- Принцип роботи поверхневого водяного насоса для поливу
- Які бувають поверхневі насоси для поливу?
- Як вибрати поверхневий насос для поливу?

Полив є невід'ємною частиною догляду за городом, адже в літній період природних опадів для рослин (навіть не самих вологолюбних як квасоля або зернові) мало. Кожен садівник організовує його, використовуючи наявні можливості. Якщо поруч є водойма або свердловини, то немає необхідності тягати відрами воду для поливу городу, достатньо придбати поверхневий насос.
Принцип роботи поверхневого водяного насоса для поливу
Дане обладнання є конструкцією, що складається з:
- водозабірного шланга (металевої трубки);
- власне насоса;
- гумового шланга;
- поливального пістолета або розпилювача.
Його можна використовувати для забору води з глибини, що не перевищує 10 м, тобто поверхневий насос підходить для поливу городу з тихої річки, неглибокої свердловини, ставка, озера чи басейну.
- опустити водозабірних шланг у водойму;
- поставити на насос на рівну суху поверхню (наприклад, асфальтовану);
- під'єднати шланг для поливу;
- увімкнути.
Ще одним позитивним моментів в експлуатації таких насосів є можливість часто вимикати і включати натиск, не боячись спалити двигун.
Які бувають поверхневі насоси для поливу?
Поверхневий насос за внутрішньою будовою може бути:
- Вихровий. Рух води відбувається за допомогою лопат, закріплених на осі, яка крутиться за рахунок електродвигуна. Відрізняється невеликою глибиною всмоктування (до 4 м). Можна використовувати тільки для води без домішок.
- Відцентровий (самовсмоктуючий). За будовою він дуже схожий на вихрові, тільки в ньому є повітряний клапан, завдяки якому і відбувається виштовхування води на поверхню після заповнення відсіків в насосі. Має велику глибину всмоктування (до 10 м), менш чутливий до наявності домішок у воді.
Виходячи з даних характеристик насосів, вихрові рекомендується використовувати для басейнів і неглибоких свердловин, а відцентрові - для природних джерел води.
Як вибрати поверхневий насос для поливу?
Вибір даного обладнання для поливу городу повинен грунтуватися на наступні параметри:
- Глибина всмоктування. Вона залежить в першу чергу від водойми, з якого ви плануєте брати воду, а в другу - від розмірів городу. У цьому питанні слід орієнтуватися на співвідношення «1 м по вертикалі = 8 м по горизонталі». Грунтуючись на нього легко порахувати, як глибоко вам необхідно опустити шланг.
- Висота подачі води або натиск. Вона не повинна бути менше, ніж становитиме відстань від точки розташування насоса до краю території, яку необхідно буде поливати.
- Продуктивність. Це скільки літрів
зможе прогнати через себе насос. Для стандартного поливу цей показник не повинен бути менше 1 м3 на годину.
- Потужність двигуна. Для поливу великої площі слід більш потужний апарат, інакше полив буде займати багато часу.
- Довжина трубопроводу. Для цього необхідно скласти необхідну довжину водозабірного шланга і шланга для поливу.
Серед обладнання для поливу добре себе зарекомендували поверхневі насоси таких виробників як: Al-co, Awelco, Grundfos, Wilo і Джілекс.
Незважаючи на те, що часто в інструкції по експлуатації до такого апарату заявлено, що корпус влагоустойчив, при постійному використанні агрегату варто спорудити йому укриття (навіс або сарай). Це позбавить вас від необхідності під час дощу його переносити.
Як вибрати поверхневий насос для поливу?Які бувають поверхневі насоси для поливу?
Як вибрати поверхневий насос для поливу?