Реклама
Реклама
Реклама

Повернення відсотків по іпотеці: як його здійснити?

  1. Що таке іпотека і повернення відсотків по ній
  2. Послідовність повернення відсотків від вирахування з суми оподатковуваної бази
  3. Які складнощі могутвстретіться при поверненні відсотків

Головним критерієм рівня життя для громадян РФ завжди було і продовжує бути наявність або, навпаки, відсутність власного житла Головним критерієм рівня життя для громадян РФ завжди було і продовжує бути наявність або, навпаки, відсутність власного житла. Саме цей фактор надає можливість судити про те, чого людина змогла домогтися або як йому пощастило. Якщо раніше багато громадян країни покладали свої надії на державу щодо забезпечення їх житлом, то тепер воно, м'яко сказати, «умив руки». Однак сказавши, що зовсім ніякої допомоги від нього не дочекаєшся, буде неправильно.

Сьогодні широко відома формулювання «повернення відсотків за іпотечним кредитом». Але відразу необхідно розвіяти думку багатьох про те, що ця процедура прямо залежить від банків. Повернення певної суми тут дійсно має місце бути, але здійснюється він в інший спосіб.

Для початку варто розібратися з поняттям «іпотека» та безпосередньо - «повернення відсотків по іпотеці», щоб далі розглянути послідовність цієї процедури, необхідний пакет документ для її здійснення і можливі складнощі, які можна зустріти на цьому шляху.

Що таке іпотека і повернення відсотків по ній

Іпотека є одним з видів застави, при якому боржник має право власності на закладається їм нерухоме майно, а кредитор при невиконанні ним своїх зобов'язань отримує право на реалізацію даного майна. Саме ці умови роблять іпотеку в даний час найбільш реальним шляхом до придбання власного житла. Однак великі відсотки по даному виду кредиту зупиняють багатьох росіян перед оформленням іпотеки. Тому поняття «повернення відсотків за іпотечним кредитом» швидко набрало популярність серед громадян РФ.

Повернення цей працює за наступним принципом:

  1. Держава погоджується з тим фактом, що покупка житла є надзвичайною подією в житті громадян Росії.
  2. Державою вносяться певні зміни в пункти Податкового кодексу, які полягають у виключенні витрат на придбання житла із загального доходу сім'ї.
  3. Завдяки виключенню витрат на покупку житла із загального доходу зменшується «оподатковуваний база», з якою громадяни країни окремо сплачують 13% прибуткового податку.

Наприклад, громадянин отримує заробітну плату в розмірі 500 рублів на місяць. Отже, його річний дохід становить 6000 рублів. Якщо він при таких умовах на все 6000 рублів здійснює покупку будинку, його оподатковуваний база зменшиться на ці кошти. При такому розкладі державі бере на себе обов'язок повернути йому таку суму: 6000/500 х 13% = 156 рублів, тобто частина від прибуткового податку, який було стягнуто за попередній рік до придбання житла. Однак тут потрібно пам'ятати, що на руки громадянин отримує не 500 рублів, а 435, але для держави його дохід вважається 500 рублів, від яких в подальшому і обчислюється величина оподатковуваної бази.

  1. Насправді людей, які здатні купити житло одноразово, в Росії дуже мало, так як його ціна у багато разів перевищує сукупний дохід середньостатистичної людини за рік. З цієї причини для бажаючих придбати житло по іпотеці можливе зменшення оподатковуваної бази, тобто суми відсотків за рік, які вони виплатять зі своєї зарплати при здійсненні щомісячних платежів по кредиту. Тобто відсотки, які виплачуються позичальником щомісячно, і вважаються реальними витратами з купівлі квартири або будинку. І саме від цієї суми відбувається обчислення 13%, які в подальшому повертаються.

Послідовність повернення відсотків від вирахування з суми оподатковуваної бази

Провести повернення відсотків за іпотечним кредитом вперше можна через один рік після того, як була оформлена іпотека, так як зменшення оподатковуваної бази відбувається раз на рік, грунтуючись на факти понесених витрат. Для ініціювання процесу повернення відсотків необхідно підготувати пакет документів для податкової інспекції за місцем проживання.

Читайте також: На яких умовах Россельхозбанк видає іпотеку

Отже, список документів для здійснення повернення відсотків:

  • кредитний договір (оригінал і копія);
  • довідка, що підтверджує суму виплачених відсотків за рік (надає кредитор);
  • довідка, що підтверджує зміну кредитора (при пере кредитуванні).

Сама послідовність повернення відсотків за іпотечним кредитом з оподатковуваної бази може відбуватися за двома варіантами:

  1. Одноразовий платіж.

У цьому випадку операція відбувається у вигляді одноразового платежу всієї суми відсотків, що підлягають поверненню, на банківський рахунок позичальника. Однак цей спосіб податкова інспекція не дуже шанує.

  1. Рівні щомісячні платежі.

При цьому варіанті клієнту буде запропоновано отримати відповідну довідку, щоб в подальшому пред'явити її роботодавцю. Це стане підставою для зменшення роботодавцем величини ПДФО на суму, яку вкаже податкова інспекція. Іншими словами, повернення здійснюється шляхом підвищення заробітної плати.

Які складнощі могутвстретіться при поверненні відсотків

Даний процес відбирання грошей через державні органи, як і будь-який інший, має свої складності, які можуть чекати громадянина в самому непередбаченому місці. Наприклад, якщо іпотека бралася двома чоловіками на основі їх загального доходу, то податкова інспекція може не визнати витрати по сплаті відсотків коштів другої половини. Або якщо громадянин країни з метою зручностей здійснює оплату по іпотеці через термінал, то тут особистість платника знаходиться в режимі інкогніто. Тоді навряд чи буде можливим довести податковій інспекції той факт, що платив конкретний громадянин. В такому випадку повернення відсотків по іпотечному кредиту ніхто робити не стане.

Тому, тільки обдумуючи питання оформлення іпотеки, необхідно наперед «програти» всі можливі ситуації, по можливості зберегти всі документи, пов'язані з Вашим кредитом, щоб потім не кусати себе за лікті.