Володіти необхідними засобами для придбання квартири частково означає лише наполовину вирішити житлове питання. Оскільки ринок перенасичений різноманітними пропозиціями покупцям, на попередній стадії належить визначитися, яку категорію житла все-таки вибрати: придбати квартири на вторинному ринку або віддати перевагу новобудовам . Необхідно відзначити, що кожен з існуючих напрямків має свої перспективними показниками і негативними моментами, визначивши найбільш вагомі параметри, дозволять покупцеві визначити якого варіанту в результаті віддати перевагу.
У більшості випадків, відзначається тенденція, що покупця останнім часом не особливо влаштовує вторинне житло за рахунок того що як правило, будинки мають старим будовою та й планування не така вільна як в новобудовах. Якщо розглядати варіант віддаленості від центральних районів, то в цьому випадку вторинне житло порівняно виграє по відношенню до новобудов. З огляду на, що в основному новобудови зводяться у віддалених районах завдяки цьому такі квартири, незважаючи на поліпшені показники площі, не можуть надати своїм власникам розвинену систему інфраструктури, що сприяє деякому дискомфорту для мешканців, які проживають в нових мікрорайонах.
Якісна відмінність між житлом в старих панельних будинках і тільки що зведених об'єктів нерухомості, безумовно, вагомі. Наприклад, новобудови мають підвищені теплоізоляційні та звукоізоляційні характеристики завдяки сучасному рівню технологічного процесу і інноваційним рішенням, які задіяні в процесі будівельних робіт, такі будинки мають підвищеними експлуатаційними параметрами, просторою плануванням. На жаль, вторинного житла не властиво і половина таких показників, тому купуючи квартиру в старих будівлях покупець, перш за все, стикається з рішенням проводити капітальний ремонт, міняти вхідні двері і встановлювати нові склопакети.

Крім цього такі квартири слід ретельно перевіряти, щоб уникнути зіткнутися з шахраями і не виявитися в результаті без грошей і квартири. Квартири, які слід відносити до вторинного житла повинні ретельно перевірятися і володіти юридичною чистотою. Існують такі ситуації, що поверхнево може здатися, що квартира не має негативних наслідків, а згодом покупець після оформлення у власність такого об'єкта може зіткнутися з низкою неприємних сюрпризів: раніше були зареєстровані неповнолітні громадяни, квартира може мати деякі обмеження, наприклад накладений арешт з боку банку . Ось і виходить, що новобудову купувати порівняно легше в порівнянні з вторинним житлом, де кожна дія має піддаватися ретельної перевірки. Єдиним недоліком новобудов є можливість реалізації житла на етапі будівництва, покупець фактично набуває неіснуючу квартиру, тому що предмет продажу не з юридичного боку і природно не з фізичної не існує, а знаходиться в стадії розробки або зведення.