- Як повернути частину коштів при придбанні житлової площі в іпотеку
- особливості процедури
- Приклад визначення суми податкового вирахування
- Перелік необхідних документів

Спосіб придбання нерухомості за допомогою іпотеки стрімко набирає популярність.
При цьому дуже важливо знати деякі нюанси, які дозволять вам не тільки придбати житлоплощу, а й заощадити ваші кошти.
Багато людей не обізнані про те, що за певних умов є можливість зробити повернення податку при покупці квартири в іпотеку.
Даний матеріал розповість про юридичне підґрунтя даної процедури і про те, як правильно оформити документи для запиту на повернення грошових коштів
Навігація по статті
Як повернути частину коштів при придбанні житлової площі в іпотеку
Російське законодавство дозволяє громадянину РФ при придбанні квартири в іпотеку повернути собі частину сплачених коштів, що дорівнює сумі податку на прибуток. На сьогоднішній день він складає 13 відсотків від зароблених коштів.
При цьому з початку 2014 року загальна сума обмежена двома мільйонами рублів. Таким чином, купивши квартиру вартістю більше 2-ух мільйонів, людина зможе одержати не більше 260 тисяч рублів. Якщо ж ви заробили меншу кількість грошей, то відсоток розраховується від фактичної суми.
Є ряд випадків, при яких право претендувати на повернення прибуткового податку при покупці квартири в іпотеку відсутня.
А саме:
- Особа знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною.
- Нерухомість оформлена на обличчя пенсійного віку.
- Покупець і продавець перебувають в родинних стосунків.
- Покупець і продавець пов'язані трудової або іншою діяльністю (наприклад, начальник-підлеглий).
- Нерухомість купується не для проживання, а для підприємницької діяльності.
Якщо ваша ситуація не підпадає під один із цих пунктів, то йдемо далі. Іпотечні позичальники мають і інші переваги, крім повернення прибуткового податку.
Нерухомість, придбана за допомогою даного виду банківського кредиту, дозволяє отримати з суми, яка була сплачена на погашення відсотків за цільовим позиці, аналогічний відсоток, при цьому необмежений сумою в 130 тисяч рублів.
Як отримати виплату? Для цього слід відправитися в відповідне місцем проживання відділення податкової служби, де вам дадуть всю необхідну інформацію. Незважаючи на великі черги в подібних інстанціях, користь від її відвідування дуже велика для фінансового добробуту.
Витративши пару годин в податковій інспекції, ви зможете домогтися повернення певної суми.
Таким чином, при отриманні іпотеки надається право витребувати податкове вирахування, максимальна сума якого буде дорівнює 260 тисячам рублів.
особливості процедури

