
Правом на дострокову трудову пенсію по старості можуть скористатися як мати, так і батько дитини.
До червня 2006 р право на дострокову трудову пенсію по старості мали тільки матері дітей-інвалідів. З 16 червня 2006 р зв'язку з внесенням змін до ФЗ «Про трудові пенсії» право вийти на дострокову трудову пенсію по старості в 55 років отримали і батьки дітей-інвалідів, які виховали їх до досягнення ними віку 8 років, які мають страховий стаж не менше 20 років.
Приклад призначення дострокової трудової пенсії по старості:
У сім'ї два (і більше) дитини-інваліда з дитинства. У разі виховання обох або більше дітей-інвалідів з дитинства до восьмирічного віку дострокова трудова пенсія по старості може бути встановлена і матері (у віці 50 років) і батькові (у віці 55 років).
Для того щоб реалізувати право на дострокову трудову пенсію по старості по даній підставі слід надати документи, що підтверджують інвалідність дитини.
Порядок визнання особи інвалідом для призначення дострокової трудової пенсії по старості здійснюється на підставі постанови Уряду РФ від 20 лютого 2006 № 95 «Про порядок і умови визнання особи інвалідом».
Відповідно до зазначеної постанови категорія «дитина-інвалід» встановлюється на 1 або 2 роки або до досягнення громадянином 18-річного віку.
Громадянину, визнаному інвалідом, видаються довідка, що підтверджує факт встановлення інвалідності, із зазначенням групи інвалідності, а також індивідуальна програма реабілітації. Таким чином, зазначені документи стануть підтвердженням наявності у дитини інвалідності для призначення дострокової трудової пенсії по старості.
Необхідно, щоб батько, який звернувся за призначенням цієї дострокової трудової пенсії по старості, підтвердив або факт виховання дитини-інваліда (інваліда з дитинства) за відсутності другого з батьків (наприклад, через його смерть або позбавлення батьківських прав), або той факт, що іншому батькові чи матері була раніше призначена дострокова трудова пенсія по старості в зв'язку з вихованням того ж самого дитини.
Правило про призначення дострокової трудової пенсії по старості у цій підставі поширюється на дітей, які є усиновленими дітьми, але лише в тому випадку, якщо усиновлення було здійснено до досягнення дитиною віку восьми років.
Опікунам інвалідів з дитинства або особам, що був опікунами інвалідів з дитинства, які виховали їх до досягнення ними віку 8 років, дострокова трудова пенсія по старості призначається зі зменшенням віку на один рік за кожні 1 м і 6 місяців опіки, але не більше ніж на 5 років в цілому, якщо вони мають страховий стаж не менше 20 років (чоловіки) і 15 років (жінки).
Термін, протягом якого здійснювалася опіка
Термін, на який скорочується
Пенсійний вік
Вік виходу на дострокову пенсію
чоловіки
жінки
1 м 6 місяців
4 м 6 місяців
7 років 6 місяців
По даній підставі вік, з якого особа може достроково вийти на трудову пенсію по старості, залежить від тривалості періоду опіки над дитиною.
Опіка відповідно до ст. 32 Цивільного кодексу РФ встановлюється над малолітніми, тобто особами у віці до 14 років.
Піклування встановлюється над особами, які досягли віку 14 років, аж до настання їх повноліття (тобто 18 років).
Увага. При розрахунку віку виходу на дострокову трудову пенсію по старості слід виключити період піклування над дитиною з 14 до 18 років.
3. Дострокова трудова пенсія по старості жінкам, які мають дітей і працюють в районах Крайньої Півночі або в прирівняних до них місцевостях
Право на дострокове пенсійне забезпечення надається жінкам, які народили 2 і більше дітей, після досягнення віку 50 років, якщо вони мають страховий стаж не менше 20 років і пропрацювали не менше 12 календарних років в районах Крайньої Півночі або не менше 17 календарних років в прирівняних до них місцевостях.
Умови призначення дострокової трудової пенсії по старості у цій підставі полягають в наступному:
Умова призначення дострокової трудової пенсії по старості 1
Надається тільки жінкам;
Умова призначення дострокової трудової пенсії по старості 2
Наявність двох і більше дітей;
Умова призначення дострокової трудової пенсії по старості 3
Досягнення віку 50 років;
Умова призначення дострокової трудової пенсії по старості 4
наявність страхового стажу не менше 20 років;
Умова призначення дострокової трудової пенсії по старості 5
Робота в районах Крайньої Півночі протягом не менше ніж 12 років або в прирівняних до них місцевостях - не менше 17 календарних років.
Список районів Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостях закріплений в Переліку районів Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостях, що застосовувався при призначенні державних пенсій по старості в зв'язку з роботою на Крайній Півночі, затв. постановою Ради Міністрів СРСР від 10 листопада 1967 р № 1029 «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі».
