В умовах кризи громадяни задаються питанням, як повернути гроші за іпотеку. У 2015 році вийшла постанова, що дозволяє деяким категоріям громадян звернутися за допомогою в погашення основного боргу по іпотеці.
Завдяки Федеральної програмі по іпотеці 600 тисяч або меншу суму можна погасити в рахунок кредиту. Перелік позичальників широкий, і це означає, що розраховувати на участь у програмі можуть багато середньостатистична сім'я, що потрапили у важку фінансову ситуацію.
Учасник програми вибирає одну з двох схем державної допомоги. Перший варіант передбачає перерахування всієї суми субсидії на іпотеку. Вона становить 10% від загального розміру кредиту. Можливо списання основного боргу по іпотеці до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Шістсот тисяч отримає позичальник, який купив житло за 6 млн. Рублів.
Другий варіант дозволяє зменшити щомісячний платіж, але не більше ніж наполовину. Однак скоротити всі платежі не вийде. Платити зменшену суму позичальник зможе не більше 18 місяців.
У державній програмі беруть участь понад 85 банків. В їх число входять не кредитні організації. Термін розгляду заявки встановлюється в кожному конкретному банку самостійно.
Існують умови, що стосуються кредиту, які повинні бути змінені:
якщо іпотечний кредит був оформлений в доларах або євро, на момент надання допомоги за державною програмою він повинен бути переведений в рублі.
Курс перекладу здійснюється згідно з даними Центрального банку РФ на поточну дату. Кошти не можуть бути перераховані за курсом обміну валют, що здійснюється банком;
якщо кредит був оформлений в іноземній валюті, процентна ставка не повинна перевищувати 12%, а якщо кредит виданий в рублях, то ставка заморожується в той момент, який укладено договір про надання допомоги державою за іпотечним кредитом.
Наприклад, при подачі документів позичальником ставка була 8%, і вона не може бути підвищена, поки держава не перерахує до 10% суми погашення основного боргу.
Під час проведення програми банк не може нарахувати позичальнику комісію або відсоток за здійснення операцій за умовами федеральної програми.
до змісту ↑
Банки, що працюють за програмою
Повний перелік організацій наведено на офіційному сайті компанії АІЖК http: //дом.рф/ . Серед відомих банків і некредитних організацій можна виділити:
Список налічує близько 90 банків і 15 агентств з іпотечного житлового кредитування.
Ощадбанк пропонує допомогу клієнтам, які опинилися у важких фінансових умовах, вирішення проблеми за допомогою державної програми.
В Ощадбанку оформити фінансову допомогу можна в наступних формах:
- відстрочка платежу до 2-х років;
- списання основного боргу до 10%;
- зменшення щомісячного платежу до 50%.
Крім умов федеральної програми, банк надає можливість оформити відстрочку платежу.
до змісту ↑
Учасники програми
Категорії розділені на кілька умов, дотримання яких вимагається одночасно:
Крім цього, необхідно, щоб громадянин підходив по одному з наступних умов:
- людина, на якого оформлений кредит, має хоча б одну неповнолітню дитину;
- позичальник є інвалідом або виховує дитину-інваліда;
- громадянин є ветераном бойових дій.
Під дані умови підійдуть багато сімей, якщо їх дохід зменшився за останні кілька місяців або якщо один з членів сім'ї втратив роботу. Також програма буде корисна для багатодітних сімей.
Як правило, в їх відношенні завжди можна отримати дохід на члена сім'ї нижче порогового значення, оскільки рівень середньої зарплати в Росії не покриває витрат такої категорії громадян.
до змісту ↑Документи для отримання державної допомоги
Звернутися з пакетом документів за допомогою позичальник повинен в банк, де був оформлений іпотечний кредит. Банк самостійно визначає пакет документів, який використовується для отримання допомоги. Реалізує виконання програми Агентство іпотечного житлового кредитування, або скорочено АІЖК. Воно має право запитати у банку підтвердження того, що позичальник відповідає умовам програми. Тому можна виділити основні групи документів, які запросить банк:
У кожному конкретному випадку цей перелік може бути розширений. Можливо, доведеться пред'явити довідку про взяття на облік в центр зайнятості населення, або посвідчення ветерана бойових дій. Все залежить від того, до якої категорії відноситься громадянин.
При оформленні запиту на державну допомогу важливо пам'ятати, що:
- участь в програмі не здійснює повернення кредиту повністю, а тільки 10% від суми основного боргу іпотечного кредиту;
- державні кошти не йдуть на оплату штрафів, неустойок і пені по кредиту. Однак кредитор на свій розсуд може частково вирішити їх погашення;
- якщо в договорі прописані види страхування кредиту, то участь в програмі не звільняє від страхових виплат за договором.
Таким чином, держава намагається надати допомогу громадянам, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації. Купівля квартири або будинку за допомогою іпотечного кредиту популярна серед більшої частини категорій громадян. Щомісячні платежі по кредиту складають значну частину сімейного бюджету. Тому через погашення основного боргу по кредиту держава може надати максимальну фінансову допомогу населенню.
Сума коштів розмірів до 600 000 тисяч дозволяє погасити до 10% від вартості житла, представленого на ринку. Бере участь в програмі близько 90 банків, серед них є працюючі практично в кожному регіоні країни. Це спрощує реалізацію державної програми, адже звернутися за її оформленням можуть в кожному місті.
У програмі передбачено цільове спрямування коштів саме нужденним громадянам з іпотечним кредитом. Тому список документів обов'язково включає в себе підтвердження зниження доходу, або розміру доходу менше певного порогу на члена сім'ї.
Умова про строк кредиту, виданого не пізніше 12 місяців з дня звернення, відсіче осіб, які навмисне можуть скористатися програмою і створити штучні утруднені фінансові умови.
Читайте також: