Реклама
Реклама
Реклама

Податкові відрахування пенсіонерам при покупці квартири

  1. Купуючи житло, пам'ятайте про свої права
  2. Податкові відрахування пенсіонерам при покупці квартири і інших житлових об'єктів
  3. Розміри компенсації - від чого залежать
  4. Угода між зацікавленими особами
  5. Частки і розмір податкових пільг
  6. Як отримати належну від держави суму?
  7. Коли пенсіонеру можуть відмовити в компенсації?

Законодавча влада РФ передбачила для пенсіонерів можливість придбати (побудувати) житло (стати власником квартири або будинку), купити відповідну земельну ділянку, повернувши при цьому частина сплачених грошей. Механізм повернення коштів полягає в компенсації витрат з фонду обов'язкових платежів, які вносяться до бюджету - це зветься податкового вирахування. Користуючись цим послабленням при покупці нерухомості, власник може знизити фактичні витрати на поліпшення житлових умов. Це гарантовано Законодавством РФ при виконанні ряду умов. Який податкове вирахування пенсіонерам годиться, розповімо в нашій статті. Законодавча влада РФ передбачила для пенсіонерів можливість придбати (побудувати) житло (стати власником квартири або будинку), купити відповідну земельну ділянку, повернувши при цьому частина сплачених грошей

Податкові відрахування пенсіонерам

Купуючи житло, пам'ятайте про свої права

У податковому законодавстві обумовлені категорії об'єктів, чиї власники (або власники часток) можуть претендувати на відрахування:

  1. Майно в багатоквартирному житловому фонді ( квартира в новобудові або будинку, що будується).
  2. готовий житловий будинок або недобудований об'єкт.
  3. Ізольована кімната в квартирі або будинку.
  4. земля ІЖС, ЛПГ з зведеним на ній будинком, або вільну ділянку аналогічного призначення.

На ділянці обов'язково має бути побудовано житло - в іншому випадку, відрахування власнику не покладається

Приклад для власників земельних ділянок з останньої категорії: у 2010 році у власність була оформлена вільна земля під ІЖС - будови на ній не значилися. Будівництво житлового будинку новий власник почав через три роки. В даному випадку подати запит про отримання податкового вирахування можливо після закінчення 2014 р Власнику слід скористатися цією можливістю, для чого необхідно зібрати і передати податківцям правовстановлюючі документи на житловий будинок, землю і офіційне підтвердження витрат (до них належать грошові кошти, які громадянин вклав в придбання землі, будівництво житла, а також додаткові витрати, які потрібні для заселення та проживання, якщо це обумовлено при угоді і підкріплено записом в договорі).

До останньої категорії може ставитися вартість кошторису, будматеріалів, обробки, підключення до міських інженерних мереж. Щоб підтвердити витрати, буде потрібно не тільки надати договір, але і документацію по платежах, офіційно свідчить про те, що новий власник здійснював вкладення для повноцінного введення об'єкта в експлуатацію.

Нижче змальовані типові варіанти, коли власники можуть стати володарями податкових пільг, і відповідна документація.

Таблиця 1. Необхідні документи для отримання різних пільг

Вид документа Купівля квартири / кімнати Купівля будинку Будівництво «з нуля» Участь в ДДУ (багатоквартирний будинок) Покупка землі з готовим будинком Купівля землі під забудову Ремонт в квартирі / кімнаті Приведення об'єкта недобудови в готовий вид Договір купівлі-продажу, об'єкт - житловий будинок - + - - + - - - Договір купівлі-продажу, об'єкт-квартира, кімната + - - - - - + - ДДУ - - - + - - - - Акт отримання у власність об'єкта в рамках ДДУ - - - + - - - - оформлене право власності, об'єкт - житловий будинок - - - - - - - оформлене право власності, об'єкт-квартира, кімната + - - - - - + - Реєстрація права власності, об'єкт -Земельний ділянку - - - - + + - - Документи на покупку будівельних (оздоблювальних) матеріалів, підтвердження витрат на роботи - - + - - - + + Фінансові документи, що фіксують право власності на нерухомість + + - + + + - - Право користування інженерними мережами, комунікаціями - з офіційно підтвердженими витратами - - - - - - + +

Якщо пенсіонер скористався іпотечним пропозицією банку для покупки житла, до перерахованого списку додатково він прикладає кредитний договір з графіком погашення і довідку, що підтверджує своєчасну і повну сплату відсотків.

