Реклама
Реклама
Реклама

Податкові відрахування на будівництво будинку в 2019 році: документи і порядок оформлення

  1. законодавче регулювання
  2. Кому і коли він покладений
  3. перелік витрат
  4. Що не можна включати
  5. Пакет необхідних документів
  6. порядок оформлення
  7. Розміри
  8. Особливості отримання на незавершене будівництво будинку

Напевно багато громадян нашої країни цікавляться таким питанням, чи можна отримати податкове вирахування при будівництві житлового будинку Напевно багато громадян нашої країни цікавляться таким питанням, чи можна отримати податкове вирахування при будівництві житлового будинку?

Якими законодавчими нормами регулюється це питання? Які документи потрібні для його отримання?

Чи потрібно підтверджувати фінансові витрати і яким чином? Який порядок отримання вирахування?

Розглянемо ці питання детальніше.

законодавче регулювання

Кожен громадянин Російської Федерації може отримати даний вид вирахування при зведенні житлового будинку в таких ситуаціях:

  • в разі зведення житлового будинку. Відповідно до чинного законодавства даний тип вирахування покладається в процесі зведення житлового будинку з подальшим правом здійснення реєстрації в ньому громадян. У тому випадку, якщо будинок побудований без можливості в ньому реєстрації громадян, одержати відрахування буде неможливо;
  • був куплений недобудований житловий будинок і надалі його добудова була завершена. В цьому випадку необхідно розуміти, що даний будинок повинен бути оформлений за договором купівлі-продажу як об'єкт, який є безпосередньо недобудованим. В іншому випадку, громадяни можуть розраховувати виключно на відрахування безпосередньо з фінансових витрат на його покупку , Але не за витратами на будівництво.

Крім цих основних законодавчих актів існують і додаткові законопроекти, які тільки доповнюють їх.

Варто також відзначити, що питання про отримання податкового вирахування чітко закріплено в таких законодавчих нормах: Варто також відзначити, що питання про отримання податкового вирахування чітко закріплено в таких законодавчих нормах:

  1. Статтею №220 НК РФ, який передбачає можливість отримання даного вирахування;
  2. Федеральним законом №212, який регулює питання про порядок отримання даного типу вирахування;
  3. Листом Міністерства фінансів №03-04, яке чітко регулює питання отримання податкового вирахування, як для подружжя, так і чоловіка.

При цьому до уваги береться той факт, що згідно з чинним законодавством РФ, право на повторне повернення ПДФО мають ті громадяни, які почали будівництво своїх будинків з 2014 року.

Кому і коли він покладений

Згідно зі статтею №220 Податкового Кодексу РФ, право на податкове вирахування може виникати тільки в тих випадках, коли вже було оформлено право власності на зведений житловий будинок.

Більш того, отримати податкове вирахування можна виключно по завершенню того року, в якому безпосередньо виникло право на його оформлення і подальше отримання.

Якщо, припустимо, право на отримання податкового вирахування виникло в 2018 році, отримати його можна тільки в 2019 році Якщо, припустимо, право на отримання податкового вирахування виникло в 2018 році, отримати його можна тільки в 2019 році. Раніше цього року отримати його буде просто неможливо.

Розглянемо просту ситуацію. Алексєєв А.А почав зведення житлового будинку в 2014 році. У 2017 році він нарешті-то завершив це будівництво, а вже в 2018 році отримав на нього право власності, а також свідоцтво про державну реєстрацію прав на цей вид нерухомості.

З цієї причини, вже в січні 2019 році Алексєєв А.А. має всі підстави для того, щоб оформити податкове вирахування на зведення житлового будинку.

Необхідно також звертати увагу на той факт, що подавати документи зовсім не обов'язково після процесу реєстрації житлового будинку. Саме по собі право на податкові відрахування не має терміну давності, але при цьому є невеликий нюанс: податок можна повернути виключно за останні 3 роки, що передують тому, коли будуть подані відповідні документи.

перелік витрат

Згідно ст. №220 Податкового Кодексу РФ, при оформленні майнового відрахування в нього можна включити витрати, які були з боку претендента на:

При цьому, в обов'язковому порядку всі витрати повинні бути підтверджені в документальному вигляді, в іншому випадку одержати відрахування буде просто неможливо.

Що не можна включати

Згідно з тим же законодавством в відрахування неможливо включити такий перелік витрат:

  • перепланування житлового будинку;
  • які були безпосередньо на реконструкцію житлового будинку;
  • на монтаж сантехніки, душових кабін і іншого устаткування;
  • на зведення додаткових будівель крім самого житлового будинку. До них можуть ставитися лазні, господарські будівлі і так далі.

