Реклама
Реклама
Реклама

Позовна заява про стягнення боргу по розписці. Зразок позовної заяви про стягнення

  1. Про розписку
  2. позовна виробництво
  3. Запобіжні заходи
  4. Складання позову до суду
  5. Про додатках до позову
  6. вирішення суперечки

Величезна кількість людей, відмовившись від ідеї взяти кредит в банку, вважають за краще позичити певну суму у своїх знайомих або родичів. Але якщо у випадку з фінансовою установою більшість намагається розплатитися скоріше, то у випадку з приватним позикою справа йде не так просто. Звичайно, все залежить від людини, але досить частими є випадки, коли боржник відмовляється повернути борг. Як же бути в такій ситуації? Величезна кількість людей, відмовившись від ідеї взяти кредит в банку, вважають за краще позичити певну суму у своїх знайомих або родичів

Тут може врятувати боргова розписка, яку, відповідно до Цивільного кодексу (стаття 808), повинні скласти особи в якості підтвердження договору позики. Те, як скласти позовну заяву, зразок подібних документів, а також необхідна доказова база і будуть розглянуті далі, щоб кожен міг зрозуміти, як потрібно діяти, якщо потрапив на вудку недбайливого позичальника.

Про розписку

До будь-якої справи потрібно підходити грунтовно, а вже якщо воно стосується порушених цивільних прав особистості, то й поготів. Тому відразу слід розглянути, як правильно повинна бути оформлена розписка про борг, щоб вона згодом не виявилася марною клаптиком паперу. До будь-якої справи потрібно підходити грунтовно, а вже якщо воно стосується порушених цивільних прав особистості, то й поготів

В першу чергу, це повинен бути пристойний лист, а не шматок із зошита або, ще гірше, блокнота. Погодьтеся, яке документ вселить довіру, особливо якщо він про кредитні зобов'язання, коли зовні він більше схожий на дитячу цидулку. У розписці обов'язково потрібно вказати наступні пункти:

  • повні паспортні дані обох сторін, включаючи дату, місце народження, проживання та реєстрації і, природно, ПІБ;
  • дату складання документа;
  • дату закінчення зобов'язання з повним погашенням боргу;
  • можливі штрафи за прострочення при розрахунку.

Основна умова, яке згодом не викличе сумнівів щодо автентичності, полягає в тому, що позичальник повинен все це записати власноруч. Обов'язково потрібно вказати, що гроші в такий-то сумі були передані за фактом.

позовна виробництво

Для того щоб можна було звернутися до суду, потрібен суперечка. Наявність однієї лише розписки про те, що хтось комусь винен гроші, не є підтвердженням такого факту. Навіть якщо в документі позичальником вказана дата повернення. Позовна заява про стягнення боргу по розписці можна подати в суд тільки після письмової вимоги, надісланого боржникові рекомендованим листом про повернення позики. При цьому копію оригіналу листа і квитанцію про поштові послуги потрібно буде докласти до позову в якості доказової бази. Якщо на момент складання договору позики були підписалися в розписці свідки, то це тільки на руку зіграє позичальникові, якщо вони зможуть з'явитися в суд і свідчити про те, що були присутні при складанні документа. Позовна заява про стягнення боргу по розписці може містити інформацію про те, хто був свідком її написання. Але тут може виникнути така ситуація, що людина не захоче бути в суд і матиме на це повне право. Однак при правильно оформленою борговій розписці це буде важливо. Для того щоб можна було звернутися до суду, потрібен суперечка

Якщо сума позики не перевищує 50 000, то звертатися за відновленням цивільних прав можна в суд загальної юрисдикції за місцем проживання, в інших випадках справи розглядаються мировим суддею, закріпленим на ділянці за адресою проживання позивача. У такому випадку потрібно буде дізнатися номер ділянки територіальної підсудності та в шапці позову вказати його номер.

Запобіжні заходи

Щоб не довелося подавати позовну заяву до суду, в наш час не варто вірити людям на слово, хоч би якими були відносини. Життя може зламати навіть найвідповідальніших людей. І звичайно ж, перед тим як складати договір позики, переконайтеся, що людина, якій потрібні гроші, не є боржником. Цей факт повинен як мінімум насторожити.

Складання позову до суду

Щоб суд взяв справу на розгляд, позовну заяву про стягнення боргу по розписці повинно відповідати всім вимогам. Для цього необхідно вивчити, як правильно скласти цей документ. Зразок позовної заяви про стягнення, представлений в цій статті, допоможе зорієнтуватися, що до чого.

Отже, по-перше, потрібно написати шапку в правому куті листа. Тут слід вказати, до якого суду заяву, хто виступає позивачем (ПІБ, адреса та контакти для зв'язку) і відповідачем (ПІБ, адреса та контакти для зв'язку). Далі, орієнтуючись на центр листа, потрібно написати назву «Позовна заява про стягнення боргу по розписці». Після можна приступити до роз'яснення ситуації і описати, хто, коли, на які потреби і в якій кількості позичив гроші, в який термін зобов'язався віддати і не повернув і як відреагував на письмову вимогу. При цьому обов'язково слід зробити посилання на статті, що передбачають подібні цивільно-правові відносини Заключна частина позову повинна містити статті кодексів закону як підставу і прохання.

наприклад:

"Керуючись статтями 807-808, 810 ЦК України та статтями 131, 132 ЦПК РФ,

прошу:

Стягнути з громадянина такого-то в мою користь таку-то суму грошей ".

Про додатках до позову

Позовна заява до суду в обов'язковому порядку повинно містити список доданих до неї документів. Як правило, це копії паспорта та ІПН позивача, оригінал і копія розписки, чек про поштові послуги та копія вимоги про повернення боргу. Позовна заява повинна мати стільки копій, скільки сторін-учасників беруть участь в суперечці. Наприклад, позивач, відповідач і суд - 3 копії, і до кожної потрібно докласти пакет документів. Примірник для суду повинен містити оригінал боргової розписки. Позовна заява до суду в обов'язковому порядку повинно містити список доданих до неї документів

Також дуже важливо не забути дізнатися в канцелярії суду обов'язкову до оплати суму держмита, без якої позов просто не приймуть до розгляду.

вирішення суперечки

Подавши на розгляд позовну заяву, зразок якого був детально розглянутий вище, потрібно бути готовим до затяжного процесу. Іншими словами, відразу після рішення на користь позивача всю суму грошових коштів отримати навряд чи вдасться. Якщо відповідач має власність, суд може накласти на неї арешт і навіть зобов'язати продати, щоб повернути борг позичальнику. Якщо ж такої немає, то, швидше за все, сума боргу буде виплачуватися з зарплати, а це куди більш сумний результат. У будь-якому випадку дозволити подібний спір в короткий термін не вдасться, так як після подачі позову п'ять днів розглядають, чи можна його прийняти у виробництво, після винесення рішення про відкриття судової справи або ж відмову в подальшому русі.

Як же бути в такій ситуації?