- Визначтеся з типом ПММ і місцем установки
- Місткість посудомийки повинна бути в 2-3 рази більше необхідного мінімуму
- Звертайте увагу на витрату води і електроенергії
- Стандартного набору 5-6 програм цілком достатньо. Бажано, щоб ПММ мала функцію половинного завантаження
- Для маленької кухні або одного-пари користувачів варто вибрати вузьку посудомийну машину
- Клас якості миття ступеня А - це норма
- Бажано вибрати машину з повним захистом від протікання
- Тиха посудомийна машина повинна мати рівень шуму до 45 дБ
- Турбо-сушка краще, якщо в пріоритеті швидкість роботи машини
- Встановити посудомийну машину можливо самостійно
- Вирішити, який фірми вибрати посудомийну машину, вам допоможуть відгуки та відео-огляди користувачів
Посудомийна машина (ПММ) хороша тим, що, по-перше, економить час і сили, по-друге, ідеально відмиває і сушить посуд за рахунок високих температур, а по-третє, економить воду.
- За один цикл її роботи вода витрачається в 4-5 разів менше, ніж при митті посуду вручну, енергоспоживання виявляється невеликим (в економ-режимі всього 8 кВТ за 1 мийку - навіть електрочайник споживає більше!).
Крім того, мити в посудомойке можна не тільки посуд, але і гребінця, пластмасові дитячі іграшки, бейсболки, гумові капці, інструменти, фільтр від витяжки, лотки холодильника і багато іншого.
Мінусами ПММ можна назвати лише деякі незручності:
- Необхідність купувати витратні матеріали (таблетки, сіль, ополіскувач).
- Машина займає місце на кухні.
- Купівля машини вельми затратна (ціна варіюється від 14 до 50 т.р.).
- На жаль, посудомийка не може завантажити-розвантажити сама себе і очистити тарілки від недоїдків (інакше виникає ризик засмічення). Іноді посуд дійсно легше і швидше вимити самостійно.
- Найчастіше посудомийка запускається 1-2 рази на день, а перед цим брудний посуд в ній накопичується. Якщо процес накопичення затягується, то камера машини починає «пахнути». Якщо ж збирати начиння в раковині, то користуватися нею стає незручно, а вид брудного складу псує весь затишок.
- Пристала їжа і нагар можуть не відмитися без попередньої або наступної ручної очистки, скажімо, скребком. З іншими забрудненнями (навіть з віковим нальотом жиру) посудомийна машина справляється за один цикл.
- На жаль, не всі можна мити автоматизовано. Наприклад, чавунна й сталева іржавіє начиння після ПММ покривається іржею, дерев'яна - розламується, а кришталь може з часом помутніти.
Правильно вибрати посудомийну машину для будинку вам допоможе наша пам'ятка.
Визначтеся з типом ПММ і місцем установки
За типом установки посудомийні машини діляться на три типи:
- Вбудовувані - машина повністю встановлюється в гарнітур, на фронтальну панель навішується фасад, панель управління розміщується на торці дверцят. Такий спосіб установки ПММ - найкращий, тому що дозволяє не порушувати одноманітність поверхонь кухні. Якщо ви плануєте установку гарнітура з нуля, то вибирайте саме цей варіант.

Панель управління вбудованих моделей знаходиться на торці дверцят
- Стаціонарні / частково вбудовані - таку машину можна вмонтувати в гарнітур частково, тобто без фасаду або поставити окремо там, де це зручно. Колір дверцята стаціонарної ПММ як правило білий, металевий, іноді чорний. Ще у стаціонарних моделей є одна перевага - ними кілька зручніше користуватися за рахунок розміщення панелі управління на дверцятах. Таким чином, щоб запустити вже завантажену машину її не потрібно відкривати, таймер показує час дня і відлік хвилин до закінчення циклу. В якому випадку варто вибрати частково вбудовану модель? У разі якщо гарнітур вже облаштований, якщо ви плануєте в майбутньому робити перестановку або, коли просто не хочеться морочитися з установкою фасаду і вибирати машину строго під розмір кухні.