Пакет необхідних документів

Для того щоб мати право отримати податкове вирахування, слід підготувати перелік такої документації:

  • заповнити і здати декларацію за формою 3-ПДФО;
  • оригінал і копію свідоцтва про реєстрацію права власності на будинок;
  • копії всіх документів, які можуть підтвердити витрати на будівництво будинку;
  • заяву на отримання повернення з податкового відрахування;
  • документи, які можуть підтверджувати факт сплати податку. Таким документом виступає довідка за формою 2-ПДФО;
  • оригінал і копія паспорта заявника.

Варто також звертати увагу на той факт, що в якості підтверджуючих документів з питання витрат, можуть виступати: Варто також звертати увагу на той факт, що в якості підтверджуючих документів з питання витрат, можуть виступати:

  • для фізичної особи - копія угоди, копія розписок і так далі (можна надавати чеки);
  • для юридичних осіб - копії угод з будівельними фірмами, копії платіжок і так далі.

У тому випадку, якщо громадяни планують отримати податкове вирахування за відсотками іпотечного кредиту , Необхідно також зібрати і додати перелік такої додаткової документації:

  • копію кредитної угоди. На вимогу можливе надання і самого оригіналу;
  • довідку, яка підтверджує факт утримання відсотків по кредиту.

порядок оформлення

Для того щоб мати можливість отримати даний відрахування можна звернутися:

Для першого варіанту, досить тільки дочекатися завершення податкового періоду, а для другого випадку цього робити не потрібно.

Після цього претендент на отримання вирахування повинен звернутися до податкової інспекції за місцем свого проживання і подати відповідну заяву. Необхідно пам'ятати про те, що його зразок можна взяти безпосередньо в податкову службу і скласти його під пильним наглядом їх співробітників, щоб уникнути помилок.

Крім самих копій документів, необхідно пред'явити також і їх оригінали для порівняння. Через місяць після подачі заяви, слід повторно звернутися до податкової інспекції, отримати повідомлення і віднести її до відділу бухгалтерії за місцем свого офіційного працевлаштування.

При цьому необхідно брати до уваги той факт, що платник податків має право вибирати спосіб отримання даного вирахування на свій розсуд, а саме:

  • отримувати повернення коштів щорічно безпосередньо від фіскальної служби. При такому способі податкова інспекція здійснює перевірку фінансових витрат і нараховує виплати;
  • або ж отримувати щомісячний вирахування безпосередньо від свого роботодавця. При цьому способі, співробітник підприємства має право на отримання вирахування тільки в тому випадку, якщо його річний дохід істотно нижче який вважає йому вирахування.

Розміри

Якщо говорити безпосередньо про податкове вирахування, який можна отримати на будівництво або ж добудову житлового будинку здійснюється стандартним чином, як і для інших типів майнового відрахування Якщо говорити безпосередньо про податкове вирахування, який можна отримати на будівництво або ж добудову житлового будинку здійснюється стандартним чином, як і для інших типів майнового відрахування.

Необхідно брати до уваги той факт, що згідно з чинним законодавством за податкового відрахування можна повернути 13% від загальної суми фінансових витрат. При цьому є невеликий нюанс. Він полягає в тому, що податкове вирахування не може перевищувати розмір в 2 мільйони рублів. Якщо говорити простими словами, то суму можна порахувати наступним чином: 2 мільйони * 13% = 260 000 тисяч рублів.

При цьому щорічно, кожен громадянин РФ має право повернути собі суму, яка не перевищує тієї, яка перерахована до бюджету прибуткового податку. Але при цьому ще враховується і той факт, що залишок по відрахуванню може переноситися на наступний рік, до тих, пора вся сума перед одержувачем не буде погашена в повному обсязі.

У тому випадку, якщо громадяни оформляли для зведення житлового будинку іпотечний кредит, то вони мають повне право отримати податкове вирахування безпосередньо за сплаченими відсотками.

Особливості отримання на незавершене будівництво будинку

В першу чергу необхідно звертати увагу на той факт, що чинним законодавством Російської Федерації, громадяни не мають права на отримання податкового вирахування на будинок, будівництво якого ще не завершено В першу чергу необхідно звертати увагу на той факт, що чинним законодавством Російської Федерації, громадяни не мають права на отримання податкового вирахування на будинок, будівництво якого ще не завершено.

Таким чином, до тих пір, поки у претендента на отримання даного відрахування не буде на руках свідоцтва про право власності на житловий будинок, він не має ніяких прав претендувати на отримання даного типу вирахування.

Якщо говорити простими словами, то до тих пір, поки будинок не буде введений повністю в експлуатацію, повернути за нього ПДФО не є можливим.

У тому випадку, якщо будівництво не було завершено, але при цьому всі документи вже мають на руках, тоді повернення ПДФО можливий.

Як видно, в поверненні вирахування немає ніяких особливих складнощів. Досить тільки знати і дотримуватися передбачені законодавством правила.

Про отримання даного вирахування розказано в наступному відеосюжеті:

Якими законодавчими нормами регулюється це питання?
Які документи потрібні для його отримання?
Чи потрібно підтверджувати фінансові витрати і яким чином?
Який порядок отримання вирахування?