20 серпня 2014 року, 12:00 Переглядів:
Між класами будинків є серйозні відмінності. Фото: Анастасія Іскрицька
З будь-якої класифікації житла біда одна: або вона офіційно затверджена, всім зрозуміла, всіма визнана і для всіх обов'язкова, або вона - абсолютно марна. На сьогодні в Україні немає якихось на законодавчому рівні закріплених стандартів, які дозволяли б (або змушували б) жорстко віднести конкретну квартиру або конкретний будинок до певного класу. Є більш-менш усталений набір слів ( "економ", "бізнес", "преміум" і т. Д.), Які часто можна зустріти в рекламних оголошеннях та навіть аналітичних матеріалах. Але розуміння суті цих слів може бути саме різне. Або, як каже президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень, "У кожного забудовника свій" бізнес "і свій" еліт "в голові".
Часто професіонали посилаються на класифікацію, прийняту в 2006 році Українською будівельною асоціацією (УБА). Вона передбачає п'ять класів житла: соціальне, економ, бізнес, преміум і де-люкс. Нерідко в рекламі можна зустріти вираження "елітне житло" або "еліт-клас", яке можна приблизно співвіднести з найвищими класами на думку УБА: преміум і де-люкс.
А ось в аналізі тенденцій ринку новобудов, опублікованому ІАП "Столична нерухомість", можна прочитати, що за липень середні ціни житла економ-класу зросли на 1,4% (до 10 666 грн / кв. М), бізнес-класу знизилися на 0 , 69% (до 17 271 грн / кв. м), а преміум-класу - піднялися на 1,16% (до 25 974 грн / кв. м). Як бачимо, соціального і де-люкс житла в цьому огляді немає.
Виходить, що в Україні кожен може ділити ринок житла на класи так, як хоче. Більш того, якщо забудовник новий будинок, за класифікацією АСУ відповідний економ-класу, вирішить позначити гордим словом "еліт" і всюди його саме так і називати, то ніхто звинуватити в цьому не може і до ганебного стовпа приковувати не буде.
"Ось приклад з життя, - розповідає директор ріелторської компанії "Золоті ворота" Олексій Холмецкий. - Будинки в одному комплексі на ранніх етапах будівництва продавалися як бізнес-клас, люди в них інвестували. А потім виявилося, що ні оздоблення до бізнес-класу не дотягує, ні інфраструктура ".
"На жаль, у нас сьогодні класифікація частіше відштовхується немає від якості житла, а від вартості квадратного метра, - додає Сергій Злидень. - Наприклад, місце престижне, вартість" квадрата "там висока, і вже одне це дає продавцям право називати квартири там елітними . Хоча далеко не завжди якість житла або планування відповідає цьому класу ".
КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЖИТЛА
З незапам'ятних часів серед ріелторів і "підприємців від нерухомості" бродить така приказка: ціна житла залежить від трьох основних критеріїв: місце розташування, місце розташування і місце розташування. При розробці своєї класифікації в УБА, мабуть, йшли саме цієї ріелторської мудрості. По крайней мере, перша з семи груп факторів, що визначають класність будинку, стосується саме місця, де розташований будинок. Розробники, наприклад, вирішили оцінювати житло за належністю до однієї з чотирьох зон проживання. Чим менше номер зони, тим ближче будинок до центру міста. У Києві, наприклад, 1-я зона - це невеликий центральний "п'ятачок", який являє собою "пляма" з наступними межами: вул. Десятинна, вул. Трьохсвятительська, Паркова дорога, ст. м. "Арсенальна", провулок Гордієнка, Спортивна площа, вул. Саксаганського, вул. Комінтерну, вул. Гоголівська, провулок Бехтерівський, вул. Кудрявська.
Крім зони проживання, в цю групу факторів входять і інші: пішохідна доступність до найближчої станції метро, наявність транспортних розв'язок, близькість до міських зон відпочинку, віддаленість від промислових зон і об'єктів, щільність забудови, наявність інфраструктури в мікрорайоні і соціальний статус сусідів по будинку.
Серед інших шести груп факторів - будівельні та технічні характеристики будівлі і його конструктивних елементів, облаштування будівлі і прибудинкової території, соціальна інфраструктура, матеріали та обладнання, технічна інфраструктура, організація управління і експлуатації.
ЩО КРИЄТЬСЯ ЗА СЛОВОМ "ЕЛІТ"
Якщо співвідносити з елітарністю класи преміум і де-люкс з тієї ж класифікації УБА, то виявиться: частина так званого "елітного" житла в кращому випадку може претендувати на лаври бізнес-класу, а деякі проекти - і на економ. За словами Олексія Холмецького, дійсно елітні будинки у нас можна перерахувати по пальцях. Уже хоча б тому, що будинки класу "де-люкс" потрібно розміщувати в 1-й зоні проживання, тобто в самому центрі, а класу "преміум" - у 2-й, або в безпосередній близькості від нього. Це означає, що в Києві ні на Оболоні, ні на Теремках, ні на Лівому березі елітного житла бути не може.
Домработник. Вони зобов'язані бути в будинках класу де-люкс
Тут, правда, формальні вимоги вступають в протиріччя зі здоровим глуздом. Що елітного в тому, щоб жити в будинку, затиснутому в тісному центральної забудові, з вікнами на вузьку вулицю, з вічними пробками і двориком, в якому неможливо гуляти без протигаза? Але ж, за словами Сергія Злидня, одним з головних критеріїв дійсно елітного житла повинна бути хороша екологія. Правда, чіткі вимоги до неї в умовах УБА не прописані - є тільки деякі побічно пов'язані параметри. Наприклад, для класу де-люкс обов'язкове віддаленість від промзон і об'єктів більше, ніж на 5 км. Для преміум-класу і тим більше класу бізнес це вимога вже не обов'язкове, а рекомендоване. Ще рекомендується елітні будинки будувати поблизу міських зон відпочинку. Власне, це все.
