- окремої майнового податкового вирахування з ПДФО на придбання земельної ділянки податковим законодавством...
- Дата договору купівлі-продажу земельної ділянки та інших документів не грає ролі.
- Розмір майнового податкового вирахування з ПДФО при купівлі земельної ділянки
- Цільове призначення земельної ділянки для отримання майнового податкового вирахування з ПДФО
- Документи, необхідні для отримання майнового податкового вирахування з ПДФО при купівлі земельної ділянки
- Лист ФНС Росії №ЕД-4-3 / 6240 @ 13 квітня 2012 року
- Лист Мінфіну Росії №03-04-05 / 7-981 від 01 грудня 2011 року
- Лист ФНС Росії №ЕД-4-3 / 20904 @ від 10 грудня 2012 року
- Додаток. Лист Мінфіну Росії №03-04-08 / 4-351 від 15 жовтня 2012 року.
- Якщо у Вас є будь-які питання щодо порушення Ваших прав, або Ви потрапили в скрутну життєву ситуацію,...
окремої майнового податкового вирахування з ПДФО на придбання земельної ділянки податковим законодавством не передбачено
Однак витрати на придбання земельної ділянки все ж можуть бути включені в майнове податкове вирахування :
в разі, якщо на земельній ділянці був побудований або спочатку куплений разом із земельною ділянкою житловий будинок;
поки житлового будинку на земельній ділянці немає, податкове вирахування по витратах на його придбання не може бути отриманий.
Коли і в якому розмірі можна отримати майновий податкове вирахування при купівлі земельної ділянки
Як вже було зазначено, головною умовою для отримання майнового податкового вирахування на придбання земельної ділянки є наявність на цій земельній ділянці житлового будинку.
Причому саме «житлового будинку», а не «житлової будови». Подробиці дивіться в матеріалі:
Звертатися до податкової інспекції за майновим податковим вирахуванням можна, тільки оформивши у власність придбаний або новозбудований на цій ділянці житловий будинок.
Таким чином, отримати майновий податкове вирахування на земельну ділянку можна в двох випадках:
земельна ділянка була куплений з розташованим на ньому «житловим будинком»;
був куплений земельну ділянку, побудований на ній будинок, який був зареєстрований «як житловий будинок».
Звертатися до податкової інспекції за отриманням майнового податкового вирахування можна після закінчення календарного року, в якому був оформлений у власність житловий будинок.
Також податкове законодавство в останні роки передбачив можливість отримати майновий податкове вирахування, не чекаючи кінця календарного року, у свого роботодавця.
Детальніше про це читайте в матеріалі:
Редакція Податкового Кодексу РФ, що діяла до 1 січня 2010 року, не містила положення про майновий податковому відрахуванні за видатками на придбання земельної ділянки. Тому можливість включити в майновий податкове вирахування витрати на придбання земельної ділянки виникає тільки у тих громадян, які оформили у власність знаходиться на земельній ділянці житловий будинок після 1 січня 2010 р
При цьому для отримання майнового податкового вирахування важлива дата реєстрації прав власності на житловий будинок, так як саме ця дата вважається моментом виникнення права на податковий відрахування.
Дата договору купівлі-продажу земельної ділянки та інших документів не грає ролі.
Лист ФНС 13 квітня 2012 №ЕД-4-3 / 6240 @ «З питання надання майнового податкового вирахування в частині витрат, пов'язаних з придбанням земельної ділянки та будівництвом на ній житлового будинку»;
Лист Мінфіну Росії від 01.12.2011 №03-04-05 / 7-981 «Щодо питання отримання майнового податкового відрахування з податку на доходи фізичних осіб та відповідно до ст. 34.2 Податкового кодексу Російської Федерації »і
Лист Мінфіну Росії від 21.05.2010 №03-04-05 / 9-278 «Щодо питання застосування майнового податкового відрахування з податку на доходи фізичних осіб та відповідно до ст. 34.2 Податкового кодексу Російської Федерації »
Приклад 1: У 2017 році громадянином К. був куплений земельну ділянку з розташованим на ній житловим будинком. У громадянина К. виникає право на отримання майнового податкового відрахування в сумі витрат з придбання будинку і ділянки. Звернутися за отриманням майнового податкового відрахування в податкову інспекцію громадянин К. може на початку 2018 року.
