Реклама
Реклама
Реклама

Зразок заяви на повернення страховки по кредиту

  1. Види страхування кредиту
  2. Порядок дій для повернення страховки по кредиту
  3. Способи отримання страховки по кредиту
  4. Способи повернення грошей
  5. Повернення страховки при достроковому погашенні кредиту на прикладі Ощадбанку
  6. Зразок заяви на повернення страховки по кредиту

Тепер давайте розберемося більш детально. Наприклад, ви взяли кредит на 100 тисяч рублів на один рік. Ви відмовилися від страхування, і майже навіть виплатили свій займ, але тут трапилася непередбачена ситуація, через яку ви просто не в змозі погашати залишок взятої в кредит суми.

Наприклад,

Що відбувається в цей момент? Накопичується пеня, причому дуже швидко. Ваша сума заборгованості зростає, а зробити ви нічого не можете. Банк починає вимагати погасити заборгованість, що залишилася або збере документи на подачу позову.

Природно, погасити кредит ви не в змозі. Починається судовий процес, в якому ви програєте, так як в договорі зазначено, що при форс-мажорних обставинах за вас могла виплатити залишок страхова компанія. Але, так як ви відмовилися, то на вас лягає повна відповідальність.

Ось для чого існують різні страховки. Невелика сума в місяць може захистити вас і ваших родичів від банків, які будуть «вибивати» з вас гроші або конфіскувати майно.

У деяких банківських установах прописаний такий пункт: «Якщо ви не в змозі платити за рахунками, ваш кредит перекладається на ваших найближчих родичів (неважливо хто це буде: чоловік або діти, рідні брати і сестри)».

Повірте, у всіх свої проблеми і вони також не зможуть платити за ваш кредит. А вся ця метушня з-за того, що ви просто не вважали за потрібне платити страховій компанії, яка виручає в таких випадках.

Види страхування кредиту

Кредити, як і страхування, бувають різні. Наприклад, є споживчі кредити, а є грошові (в цю категорію віднесемо і кредитні карти і готівку).

Насправді страхування буває різних видів, і ви повинні про це знати. Так як ви зможете підібрати для себе саме ті страхові випадки, які, як ви вважаєте, найбільш вірогідні (мається на увазі виробнича травма і т. Д.).

Давайте розглянемо більш детально:

  1. Страхування того, що ви не погасите кредит (в силу різних обставин).
  2. Страхування відповідальності позичальника (за те, що ні погасіть кредит).

А тепер давайте по-простому. У першому випадку і другому випадку видається споживчий кредит. Але в першому пункті страхувальником виступає банк, а в другому полягає спеціальний договір між страховою компанією і людиною, який бере кредит.

Зустрічаються і страхування життя і здоров'я людини, який бере гроші у банку. Найчастіше договір зі страховою компанією полягає тільки тоді, коли клієнту (або майбутньому клієнтові) видають кредитну картку.

Т аким чином, банк страхується, що ви або ж ваша страхова компанія погасить всі відсотки і поверне позику в будь-якій ситуації. Тому страхування бажано, але необов'язково. Деякі банки вже ввели обов'язкове страхування, так як багато від нього відмовляються, а потім не можуть платити.

Порядок дій для повернення страховки по кредиту

Багато хто з нас задаються питанням, а чи можна повернути гроші за страховку? Звісно так! Вам варто врахувати одну, якщо страхова сума стягувалася один раз і відразу після отримання кредиту, то можна спокійно пробувати повернути залишок страхової суми, яку ви внесли, за час, що залишився до закінчення договору вашої страховки.

Для того щоб здійснити задумане, вам слід звернутися в власну страхову компанію. Написати там же свою заяву про повернення суми страховки, яка у вас залишилася.

Для цього всього вам потрібен ваш паспорт, договір зі страховою компанією, а також і кредитний. Після прийняття вашої заяви зробіть ксерокопію з усіма відмітками.

Що ж вказати в заяві:

  1. В обов'язковому порядку вказати свої паспортні дані, щоб страхова компанія була впевнена, що заява пишете саме ви.
  2. Вказуйте номери обох договорів.
  3. Реквізити банку, куди перерахувати гроші, що залишилися.

Ви спокійно можете вказати ці реквізити ще тоді, коли будете погашати свій кредит. Деякі банки спокійно приймають такі заяви окремо (це вам варто уточнити у вашого банківського менеджера).

В принципі, це все, що від вас вимагається. Здається, що все легко і швидко пройде, але страхова компанія може зажадати від вас ще ряд деяких заяв, а також підтверджують фактів, перед тим, як скине решту суми на ваш рахунок.

Якщо у вас немає часу на те щоб постійно приділяти увагу страховикам, ви спокійно можете звернутися до фахівців, які з легкістю зроблять це за вас.

