
Турбоатом
27 серпня 2014 року екс-глава ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко знайшли мертвою в її будинку в селі Чайка Київської області. За однією з версій слідства вона застрелилася з мисливської рушниці, проте, все, хто знали її особисто, заперечують саму можливість самогубства. За словами друзів і колег, Валентина будувала глобальні плани на майбутнє і збиралася йти в парламентарії.

Валентина Семенюк-Самсоненко
Багато соратники Семенюк-Самсоненко вбачають в її смерті замовне «бізнес-вбивство», яке пов'язане з роботою Валентини на посаді глави Фонду державного майна (ФДМ). Саме очолюючи цю структуру, вона потрапила під жорсткий пресинг з боку українського і російського бізнесу. Найбільш «гучними» стали справи, пов'язані з компаніями Турбоатом і Криворіжсталь. Це й не дивно, адже її опонентами в цих справах були впливові «бізнес-гіганти», серед яких і російський мільярдер Костянтин Григоришин.

Костянтин Григоришин
Примітно, що саме Григоришина і його компанії Семенюк звинувачувала в рейдерських атаках на Турбоатом. Відповідаючи на питання, кому вигідні нападу на фірму і хто може використовувати це в своїх інтересах, Валентина без роздумів відповіла: «Костянтин Григоришин. Він хоче цей об'єкт і не приховує це. Рейдерські атаки це саме його рук справа ». За словами Семенюк-Самсоненко, якщо Григоришину вдасться взяти під свій контроль «Турбоатом», він зможе щорічно отримувати прибуток понад 100 мільйонів доларів.
Що Семенюк-Самсоненко говорила про Турбоатомі:
«Підприємство ефективно працює, отримує замовлення з Індії, Росії, країн Азії. Але його за всяку ціну хочуть вивести з-під контролю ФДМ, змінити керівництво ... І тоді бізнесмен Костянтин Григоришин і міністр промполітики Володимир Новицький, який лобіює інтереси російського бізнесмена, приберуть Турбоатом до рук ».
«Олігарх Костянтин Григоришин був зацікавлений в тому, щоб викупити не тільки Турбоатом, а й інші стратегічні об'єкти на території України. Його активно підтримували комуністи. Доказом цього є те, що депутат від КПУ Євген Мармазов незадовго до мого звільнення зареєстрував проект Закону, в якому пропонувалося залишити на «Турбоатомі» тільки 50% + 1 державних акцій, а решта продати. Цього не можна було допускати, оскільки завод дає левову частку в наповненні бюджету України ».
«Ні в якому разі не можна продавати прибуткові підприємства. Рентабельність Турбоатома - 147%. Один олігарх з Росії, Костянтин Григоришин хоче його купити, щоб знищити конкурента. У нього під Ленінградом є завод - конкурент Турбоатома.
«Вони мене і так обробляли, і сяк. У підсумку, сиджу в кабінеті в своєму, заходить Євген Мармазов з фракції КПУ з якимось непримітним чоловічком, який скромно прилаштувався біля стіни стояти. Каже «Валентина Петрівна, вирішив вас особисто познайомити. Треба питання вирішити. Костянтин дуже хоче Турбоатом. Треба допомогти людині ». Киває на чоловічка цього непоказного. А я цього Григоришина адже і не бачила ніколи. Постояли, попросили і пішли ні з чим. Потім стали мені підступи всякі будувати і загрози ».
За життя Валентина була людиною сміливою, вона не боялася звинувачувати ні «авторитетних» бізнесменів, ні чиновників, які діяли думаючи лише і свою вигоду, а не про благо держави. У якийсь момент це зіграло з нею в злий жарт і в грудні 2008 року її «пішли» з посади глави ФДМ за поданням тодішнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Офіційною причиною звільнення стали тривалі конфлікти Валентини з главою уряду
Приватизація по-українськи: одне з останніх відвертих інтерв'ю з Валентиною Семенюк-Самсоненко (24.10.2013):
https://www.youtube.com/watch?v=bJJhrHQmTj8
«На політику вона вже не впливала, але дуже багато знала»
Про це розповів один з екс-партійців Семенюк. За його словами Валентина Петрівна збиралася на прийом до президента:
«Вона хотіла поговорити з Порошенком з приводу майбутньої приватизації. Вона завжди виступала проти цього і ніколи не приховувала. На посту глави ФДМ Семенюк заблокувала приватизацію Одеського припортового заводу, хоча Коломойський тоді тендер виграв », - розповів перший секретар Запорізького обласного комітету СПУ Валерій Кузнєцов.
За словами джерела незадовго до смерті Валентина хотіла обговорити з президентом питання про відновилися рейдерських атаках на «Турбоатом», однак це їй вже не вдалося. Семенюк-Самсоненко, очевидно, «знала занадто багато», саме це і довело її до могили. Навіть якщо припустити, що це було самогубство, виникає питання: «хто підштовхнув екс-главу ФДМ, сильну духом жінку, до такого вчинку?» І «чи варто її життя 100 млн доларів».
«Україна чекає справжній переділ майна», - прогноз Валентини Семенюк-Самсоненко.
У недавньому часі Турбоатом не по своїй волі встряв у ще один конфлікт. Суть його полягає в тому, що фірма (ймовірно по своїй дурості або некомпетентності керівництва) уклала сумнівний контракт з якоюсь фірмою «Укрмонтажспецбуд», саме ця фірма повинна була стати посередником між Криворізької ТЕЦ і харківським Турбоатомом. В результаті складних судових махінацій фірма замість отримання прибутку залишилася винна «Укрмонтажспецбуд» 15 мільйонів гривень.
Детальніше про це можна почитати тут:
«Турбоатом» знову під прицілом рейдерів
Дмитро Самофалов, для SKELET-info
Com/watch?Навіть якщо припустити, що це було самогубство, виникає питання: «хто підштовхнув екс-главу ФДМ, сильну духом жінку, до такого вчинку?