Для того, щоб пенсіонер міг одержати відрахування, його житло повинне бути зареєстроване на території РФ і ставитися до категорії придатних для проживання об'єктів. Після переведення об'єкта в нежитлову категорію власник не зможе розраховувати на те, що в податкових органах приймуть заяву про надання компенсації. Не всякий «будинок з землею» дає можливість скористатися пільгою - про це необхідно пам'ятати всім потенційним власникам.

Детальна інформація міститься в статті 220 НК РФ

Податкові відрахування пенсіонерам при покупці квартири і інших житлових об'єктів

Компенсація витрат за рахунок податків доступна будь-якому громадянину РФ, відраховувати в бюджет ставку прибуткового платежу. При цьому платник податків повинен ставитися до групи повнолітніх осіб (для пенсіонерів це означає автоматичне потрапляння). Незалежно від схеми виплат (їх здійснює громадянин, який виконує роботи за договором підряду, підприємець, або роботодавець конкретної особи), в момент переходу житлового майна у власність власник може заявити про своє право на податкові відрахування. Щоб дізнатися, чи доступний він конкретній особі, потрібно звернутися до уповноваженої податкової інспекції району - інспектор роз'яснить ситуацію і допоможе з оформленням документів.

Щоб дізнатися, чи доступний він конкретній особі, потрібно звернутися до уповноваженої податкової інспекції району - інспектор роз'яснить ситуацію і допоможе з оформленням документів

Компенсації розраховуються тільки з розрахунку внесених до бюджету сум ПДФО, тому ставка становить строго 13% - на підставі цієї цифри виробляються нарахування

Приклад. Громадянин подав відомості про доходи за 2012 рік, які оподатковуються за різними ставками - 9, 30 і 35%. В цілому від нього в бюджет було переведено прибуткових платежів на суму 80 тисяч рублів. З них тільки 30 тис. Рублів сплачено з розрахунку податкової ставки, яка дорівнює 13% - ця сума і стане підставою для компенсації.

Державна пенсія не є оподатковуваної, тому в більшості випадків пенсіонер не отримає податкові відрахування, якщо він не має інших джерел доходів (див. Податковий кодекс і Листа Мінфіну РФ).

Виняток з даної ситуації - наявність перенесення з минулих періодів, можливість якого з'явилася у даної категорії осіб у 2012 році. Раніше, до 2014 року діяло обмеження: громадянин, який продовжує працювати після виходу на пенсію, отримує відрахування в рамках загальної схеми для трудящих осіб, без права на перенесення залишку. Непрацюючі пенсіонери могли розраховувати на повернення податку за три роки, що передують припиненню трудової діяльності або придбання житла. Відтепер претендувати на перенесення майнового відрахування можуть як вийшли на пенсію, так і ті, хто продовжує трудову діяльність - ці категорії громадян РФ тепер зрівняні в правах. Відповідне розпорядження міститься в Листі ФНС РФ від 2014 року. У працюючих осіб пенсійного віку є перевага - їм можна відшкодувати кошти за 4 попередні роки. Аналогічна схема вступає в дію, якщо житло було куплено до моменту виходу на пенсію, або в рік офіційного припинення трудової діяльності.

Треба пам'ятати про те, що подати заяву і претендувати на отримання вирахування можна не відразу - потрібно дочекатися закінчення року, коли була здійснена угода купівлі-продажу. Якщо житло дісталося власнику в 2017 році, воно стане об'єктом пільги тільки в наступному році - 2018 м. Власнику повернуть податкові кошти за період 2014-2017 рр. при подачі необхідних відомостей.

Найбільш незахищена з точки зору вирахування категорія - це особи, які вийшли на пенсію 5 років тому і не мають інших джерел доходу. Їм податкова інспекція має право відмовити у відрахуванні при покупці будинку або квартири.

Розглянемо конкретні приклади, де простежується застосування зазначених механізмів.

