- Податкові відрахування для пенсіонерів: умови і порядок отримання
- Бланк заяви на отримання майнового податкового відрахування
- Види податкових вирахувань для пенсіонерів
- Приклад розрахунку податкового вирахування
- Можливо Вас зацікавлять наступні статті:
Така пільга, як податкове вирахування , Надається державою багатьом з соціально незахищених верств населення, в тому числі і пенсіонерам. Однак скористатися цією вигодою вдається не кожному: хтось не знайомий з порядком оформлення, інші зовсім не знають, покладений їм відрахування. Тому й важливо розглянути, які податкові відрахування передбачені для пенсіонерів і як отримати їх.
Податкові відрахування для пенсіонерів: умови і порядок отримання
Перш за все, необхідно розібратися з самим поняттям податкового вирахування. Помилкою є думка про те, що податкове вирахування - це додаткова сума до заробітної плати або пенсії. Насправді податкове вирахування - це сума, що віднімається з податкової бази, тобто не оподатковуються.
Однак чи мають право на відрахування непрацюючі пенсіонери, коли, як відомо, пенсія, яка є єдиним джерелом їх доходу, не обкладається прибутковим податком? Раніше на податкове вирахування мали право тільки ті пенсіонери, які і після виходу на пенсію залишалися офіційно працевлаштованими, однак, починаючи з 2014 року, правом на пільгу мають і непрацюючі пенсіонери.
Порядок оформлення податкового вирахування для пенсіонерів мало чим відрізняється від аналогічної процедури для інших категорій громадян так само, як і умови отримання. Необхідно надати в територіальний орган податкової служби папери, що входять в наступний список документів:
Увага! Якщо у вас виникнуть питання, можете безкоштовно проконсультуватися з юристом за телефонами: +7 (499) 553-09-05 у Москві, +7 (812) 448-61-02 в Санкт-Петербурзі, +7 (800) 550-38-47 по все Росії. Дзвінки приймаються цілодобово. Зателефонуйте і вирішите свою проблему прямо зараз. Це швидко і зручно!
- заяву на пільгу (скласти можна у вільній формі);
- паспорт та його копію;
- довідку про доходи 2-ПДФО;
- документ, що свідчить про право на податкове вирахування для пенсіонерів (в залежності від виду вирахування). Наприклад, якщо мова йде про майновий відрахуванні, заявник повинен представити документ, що підтверджує його статус власника нерухомості.
- декларація 3-ПДФО, де перераховуються всі джерела доходу пенсіонера, вказується сума сплаченого ним податку.
Податкової інспекції необхідно час на перевірку документації. Максимально допустимий термін перевірки - 3 місяці. Після закінчення цього терміну заявник повинен бути повідомлений про рішення, прийняте за його питання. Якщо в наданні податкового вирахування відмовлено (таке може трапитися через невідповідність даних, представлених пенсіонером, податкової декларації), заявнику необхідно дізнатися причину відмови і подати заяву повторно, виправивши помилки. Якщо ж все коректно, гроші будуть перераховані на розрахунковий рахунок протягом місяця. Тому попередньо пенсіонеру потрібно відкрити рахунок в будь-якому банку Росії або дізнатися повні реквізити вже наявного рахунку.
Бланк заяви на отримання майнового податкового відрахування
Види податкових вирахувань для пенсіонерів
Пенсіонери можуть претендувати на 4 види податкового вирахування:
- Майновий податкове вирахування. Законодавство РФ дозволяє кожному громадянину, хто платить податок ПДФО, одержати відрахування при покупці нерухомості. З недавнього часу таке право з'явилося і у непрацюючих пенсіонерів. Заявнику повертається ПДФО за три роки, що передують року, коли була придбана нерухомість, однак максимальна сума податкового вирахування (тобто сума, що не обкладається податком) може виплачуватися з суми не перевищує 2 мільйони рублів при купівлі за готівку і 3 мільйони при покупці в іпотеку. При цьому працюючий пенсіонер може отримати податкове вирахування при купівлі квартири не одноразово - можливий варіант, при якому з його зарплати не буде утримуватися прибутковий податок до повного погашення суми відрахування.
- Стандартний вирахування. Такий податковий повернення надається пенсіонерам, які мають неповнолітніх дітей (якщо дитина продовжив навчання у ВНЗ, то батьки будуть отримувати податкові відрахування до досягнення нею віку 24 років). Наявність однієї дитини дає право на 1400 рублів податкового вирахування, другого - ще на 1400, кожну наступну - на 3000. На 12000 рублів податкового вирахування можуть претендувати пенсіонери, які мають дитину-інваліда. Нарахування стандартного податкового відрахування відбувається до тих пір, поки сума заробітної плати платника податку з початку року не досягне 350 тисяч рублів.
- Соціальний відрахування. У число соціальних входять податкове вирахування на лікування пенсіонерам по старості, відрахування на навчання пенсіонера і на навчання дитини пенсіонера. Також на соціальний відрахування може претендувати військовий пенсіонер . Ці вирахування виплачується одноразово після подання заявником декларації 3-ПДФО в ИФНС по закінченні облікового року. Розмір повертається ПДФО обмежений сумою в 50000 рублів на рік.
- Професійний відрахування. Ця виплата покладена пенсіонерам, що є індивідуальними підприємцями, творцями творів мистецтва або займаються приватною практикою (нотаріуси, адвокати). В даному випадку податкове вирахування дорівнює сумі документально підтверджених витрат на виконання робіт, а поверненню підлягають 13% від цих грошей.
Приклад розрахунку податкового вирахування
Іваном Петровичем в 2016 році була куплена квартира. Він має право на майнове податкове вирахування працюючим пенсіонерам, т. К. Сплачує податок ПДФО. Представивши необхідні документи до територіального органу податкової служби, чоловік отримує можливість повернути ПДФО за 3 роки, що передують року, коли була придбана нерухомість. Заробітна плата Івана Петровича в 2013 році становила 15000 рублів (10000 × 0,13 × 12), в 2014 - 17000 рублів (12000 × 0,13 × 12), в 2015 - 20000 рублів (15000 × 0,13 × 12). Податок ПДФО за кожен рік склав:
- 23400 рублів в 2013 році;
- 26520 рублів в 2014 році;
- 31200 рублів в 2015 році.
Таким чином, чоловік може отримати одноразову виплату в розмірі 81120 рублів, або з його зарплати не буде утримуватися прибутковий податок до повного погашення суми відрахування.
Можливо Вас зацікавлять наступні статті:
Залишилися питання? Отримайте безкоштовну консультацію юриста прямо зараз!
Зателефонуйте прямо зараз і вирішите ваші проблеми - прямо зараз!