- У ажние замітки при оновленні BIOS:
- 1. Завантаження новій версії BIOS
- 2. Як дізнатися яка версія BIOS у вас на ноутбуці?
- 3. Запуск процесу оновлення BIOS
Добрий день.
BIOS - штука малопомітна (коли у вас нормально працює ноутбук), але при проблемах з нею може відняти купу часу! Взагалі, BIOS оновлювати потрібно тільки в крайніх випадках, коли дійсно це потрібно (наприклад, щоб BIOS почав підтримувати нове обладнання), а непросто тому, що з'явилася нова версія прошивки ...
Оновлення BIOS - процес не складний, але вимагає акуратності і уважності. Якщо, щось зробити не так - ноутбук доведеться нести в сервісний центр. У цій статті я хочу зупинитися на основних аспектах процесу оновлення і всіх типових питаннях користувачів, які стикаються з цим вперше (тим більш, що моя попередня стаття орієнтована більше на ПК і дещо застаріла: https://pcpro100.info/kak-obnovit-bios/ ).
До речі, оновлення BIOS може стати причиною у відмові гарантійного обслуговування обладнання. Крім того, при цій процедурі (якщо ви помилитеся) ви можете привести ноутбук до поломки, яку можна буде виправити тільки в сервісному центрі. Все що описано в статті далі - робите на свій страх і ризик ...
У ажние замітки при оновленні BIOS:
- завантажувати нові версії BIOS можна тільки з офіційного сайту виробника вашого устатковання (підкреслюю: ТІЛЬКИ з офіційного сайту), причому, звертайте увагу на версію прошивки, а так само на те, що вона дає. Якщо серед переваг немає нічого нового для вас, і ваш ноутбук працює нормально - відмовтеся від обновки;
- при оновленні BIOS підключіть ноутбук до харчуванню від мережі і не відключайте його від неї до повної перепрошивки. Так само сам процес оновлення краще провести пізно ввечері (з особистого досвіду :)), коли ризик відключення живлення і стрибків напруги буде мінімальний (тобто ніхто не буде свердлити, працювати з перфоратором, зварювальним устаткуванням і так далі);
- не натискайте жодних клавіш в процесі перепрошивки (і взагалі, нічого не робіть з ноутбуком в це час);
- якщо будете використовувати флешку, щоб оновити - обов'язково попередньо перевірте її: якщо траплялися випадки, що флешка в процесі роботи ставала «невидимої», якісь помилки та ін. - її для перепрошивки вибирати ВКРАЙ не рекомендується (виберіть ту, з якої 100% не було раніше проблем);
- приєднувати і не відключайте ніяке обладнання в процесі перепрошивки (наприклад, не вставляйте в USB інші флешки, принтера та ін.).
П роцесс поновлення BIOS (основні кроки)
на прикладі ноутбука Dell Inspiron 15R 5537
Весь процес, як мені здається, зручно розглядати, описуючи кожен крок, проводячи скріншоти з поясненнями та ін.
1. Завантаження новій версії BIOS
Завантажувати нову версію BIOS потрібно з офіційного сайту (обговорення не підлягає :)). У моєму випадку: на сайті http://www.dell.com через пошук я знайшов драйвера і поновлення для свого ноутбука. Файл для оновлення BIOS вдає із себе звичайний EXE-файл (який завжди використовується для установки звичайних програм) і важив приблизно 12 Мб (див. Рис. 1).
Мал. 1. Підтримка по продуктам Dell (файл для оновлення).
До речі, файли для оновлення BIOS не народжуються щотижня. Вихід нової прошивки раз в пів-року - рік (а то і рідше), це звичайні явище. Тому, не дивуйтеся, якщо для вашого ноутбука «нова» прошивка буде значитися досить старою датою ...
2. Як дізнатися яка версія BIOS у вас на ноутбуці?
Припустимо, ви бачите на сайті виробника нову версію прошивки, і вона рекомендована до встановлення. Але ви не знаєте, яка версія у вас встановлена в даний час. Дізнатися версію BIOS - дуже просто.
Зайдіть в меню ПУСК (для Windows 7), або натисніть поєднання клавіш WIN + R (для Windows 8, 10) - в рядку виконати введіть команду MSINFO32 і натисніть ENTER.

Мал. 2. Дізнаємося версію BIOS через MSINFO32.
Повинно з'явитися вікно з параметрами вашого комп'ютера, в якому і буде вказана версія BIOS.
Мал. 3. Версія BIOS (фото зроблено після установки прошивки, яку завантажили в попередньому кроці ...).
3. Запуск процесу оновлення BIOS
Після того, як файл був викачаний і рішення про оновлення прийнято - запускайте виконуваний файл (рекомендую це робити пізно ввечері, причину вказував на початку статті).
Програма ще раз вас попередить про те, що в процесі оновлення:
- - не можна переводити систему в режим гібернації, сплячого режиму та ін .;
- - не можна запускати інші програми;
- - не було натиснуто кнопку харчування, не блокувати систему, не вставляти нові пристрої USB (не відключати вже підключені).

Мал. 4 Попередження!
Якщо ви погоджуєтеся з усіма «не можна» - натискаєте кнопку «OK» для початку запуску процесу оновлення. На екрані з'явиться вікно з процесом завантаження нової прошивки (як на рис. 5).
Мал. 5. Процес оновлення ...
Далі ваш ноутбук піде на перезавантаження, після якої ви побачите безпосередньо сам процес відновлення BIOS (найважливіші 1-2 хвилини, див. Рис. 6).
До речі, багато користувачів лякаються одного моменту: у цей момент кулери починають працювати на максимум своїх можливостей, що викликає досить сильний шум. Деякі користувачі лякаються що зробили щось не так і вимикають ноутбук - НІ В ЯКОМУ РАЗІ так не робіть. Просто дочекайтеся закінчення процесу оновлення, ноутбук далі сам автоматично перезавантажиться і шум від кулерів пропаде.

Мал. 6. Після перезавантаження.
Якщо все пройшло добре - то ноутбук завантажить встановлену версію Windows в звичайному режимі: нічого нового «на око» ви не побачите, все буде працювати як і до цього. Тільки версія прошивки тепер буде більш новіше (і, наприклад, підтримувати нове обладнання - до речі, це найчастіша причина установки нової версії прошивки).
Щоб дізнатися версію прошивки (подивитися, встановилася нова коректно і не працює чи ноутбук під старою), скористайтеся рекомендації в другому кроці цієї статті: https://pcpro100.info/obnovlenie-bios-na-noutbuke/#2___BIOS
PS
На цьому у мене сьогодні все. Дам останній головна порада: багато проблем при прошивки BIOS виникають через квапливості. Не потрібно качати першу-ліпшу прошивку і тут же її запускати, а потім вирішувати набагато складніші проблеми - краще «сім разів відміряйте - один раз відріжте». Вдалого поновлення!
2. Як дізнатися яка версія BIOS у вас на ноутбуці?2. Як дізнатися яка версія BIOS у вас на ноутбуці?