Приклад. З 2016 року громадянин Філіппов вийшов на заслужений відпочинок, а в 2017 році вирішив купити квартиру і пішов на угоду, ставши володарем нового житла. Інформувати податкову і подавати документи він зможе не раніше 2018 року. У 2017 році він вже не був платником податку на доходи, тому йому виплатять гроші за 2016 рік (момент знаходження в штаті організації), 2015 і 2014 рр.

Приклад. Операцію з придбання квартири в 2015 році здійснила громадянка Філатова. Коли закінчився період 2015 і 2016 років, вона передала всі необхідні відомості податковому інспектору за місцем проживання і отримала відрахування за дані періоди. Пенсіонеркою гр. Філатова стала в 2017 році, в зв'язку з чим виникло право на перенесення вирахування. Вона має право на відшкодування податкових платежів з розрахунку останніх 4-х років, за винятком періоду 2015-2016 рр. За ту частину 2017 року, коли Філатова була діючою співробітницею організації, їй також слід отримати податкову компенсацію. При цьому документи на цю частину суми подаються не раніше січня 2018 року.

Приклад. Що вийшов на пенсію в 2015 році, громадянин Петров продовжив працювати, будучи платником ПДФО. Операцію з придбання квартири він реалізував в 2016 році. Коли даний період підійшов до кінця, він передав відомості про отримання вирахування в податкову інспекцію за місцем проживання. При винесенні позитивного рішення Петров розраховує на відрахування за 2013-2016 рр. Якщо ті суми, які він, як платник податків, вносить до бюджету, не зможуть компенсувати повну суму вирахування, розрахунок може бути проведений в наступні періоди.

Якщо має місце перенесення податкових відрахувань, декларації треба заповнювати в зворотному порядку. Спочатку компенсація утворюється в тому періоді, коли було придбано житло, при цьому її залишок, що залишився невикористаним, автоматично перехід на попередні роки. Наприклад, при перенесенні майнового відрахування на 2015, 2014 і 2013 роки перша декларація заповнюється за 2015 рік, потім в декларацію за 2014-й переносяться залишки вирахування з відповідної форми 2015 року, далі проводяться аналогічні розрахунки і дії в формі за 2013 рік.

Наприклад, при перенесенні майнового відрахування на 2015, 2014 і 2013 роки перша декларація заповнюється за 2015 рік, потім в декларацію за 2014-й переносяться залишки вирахування з відповідної форми 2015 року, далі проводяться аналогічні розрахунки і дії в формі за 2013 рік

Бажаний порядок подання відомостей платник податків має право уточнити в інспекції району

Додаткові доходи, які можуть мати пенсіонери, офіційно підтверджені і є джерелом податкових пільг, включають орендні платежі (коли пенсіонер здає квартиру або будинок, отримуючи за це гроші), доходи при продажу житла, а також пенсійні недержавні виплати.

Приклад. Громадянка Миронова є пенсіонеркою та отримує відповідні перерахування від держави, а також є орендодавцем. Орендні надходження від належної їй квартири держава обкладає податком, про що є платником податків громадянка Миронова передає відомості (декларації) в установленому порядку. Ставши власницею ще однієї квартири У 2016 році, пенсіонерка не платитиме ПДФО з цього періоду до вичерпання розміру податкового відрахування.

Розміри компенсації - від чого залежать

При нарахуваннях виходять з того, що відрахування від держави можна отримати тільки з 2 млн. Рублів, витрачених на покупку житла. Угода при цьому здійснюється за рахунок власних коштів. Тоді максимум, на що може розраховувати платник податків, це 13% від зазначеної суми.

Приклад. При покупці житла, яка обійшлася платнику податків в 1,4 млн. Рублів, можна заявити про надання вирахування в розмірі 182 тис. Рублів (відповідає 13% від вартості).

Важливо знати, що в податкову пільгу включаються також процентні відрахування, тобто сплата відсотків входить у вартість і фігурує в категорії витрат. При цьому строго відстежується, щоб власник звертався до цільових позиках на покупку, будівництво і ремонт житла, набував в кредит земельну ділянку, придатну для будівництва та проживання, або був позичальником за іпотечними кредитами, був перепозичений банком на поліпшення житлових умов, і т.п . При цьому штрафи, пені та неустойки за простроченими платежами до податкового відрахування відношення не мають.