Якщо людина націлена повернути частину витрачених коштів, йому буде корисно знати певні нюанси.
По-перше, подача заяви актуальна 3 роки після остаточної виплати коштів.
Навіть якщо нерухомість придбана 3 роки тому, ви зможете одержати відрахування з вашого доходу, отриманого за ці роки, оформивши відповідну податкову декларацію.
У тих випадках, коли квартира купувалася за допомогою валютної іпотеки, то при поверненні прибуткового податку сума конвертується в рублі РФ відповідно до актуальним курсом на момент операції.
Іноді нерухомість купується не однією особою, а кількома (наприклад, подружньою парою). В такому випадку сума податкового відрахування розподіляється на власників, в залежності від виду оформлення квартири.
Спільна власність передбачає, що сума виплачується одна на всіх в рівних, за замовчуванням, розмірах.
Змінити розподіл частки можна за допомогою підданого в податкову інстанцію заяви. Один з членів сім'ї має право отримати податкове вирахування в усьому його обсязі , Але в такому випадку другий не отримає нічого.
Це актуально в тих ситуаціях, коли у одного з власників велика "біла" заробітна плата, в той час як у іншого вона "сіра" або й зовсім відсутня. Також це може бути застосовано в тих випадках, коли дохід чоловіка набагато вище, тому вигідніше отримати відсоток саме з його прибутку.
Незалежно від того, яким було пайову участь кожного з власників, юридично вважається, що вони обидва реалізували своє право на його отримання.
Звідси випливає, що в разі придбання іншої нерухомості член сім'ї, чий прибутковий податок не був повернутий, не має право претендувати на нього.
Даний постулат викладено в нормативних актах Міністерства Фінансів Російської Федерації.
Однак деякі юристи вважають інакше, і в ряді випадків в судовому порядку їм вдається домогтися виплати прибуткового податку в тих випадках, коли в минулому один із власників передав іншому 100% частку отримання податкового вирахування.
Якщо житлова площа була оформлена з пайовою участю, то податкове вирахування належить кожному з власників в розмірі відповідному його пайовій участі. Наприклад, якщо в квартирі два власника, мають рівні частини, то кожен з них може претендувати на 50% прибуткового податку.
При цьому при пайовому володінні неможливо передати права на свою частину коштів, що повертають іншому власнику.
У разі якщо частка житлоплощі належить неповнолітній дитині, то право отримати податкове вирахування отримують його батьки. Якщо вони не скористаються цим правом, то їм може скористатися сам дитина при досягненні вісімнадцяти років.
При будь-якій формі власності, кожен власник квартири може відмовитися від права повернення прибуткового податку , Зберігши його на випадок придбання іншої нерухомості.
Приклад визначення суми податкового вирахування
Теоретичний власник планує придбати житлову площу в іпотеку (термін сплати - 7.5 років) вартістю в 2 мільйони рублів. Банк надає клієнту дванадцяти процентну ставку. За перші 30 днів виконання зобов'язань оплата базової частини кредиту складе 12.5 тисяч рублів.
При цьому процентна маса, нарахована за позикою, складе близько 30 тисяч рублів.
Якщо провести відповідні розрахунки, то в цілому клієнт зобов'язаний платити 42.5 тисячі рублів на місяць для своєчасного погашення іпотеки. Позичальник має право запросити повернення суми дорівнює 13 відсоткам.
42.5 / 100 * 13 = 5.525
Відповідно виходить, що клієнт банку може сплатити на 5 тисяч 525 рублів менше.
Максимальна сума повернення податкової виплати по іпотеці сьогодні дорівнює трьомстам дев'яноста тисячам рублів.
Перелік необхідних документів
Як вже було сказано вище, при подачі заяви до податкової інспекції, вам знадобляться документи на повернення прибуткового податку при покупці квартири в іпотеку:
- Декларація, заповнена у формі 3НДФЛ. В інтернеті можна знайти спеціальні програми, які спрощують процес її оформлення.
- Довідкові дані з місця трудової діяльності, виконані за формою 2НДФЛ
- Документ, який доводить власність на житлову площу.
- Договір про купівлю-продаж нерухомості.
- Документи, що свідчать про оплату. Такими є: розписка з банку, квитанція, виписка і т. Д.
- Договір про оформлення іпотеки з банком.
- Платіжний графік.
- Документи, що свідчать про оплату відсотків по іпотеці. Довідка з банку про загальну суму сплачений відсотків по іпотеці (за кожен рік вказується окремо).
У податковій піддаються копії документів, однак інстанція має право зажадати у вас оригінал, тому обов'язково візьміть їх з собою.

Після того, як всі папери будуть прийняті, інспекція зобов'язується розглянути заяву протягом трьох місяців.
У разі відмови, повинні бути вказані причини та обґрунтування.
Якщо ж запит задовольняється, то протягом місяця ви повинні отримати документ про надання податкового відрахування. Після цього гроші повинні бути перераховані в період до 14 днів.
При плануванні отримання вирахування за весь рік, вам слід почекати його закінчення, після чого подати декларацію та отримати суму за весь встановлений термін.
Не варто поспішати з подачею документів, до завершення виплати іпотечного кредиту. Ви маєте три роки після придбання житлової площі для звернення в податкову.
Таким чином, наявність даних документів дозволяє повернути частину коштів, сплачених за іпотеку. Варто пам'ятати, що право отримання податкового вирахування закріплено законодавством Російської Федерації.
Правильне оформлення заяви і дотримання всіх необхідних умов, дозволить вам повернути частину сплаченої суми, що, безсумнівно, робить процес придбання квартири в іпотеку більш привабливим. Про те, як повернути відсотки по іпотеці представлено на відео:
Ще по цій темі:Як отримати виплату?