Реклама
Реклама
Реклама

Штраф за прострочений паспорт в 45 років в 2019 році: сума

  1. У яких випадках необхідно міняти паспорт
  2. Особливості заміни паспорта за віком в 45 років
  3. Штрафні санкції за прострочений паспорт в 45 років
  4. Обставини, що впливають на розмір штрафної санкції у разі несвоєчасної заміни паспорта в 45 років
  5. Оплата штрафу за несвоєчасну заміну паспорта в 45 років

Кожен повнолітній громадянин нашої держави має індивідуальний документ, що засвідчує його особу, - паспорт Кожен повнолітній громадянин нашої держави має індивідуальний документ, що засвідчує його особу, - паспорт. З віком паспорт підлягає заміні. В яких випадках проводиться подібна процедура? Чи існує штраф за прострочений паспорт в 45 років? Які суми стягуються з порушника в подібному випадку?

У яких випадках необхідно міняти паспорт

Власник паспорта повинен подбати про його заміну в наступних випадках:

  • псування документа;
  • в документі виявлена ​​помилка;
  • зміна прізвища власника;
  • зміна статі громадянина;
  • досягнення певного віку - 20 років і 45 років.

Якщо паспорт в перерахованих випадках не поміняти, то він буде вважатися недійсним.

Читайте також: Штраф за прострочення паспорта в 20 років

Особливості заміни паспорта за віком в 45 років

Паспорт громадянина країни є індивідуальним документом, в якому відображаються не тільки всі необхідні відомості про конкретну людину, а й розміщується його фотографія для ідентифікації особи. Про заміну цього документа з настанням конкретного віку говориться в нормативному акті № 828 - «Положення про паспорт громадянина РФ», який затверджений на державному рівні. У кожному паспорті на останніх сторінках є відповідні витяги з Положення, в тому числі і про заміну за віком - в 20 років і 45 років.

Чому в юридичному законодавстві нашої країни вказані саме ці вікові дати? Це пов'язано з наявністю фотографії в документі. Як стверджують фахівці, з віком зовнішність людини змінюється. Критичні точки таких вікових физиогномические змін будь-якої людини саме в двадцять і сорок п'ять років. Без наявності правильної фотографії неможливо буде ідентифікувати власника паспорта.

Слід враховувати такий нюанс, як термін придатності паспорта. Тобто з моменту настання встановленого вікової межі дається час на заміну документа, що посвідчує особу громадянина, - 30 днів. Якщо громадянин не звернувся в місцеве відділення міграційної служби зі своєю проблемою, то цей документ буде офіційно визнаний недійсним.

Процедура заміни даного виду документації, що засвідчує особистість, повинна бути здійснена протягом десяти днів (саме цей часовий період встановлено в законах нашої держави). Але якщо громадянин перебуває на території іншого регіону нашої держави, а не за місцем офіційної реєстрації, йому все ж доведеться звернутися в місцеве відділення міграційної служби з проханням замінити його паспорт у зв'язку з настання сорока п'яти років. В цьому випадку процедура заміни документа затягнеться на більш тривалий час - два місяці з моменту подачі відповідної заяви.

На час процедури заміни паспорта його власник отримає посвідчення, яке не буде повною копією цього документа, але буде містити необхідну інформацію про нього.

Штрафні санкції за прострочений паспорт в 45 років

Якщо власник паспорта не поміняв його в свої 45 років, вірніше протягом тридцяти днів з дня свого народження, то офіційно такий документ буде визнаний недійсним (можна вважати, що його немає взагалі). А відсутність документа, що посвідчує особу, у громадянина нашої держави вважається адміністративним правопорушенням - КпАП, стаття № 19.15. Значить, відповідно до законів такої громадянин, який проживає на території нашої держави без паспорта, підлягає штрафування.

У 2019 також застосовуються штрафні санкції для тих осіб, що в свої 45 років з якихось причин не поміняли свій паспорт на новий. Так, закони встановлюють такі розміри штрафів - від 2 тисяч рублів до 3 тисяч рублів. У великих містах державного значення Москві і Санкт-Петербурзі розмір сплати для подібних порушників складе трохи більшу суму - від 3 тисяч рублів до 5 тисяч рублів. Конкретний розмір штрафу встановлюють фахівці міграційної служби на місцях з урахуванням всіх індивідуальних обставин.

Читайте також: Розмір штрафу за зіпсований паспорт

Обставини, що впливають на розмір штрафної санкції у разі несвоєчасної заміни паспорта в 45 років

Законами нашої держави встановлені не конкретні суми штрафних санкцій за прострочений паспорт в 45 років, а граничні межі можливих штрафів - від 2-х тисяч рублів і до 3-х тисяч рублів, від 3-х тисяч рублів і до 5 тисяч рублів. Але сума для сплати штрафу повинна бути конкретною. Тому інспектор міграційної служби, перед тим як виписати його, розглядає всі обставини, які потягли за собою прострочення заміни.

До пом'якшувальних обставин, коли штраф правопорушника не виписується, відносять:

  • співробітники міграційної служби всі документи необхідні для заміни паспорта прийняли в роботу (в тому числі і заява громадянина), а в процесі виконання процедури виявилося, що замінний документ вже прострочений;
  • громадянин в суді довів, що прострочення заміни є малозначним провиною.

Також існує ряд пом'якшуючих обставин, коли розмір штрафної санкції може бути зменшений. Ці обставини прописані в КпАП - стаття № 4.2:

  • щире розкаяння, з подальшим обіцянкою дотримуватися рамки закону нашої держави;
  • звернення до міграційної служби на добровільних засадах;
  • усвідомлення свого правопорушення;
  • невикористання недійсного документа;
  • виконання всіх приписів міграційної служби в повному обсязі;
  • правопорушником виступає майбутня вагітна мама або мама немовляти.

Фахівці нагадують, що перераховані вище пом'якшуючі обставини не звільняють правопорушника від сплати призначеного штрафу. Його розмір може бути знижений до мінімального, але сплатити його доведеться в будь-якому випадку.

Оплата штрафу за несвоєчасну заміну паспорта в 45 років

Оплата призначеної штрафної санкції за несвоєчасну заміну такого документа, як паспорт, повинна бути проведена в строго встановлений термін - протягом двох місяців з моменту призначення Оплата призначеної штрафної санкції за несвоєчасну заміну такого документа, як паспорт, повинна бути проведена в строго встановлений термін - протягом двох місяців з моменту призначення. Внести кошти можна кількома способами:

  1. У місцевому відділенні міграційної служби, скориставшись для цього спеціальним платіжним терміналом.
  2. У будь-якому банківському відділенні.
  3. Скориставшись онлайн-сервісами інтернет-банкінгу (наприклад, Сбербанк Онлайн).
  4. За допомогою перекладу необхідної суми через електронний гаманець.

При будь-якому способі оплати слід взяти собі квитанцію про те, що необхідна грошова сума була перерахована за призначенням. Ця квитанція повинна бути надана фахівця міграційної служби при видачі нового паспорта.

Читайте також: Штраф за відсутність прописки в паспорті

Якщо оплата призначеного штрафу не буде проведена у встановлені законодавством терміни, то правопорушника чекає ще одна штрафна санкція - збільшення вже наявної грошової суми в два рази.

В яких випадках проводиться подібна процедура?
Чи існує штраф за прострочений паспорт в 45 років?
Які суми стягуються з порушника в подібному випадку?
Чому в юридичному законодавстві нашої країни вказані саме ці вікові дати?