Якщо громадянин позичає гроші на покупку житла в організації, варто уважно вивчити текст договору. Необхідно, щоб в тексті був прописаний пункт про цільове призначення позики, спрямованого на поліпшення житлових умов. Інакше відрахування не буде надано.

Приклад. Громадянка Шилова бере кредит на суму 1 млн. Рублів, який заявлений як споживчий, і використовує його для придбання житла вартістю 2 млн. Рублів. Позикові кошти не є при цьому цільовими і майнове відрахування, розрахований з цієї суми (13% від 2 млн. Рублів - 260 тис. Руб.), Вона не отримає.

Якщо житло купується учасником іпотечної програми банку, максимальна сума процентних платежів, на які податкова може нарахувати компенсацію, обмежена 3 млн. Рублів (в цьому випадку повертається 390 тисяч рублів - 13% від зазначеної суми). Ці кошти можуть бути переведені на рахунок платника податку протягом декількох років (швидкість виплат залежить від фактичного доходу на місці роботи), але лише в межах зазначеного ліміту. Якщо власник для придбання житла використовував позикові іпотечні кошти і термін кредиту становив 20 років, в наступні роки йому нараховуватимуть відрахування в міру сплати відсотків.

Податкові пільги мають відношення тільки до процентних платежах - основної суми боргу це не стосується.

Право на відрахування в рамках іпотечної програми, якою користується покупець для оплати житла, виникає тільки тоді, коли він офіційно вступає в право власності - це підтверджується документально і змінює статус власника.

Приклад. У 2013 р громадянин Панов уклав іпотечний договір, щоб придбати житло в новобудові. Представники забудовника оформили з ним ДДУ. Акт приймання-передачі Панов отримав через три роки. Протягом цього часу він справно платив по іпотеці, але претендувати на відрахування з внесків він може тільки в 2017 році. Після отримання заяви від Панова податкова нарахує компенсацію за період з 2013 року.

При оформленні операції з придбання житла слід уважно ознайомитися з документами. НК РФ вводить обмеження на тривалість володіння житлом в момент купівлі-продажу. Власник може навмисно вказати занижену вартість в договорі, щоб цей дохід не оподатковувався. Якщо ціна операції складе менше 2 мільйонів рублів, покупець може виявитися не в кращому становищі як отримувати пільги - до витрат візьмуть тільки відомості договору, який був укладений при оформленні угоди. Податкові органи не приймуть в якості основи для вирахування додаткові чеки і розписки.

Часто виникає питання щодо житла, яке обходиться громадянину в більшу суму, в порівнянні з максимальними (2-3 мільйона рублів). Доведеться засмутити потенційних власників, однак законом інше не передбачено - зростання ціни угоди не означає пропорційного зростання вирахування.

Якщо після операції громадянин не отримує максимальний розмір відрахування, можна заявити про нарахування залишку при подальшій купівлі житла. Але тут діють певні обмеження, що накладаються законодавством: житло придбано не раніше 2014 року і раніше не брала участі в якості об'єкта пільги.

Що стосується процентних платежів, то відрахування можна отримати тільки за один об'єкт нерухомості, придбаний на позикові кошти. При цьому податкова не дивиться, чи досягла вартість покупки максимального розміру, рівного 5 млн. (3 млн. За відсотки + 2 млн. За нерухомість), коли відрахування складаються і утворюють 650 тис. Рублів (з розрахунку суми 260 тис. І 390 тис .).

На витрати не можна віднести:

  1. Кошти, отримані від держави або муніципальних утворень в рамках програм по використанню материнського капіталу, субсидій, дотацій, посібників, і т.д.
  2. Безоплатно отримані від роботодавця кошти, які громадянин витратив на поліпшення житлових умов.

Приклад. На покупку квартири довелося витратити 1 608 000 рублей, з яких 408 тис. Рублів внесли в рахунок отриманого материнського капіталу. В даному випадку для нарахування розміру майнового відрахування необхідно врахувати, що він буде реалізований з меншої суми, ніж розмір покупки 1 608 000 - 408 000 = 1,2 млн. Рублів.

Угода між зацікавленими особами

Якщо купується житлова нерухомість, коли одна зі сторін угоди - особа пенсійного віку, потрібно звернути увагу на список осіб, які прийнято вважати взаємозалежними. Якщо вони беруть участь в угоді, відрахування новому власнику не нарахували, так як вона вважається «непрозорою» і може створювати невраховані вигоди.

Зацікавленими особами можуть визнати родичів потенційного власника - спеціальний перелік містить повний список і включає кілька категорій. Він почав діяти в 2012 році - для більш ранніх угод застосовувалися старі механізми.

З зазначеного моменту до груп зацікавлених осіб стали відносити:

  1. Чоловіка / дружину потенційного покупця.
  2. Батька, матір (в тому числі прийомних).
  3. Дітей (в тому числі прийнятих в сім'ю через усиновлення).
  4. Братів і сестер (включаючи зведених).
  5. Опікунів і знаходяться в статусі підопічних.

Під час укладання угоди між родичами, коли дані категорії не будуть зачіпатися, податкова компенсація надається в загальному порядку

Приклад 1. У 2016 році Іван Петров придбав квартиру у дідуся. Згідно ст. 105.1 Податкового Кодексу РФ, угода не відноситься до договору між взаємозалежними особами, тому Іван Петров має право подавати Заяву про отримання вирахування.

Приклад 2. У 2015 році Павло Васильович купив житловий будинок у рідній матері. При запиті про податкове вирахування інспектор відмовив у її наданні на підставі близької спорідненості учасників угоди.

Теоретично через звернення до суду можна домогтися визнання взаємозалежного характеру угоди незалежно від входження до переліку, однак це є скоріше винятком, ніж правилом, і для вирішення питання варто керуватися податковим законодавством.

Частки і розмір податкових пільг

Коли житлова нерухомість стає спільною частковою власністю, розподіл пільг відбувається згідно з наявними часткам. При цьому в розрахунку бере участь максимальна сума розміром 2 млн. Рублів, якщо вона придбана до 2014 року. Коли у об'єкта два господаря, кожен повертає податок з 1 мільйона. Якщо власників-пенсіонерів троє, їх відрахування відповідно розраховується від 1/3 з максимальної суми.

У 2014 році були внесені поправки в законі, що стосуються пайових власників і їх прав. Тепер всі власники часткою можуть отримати компенсацію з граничного ліміту.

Приклад. Два пенсіонери, які є кровними родичами, стали власниками житла в 2012 році. Воно обійшлося їм в 4,2 млн. Рублів. Коли настав момент офіційної реєстрації, старшому братові привласнили частку, рівну 2/3, молодший став власником 1/3 квартири. При зверненні до податкової старший брат заявить пільгу, яка дорівнює 1 333 333 рублів (з розрахунку 2/3 від 2 млн.), Другий учасник угоди - 666 667 руб. (1/3 від ліміту). Відповідно до розміру вкладу вони отримують на персональний рахунок податкове вирахування.

Якби угода відбулася в 2015 році, згідно зі змінами в законодавстві, податківцям слід відштовхуватися від кінцевої вартості житла для кожного власника частки. Старшому належить в купленому житлі 2,8 млн. Рублів (2/3 від ціни угоди), молодшому - 1/3 від вартості (1 400 тис. Рублів). Старший отримує відрахування в межах ліміту (13% від 2 млн.), Для молодшого він складе 13% від зазначеної вище суми.

Перерозподіл при частковій покупці житла неможливо (винятком є ​​власність подружжя) - один з власників не може знехтувати своїм правом, щоб другий отримав максимальний розмір відрахування.

У наведеному прикладі у старшого утворився надлишок, який у вигляді відрахування не повертається, у молодшого утворилася пільга меншого розміру. Однак змінити їх і перерозподілити між власниками не представляється можливим - є правовстановлюючий документ, де чітко вказані частки.

Таке перенесення неможливий, якщо при покупці пенсіонер стає власником частки в квартирі, що знаходиться у спільній власності. Після покупки і оформлення частки, що дорівнює 1,5 млн. Рублів, 500 тисяч рублів з частки другого власника, який зберіг свій статус, перенести неможливо. Крім того, не можна перерозподілити відрахування, якщо один з власників уже скористався податковою компенсацією.

