Були часи, коли за комунальні послуги громадяни розплачувалися за загальними нормативами, а не суто за витрачені обсяги води або газу.
Винятком була електрика, оскільки забезпечення індивідуальних жител струмом відбувалося при наявності окремого лічильника.
люди користувалися водою , Палили газ, не замислюючись про кількість витраченого до моменту, коли загальні тарифи за поставляються блага значно збільшилися.
Через це найбільш дбайливі господарі прийшли до рішення обладнати будинки і квартири індивідуальними газовими та водяними лічильниками.
Згодом прилади, провідні автоматичний облік витрачених ресурсів, почали встановлювати в більшості квартир, оскільки тарифи на комуналку стали стабільно зростати, і скоротити цю статтю витрат можна було лише довівши, що на ділі води і газу ти витрачаєш менше, ніж «думає» держава.
Поки останній перебуває на огляді, власник житла розраховується за комунальну послугу за загальним тарифом, що теж досить сильно б'є по кишені. Якщо виріб буде визнано таким, що втратив технічну придатність, то його потрібно буде замінити на новий. Такий стан прописано законом і організації-надавачі послуг тут абсолютно ні при чому.
Глас закону
Які закони регулюють питання експлуатації та терміну придатності водяних, газових, електричних лічильників?
Для громадян, які сумніваються в обгрунтованості висловлювань представників господарств, що виконують поставку ресурсів в ваш будинок, щодо процедури встановлення / перевірки будь-яких лічильників, слід ознайомитися:
- З ст. 9 № 102-ФЗ, де обумовлена обов'язковість метрологічних вимірювань пристроїв, провідних автоматичний підрахунок витрачених ресурсів.
- З урядовою постановою № 307 від 23.05.2006, що вказує законний алгоритм поведінки власника несправного лічильника або приладу, що підлягає поточної перевірки.
- З урядовою постановою РФ № 354 від 6 травня 2011 року, що вказує формат надання комунальних благ приватним споживачам.
газові
Який термін служби газового лічильника?
Газовий лічильник повинні оглядати на придатність:
- кожні 8 років, якщо він зроблений до 2005 року;
- кожні 10 років, якщо випущений в 2005 або пізніше.
водяні
Для прикладу розглянемо Бетар СГВ-15. Ці лічильники витрат холодної води апробують кожні 6 років, гарячої - кожні 4 роки.
електроенергії
Механічний (дисковий) лічильник ліцензований фахівець повинен оглядати кожні 8 років.
Електронні обліковці оглядають кожні 10-16 років (на періодичність впливає модель електричного агрегату).
Чи можливо продовжити?
Продовження терміну служби лічильника можливо лише за умови визнання приладу придатним до експлуатації.
Чи можуть порушити права?
Права споживача охороняються законом, тому порушувати їх не можна. Більшість же конфліктів користувачів поставляються благ, виникає через незнання людей своїх прав і обов'язків щодо враховують витрати ресурсів приладів .
Щоб не зазнати грошових втрат через неправильну експлуатацію лічильників:
- При покупці нового агрегату слід переконатися, що в паспорті, що купується вироби є запис про його заводський перевірці на придатність, варто чітко переглядається дата проведення цієї процедури.
- Всі документи, одержувані на руки разом з лічильником, слід зберігати.
- Потрібно знати періодичність перевірок для експлуатованої моделі (вказана в техпаспорті) і приносити на перевірку виріб не пізніше дати, визначення якої визначить будь-який школяр-п'ятикласник.

Щоб зменшити період оплати послуг за загальним тарифом, потрібно:
- якомога швидше доставити агрегат на перевірку після його вилучення з системи фахівцем, а потім забрати перевірене пристрій і встановити на місце експлуатації, знову-таки, запросивши для цього майстра;
- своєчасно оплатити всі витрати;
- якомога швидше купити новий лічильник, якщо використовувався визнаний технічно непридатним.
заміна
З'ясувавши, що дата перевірки за планом прострочена, слід якомога швидше запросити майстра для знімання вироби, а потім відправити прилад на апробування (використання лічильника, який не пройшов своєчасну перевірку, призводить до отримання рахунків, які формуються за максимальними розцінками загального тарифу).
Правила:
- Чи не знімати самостійно лічильники.
- Стежити за збереженням їх пломбування.
- У разі якщо за зовнішніми ознаками старий прилад виглядає технічно непридатним, то економічно доцільніше відразу витратитися на новий, ніж доставляти старий на перевірку заради отримання на руки квитанцію, що підтверджує його вихід з ладу.
- Знімання старого лічильника повинен виконувати фахівець, який після роботи зробить відповідний запис в обліковій книзі.
Якщо Ви громадянин, який має право на пільги згідно із законом, з'ясовуйте розмір і вид належних знижок до дня перевірки / установки лічильників.
В іншому випадку Ви будете змушені розплачуватися за комунальні послуги за загальним тарифом.
«Не знав», «не читав», інші призначені для користувача «не» в питаннях про розрахунки за комунальні послуги не беруться до уваги.
Запам'ятайте: будь-які види домашніх лічильників - суто Ваша турбота. Тому про їх справності, своєчасній установці, збереження додавалася в магазині документації, потрібно дбати самому.
Чи можуть порушити права?Чи можливо продовжити?
Чи можуть порушити права?