Компанії-розробники антивірусних програм знайомі з ризиками при роботі з комп'ютерними вірусами і потенційною небезпекою невідомих вірусів. Концепція того, що антивірусні компанії самі створюють віруси це міф, легенда, і теорія змови.
Створення вірусів для збільшення прибутку
Існує безліч вірусів і шкідливого ПЗ, які виправдовують потребу в антивірусних програмах. Якщо антивірусні компанії дійсно поширюють віруси, то це могло б допомогти їм збільшити прибуток або продажу, але тоді вони створювали б віруси і всілякі шкідливі програми для інших платформ. Уявіть, що Антивірус Касперського Яндекс версія створює віруси для Mac OS і * nix, в яких вірусні загрози не такі високі, ніж в Microsoft Windows.
Антивірусні компанії цілком можуть працювати на ринку і процвітати, виявляючи актуальні загрози і позбавляючи користувачів ПК від них.
Чи є докази того, що компанії не роблять віруси?
- Створити комп'ютерні віруси не так складно для тих, хто знайомий з комп'ютерами і програмуванням. Створення вірусів не допоможе в їх виявленні або профілактиці.
- Антивірусна компанія не змогла б створити захист від вірусу, перш ніж він був би випущений, не викликаючи підозр.
- Крім співробітників компаній, які розробляють антивіруси, існують і інші люди, які можуть створити віруси і шкідливі програми.
- Код, який використовується для написання вірусу, аналізують десятки експертів з безпеки. За допомогою деяких елементів можна простежити його походження.
- Антивірусна компанія може понести відповідальність за створення вірусів, що не тільки може зіпсувати їй репутацію, але і призвести до судових розглядів.
- З 1988 року, коли дослідники почали думати про розробку антивірусних рішень, не було організацій, які були б викриті в створенні вірусів.
Я ж упевнений, що антивірусна компанія наймає вирусописателей
Ні. Антивірусна компанія не захотіла б працювати з тією особою, яка причетна до крадіжки даних або грошей. Незалежно від того, досвідчений людина в написанні вірусів, чи ні.
Чи є докази того, що компанії не роблять віруси?