Якщо пенсіонери користуються для покупки іпотечною програмою і оформляють частки, діє аналогічна схема. Відмінність полягає лише в граничну суму, що дорівнює 3 млн. Рублів.

Приклад. Два родича-пенсіонера скористалися іпотечним пропозицією від банку і купили кредитну квартиру вартістю 5 млн. Рублів. Старший родич, за яким закріплена частка, рівна 2/3 квартири, в подальшому звернеться за вирахуванням, нарахованих від суми 3 млн. Рублів (тоді розрахунок виглядає наступним чином: 5 * 2/3 = 3 333 333 рублів), молодшому з третини квартири доступний відрахування, рівний 1 666 667 рублів (1/3 від вартості).

У наведених прикладах виникає випадок із невикористаним залишком. Щоб домогтися максимальної податкової компенсації, платник податків може отримати його в наступній угоді з житлом. Повторна заява на пільгу доречно для об'єктів, які були куплені і оформлені у власність після 2014 року, які не беруть участі раніше в оформленні вирахування.

Схема з оформленням часткою актуальна для подружжя, які купують житло. Для перебували у зареєстрованому шлюбі без договору, коли немає конкретних умов по розділу майна і діє загальний порядок, воно може бути записано на одного або обох подружжя. Сімейний кодекс вказує на відомості про спільну власність, яка оплачується із загального бюджету. При цьому обом доступний відрахування, який можна розподілити за обопільною згодою (для підтвердження даного факту складається Заява). Також формальне володіння можна віднести на титульного власника - чоловіка або дружину. Той, хто отримує власність в одноосібне володіння, за замовчуванням отримує компенсацію.

Подружжя підписуються в документі як заявники. Складається і передається він в податкову раз, а умови, прописані в ньому, змінити неможливо.

Кожен чоловік може потурбуватися подачею декларації для повернення ПДФО і підготувати індивідуальний пакет відповідних документів. При цьому вони діють як окремі платники податків. У відповідь на заяви, подані після 2014 р обом нараховується максимальний розмір компенсації, якщо вартість житла - 4 млн. І вище. Коли ці умови не виконуються, відрахування розраховують на двох. Якщо житло куплено до 2014 року, компенсація становить 2 млн. На двох.

Приклад. Подружжя заплатило за квартиру 3 млн. Рублів. Житло оформили на дружину і не заявляли про пільгу до 2016 року. Дізнавшись про можливість компенсації, вони вирішили, що відрахування отримає працюючий чоловік (дружина - пенсіонерка з 2011 року). Чоловік заявить про максимальний розмір відрахування (2 мільйони рублів) і докладе до декларації Заява, де поінформує податківців про розподіл в свою користь.

Як отримати належну від держави суму?

В даний час доступні два способи отримання компенсації - одноразовий і декількома платежами. У першому випадку податкове вирахування передається у вигляді єдиного платежу - подати заяву, як було сказано вище, можна не раніше наступного року після здійснення покупки. Платник податків подає декларацію, а також набір документації, що включає:

  1. Перелік з повним списком вкладень.
  2. Заява про нарахування вирахування.
  3. Декларація в установленому вигляді ( використовується форма 3-ПДФО ), Де він самостійно або за допомогою довіреної особи / фахівців проводить розрахунки і виводить кінцевий розмір пільги.
  4. Довідка про доходи (одна або кілька - для непрацюючої категорії осіб).
  5. Документи про право власності, сплаті процентів за іпотечним кредитом та інші підтвердження належності об'єкта конкретній особі.
  6. Квитанції, в яких вказані розміри витрат на будівництво / ремонт.
  7. При необхідності - акт прийому-передачі.
  8. Паспорт платника податків.

