У Санкт-Петербурзі почалася активна фаза відновлення історичного храму Різдва Христового на Пісках ( «Храм будівельників»), про це повідомив глава опікунської ради з відтворення святині єпископ Кронштадтський Назарій.
За словами владики Назарія, «відновлення храму вирішує багато проблем, в тому числі і як архітектурний центр цього місця», передає агентство «Інтерфакс-релігія» .
- Важливо, що вулиці на Пісках назву свого часу Різдвяними і тільки пізніше були перейменовані в Радянські. Архітектурна домінанта, яка була в цьому районі, представляла собою центр, навколо якого формувалася забудова ... Ми приступаємо до основної фази - до початку активних робіт, - сказав єпископ.

Проект відновлення храму
Однак крім відновлення храму, як зазначив владика Назарій, важливо відновити і прихід.
- У наступному році виповниться 220 років від дня освітлення собору. Було б добре відзначити цю дату хоча б закінченням основних будівельних робіт. Але нам не хотілося б виконувати п'ятирічку за три роки, ми не ставимо таких завдань, - додав він.
У свою чергу, президент Об'єднання будівельників Санкт-Петербурга Олександр Вахмістрів розповів, що Різдвяний храм раніше називали «храмом будівельників».
- Коли ми говоримо про відтворення храму Різдва Христового на Пісках, потрібно відзначити, що його свого часу називали «храмом будівельника», тому що на цих Різдвяних вулицях жили люди, які брали безпосередню участь у будівництві Санкт-Петербурга, - відмітив він.
Історичний храм на Пісках був зведений в Петербурзі ще в 1787 році, в 1934-му його зруйнували, а на звільненому місці розбили сквер.
Вперше ідея відновити святиню народилася в 2011 році, після чого на місці колишнього храму провели археологічні дослідження.
Історичний район Піски розташований в центрі Петербурга між Невою, Невським, Ліговському і Суворівським проспектами, на місці Радянських (раніше - Різдвяних) вулиць. Свою назву місцевість отримала через характер грунту.
Читайте також:
Ісаакіївський собор
Світлий Санкт-Петербург
Три книги про Петербурзі
Санкт-Петербург - мрія про Європу, що не збулася
Фото з сайту hram.spb.ru