Приклад 2: У 2010 році громадянин К. придбав земельну ділянку, побудував на ній житловий будинок і оформив його у власність в 2016 році. Громадянин К. може отримати майновий податкове вирахування в сумі витрат на будівництво будинку і придбання земельної ділянки. Подати документи на отримання майнового податкового відрахування в податкову інспекцію громадянин К. може в 2017 році.
Приклад 3: Громадянин К. купив земельну ділянку під будівництво індивідуального «житлового будинку», але нічого на ньому не побудував. Громадянин К. не зможе отримати майновий податкове вирахування на цю земельну ділянку до тих пір, поки не побудує на ньому «житловий будинок».
У чому відмінність між «житловим будинком» і «житловим будовою» читайте в матеріалі:
Розмір майнового податкового вирахування з ПДФО при купівлі земельної ділянки
Так як податкове вирахування на придбання земельної ділянки не є окремим видом податкового вирахування, то його розмір регулюється стандартними нормами податкового вирахування з ПДФО при купівлі житлової нерухомості.
Детальніше:
Сумарний розмір майнового податкового відрахування, включаючи витрати на придбання земельної ділянки, покупку або будівництво житлового будинку, не може перевищувати 2 млн. Рублів і відповідно 260 тис. Рублів до повернення.
Приклад 4: Громадянин К. придбав земельну ділянку за 3 млн. Рублів і побудував на ній житловий будинок за 5 млн. Рублів.
Не дивлячись на те, що сумарні витрати на придбання земельної ділянки та будівництво житлового будинку склали 8 млн. Рублів, Громадянин К. зможе заявити до податкового відрахування лише 2 млн. Рублів і відповідно повернути 260 тис. Рублів податкового вирахування.
Цільове призначення земельної ділянки для отримання майнового податкового вирахування з ПДФО
Земельні ділянки розрізняються залежно від їх цільового призначення:
земельну ділянку під індивідуальне житлове будівництво призначений для зведення на ній «житлового будинку», а
цільове використання земельної ділянки, призначеної для садівництва, можливості зведення на ньому «житлового будинку» не передбачає.
Однак для цілей отримання майнового податкового вирахування з ПДФО головною вимогою є не призначення земельної ділянки, а наявність на цій земельній ділянці індивідуального житлового будинку.
Лист ФНС Росії №ЕД-4-3 / 20904 @ від 10 грудня 2012 року «Про надання платникам податків майнового податкового відрахування по видатках на придбання дачних земельних ділянок або присадибних земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, на яких зведені житлові будинки».
Таким чином, можливість отримання майнового податкового вирахування з ПДФО при купівлі земельної ділянки залежить тільки від можливості отримання податкового вирахування на розташований або побудований на цій земельній ділянці «житловий будинок».
Приклад 5: Громадянин К. купив земельну ділянку і побудував на ньому дачний будинок, який не є «житловим будинком». Громадянин К. не зможе отримати майновий податкове вирахування, так як майновий податкове вирахування передбачений тільки при придбанні «житлового будинку».
У разі визнання дачного будинку житловим будинком, крім майнового податкового вирахування з ПДФО на житловий будинок у Громадянина К. з'являється також і право включити до податкового відрахування витрати на придбання земельної ділянки.
Документи, необхідні для отримання майнового податкового вирахування з ПДФО при купівлі земельної ділянки
Для оформлення майнового податкового вирахування при купівлі земельної ділянки буде потрібно подати до податкової інспекції :
документ, що засвідчує особу;
декларацію 3-ПДФО і заяву на повернення прибуткового податку (ПДФО);
документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку та житловий будинок (свідоцтво про реєстрацію права власності або виписка з ЕГРП);
документи, що підтверджують витрати на покупку земельної ділянки та житлового будинку (договору купівлі-продажу, платіжні документи);
документи, що підтверджують сплачений прибутковий податок (довідка 2-ПДФО).
Лист ФНС Росії №ЕД-4-3 / 6240 @ 13 квітня 2012 року
«З питання надання майнового податкового вирахування в частині витрат, пов'язаних з придбанням земельної ділянки та будівництвом на ній житлового будинку»
З метою усунення неоднозначних тлумачень положень підпункту 2 пункту 1 статті 220 «Майнові податкові відрахування» Податкового Кодексу РФ щодо надання майнового податкового вирахування в частині витрат, пов'язаних з придбанням земельної ділянки та будівництвом на ній житлового будинку, Федеральна податкова служба повідомляє наступне:
Федеральним законом від 19.07.2009 № 202-ФЗ "Про внесення змін до глави 23 і 25 частини другої Податкового кодексу РФ і про визнання такими, що втратили силу окремих положень Федерального закону" Про внесення змін до частини першої, частину другу Податкового кодексу РФ і окремі законодавчі акти РФ "з 01.01.2010 до переліку об'єктів, щодо витрат з придбання або нового будівництва яких може бути надано майнове податкове вирахування, включені земельні ділянки, надані для індивідуального житлового будівництва.
Також Законом встановлено, що при придбанні земельних ділянок, наданих для індивідуального житлового будівництва, або частки (часток) у них майновий податкове вирахування надається після отримання платником податків свідоцтва про право власності на будинок.
При цьому з листа Мінфіну Росії від 13.09.2011 № 03-04-08 / 4-167 слід, що земельні ділянки і розташовані на них житлові будинки розглядаються для цілей отримання майнового податкового вирахування як один об'єкт.
Таким чином, з 01.01.2010 Податковий кодекс ставить виникнення у платника податку права на розглянутий податкове вирахування в залежність від моменту державної реєстрації права на розташований на ділянці житловий будинок без пред'явлення вимог до дати отримання особою свідоцтва про право власності на таку ділянку (в тому числі і до 2010 року).
З огляду на, що положення Закону вступають в силу з 01.01.2010, майновий податкове вирахування по розглянутій підставі може бути надано фізичній особі тільки в разі оформлення їм у власність житлового будинку після 01.01.2010. При цьому момент державної реєстрації права власності на земельну ділянку на порядок надання майнового податкового відрахування не впливає.
Лист Мінфіну Росії №03-04-05 / 7-981 від 01 грудня 2011 року
«З питання отримання майнового податкового відрахування з податку на доходи фізичних осіб та відповідно до ст. 34.2 Податкового кодексу РФ »
Відповідно до пп. 2 п. 1 ст. 220 Кодексу (у редакції, що діяла до 1 січня 2010 року) при визначенні розміру податкової бази платник податків мав право на отримання майнового податкового відрахування в сумі фактично вироблених платником податку витрат на придбання на території РФ житлового будинку, квартири, кімнати або частки (часток) в них, а також на погашення відсотків по цільових позиках (кредитам), отриманим від російських організацій або індивідуальних підприємців і фактично витраченим на придбання на території РФ житлового будинку, квартири, комна ти або частки (часток) у них.
Федеральним законом від 19.07.2009 N 202-ФЗ з 1 січня 2010 р перелік об'єктів, при придбанні яких надається майнове податкове вирахування, доповнений земельними ділянками для індивідуального житлового будівництва і земельними ділянками, на яких розташовані об'єкти, куплені житлові будинки.
Майнові податкові відрахування, передбачені пп. 2 п. 1 ст. 220 Кодексу, надаються за той податковий період, в якому виникло право на їх отримання.
Таким чином, дана норма поширюється на випадки, коли право на отримання майнового податкового відрахування при придбанні земельних ділянок виникло починаючи з 1 січня 2010 р
З огляду на викладене, платник податків, який придбав земельну ділянку і житловий будинок у 2008 році, має право отримати майновий податкове вирахування за видатками на придбання житлового будинку та сплати відсотків за цільовим позикою (кредитом), спрямованому на придбання даного будинку.