РІВЕНЬ. Також елітне житло не може будуватися по серійним проектам: будинки преміум-класу - тільки за індивідуальними, а де-люкс - за ексклюзивними. Стелі - не нижче 3 м. Квартир на поверсі елітного будинку має бути не більше чотирьох. При цьому самих поверхів в будинку де-люкс може бути не більше семи; поверховість будинків преміум-класу не обмежується, але квартир там повинно бути не більше ста.
Для облицювання будинку де-люкс повинен використовуватися натуральний камінь, для преміум - штучний граніт або керамічна плитка. Вікна в де-люкс - обов'язково ексклюзивні (дерево-алюміній). Сміттєпровід в останніх будинках не передбачено зовсім - виносити сміття, прибирати квартири мешканців, доглядати за їх тваринами повинен спеціальний персонал. І все це - далеко не повний список вимог, яким має відповідати елітне житло.
ДАХ ДЛЯ НАРОДУ
Самі невибагливі вимоги класифікатора - до соціального житла. Суть приблизно така: була б дах над головою і відповідність обов'язковим нормам безпеки. Між цим класом і "економ" багато спільного, але вистачає і відмінностей.
Наприклад, ви можете точно визначити, що живете не в будинку економ-класу, а в соціальному житлі (по крайней мере, з точки зору УБА), якщо у вас:
- немає консьєржа та стаціонарного поста охорони при вході в будинок;
- немає прибирання території раз в день або збирання всередині будинку раз на два дні;
- сміття вивозять не кожен день.
Крім того, для економ-класу обов'язкова присутність ще ряду елементів, які можуть не зустрічатися в соціальному житлі: можливість підвести до будинку оптоволоконний кабель, домофон, магазин в будинку, власна служба експлуатації.
Саме найменування "економ-клас" не виглядає надто престижним - тому ви не часто зустрінетеся з цим виразом в буклетах. Хоча є і будівельні компанії, які в своїй рекламі спеціально підкреслюють, що їх будівлі економ-класу, тобто якісно зроблений продукт за прийнятною ціною.
ДОБРЕ ЗАБУТЕ СТАРЕ. Відзначимо, що зараз серед забудовників щосили мусується ідея ввести ще один клас - комфорт. Під ним маються на увазі будинки, які трохи краще економ-класу (наприклад, по загальній інфраструктурі), але в основному поступаються бізнес-класу. Ріелтори до цього ставляться з неабиякою часткою скепсису - мовляв, маркетинговий хід, не більше. "Швидше за все, забудовники просто назвуть цим словом звичний економ-клас", - говорить Олексій Холмецкий.
ТАКЕ ДІЛОВЕ ЖИТЛО: Змішування КЛАСІВ
Важко сказати, чому цей клас назвали саме "бізнес". Адже очевидно, що основній масі представників нашого малого бізнесу це житло не по кишені. До того ж в таких будинках мешкає чимало держслужбовців, офіційно до бізнесу ніякого відношення не мають.
Якщо подивитися на вимоги за класифікацією УБА, то можна помітити, що бізнес-клас - це будинки, які по частині параметрів не дотягують до елітного житла, хоча де в чому повністю йому ідентичні. А в чем-то, навпаки, навіть прирівнюються до звичайного економ-класу - наприклад, розташовуються з такими будинками в третій житловій зоні (в Києві це - аж до Оболоні або Русанівки).
Риси "ЕКОНОМ". У бізнес-класі може бути використаний "плебейський" механічний сміттєпровід - замість автоматичного, який є в будинках преміум-класу (суть таких сміттєпроводів - в автоматичній чистці). А стіни можуть бути викладені із силікатної цегли.
У бізнес-житло може використовуватися водяне опалення (В елітних будинках - лише повітряне або комбіноване), допускається обробка під'їздів під фарбування (а не плиткою або каменем). Освітлення прибудинкової території може бути стандартним, а не декорованим. Прибирання цієї території проводиться один раз в день, техобслуговування - тільки після дзвінка диспетчеру (а не автоматично після кожної поломки). І, нарешті, в під'їзді можна обходитися консьєржем, а не швейцаром.
МІСЦЯ ПОВИННО БУТИ БАГАТО. Мінімальна площа на одного мешканця квартири або будинку повинна складати 21-40 квадратних метрів, як і в економ-класі (в де-люкс - понад 40 "квадратів"). Електропроводка повинна витримувати від 0,21 до 0,4 кВт / кв. м, в елітних - вище 0,4. І так далі - спільних рис дуже багато.
Риси "ЕЛІТ". Висота стель в квартирах бізнес-класу - від 2,71 до 3 м (в економ-класі допускається і до 2,7 м). А квартир на поверсі може бути до 8. Такі будинки повинні будуватися за індивідуальним проектом, в ньому є обов'язковими броньований зовнішній дверний блок в квартирах, відеодомофон, лічильники тепла. У комплексі повинен бути фітнес-центр, а в ньому, в свою чергу, басейн.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "" Квартирне питання ": чому" елітне "житло відрізняється від" економного "". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Ряполов Костянтин
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.