Процедура повернення прибуткового майнового відрахування ПДФО при купівлі приватизованої житлової квартири повністю регламентована російським законодавством. Подібна компенсація дає підстави не знімати податки з заробітної плати платника податків або повернути йому належну частину грошових коштів на окремий розрахунковий рахунок. Який з цих двох варіантів повернення краще, залежить від побажання власника квартири і способу звернення у Федеральну податкову службу.
Для надання повернення ПДФО при купівлі житлової квартири є деякі обов'язкові умови:
діючі правила
Посилаючись на норми Податкового кодексу Російської Федерації, власники нерухомості, що вимагають повернення ПДФО, зобов'язані додавати до заяви і іншим паперів копії правовстановлюючих документів. Наприклад, свідоцтва права власності та державною реєстрацією.
Грунтуючись на 23-й статті Податкового кодексу, терміни подачі заяви і документів обмежуються закінченням календарного року. Тобто, подати запит слід не пізніше 31-го грудня поточного року. Якщо власник квартири до цього часу не встигає зібрати всі необхідні документи, можна подати їх пізніше, з другої половини січня наступного року.
Останні зміни в податковому законодавстві уможливили перенос не використаної суми повернення ПДФО на наступний період. Підстави для цього є в 220-й статті Податкового кодексу. На сьогоднішній день питання прибуткового податкового вирахування прикріплені до власника нерухомості при її покупці, а не до самого об'єкту, як було раніше. Це означає, що кожен з подружжя має можливість самостійно претендувати на державну компенсацію.
Коли чекати компенсації
Повернення ПДФО після покупки житлової квартири, являє собою грошову суму, розмір якої знижує базу доходу, оподатковуваного податками. Право в будь-який термін просити надання прибуткового податкового вирахування є у:
Строки давності при подачі заяви не встановлюються, однак у Федеральній податковій службі при розрахунку суми повернення буде враховувати тільки три останні роки. Це означає, що якщо подати запит на компенсацію через чотири роки після угоди з покупкою квартири і оформлення її у власність, власник отримає відчутно меншу суму.
Деякі терміни діють і щодо розгляду заяви та документів щодо повернення ПДФО:
- Термін в тридцять днів, коли запит поданий до територіального органу;
- Термін в три місяці, коли запит поданий в ФНС.
Коли терміни розгляду закінчаться, заявнику буде надіслано письмову відповідь з прийнятим рішенням. Це рішення повинно бути направлено громадянину протягом десяти днів після прийняття.
порядок оформлення
Говорячи про порядок оформлення повернення ПДФО при купівлі особистої квартири , Особливих труднощів цей процес зазвичай не виникає. Для виплати повернення потрібно підготувати повний пакет документів, а також правильно і своєчасно заповнити 3-ПДФО декларацію.
Сама заява для отримання податкового прибуткового вирахування при покупці житлової квартири можна складати в довільній формі. У текс вказується повністю П.І.Б. власника нерухомості (заявника), його місце прописки, на яких підставах громадянин просить одержання виплат і скільки йому належить отримати. Заяву можна написати вже на місці його подачі, використовуючи зразки, або попросити допомоги фахівців.
В якості документів обов'язково знадобитися особистий паспорт та ідентифікаційний код, правовстановлюючі папери, довідка про дохід за формою 2-ПДФО, взята у роботодавця, акт прийому-передачі квартири при її покупці, а також 3-ПДФО декларацію.
При розрахунку суми повернення податкового прибуткового вирахування використовується єдина формула, виходячи з якої, виплати розраховуються шляхом множення розміру відрахування на 13% і віднімання результату з суми вартості житла.
Про способи отримання
Коли власник квартири при її покупці намір отримати податкове вирахування, необхідно в певні терміни подати в ФНС 3-ПДФО декларацію. Подається вона в територіальне установа за місцем реєстрації заявника. В цілому, термін подачі будь-якої документації закінчується до кінця календарного року.
Якщо після прийняття позитивного рішення виплати прибуткового повернення затримують, ФНС зобов'язана компенсувати неустойку.
Оформити і отримати компенсацію можна за допомогою свого роботодавця. В цьому випадку чекати, коли ж прийде термін подачі запиту, немає необхідності. Однак сума повернення буде повернута громадянинові не на розрахунковий рахунок, а як певну надбавки до зарплати. Ця надбавка виникає за рахунок того, що тимчасово з доходів припиняється зніматися податок.
Важливо враховувати й те, що в податкову службу часто можна отримати відмову. В якості причин для цього служить придбання житла не за свої особисті кошти, використання при покупці материнського капіталу, соціальної програми, субсидій, державних пільг, відсутність офіційного працевлаштування, помилки в поданих документах або спроба повторно отримати компенсацію.
Коли подавати запит
Платнику податків можна самостійно вирішити, яким чином він хоче отримати і використовувати суму повернення коштів, витрачених при покупці особистої квартири. Як вже говорилося вище, це або виплата на розрахунковий рахунок, або не утримання податку з заробітної плати. Відповідно, в першому випадку необхідно займатися оформленням самостійно, а в другому - через роботодавця в будь-які терміни.
Підготувати необхідні документи необхідно протягом року, від моменту укладення угоди з придбанням нерухомості і оформленням прав на неї. При самостійному зверненні в ФНС 3-ПДФО декларацію потрібно подати не пізніше 30-го квітня. У деяких випадках термін можна посунути, але це суто індивідуальні ситуації та обставини. Після того, як відповідальний за прийом паперів співробітник перевірить їх, буде винесено остаточне рішення.
Якщо отримати податкове вирахування вирішено через роботодавця, знадобиться в ФНС взяти довідку, відповідно до якої громадянин має право відшкодування частини коштів при покупці житлової квартири. Далі, разом з переліком додаткових паперів, ця довідка передається в бухгалтерію за місцем працевлаштування, через яке можна отримати компенсацію. Скільки це буде, залежить від понесених при придбанні нерухомості витрат.