Окремо стоїть посудомийна машина
Щоб частково вбудувати посудомийку під стільницю, досить зняти верхню кришку і відрегулювати ніжки
- Портативні (настільні) - якщо повнорозмірну машину ніде не поставити, виручить портативна міні-посудомийка, за розміром порівнянна з мікрохвильовою піччю. Вона підключається до крана і розміщується на стільниці. Місткість такого малятка становить 4-6 комплектів посуду. Для сім'ї з трьох осіб або, скажімо, одного холостяка цього цілком вистачає.

На жаль, компактні моделі коштують практично так само як вузькі і повнорозмірні
Місткість посудомийки повинна бути в 2-3 рази більше необхідного мінімуму
Місткість - найважливіший критерій вибору посудомийної машини. Він показує, яку максимальну кількість комплектів посуду може вимити та чи інша модель за один цикл.
- У 1 комплект посуду входять: дві тарілки (глибока і плоска), чашка з блюдцем і вилка з ложкою.
Посудомийні машини можуть вмістити в себе від 4 до 17 комплектів.
- Маленькі портативні посудомийки висотою до 50 см вміщають всього 4-6 комплектів посуду.
- Вузькі посудомийні машини шириною 45 см вміщають 10-11 комплектів посуду.
- Повнорозмірні моделі зможуть вимити від 11 до 17 комплектів посуду.
Дивіться матеріал по темі: Поширені розміри посудомийних машин .
Звертайте увагу на витрату води і електроенергії
Чим менше води посудомийна машина витрачає за 1 цикл роботи, тим менше ви будете платити не тільки за воду, але і за електроенергію. Більшість сучасних моделей ПММ витрачають не більше 14-15 л за цикл (0,85 кВт⋅ч / цикл). Застарілі моделі з витратою води близько 20 л за цикл зустрічаються рідко.
- Якщо ви хочете економити ще більше, шукайте моделі з витратою води 8-9 л за цикл (0,62 кВт⋅ч / цикл). Правда такі економні посудомийки і коштують дорожче.
- Вибираючи посудомийку, звертайте увагу на витрату води як при роботі в економ-режимі, так і в звичайному.
Стандартного набору 5-6 програм цілком достатньо. Бажано, щоб ПММ мала функцію половинного завантаження
Не варто гнатися за великим набором температурних і функціональних програм. Як показує практика, більшості користувачів базового набору з 5-6 режимів роботи цілком вистачає:
- нормальний;
- інтенсивний;
- Швидкий;
- З попереднім замочуванням;
- Економічний режим для миття слабозабрудненої посуду;
- Режим миття для тендітного посуду (наприклад, для скляних келихів або дорогого порцеляни).
Ось ще кілька корисних додаткових функцій:
- Режим половинного завантаження - дозволить мити не тільки мале число посуду, а й відмивати, скажімо, брудні овочі для приготування обіду.
- Якщо ви любите робити заготовки на зиму і варити варення, а також якщо в сім'ї є / планується маленька дитина, то не зайвою виявиться і функція стерилізації.
- Дуже корисна можливість відстрочки таймера. Вона дозволить, наприклад, завантажувати машину з вечора, а автоматичне включення налаштувати на ніч, коли всі сплять, а водопостачання і електрику коштують дешевше.
- Для сім'ї з дитиною, слід вибрати модель з опцією захисту від дітей, коли блокується двері і / або панель управління машини. Це потрібно не тільки для того, щоб малюк не збивав настройки, але і для його захисту від гарячої пари. До слова, далеко не всі моделі мають таку функцію, будьте уважні і уточнюйте цей важливий нюанс.