Завантажити бланк 3-ПДФО

Велика частина документів передається у вигляді завірених копій (все, крім заяви і форм ПДФО), однак для підтвердження можуть знадобитися оригінали. Камеральна перевірка проводиться після закінчення терміну, що не перевищує 3 місяців (додатково для прийняття рішення відводиться 10 робочих днів). Далі податкова інспекція в письмовому вигляді або усно по телефону запитує банківські реквізити (за умови позитивної відповіді). Після передачі даних рахунок платника податків поповнюється протягом 2-3 тижнів (в термін не більше 1 місяця). Рахунок повинен бути відкритий в російському банку. Готівкою відрахування також не видається.

Іноді співробітники податкових органів просять додаткові документи: наприклад, свідоцтво про шлюб, заява про розподіл часток, підписану подружжям, і т.д.

Перед поверненням податку пенсіонеру, незалежно від поточного статусу (що працює, отримує додатковий дохід за межами організації, не працюючий і не має інших доходів), належить оформити всі необхідні документи, добившись реєстрації права власності на об'єкт з відповідним записом в Росреестра.

Якщо є можливість передати відомості до податкової особисто, потрібно скористатися цим способом. В крайньому випадку (при хворобі пенсіонера, неможливості приїхати в податкову з віддаленого пункту) можливо направити інформацію поштою цінним листом. При цьому доведеться досить довго чекати відповіді, чи правильно власник житла заповнив бланки, написав заяву, запевнив документи, і т.д. Стояти в черзі важко, але при очній заявці інспектор вкаже на явні помилки і підкаже можливі шляхи виправлення.

Стояти в черзі важко, але при очній заявці інспектор вкаже на явні помилки і підкаже можливі шляхи виправлення

Це допоможе прискорити процес відшкодування податкових платежів

Якщо пенсіонер, який набуває житло, вибере інший спосіб нарахування (щомісячні надходження від роботодавця), він може отримати перші гроші вже в рік покупки. Заява, перелік і набір правовстановлюючих документів (той же пакет, що і в першому випадку, за винятком довідок про податок на доходи) потрапляють в податкову інспекцію - передати їх до розгляду можна в будь-який час. При позитивній відповіді в термін до 30 днів з ИФНС направлять повідомлення, що містить відомості про суму і видах витрат на поліпшення житлових умов, реквізити підприємства-роботодавця, першому етапі нарахування вирахування. Дане повідомлення надсилається в руки 1 роботодавця і дає можливість виплатити компенсацію працівникові протягом одного року.

Якщо пенсіонер працює в декількох організаціях, зручніше направити заяву про вирахування через бюджет (1 схема з надходженнями з ИФНС). Так чи інакше, коли виникають невикористані залишки і подаються відомості про відповідні нарахування, підтверджуючі документи зазвичай не потрібні.

Коли пенсіонеру можуть відмовити в компенсації?

Камеральна перевірка має кілька підстав для відмови в поверненні прибуткового податку:

  1. Декларація або довідка про доходи містить суперечливі відомості і помилки в математичних розрахунках.
  2. Згідно з отриманими документами, застосувати загальну схему отримання вирахування до заявника не представляється можливим (земельну ділянку, який купили, не відноситься до потрібної категорії, або об'єкт раніше вже брав участь в нарахуванні податкової пільги, і т.д.).
  3. Житло придбали за рахунок роботодавця, незважаючи на те, що воно оформлено на співробітника, або оплатили з коштів бюджету (державні програми, субсидії, і т.д.) - пільговий режим відноситься тільки до об'єктів, на які витратили власні кошти.
  4. Виявлена ​​угода взаємозалежних або пов'язаних з роботи осіб (в тісному зв'язку знаходяться підлеглі і керівник).
  5. Заявник не є резидентом РФ (якщо за конкретний період він хоче одержати відрахування і часто виїжджає, треба стежити за тривалістю перебування на території країни - воно повинно тривати не менше 183 днів у рамках цього періоду).
  6. Неофіційний «чорний» дохід, відсутність графи про працевлаштування.
  7. При перенесенні вирахування фактичний дохід є як мінімум в одному періоді року, коли виникає нарахування - якщо цього не спостерігається, у відрахуванні буде відмовлено (такі випадки виникають, коли людина весь рік перебував на пенсії і не мав сторонніх доходів).

Коли пенсіонеру можуть відмовити в компенсації?
Як отримати належну від держави суму?
Коли пенсіонеру можуть відмовити в компенсації?