Лист ФНС Росії №ЕД-4-3 / 20904 @ від 10 грудня 2012 року
«Про надання платникам податків майнового податкового відрахування по видатках на придбання дачних земельних ділянок або присадибних земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, на яких зведені житлові будинки»
- Федеральна податкова служба надсилає до відома та використання в роботі лист Департаменту податкової і митно-тарифної політики Мінфіну Росії від 15.10.2012 № 03-04-08 / 4-351 щодо надання платникам податків майнового податкового відрахування по видатках на придбання дачних земельних ділянок або присадибних земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, на яких зведені житлові будинки.
Додаток. Лист Мінфіну Росії №03-04-08 / 4-351 від 15 жовтня 2012 року.
Департамент податкової і митно-тарифної політики розглянув лист про надання майнового податкового відрахування з податку на доходи фізичних осіб у зв'язку з придбанням дачних земельних ділянок та земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства і подальшим будівництвом на них житлових будинків і відповідно до ст. 34.2 Податкового кодексу РФ роз'яснює наступне.
Підпунктом 2 п. 1 ст. 220 Кодексу передбачено, що платник податків має право на отримання майнового податкового відрахування в сумі фактично вироблених платником податку витрат на нове будівництво або придбання на території РФ житлового будинку, квартири, кімнати або частки (часток) у них, земельних ділянок, наданих для індивідуального житлового будівництва, і земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, куплені житлові будинки, або частки (часток) у них.
Відповідно до ст. 1 Федерального закону від 15.04.1998 N 66-ФЗ "Про садівничих, городницьких об'єднаннях громадян" дачний земельну ділянку надається громадянинові в цілях відпочинку (з правом зведення житлової будови без права реєстрації проживання в ньому або житлового будинку з правом реєстрації проживання в ньому і господарських будівель і споруд, а також з правом вирощування плодових, ягідних, овочевих, баштанних чи інших сільськогосподарських культур і картоплі).
Відносно земель, придбаних фізичною особою для ведення особистого підсобного господарства, необхідно враховувати наступне:
Згідно ст. 4 Федерального закону від 07.07.2003 N 112-ФЗ "Про особисте підсобне господарство" для ведення особистого підсобного господарства можуть використовуватися земельну ділянку в межах населеного пункту (присадибна земельна ділянка) та земельну ділянку за межами кордонів населеного пункту (польовий земельну ділянку).
При цьому присадибна земельна ділянка використовується для виробництва сільськогосподарської продукції, а також для зведення житлового будинку, виробничих, побутових та інших будівель, будов, споруд, а польовий земельна ділянка використовується виключно для виробництва сільськогосподарської продукції без права зведення на ній будівель і споруд.
З вищевикладеного випливає, що в разі будівництва житлового будинку на придбаному у власність дачному земельній ділянці (з правом зведення житлового будинку), а також присадибній земельній ділянці для ведення особистого підсобного господарства платник податків має право врахувати витрати на їх придбання в складі майнового податкового відрахування, передбаченого пп . 2 п. 1 ст. 220 Податкового кодексу.
При цьому в даний час порядок визнання приміщення житловим приміщенням встановлений Постановою Уряду РФ від 28.01.2006 N 47 "Про затвердження Положення про визнання приміщення житловим приміщенням, житлового приміщення непридатним для проживання і багатоквартирного будинку аварійним і таким, що підлягає знесенню або реконструкції".
Якщо у Вас є будь-які питання щодо порушення Ваших прав, або Ви потрапили в скрутну життєву ситуацію, то черговий юрист онлайн готовий безкоштовно проконсультувати Вас по даному питанню.
ПОДАТКИ І податкове вирахування
Колесов Г.Б.,
незалежний пенсійний консультант,
експерт з пенсійного та фінансового планування життя
kolesovgb.ru