Реклама
Реклама
Реклама

Печериці - фото свіжих грибів, їх калорійність, а також опис користі і шкоди

  1. Корисні властивості
  2. Використання в кулінарії
  3. Користь печериць і лікування
  4. Шкода печериць і протипоказання

Печериці є найбільш поширеними і часто вживаними грибами в світі, які ростуть в садах, на полях, пасовищах і луках. Після дощів цілком реально назбирати повну їх кошик. У більшості країн (у нас теж) вони вирощуються ще й штучно, тому саме ці грибочки досить легко і просто купити в будь-якому магазині. Печериці не бувають отруйними, їх не сплутаєш з іншими, шкідливими видами грибів, а як вони виглядають ви можете побачити на фото.

Корисні властивості

Ці смачні і корисні гриби, на думку дієтологів, допомагають людям боротися з надмірною холестерином. А низька калорійність дозволяє використовувати їх в їжу тим, хто дотримується посту або дієту. Вміст білка, який прекрасно засвоюється організмом, в даних грибах більше, ніж в м'ясі.

До складу печериць входить велика кількість амінокислот (багато з них просто незамінні для людини), мікроелементів, які нормалізують обмін речовин і стабілізують роботу серцево-судинної системи, а також вітамін В благотворно впливає на стан слизових оболонок очей і нервової системи До складу печериць входить велика кількість амінокислот (багато з них просто незамінні для людини), мікроелементів, які нормалізують обмін речовин і стабілізують роботу серцево-судинної системи, а також вітамін В благотворно впливає на стан слизових оболонок очей і нервової системи. Вміст кальцію і фосфору в цих грибах дозволяє прирівняти їх до риби, тому печериці включають до свого раціону вегетаріанці.

Пантотенова кислота, наявна в складі грибів, допомагає організму боротися з втомою, а через низький вміст калію їх часто включають в безсольові дієти, передбачені для людей із захворюваннями нирок і серця. Печериці можна їсти і діабетикам, адже в них практично немає цукру і жирів.

Використання в кулінарії

Печериці входять практично в усі страви, де використовуються гриби, а також відмінно доповнюють собою смак м'ясних і овочевих страв. Саме масове вирощування зробило їх такими популярними. У кафе і ресторанах печериць віддають перевагу за те, що ці гриби невибагливі, безпечні і мають приємний запах і відмінний смак.

Численні грибні ферми поставляють свою продукцію супермаркетам і підприємствам швидкого харчування, де з них готують піци, пиріжки та сендвічі Численні грибні ферми поставляють свою продукцію супермаркетам і підприємствам швидкого харчування, де з них готують піци, пиріжки та сендвічі. З печериць готують смачні соуси, підливи, варять супи, а також їх гасять. Їх також можна приготувати на грилі і духовій шафі. Можливе використання і свіжих печериць в салатах і для бутербродів, в цьому випадку в них зберігаються всі корисні речовини, але потрібно ретельно їх промити і почистити перед вживанням.

Крім своїх чудових смакових якостей, гриби добре засвоюються, вони малокалорійні, і їх вживання чудово підтримає в тонусі фігуру і не завадить здорового способу життя.

Користь печериць і лікування

Користь печериць давно відома, вони допомагають знизити ризик інфарктів та атеросклерозу судин, будучи природним антиоксидантом, добре виводять з організму різні шлаки Користь печериць давно відома, вони допомагають знизити ризик інфарктів та атеросклерозу судин, будучи природним антиоксидантом, добре виводять з організму різні шлаки. Підходять для харчування людей із захворюваннями шлунка та кишечника, їх вживання допомагає зміцнити нігті і волосся.

Сік грибів має бактерицидні властивості, а в Індії його використовують як основу ліки для лікування тифу. У косметології сік став часто застосовуватися в якості масок для обличчя після того, як стало відомо про здатність грибів сповільнювати появу зморшок і покращувати стан шкіри.

Шкода печериць і протипоказання

Шкода печериці теж можуть приносити, в основному за рахунок вмісту хітину, який погано засвоюється, особливо дітьми. Хітин також не дає засвоюватися корисним компонентам з грибів. Крім того, вони вбирають в себе багато шкідливих речовин з атмосфери і можуть накопичувати шкідливі пестициди.