Реклама
Реклама
Реклама

Гарантія на взуття за законом в 2019 році

  1. Нормативна база
  2. права споживачів
  3. Гарантійний термін на різні типи взуття в 2019 році
  4. Що є гарантійним випадком?
  5. Що є не гарантійним випадком?
  6. Гарантія на зимове взуття
  7. Повернення і обмін взуття по гарантії в 2019 році
  8. Повернення якщо відклеїлась підошва
  9. Якщо покупка взуття була по карті
  10. Якщо взуття носили
  11. терміни заміни
  12. відповідальність продавця
  13. нюанси

Купуючи взуття, людина сподівається, що вона буде служити довго. Однак на практиці подібне відбувається не завжди. Причиною того, що виріб прийшло в непридатність, може стати заводський брак. На взуття поширюється гарантія. Якщо в 2019 році виявлено наявність заводського браку, згідно із законом споживач має право обміняти або повернути кошти. Гарантія повинна встановлюватися відповідно до вимог чинного законодавства.

Увага! Якщо у вас виникнуть питання, можете безкоштовно проконсультуватися у чаті з юристом внизу екрана або зателефонувати за телефонами: +7 (499) 938-51-29 Москва; +7 (812) 467-30-52 Санкт-Петербург; +7 (800) 350-83-47 Безкоштовний дзвінок для всієї Росії.


Нормативна база

Гарантія встановлюється на підставі закону про захист прав споживачів . Нормативно-правовий акт надає цілий спектр можливостей, що дозволяють відстояти права, якщо вони були порушені виробником або продавцем. Відповідно до статтею 5 ФЗ №2300-1 , Виробник повинен встановити термін служби взуття. Він являє собою відрізок часу, протягом якого товар повинен зберігати свої якості і справно служити, якщо його використовують за призначенням. У 2019 виробник згідно із законом відповідає за недоліки продукції.

Додатково законом фіксується гарантійний термін взуття. Він являє собою відрізок часу, під час якого покупець має право висунути претензію при наявності недоліків товару. У 2019 право фіксується в статтях 18 , 29 вищевказаного нормативно-правового акта.

У 2019 покупець має право вимагати від продавця відомості про виробника взуття. Стаття 8 Федерального закону «Про захист прав споживачів» зобов'язує надати інформацію. Відповідно до статтею 9 , Виробник товару зобов'язаний повідомити споживача наступні дані:

  • Найменування виробу;
  • адреса;
  • наявність держреєстрації;
  • робочий режим.

Взуття виготовляється відповідно до вимог ГОСТу. У ньому відображена тривалість гарантії. Для зимового взуття вона становить 30-90 днів. Точний період залежить від різновиду товару. За своїм бажанням виробник має право продовжити термін, встановлений в законі. Однак гарантія не повинна бути менше вимоги ГОСТу.

права споживачів

Якщо людина в 2019 році купив неякісну продукцію, протягом усього гарантійного терміну взуття він має право звернутися до продавця з одним з таких вимог: Якщо людина в 2019 році купив неякісну продукцію, протягом усього гарантійного терміну взуття він має право звернутися до продавця з одним з таких вимог:

  • безоплатне усунення недоліків взуття або відшкодування витрат на здійснення процесу;
  • заміна на інший товар цієї марки;
  • відповідне зменшення вартості;
  • повернення грошей за взуття;
  • заміна на товар аналогічної марки.

Спочатку варто просити заміни взуття по гарантії. Вона повинна бути аналогічною або перебувати в одній ціновій категорії з початковим придбанням. Повернення грошових коштів здійснюється тільки в разі, якщо продавець не може замінити неякісний товар аналогом. Звертатися в організацію з претензією необхідно, якщо виявлені дефекти, до виникнення яких покупець не причетний. Продавець може направити товар на експертизу. На її підставі буде прийнято рішення про схвалення вимог клієнта або відмову в задоволенні претензії.

