Реклама
Реклама
Реклама

Повернення позики засновнику з розрахункового рахунку на карту в 2019 році - проводки, призначення платежу, платіжне доручення, оподатковується

  1. важливі аспекти
  2. Що це таке
  3. Який вид задіяний
  4. процентний
  5. безвідсотковий
  6. Нормативна база

Повернення позики засновнику безготівковим способом - простий і безпечний спосіб виконання боргових зобов'язань. Однак потрібно знати про деякі нюанси.

Як правильно повернути борг засновнику з розрахункового рахунку на карту? У разі необхідності організація і її засновник можуть виступати сторонами позики.

Для компанії - це спосіб отримання необхідних коштів з мінімальними витратами. Оформити таку позику не складно, але потрібно ще й правильно погасити борг. Як в 2019 році повернути позику засновнику з розрахункового рахунку на карту?

важливі аспекти

Коли компанії необхідні кошти, вона може звернутися за отриманням позики до засновника.

Це дозволяє отримати необхідну суму без збільшення статутного капіталу і без звернення до кредитним організаціям.

Кошти можуть знадобитися для таких цілей, як:

  • здійснення поточної господарської діяльності;
  • розширення матеріальної бази;
  • впровадження нових технологій;
  • інші важливі цілі.

Засновник має право надати своєму підприємству матеріальну підтримку. При цьому позика може бути надано грошима або майном, визначеним загальними родовими ознаками.

Обсяг позики і термін визначають виключно сторони угоди, якихось нормативних обмежень в даному випадку не передбачено.

Організація може отримати будь-який займ від засновника незалежно від обсягу його частки в статутному капіталі . Позика може бути цільовим або без вказівки точної мети.

Але дуже важливо дотримати принцип зворотності позики. Відносини сторін обов'язково оформляють письмово і в договорі прописують термін, коли кошти потрібно повернути.

Що це таке

Визначення договору позики присутній в ст.809 ГК РФ . Тут говориться, що за договором позики одна сторона передає іншій стороні гроші або речі в тимчасове володіння, при цьому позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві отримане майно в рівній кількості в призначений термін.

Коли в якості позикодавця виступає громадянин, то укладеним договір вважається тільки з моменту передачі позичальнику предмета позики.

Позика від засновника фактично нічим не відрізняється від позикової суми, отриманої від будь-якого фізособи. Це фінансова допомога, яку учасник комерційної організації має право надати своїй компанії.

Однак організація є юридичною особою. Тому дуже важливо дотримати всі тонкощі юридичного оформлення, а також врахувати особливості податкового і бухгалтерського законодавства.

Договір позики від засновника оформляють письмово з обов'язковим зазначенням наступних умов:

  • сума позики (або опис майна);
  • термін дії договору;
  • процентна ставка або її відсутність;
  • вступ договору в силу (зазвичай після надходження коштів на рахунок організації);
  • підписи сторін.

Надходження позикових коштів має бути належним чином зафіксовано в бухгалтерських документах.

Якщо при оформленні допустити помилки, то можуть виникнути труднощі на етапі повернення позики. Тому слід заздалегідь перевірити наявність можливих помилок.

Зокрема в договорі повинні бути присутніми всі істотні умови. І особливу увагу потрібно приділити відображенню процентної ставки.

Який вид задіяний

Договір позики може бути процентним і безпроцентним. Засновник має право видати позику в будь-якому вигляді - як з відсотками, так і без них.

Але в залежності від застосованого виду можуть відрізнятися наслідки угоди з точки зору оподаткування та бухобліку. Також від наявності відсотків залежать особливості повернення.

Частою помилкою при оформленні договору безпроцентної позики стає відсутність умови про відсотки.

Сторони можуть вважати, що якщо відсотки не стягуються, то і прописувати в договорі пункт про процентну ставку не потрібно. Але такий підхід абсолютно хибна з юридичної точки зору.

процентний

У договорі процентної позики вказувати розмір ставки відсотків слід в обов'язковому порядку. Але крім того потрібно прописати порядок сплати відсотків.

Порядок повернення узгоджується сторонами. При цьому можливі такі варіанти:

Відсотки нараховують на залишок боргу У цьому випадку як при стандартному кредитуванні процентні нарахування виплачують разом з щомісячними платежами по позиці або в повному обсязі після закінчення терміну дії позики Фіксований відсоток розраховують як конкретну суму При цьому розмір процентних нарахувань розраховується відразу і далі ділиться порівну на всі платежі

Якщо в договорі не прописаний порядок сплати відсотків, то засновник має право керуватися п.2 ст.809 ГК РФ і вимагати оплати відсотків при кожному отриманні платежу за позикою.

Відсотки, які отримує позикодавець-засновник прирівнюються до доходів громадянина. Він зобов'язаний сплатити з загальної суми отриманих відсотків 13% у вигляді ПДФО .

Що стосується позичальника-організації, то відсотки виступають як витрати, що зменшують суму доходів. Відповідним чином оплата відсотків відображається в бухобліку.

безвідсотковий

Коли відсотків не передбачено за договором позики, це слід неодмінно відобразити в угоді. В іншому випадку угода за замовчуванням буде вважатися процентної.

У ст.809 ГК РФ сказано, що якщо в договорі не зазначено розмір процентної ставки, то він прирівнюється до ставки ЦБ РФ , Що діє на момент укладання угоди.

Ігнорування вказівки відсотків може стати причиною для звинувачення позикодавця в ухиленні від податків. Та й бухоблік позичальника виявляється помилковим.

Підсумком може стати виникнення претензій з боку податкових органів . У безпроцентному договорі позики слід чітко вказати - «відсотки за користування позикою не стягуються» або «процентна ставка дорівнює 0%».

Нормативна база

Основний норматив, який регламентує видачу позик засновником, це гл.42 ГК РФ . Закон не забороняє подібні відносини юрособи з його учасниками.

Чи не обмежені ні сума позики, ні термін дії договору. Але при оформленні договору позики від засновника потрібно враховувати положення ст.807 ГК РФ .

У ній сказано, що учасниками угоди повинні бути дві сторони - позичальник і позикодавець. Тобто підписи обох сторін повинні бути присутніми на договорі.

Також має значення

Як правильно повернути борг засновнику з розрахункового рахунку на карту?
Як в 2019 році повернути позику засновнику з розрахункового рахунку на карту?