- Основні принципи виплати податкового вирахування
- Відрахування будівництво будинку
- На будівництво дачі
- При пайовому будівництві
- При покупці
- при іпотеці
- процедура
- Які документи необхідні
- Особливості, коли надається і не надається
Для тих, хто вирішив будуватися на землі, від держави можна отримати дуже приємний подарунок - податкове вирахування при будівництві будинку, - в 2019 році його можуть отримати: власники землі, де будується будинок, чоловік і жінка, батьки неповнолітніх дітей і іноземці, які сплачують ПДФО. Але є різні умови, яких потрібно дотримуватися, щоб отримати виплату.
Основні принципи виплати податкового вирахування
Податкові відрахування на будівництво будинку покладається тим, хто сплачує податок ПДФО. На пільгу мають право не тільки при будівництві, але і при покупці готового будинку. ПДФО відшкодовується в наступних випадках.
- При оплаті відсотків, що нараховуються на кошти, які видані кредитною організацією. Але в цьому випадку важливо їх витрачання. Гроші повинні бути витрачені тільки на будівельні матеріали або оплату послуг будівельників.
- Відшкодовуються і витрати громадянина, який будує будинок. Однак вони повинні мати документальне підтвердження.
- Також на виплату вправі розраховувати при купівлі ділянки, який призначений для індивідуальної забудови.
Фактичні витрати означають наступне:
- оплату будівельних матеріалів, які використовують при будівництві;
- оплату сторонніх організацій за підготовку по підключенню до комунальних мереж;
- оплату витрат при обробці або добудові незавершеного споруди.
Витрати відшкодовуються тільки після того, як вступають в права власності. При цьому надають документи, які служать підтвердженням цих витрат. Пільги поширюються на різні будови, які придатні для проживання.
Відрахування будівництво будинку
Розраховувати на те, що держава поверне 100% суми не варто. Податкові відрахування при будівництві будинку обмежений в 2019 році і становить 13%.
Наприклад, на котедж було витрачено 5 млн. Рублів:
- 2 млн. Рублів при будівництві і обробці - це основний відрахування;
- 3 млн. Рублів на оплату відсотків по іпотеці.
Тоді 13% з цієї суми виходить 650 тис. Рублів. Це максимум, скільки можна отримати за будинок: 260 тис. Рублів як основний відрахування, і 390 тис. Рублів за іпотекою.
На будівництво дачі
Податкові відрахування поширюється і на будинок, розташований на дачній ділянці. Однак тут є свої нюанси. Документи на власність повинні мати позначку, що будинок є житловим, а не садовим. У ньому повинні бути як житлові кімнати, так і додаткові. Якщо немає позначки «житловий будинок», то в майновому відрахуванні відмовлять. А щоб вона була, будинок повинен відповідати всім нормативним вимогам.
При пайовому будівництві
Про повернення прибуткового податку можна говорити і тоді, коли йде пайове будівництво багатоквартирного будинку. Тоді в пункти включають:
- розробку проекту;
- вартість будівельних матеріалів;
- витрати на обробку;
- установку комунікацій.
Але тим, хто має намір отримати податкове вирахування на споруджуваний будинок, потрібно знати ряд правил, щоб не з'явилися складнощі при його отриманні.
- Якщо з часу підписання договору до здачі в експлуатацію пройшло більше трьох років, то ПДФО доведеться повертати через суд.
- Якщо замість договору про пайове будівництво полягає іншу угоду, то з вирахуванням можуть виникнути серйозні проблеми.
При покупці
Якщо громадянин не будував, а купив готовий будинок, за ним також зберігається право на майнове відрахування. Коли отриманий будинок побудований не до кінця, то він може включати і витрати на добудову. Однак при виконанні перепланування або реконструкції витрачені гроші вже не включаються в відрахування.
при іпотеці
Крім виплати при покупці, власники вправі розраховувати і на майнове відрахування по іпотечному кредиту. Максимальна сума відшкодування при цьому становить 3 млн. Рублів.
процедура
Якщо особа використовувало майнове відрахування, що покладається за законом не повністю, то автоматично залишок переноситься. Їм можна скористатися кілька разів, поки сума не буде витрачена повністю. А ось у разі іпотечного кредиту відрахування можна отримати тільки по одному об'єкту нерухомості.
Для тих, хто збирається отримати майнове відрахування, не існує терміну давності. Це означає, що подати на нього можна хоч через 10 або 15 років. У той же час, податок буде розраховуватися лише за останні три років роботи перед подачею заяви.
Які документи необхідні
Процедура отримання вирахування включає послідовні дії:
- заповнення декларації;
- взяття з місця роботи довідки 2-ПДФО;
- збір паперів, що підтверджують право власності;
- надання їх в податкову службу.
Подана декларація перевіряється протягом трьох місяців. Після цього на банківський рахунок одержувача перераховують гроші. Однак якщо в ній виявлять помилки, то доведеться їх коригувати і чекати ще три місяці.
Крім підтверджують, право власності, паперів, довідки ПДФО від організації, а також декларації, необхідні й інші документи для подання до податкового органу. Це виписка з ЕГРП, платіжки, які підтверджують всі витрати, що здійснюються при покупці або будівництві житла. Крім того, заповнюють заяву про прохання надання пільги. Якщо при цьому оформлявся кредитний договір, докладають і його. Точні документи, які необхідні, можуть відрізнятися в залежності від конкретних випадків. Список можна уточнити у відділенні податкової служби або на офіційному сайті.
Особливості, коли надається і не надається
Є випадки, коли майнове відрахування виплачуватися не буде. Це положення поширюється на наступні випадки:
- будівництво оплачено кимось іншим;
- були використані бюджетні кошти або материнський капітал;
- договір купівлі-продажу укладався між близькими родичами - батьками, дітьми, опікунами, братами і сестрами.
Зате проблем з тим, як отримати податкове вирахування при будівництві будинку не виникне, якщо для цього були отримані матеріальні засоби в борг від роботодавця або при придбанні за договором міни з доплатою. На майно, що купується в шлюбі обома подружжям, їм також надається право на отримання пільги.