Гарантійний термін на різні типи взуття в 2019 році

Тривалість гарантії в 2019 році безпосередньо залежить від типу взуття. Термін встановлюється відповідно до норм ГОСТу. Він складе:

  • мінімум 30 діб на дитячу;
  • 60 діб на спортивну;
  • 60-90 діб на модельну.

Градація здійснюється відповідно до матеріалу, що використовувалися для виготовлення виробу. Якщо підошва взуття виготовлена:


  • зі шкіри, тривалість гарантії складе мінімум 50 днів;
  • кожеподобной гуми - мінімум 70 днів;
  • пористої гуми або поліуретану - мінімум 80 днів.

Виготовляючи виріб, виробник має на увазі, що громадянин буде експлуатувати його за призначенням у відповідності до встановлених вимог. Якщо виявлено порушення, це призведе до відмови в обміні взуття по гарантії або повернення грошових коштів.

Вважається, що людина повинна використовувати взуття тільки в відповідний сезон. Цей факт впливає на дату початку гарантії в 2019 році. Згідно із законом гарантія на взуття почне діяти з першого дня початку сезону.

Що є гарантійним випадком?

Список випадків, при яких можна звернутися до продавця для повернення взуття по гарантії 2019 році, строго визначений. Причиною для направлення претензії можуть стати:

  • тріщина, що виникла на підошві;
  • дефект фарбування;
  • прорив швів;
  • кривизна швів.

Продавець має право призначити експертизу взуття. Вона повинна бути здійснена протягом 20 днів з моменту отримання скарги ( п.1 ст.21 закону про ЗПП ).

Обміняти або відремонтувати взуття по гарантії можна і в разі, якщо період завершився. Для цього протягом 2 років (відповідно до п.5 ст.19 закону про ЗПП ) З моменту придбання потрібно зробити експертизу і довести наявність виробничого браку.

Що є не гарантійним випадком?

Продавці погоджуються виконати гарантійні зобов'язання відповідно до закону 2019 роки не завжди Продавці погоджуються виконати гарантійні зобов'язання відповідно до закону 2019 роки не завжди. Відмовити в поверненні грошей або обміні взуття по гарантії можуть в таких випадках:


  • взуття була якісною;
  • виріб втратило товарний вигляд;
  • покупець самостійно проводив ремонт;
  • виріб постраждало від погодних умов;
  • людина неправильно експлуатував товар;
  • спостерігається наявність механічних пошкоджень, в появі яких винен сам покупець.

Повертати взуття в магазин по гарантії необхідно чистою і сухою. В іншій ситуації скористатися законним правом буде неможливо.

Гарантія на зимове взуття

Щоб скористатися гарантією на зимове взуття за законом в 2019 році, буде потрібно підготуватися. Покупцеві потрібно мати при собі посвідчення особи державного зразка. Додатково буде потрібно скласти претензію. Документ оформляється в 2 примірниках. Один з них віддається в організацію, в якій його було придбано а другий залишається у покупця.

Прийняти папір може будь-який співробітник в магазині взуття. Він повинен забрати екземпляр, який призначається для продавця, а в бланку покупця проставити відмітку про прийняття. Розгляд заявки залежить від того, що саме споживач вимагає від продавця. Якщо повернення грошей - претензія розглядається 10 днів ( ст.25 ФЗ №2300-1 ). Якщо обмін - 7 днів, якщо обмін взуття з експертизою - 20 днів ( п. 1 ст. 21 ФЗ №2300-1 ). Якщо обмін, але товару немає в наявності - 30 днів ( п. 1 ст. 21 ФЗ №2300-1 ). Коли термін підійде до кінця, продавець зобов'язаний повідомити відповідь.

