Реклама
Реклама
Реклама

Інвестиції в курортну нерухомість

Якщо ви зібралися зайнятися курортним бізнесом, то почати вкладати свої інвестиції найкраще в період міжсезоння - взимку. При цьому слід звернути свою увагу на той факт, що найвигідніше купити житло в інших причорноморських країнах, ніж в нашому Криму .
Якщо ви зібралися зайнятися курортним бізнесом, то почати вкладати свої інвестиції найкраще в період міжсезоння - взимку Картина з покупкою нерухомості виглядає наступним чином. У Болгарії можна придбати двокімнатну квартиру, загальною площею 72 кв.м, в новому будинку з прекрасним видом на море, з високоякісної внутрішньою обробкою і кондиціонером, всього за 55 тис. Доларів США. У Румунії за такі ж гроші можна придбати апартаменти на березі моря. В Україні картина виглядає дещо інакше. Так, наприклад, в місті Саки, за 55 тис. Доларів можна придбати однокімнатну квартиру площею 54 кв. м в сучасному будинку з усіма зручностями, але на відстані 15-ти хвилин їзди від моря.
Вимальовується така картина, що Болгарії один кв. м житла коштує 760 доларів, а в Саках на Україні вже понад тисячу доларів США.
Дорожнеча такого житла викликана тим, що забудовники закладали в свої об'єкти занадто високу рентабельність. Якщо в країнах Європи рівень прибутку в межах 10-20% вважається нормальним, то в нашій країні цей рівень в кілька разів вище.
Такий рівень цін пояснюється високим рівнем інфляції і кредитних ставок. Якщо в Європі 2% інфляції це вже катастрофа, то у нас 20% нікого не лякає. У більшості європейських країн кредити видаються під 3-5% річних, а у нас 20% і вище. А це змушує наших забудовників закладати високий рівень рентабельності. Цілком природно, що ринок вторинного житла автоматично підтягується за первинним. Існує ще одна важлива причина - за кордоном всі комунікації держава прокладає за свій рахунок, а у нас вартість комунікацій закладена в ціну нерухомості. А ще сюди у нас входять хабара, які довелося заплатити за землевідведення.
Подивимося тепер на ситуацію з нерухомістю в деяких країнах чорноморського узбережжя.
Грузія . Через існуючий грузино-російського конфлікту багато росіян почали активно виводити свої гроші з цієї країни. Тих, хто продає нерухомість, стало значно більше, ніж тих, хто купує, і в зв'язку з цим ціни падають. Так в місті УРЕК, який славиться своїми магнітними пісками, всього за 17 тис. Доларів можна придбати апартаменти площею 36 кв.м. в новобудові на березі моря. А в такому місті як Батумі, трикімнатну квартиру можна купити за 37 тис. Доларів. Тут же за 800 тис. Доларів можна придбати діючу готель загальною площею 600 кв.м.
Абхазія. Всього лише пару років тому іноземцям, в даному випадку росіянам, дозволили купувати нерухомість. Оформленням документів займається тільки одна фірма. У зв'язку з тим, що Абхазія не втягнута в грузино-російський конфлікт, ціни на нерухомість трохи вище, ніж в Грузії, і постійно ростуть.
Туреччина . Узбережжя Чорного моря тут практично не освоюється забудовниками, і тому вибір нерухомості тут зовсім невеликий, а ціни досить високі. На узбережжі вартість житла коливається в межах від 500 до 2 000 тисяч євро. Ділянки землі на узбережжі, які мають документи на вічне користування, практично давно розкуплені. А здійснювати будівництво на ділянках, які не мають таких документів недоцільно, так такі споруди вважаються незаконними і їх можуть знести в будь-який момент.
Болгарія . За останні два роки падіння цін на нерухомість склало 30-40%. Вартість одного квадратного метра житла коливається в межах від 500 до 3500 євро. Так на Сонячному березі в декількох сотнях метрів від берега моря можна без праці придбати апартаменти за 600 євро за кв.м. А на таких курортах як Золоті піски, Бургас , Варна ціни на нерухомість починаються від тисячі євро за квадратний метр. Взагалі нерухомості в Болгарії предостатньо і до вашої уваги апартаменти, вілли, таунхауси, мезонетт, а також номери в готелях і квартири в житлових будинках. Як приклад, на Сонячному березі, один з найдешевших варіантів - в 400 метрах від берега однокімнатна квартира з усіма зручностями обійдеться в 16 тисяч доларів США.
Румунія. Тут ціни взагалі низькі. Вартість нерухомості на чорноморському узбережжі починаються від 300 євро за кв.м. У декількох сотнях метрів від моря за 35 тисяч доларів можна придбати невеликий досить пристойний будиночок. Але найкраще поїхати на місце і користуючись засобами масової інформації можна підібрати досить дешеве житло.
Росія. В даний час все чорноморське узбережжя окуповано великими забудовниками, які споруджують багатоквартирні житлові комплекси. Але ціни тут досить пристойні і часом мало не двоє вище, ніж в Криму. Тому росіяни активно скуповують житло в Україні. Якщо розглядати не тільки курортні регіони Росії, великий попит спостерігається на новобудови Москви і інших великих міст.
Наприклад, один з найдешевших варіантів - однокімнатна квартира площею 20-25 кв.м., в 15 хвилинах їзди до моря, обійдеться вам як мінімум в 21 тисячу доларів США.
Приймаючи рішення про інвестиції в курортну нерухомість треба постійно аналізувати змінюється картину на ринку житла.