Увага. В даному випадку вік дітей і тривалість їх виховання на момент звернення за дострокової трудової пенсією по старості не має значення.
за Останніми роками з розвитком медицини кількість народжених з інвалідністю дітей якщо зменшилася, то ненабагато. Якщо додати дітей, у яких в процесі росту розвинулися захворювання, що призвели до інвалідності, то в цілому в Росії проживає багато сімей, в складі яких є діти з інвалідністю.
Для батьків дітей-інвалідів передбачено багато пільг і соціальних гарантій . Одним з таких є право на достроковий вихід на пенсію. Це право гарантується і іншим категоріям громадян.
Хто ж має право на дострокову пенсію?
- Матері п'яти і більше дітей, які виховували їх до досягнення восьми років. Ця категорія громадян має право оформити пенсію по досягненню п'ятдесяти років, за умови наявності стажу від 15 років і вище.
- Мати або батько дитини-інваліда (з подальшим переходом в статус «інвалід з дитинства»), якщо вони виховували його до восьми років. Батьки з цієї категорії можуть оформити дострокову пенсію в 55 років за наявності двадцятирічного стажу. Матері можуть оформити дострокову пенсію в 50 років за наявності п'ятнадцятирічного стажу. Статус «дитина-інвалід» діє до вісімнадцятирічного віку. Далі громадянину призначається одна з груп інвалідності із збереженням статусу «інвалід з дитинства».
- Опікуни дитини з інвалідністю, якщо вони виховували його до восьмирічного віку. Цим категоріям громадян надається право зменшити пенсійний вік всього на один рік - за кожні півтора року опіки. В цілому ж їх пенсійний вік може бути зменшений за все на 5 років, але не більше того. Щоб скористатися цим правом, чоловікам необхідно мати 20-річний стаж, а жінкам - 15-річний стаж.
Крім цього, при здійсненні права на достроковий вихід на пенсію враховуються не тільки рідні діти, але також і усиновлені діти. Померлі діти теж враховуються.
Слід врахувати, що якщо не дотримані ці умови, то батьки (опікуни) не можуть скористатися правом дострокового оформлення пенсії.
Наприклад, батько (опікун) з яких-небудь причин не виховував дитину-інваліда до восьмирічного віку. В такому випадку, в цьому праві йому буде відмовлено. Або батько (опікун) був позбавлений батьківських прав - в такому випадку право на дострокову пенсію також буде втрачено. Але може статися так, що дострокова пенсія матері була оформлена і потім її позбавили батьківських прав. У даній ситуації призначена дострокова пенсія не втрачає свою законну силу.
Як оформити дострокову пенсію?
Для того, щоб оформити дострокову пенсію до стандартного терміну (для чоловіків - 60 років, для жінок - 55 років) необхідні документи:
- Документ підтверджує те, що батько (опікун) дійсно виховував дитину-інваліда до досягнення нею восьмирічного віку. Таку довідку можна отримати в органах місцевого самоврядування, житлових конторах. Цей документ повинен підтвердити факт проживання дитини разом зі своїми батьками або опікунами. Зазвичай це довідка про склад сім'ї встановленого зразка , Які видають на вимогу паспортист керуючої компанії , ТСЖ або УФМС. Бувають випадки, коли звернулися відмовляють у видачі довідки через заборгованість за комунальні послуги. Це протизаконно! Тому необхідно звернутися до вищих органів або прокуратури.
- Довідка про те, що дитина є (або мав інвалідність колись) інвалідом. Краще надати копію акта огляду за фактом інвалідності.
- Заява встановленого зразку.
- Посвідчення особи (паспорт).
- Свідоцтво про шлюб.
6.Свідоцтво про народження дитини.
Ці документи (необхідно приготувати оригінали та їх копії) надаються до Пенсійного фонду, до відділу за місцем проживання. За встановленими правилами звернутися необхідно за 10 днів до моменту набуття права. Проте, за даними категоріями громадян, якщо вони не звернулися вчасно до територіального Пенсійного фонду, зберігається право на оформлення дострокової трудової пенсії. Але тільки дострокова пенсія буде їм призначена з моменту звернення. Наприклад, мати дитини-інваліда звернулася за призначенням дострокової пенсії в 51 рік, а не в 50 років. Звернулася в травні цього року . Пенсія їй буде призначена з 51 року і буде нараховуватися після червня поточного року. Попередній рік при цьому зарахований не буде. Тому необхідно вчасно звертатися за оформленням того чи іншого права.
Хто може отримати виплати на дітей-інвалідів?Хто ж має право на дострокову пенсію?
Як оформити дострокову пенсію?
Хто може отримати виплати на дітей-інвалідів?
Скільки платять по догляду за дитиною інвалідом?
Хто ж має право на дострокову пенсію?
Як оформити дострокову пенсію?