Повернення і обмін взуття по гарантії в 2019 році

Якщо людина придбала неякісне взуття, для повернення по гарантії в 2019 році належить виконати ряд дій: Якщо людина придбала неякісне взуття, для повернення по гарантії в 2019 році належить виконати ряд дій:

  1. Підготуватися до відвідування продавця. Згідно із законом покупець повинен знайти гарантійний талон, касовий чек (відповідно до ст.18 п.5 закону про ЗПП наявність касового чека не є обов'язковою умовою) і взяти з собою саму взуття. Вона повинна бути сухою і чистою. Додатково рекомендується знайти коробку, в якій продавався товар, і ярлики. Однак їх відсутність не стане перешкодою до повернення взуття по гарантії в 2019 році.
  2. Заповнити претензію. Форма бланка законодавчо не встановлена. Однак вона повинна містити ряд обов'язкової інформації. Щоб не зіткнутися з труднощами в в процесі заповнення, рекомендується використовувати готовий зразок .
  3. Відвідати магазин, в якому було придбано виріб, і надати претензію. При собі потрібно мати паспорт. Згідно із законом продавець повинен ознайомитися з претензією і прийняти її. На примірнику споживача проставляється відповідна відмітка. Якщо працівники магазину відмовляються прийняти документ, в 2019 році папір можна вислати поштою. Відправляти документ необхідно листом з повідомленням про отримання.
  4. Надіслати покупку на експертизу. Дія виконується за рахунок продавця. Однак покупець може самостійно замовити дослідження товару на предмет шлюбу, а потім відправити результати в організацію, що реалізовує виріб. У цій ситуації в вимоги належить додати оплату за проведену експертизу.
  5. Дочекатися підсумкового рішення продавця. На розгляд претензії відводиться 20 днів. Коли термін завершиться, організація зобов'язана дати відповідь.

Повернення якщо відклеїлась підошва

У 2019 підошва вважається відклеївся, якщо відійшла від верху шкіри на глибину більше 3 мм і ширину від 1 см і більше. У цій ситуації закон дозволяє зробити повернення по гарантії. Процедура буде виконуватися відповідно до класичною схемою. Людині належить підготувати куплене взуття до повернення і звернутися до продавця. Вона буде спрямована на експертизу. Якщо підтвердиться, що пошкодження сталися не з вини покупця, магазин зобов'язаний обміняти товар на аналогічний, зробити безоплатний ремонт або повернути кошти.

Відмова в задоволенні вимог може стати приводом для звернення до суду. Перед подачею позову рекомендується підготувати доказову базу. У 2019 покупець має право самостійно провести експертизу взуття, звернувшись в компетентну організацію. Результат дослідження потрібно докласти іншим документом, що підтверджує правоту громадянина. Підсумкове рішення буде залежати від індивідуальних особливостей ситуації, що склалася.

Якщо покупка взуття була по карті

Якщо оплата товару була здійснена готівкою, процедура повернення взуття не відрізняється складністю. Громадянину належить звернутися до продавця. Якщо покупець прав, і дефект виник з вини виробника, проводиться обмін товару або надання грошових коштів готівкою.

Оплата взуття по карті ускладнює процедуру. Відповідно до закону в 2019 році, повернення по гарантії в цьому випадку виконується за стандартною схемою. Однак в більшості випадків отримати кошти готівкою не вдасться. Це пов'язано з тим, що касовий апарат фіксує спосіб покупки взуття. Заміна форми оплати призведе до виникнення проблем.

Податкове законодавство забороняє повертати кошти з каси за товари, які були придбані за допомогою банківської карти. Подібне буде розцінено, як нецільове використання коштів. Якщо буде здійснена податкова перевірка, факт порушення законодавства стане загальновідомим. Це призведе до накладення санкцій на магазин. Організації може бути виписаний штраф в розмірі 50000 руб.

Додатковою перешкодою стає договір, укладений між продавцем і банком. У документі чітко описується порядок повернення грошей. Зазвичай фінансова організація накладає заборону на повернення готівки з каси за взуття, яка була куплена по карті. Магазин навряд чи стане порушувати вимоги.

Якщо ще залишилися спірні питання, ви також можете безкоштовно проконсультуватися у чаті з юристом внизу екрана або зателефонувати за телефонами: +7 (499) 938-51-29 Москва; +7 (812) 467-30-52 Санкт-Петербург; +7 (800) 350-83-47 Безкоштовний дзвінок для всієї Росії.

