- Кому належить?
- Благоустрій будинку прибудинкової території
- Розрахунок прибудинкової території
- Навіщо потрібна приватизація прибудинкової території?
При покупці квартири новоспечений господар впевнений, що всі права на придбані метри належать виключно йому. Але мало хто замислюється про те, як йде справа з тією землею і розташованими на ній спорудами, яка знаходиться поруч з багатоквартирним будинком.
Прибудинкова територія - це територія прилегла до житлового будинку, певна землевпорядної та містобудівної документації в межах ділянки землі певної площі.
На ній можуть розташовуватися різні споруди, нежитлові приміщення, необхідні для задоволення побутових потреб мешканців даного будинку. Багатьох цікавить питання скільки метрів прибудинкова територія багатоквартирного будинку? Детальніше про це мова піде нижче.
Кому належить?
Власники квартир не мають ніяких прав на територію навколо багатоповерхового будинку до тих пір, поки вона не буде приватизована, відповідно, не можуть розпоряджатися нею на власний розсуд (ст. 16 ФЗ за Житловим кодексом №-189).
Благоустрій будинку прибудинкової території
Конкретних норм, що регламентують точний розмір прибудинкової землі, відсутні. В середньому для багатоквартирного будинку прирівнюється 3-6 м (може бути і більше).
До складу прибудинкової території входять (ст. 36 ЖК РФ):
- вимощення (водонепроникні покриття, розташовані навколо будівлі);
- проїзд, тротуар, смуга озеленення вздовж будинку, а також та, яка розташована біля фасаду без входів (її призначення - забезпечення проїзду пожежних машин);
- дитячі ігрові, спортивні майданчики, а також ті пішохідні доріжки (стежки), які з'єднують дані об'єкти один з одним;
- майданчики, на яких розташовані сміттєзбірники;
- ділянки землі під нежитловими господарськими будівлями і спорудами;
- парковки, на яких стоять машини мешканців багатоквартирного будинку;
- виїзди, в'їзди підземних гаражів і автомобільних стоянок.
Розрахунок прибудинкової території
З методичних вказівок щодо розрахунку нормативних розмірів земельних ділянок СП 30-101-98 на сьогоднішній день існує формула, яка допомагає обчислити площу прибудинкової території:
Sнор = У * Sk, де
- Sнор - прибудинкова площа;
- У - питома одиниця частки землі на кв. метр житла;
- Sk - житлова площа будинку.
Питома одиниця формується в залежності від будівельних норм і СНиП.
Навіщо потрібна приватизація прибудинкової території?
Ця процедура необхідна для того, щоб розміщені біля будинку сквери, парки, дитячі площі не «обростали» магазинами, промисловими або іншими об'єктами.
Акт приватизації чітко регламентує розмір прибудинкової ділянки, це дозволить скорегувати суму оплати прибирання відповідної території.
Єдиний юридично доступний і легальний варіант приватизації прибудинкової території на сьогоднішній день - організація ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку). Важливо розуміти, що після складання договору вона стає власністю НЕ ОСББ, а належить всім співвласникам багатоквартирного будинку в рівних частках.
ОСББ є юридичною особою, неприбутковою організацією, основними завданнями якої є поліпшення якості надаваних комунальних послуг, управління багатоквартирного будинку, раціональна експлуатація об'єктів спільного користування мешканців.
Послідовність переведення землі у власність ОСББ:
- На зборах мешканців приймається відповідне рішення про приватизацію землі навколо будинку;
- Далі слід звернутися в Росреестр із заявою на оформлення права власності;
- Коли дозвіл на відведення земельної ділянки та відповідне технічне завдання готове, необхідно відправитися в землевпорядну організацію з пакетом документів.
Як провести загальні збори мешканців в 2018 році?
Які документи потрібні:
- свідоцтво про державну реєстрацію ОСББ;
- статут цієї організації;
- довідка про включення в Загальноросійський класифікатор підприємств і організацій (ЄДРПОУ);
- технічний паспорт на багатоквартирний будинок;
- виписка з державного реєстру про право власності;
- рішення членів ОСББ про перехід прибудинкової території в приватне користування;
- план меж земельної ділянки.
У свою чергу, землевпорядна організація на підставі проекту розподілу землі та наданих ОСББ документів готує проект відведення ділянки. Далі міська рада повинна прийняти рішення про перехід території біля будинку у власність мешканців багатоквартирного будинку та затвердити відповідний проект.
За результатами всіх прийнятий рішень межі ділянки виносяться на місцевість, після чого оформляється державний акт про право власності мешканців на землю прилеглу до будинку і вноситься до Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно.
Оформлення ОСББ та підбір відповідної документації - енерго-і фінансовозатратние заходи. Проте, ця процедура має ряд переваг.
- Перш за все, мешканці можуть самостійно розпоряджатися відповідним ділянкою землі, відстежувати (коригувати) суму оплати прибирання прибудинкової території.
- Приватизація дозволяє уникнути небажаних будівель у відповідній зоні і використовувати територію для потреб мешканців багатоквартирного будинку.
Відео: Межі прибудинкової території
Кому належить?Багатьох цікавить питання скільки метрів прибудинкова територія багатоквартирного будинку?
Кому належить?
Навіщо потрібна приватизація прибудинкової території?
Як провести загальні збори мешканців в 2018 році?