Способи отримання страховки по кредиту

Якщо ви берете кредит, то вам абсолютно не варто переживати про те, як же вам застрахуватися. Такі питання відпадуть ще до того, як ви підпишіть договір про отриманий кредит.

Кредитний фахівець самостійно запропонує вам застрахувати себе або свою відповідальність відразу ж, як тільки ви заговорите про кредит. Звичайно, щоб перестрахуватися, вам потрібно самостійно попросити застрахувати вас саме за тими критеріями, які ви собі надумали.

Співробітник банку зробить це з задоволенням. Виберіть для себе найбільш підходящий варіант страховки, плюс до всього, страхові компанії роблять багато цікавих пропозицій своїм клієнтам, причому на дуже вигідних умовах.

Візьмемо інший приклад: ви брали кредит, але тоді від страхування відмовилися, а тепер хочете застрахуватися. Що робити? Точно так же вам слід йти в банк, де ви отримували кредит і одержувати там страховий договір, який ви підпишете, і він почне діяти.

У деяких випадках вас можуть відправити в саму страхову компанію, щоб ви там підписали договір. А деякі банки зовсім не страхують кредити після того, як позики вже видані.

Способи повернення грошей

Повернути власні гроші, які залишилися у страховиків можна всього - лише одним способом, і це через заяву на повернення залишку суми.

Але, як буде протікати подальші дії, зовсім незрозуміло.

  1. Перший спосіб мирний і не вимагає від вас ніяких інших дій, як віддати вашу заяву в страхову компанію і просто чекати.
  2. Другий спосіб включає в себе ваші переживання і подачі позовів до суду. Чому? Страхова компанія відмовляється виплачувати вам залишок страхової суми при достроковому погашенні кредиту. Компанія може показувати різні документи, за якими вони повинні вам виплачувати зовсім нічого. Але вам важливий тільки ваш договір, який у вас на руках. Саме це є головним документом і доказом того, що ви маєте рацію.

Повернення страховки при достроковому погашенні кредиту на прикладі Ощадбанку

Сбербанк дуже багатий своєю історією про повернення страхових грошей . Юристи страхової компанії говорять, що ви можете отримати решту свого страховки як у відділенні банку, де брали кредит, так і в самій компанії.

Досить часто люди брали кредити, погашали їх достроково. Після цього писали заяву і їм просто повертали гроші. Але що робити, якщо ви погасили кредит в Ощадбанку, який довго оплачували, а страхова компанія відмовляється виплачувати залишок суми по ряду причин.

Якщо страхова сума варто того, то ви можете звернутися в Росспоживнагляд, а також до різних судових інстанцій. Але пам'ятайте, ви будете оплачувати абсолютно всі витрати і позови.

Чи варто воно того? Це дуже трудомісткий процес, і ви витратите набагато більше грошей в процесі судів, ніж отримаєте від страхової компанії в результаті.

Зразок заяви на повернення страховки по кредиту

Страхування не є обов'язковим при видачі споживчого або карткового кредиту, але для того, щоб убезпечити себе і свою сім'ю, варто подбати про те, що страхова перекриє ваш кредит в разі чого.

Не варто думати, що це марна трата грошей, так як в житті всяке може трапитися.

Керівнику Банку «Банк»

г. Уфа, вул. Лісова, буд. 3

від Іванова Федора Семеновича

г. Уфа, вул. Вільна, д. 4, кв. 5

тел. 111-111

ЗАЯВА

21 травня 2014 року, між мною і вашим банком був укладений договір споживчого кредитування № 111. Одночасно з ним був укладений договір страхування кредиту № 222. Відповідно до цього кредитний договір був укладений на суму 120000 (сто двадцять тисяч) руб., Тоді як фактично я отримав лише суму, рівну 100000 (ста тисячам) рублів. 20000 (двадцять тисяч) руб. були перераховані страхової компанії в якості страхового внеску. Термін кредитування та, відповідно, страхування, відповідно до п. 1.2. укладеного договору, становив 24 місяці.

22 травня 2015 роки я повністю виконав кредитні зобов'язання перед банком, повернувши суму основного боргу в розмірі 120000 (сто двадцять тисяч) рублів і встановлені договором відсотки. У зв'язку з тим, що кредитні зобов'язання виконані достроково, а також з огляду на дострокового розірвання договору страхування, прошу повернути мені зайво сплачені страхові внески в розмірі 10000 (десять тисяч) рублів.

Рішення по цій заяві прошу прийняти протягом 10 днів з моменту його отримання. У разі неотримання від вас відповіді і незадоволення заявлених вимог, буду змушений звернутися за захистом своїх інтересів до суду і нарахувати відсотки за користування чужими грошовими коштами відповідно до ст. 395 ГК РФ.

Підпис: (особистий підпис) Ф.С. Іванов.

Що відбувається в цей момент?
Що робити?
Чому?
Чи варто воно того?