Якщо оплата була виконана по карті, це призведе до збільшення періоду повернення. Людині треба буде докласти до набору необхідних документів 2 чека. Один з них підтверджує факт покупки, а другий - списання коштів з картки. Платіжний засіб необхідно мати при собі. Воно буде потрібно для звірки номера. Якщо магазин погодиться повернути кошти, вони будуть зараховані на карту. При цьому період повернення стандартний і не повинен перевищувати 10 днів з моменту подачі заявки.

Однак на практиці процедура може затягнутися. Період може скласти 3-40 робочих днів. Покупець має право зв'язатися з бухгалтерією магазину і дізнатися, коли заявка на повернення грошей за взуття була передана в банк. Грунтуючись на цій даті, можна розрахувати, коли кошти надійдуть на карту.

Якщо взуття носили

Повернути ношений взуття по гарантії в 2019 році в магазин можна, якщо людина здатна довести наявність заводського браку. Для цього потрібно провести експертизу. Зазвичай її оплачує продавець. Однак дія може виконати і покупець. У цій ситуації в список претензій можна включити і повернення грошових коштів за експертизу. Якщо правота клієнта доведена, але продавець наполегливо відмовляється зробити повернення по гарантії, людина може звернутися до суду.

Якщо довести наявність шлюбу не вдалося, повернути покупку в магазин не вдасться. Однак варто взяти до уваги індивідуальні причини. Можна поспілкуватися з юристом і з'ясувати, чи вийде зробити повернення.

терміни заміни

Якщо правота покупця доведена, його вимоги повинні бути виконані протягом 7 днів (20 днів в разі проведення експертизи) з моменту подачі заяви. Прострочення встановленого періоду є порушенням. Якщо продавець не встиг замінити одну пару взуття за гарантією на іншу або не справив ремонт, в 2019 році людина має право висувати нові претензії і вимагати повернути кошти за покупку.

відповідальність продавця

У 2019 продавець несе матеріальну відповідальність за гарантії виробника. Він зобов'язаний:

  1. Виконувати гарантійні зобов'язання, якщо доведено, що товар має заводський брак.
  2. Виробляти ремонт за рахунок магазину. Гарантійний строк продовжується на період, протягом якого взуття ремонтується.
  3. Повернути кошти, якщо можливість замінити товар на аналогічний відсутня.
  4. Протягом 14 днів з моменту покупки прийняти нові вироби, які з яких-небудь причин не підійшли покупцеві. Взуття має зберегти товарний вигляд. Всі ярлики і бирки повинні залишитися на місці.

Відмова від виконання законних вимог покупця може стати причиною для залучення продавця до адміністративної відповідальності.

нюанси

Експерти радять купувати взуття у фірмових магазинах. Дія варто виконувати з наступних причин:

  • фірмовий товар зазвичай має високу якість;
  • на вироби поширюється офіційна гарантія;
  • факт придбання підтверджується чеком.

Вартість виробів в таких компаніях вище. Це пояснюється якістю продукції. Взуття, куплену на ринку або в комісійному магазині, повернути складніше. Якщо людина зважився на покупку, варто заздалегідь передбачити всі нюанси. Експерти радять відразу питати у продавця чек і гарантію. Якщо вони не надаються, краще відмовитися від покупки. Обережність дозволить уникнути зайвих витрат часу і коштів в подальшому.

Виробляти експертизу варто тільки в ситуації, якщо людина впевнена, що виникнення дефекту - вина виробника вироби. Якщо з'ясується, що пошкодження виникло в результаті невідповідного зберігання або неправильного носіння, повернути грошові кошти або обміняти взуття не вдасться. При цьому громадянин повинен буде оплатити витрати на експертизу.

Що є не гарантійним випадком?
Що є гарантійним випадком?
Що є не гарантійним випадком?