Для маленької кухні або одного-пари користувачів варто вибрати вузьку посудомийну машину
Вузькі посудомийки можуть мати ширину 30, 35, 40 або 45 см і вміщати в себе від 6 до 10 комплектів посуду.
Яку посудомийну машину краще вибрати для маленької кухні? Наша відповідь - вузьку і обов'язково вбудовану
- Однак, якщо є можливість вбудувати повнорозмірну модель, не варто від неї відмовлятися. Головне, вибрати машину з можливістю половинного завантаження.
Клас якості миття ступеня А - це норма
Навіть найпростіші сучасні посудомийки мають клас миття ступеня А, це означає, що машина миє посуд дуже добре. Хочете, щоб посуд відмивалася ідеально? Вибирайте моделі з маркуванням А + (чим більше плюсів, тим краще і дорожче).
Бажано вибрати машину з повним захистом від протікання
Система захисту від протікання буває двох типів:
- Система повного захисту від протікання припиняє подачу води при виявленні мінімального надлишку або пошкодженні шлангів. Якщо на вашій кухні дерев'яні перекриття (це характерно для «сталінок» і інших старих будинків) або підлогу облицьований деревом / ламінатом, то слід вибрати ПММ саме з такою системою захисту.
- Часткову захист від протікання мають недорогі машини. Вони влаштовані так, що подача води припиняється при переповненні спеціального піддону.
Тиха посудомийна машина повинна мати рівень шуму до 45 дБ
Ця порада особливо актуальне для кухні в квартирі-студії , суміщеної кухні-вітальні , А також в разі, якщо в будинку є маленькі діти або просто хтось із домочадців чуйно спить. Звичайно, чим тихіше працює машина, тим вона дорожча.
- Мінімальний рівень шуму роботи ПММ становить 38 дБ, максимальний - 55 дБ.
Турбо-сушка краще, якщо в пріоритеті швидкість роботи машини
Майже всі сучасні посудомийки мають функцію сушки - конденсаційну або типу турбо.
- Найпростіші моделі висушують посуд, можна сказати, природним чином: вимитий посуд спочатку споліскується гарячою водою, потім просто сохне, а конденсат накопичується на стінках камери і, нарешті, стікає в стік. Цей принцип сушки незручний своєї тривалістю. Поки посуд сохне, машина не подає сигнал про фініш.
- Більш дорогі машини мають вентилятор, який обдуває теплим повітрям всю мокру посуд і висушує її досить швидко.
Не можна сказати однозначно, яка посудомийна машина краще - з конденсаційної або турбо-сушінням. Адже якщо завантажувати машину тільки на ніч (як найчастіше і відбувається), то переплачувати за турбо-сушку немає великого сенсу.
- Якщо ж ви плануєте мити посуд часто і не тільки в кінці дня (наприклад, якщо ви змушені купити вузьку посудомийку і мити посуд після кожної трапези), то турбо-сушка буде дуже до речі.
Встановити посудомийну машину можливо самостійно
Як правило, установкою займаються або майстра магазину, де була куплена ПММ, меблевого салону, де була замовлена кухня або сторонні фахівці. І це правильно, особливо якщо мова йде про встройке. Однак при бажанні зробити це можна своїми руками, в цьому вам допоможе наша покрокова інструкція:
Вирішити, який фірми вибрати посудомийну машину, вам допоможуть відгуки та відео-огляди користувачів
Ось невелика добірка відео-оглядів машин популярних виробників: Бош, Арістон, Сіменс і Вирпул.
(Оцініть матеріал! Вже проголосувало: 61 середня оцінка: 4,66 з 5) Завантаження ... Підтримайте проект - поділіться матеріалом зі своїми друзями в соціальних мережах:
Також, подивіться докладний відео-огляд посудомийних машин і їх характеристик.
Читайте також:В якому випадку варто вибрати частково вбудовану модель?Яку посудомийну машину краще вибрати для маленької кухні?
Хочете, щоб посуд відмивалася ідеально?