Реклама
Реклама
Реклама

60-річчя заступник мера зазначив в ресторані дружини зі "Вдовою Кліко"

Що пити будете? Голубченко пригощав гостей дорогими напоями - «Вдовою Кліко» і вином «Піно Нуар». Фото: Ю. Кузнєцов

дивіться ФОТО

дивіться ВІДЕО

Перший заступник мера в ресторані дружини Олени Василівни "Егоїст" на Печерську пригощав нас фірмовими котлетами з дикого кабана, якого сам особисто добув на полюванні в грудні, з тушкованою капустою і брусничним соусом. А дружина розповіла, як готувалася до торжества під назвою "Ми всі родом з дитинства".

Фуршет для гостей був накритий з самого ранку на літній терасі, з боку Московської вулиці: канапе і тарталетки з червоною рибою, паштетами, м'ясом, свіжі ягоди і фрукти. З напоїв - французьке шампанське "Вдова Кліко" (від 4 тисяч гривень за пляшку) і вино "Піно Нуар" (всього близько 200 грн.). Зал розрахований людина на 40, але це найбільший в ресторані. Нагадаємо, восени свої 58 років в "Егоїсті" святкував мер Києва Леонід Черновецький з дружиною, дітьми і внуками. Мерська родина вважала за краще тоді овочі на пару і рибу. Років 6-7 тому їли в "Егоїсті" і тодішні президенти Кучма з Путіним.

Перші гості з'явилися в 11 ранку. Одним з перших колегу відвідав заступник мера Віталій Журавський. До вечора привітати віце-мера приходили чиновники з мерії і керівники КП. Гостей на фуршеті брав ювіляр з дружиною і двома невістками. Іменинник лише прігублял "Кліко". На моніторах демонструвався фільм про ювіляра, підготовлений дружиною. На кадрах - вся історія родини, починаючи від народження Анатолія Голубченка - школа, армія, весілля, батьківський "Запорожець", народження дітей, невеликий будинок в місті Жданові (тепер - Маріуполь), де пройшло дитинство Голубченко.

Коли прийшла "Сегодня", з гостей були присутні заступники мера Денис Басс, Ігор Добруцький, начальники київського метрополітену Петро Мірошников та "Київпастрансу" Микола Ламбуцький, начальники управлінь та представники районів. Чиновники говорили про те, що ювіляр для них - учитель. "Я навчився у вас керувати", - сказав один з гостей. Денис Басс побажав здоров'я.

"Ми відтворили в ресторані" Гостинний двір "(де ювілей святкували напередодні. - Авт.) Кухню 60-70-х років. Приготували котлети, чебуреки, які дуже популярні були на півдні України, зокрема, в Жданові, звідки родом Анатолій Костянтинович і я. Це смачне блюдо перш за все було економним: в м'ясо додається багато рідини і зелені - майже половина. Ну і тісто. А запивати чебуреки потрібно ряжанкою ". За словами господині, для гостей приготували традиційний олів'є, оселедець під шубою, правда, не з тертими овочами, а різаними, як любить господиня. Обслуговували в "Гостиному дворі" гостей офіціанти і кухарі з "Егоїста". Вибрали "Гостинний", тому що в "Егос" немає великого простору, сцени. "Це був хороший, домашній, затишний вечір. Не було офіціозу, пафосу. Не було ведучих, провідною була я", - сказала нам дружина Голубченко Олена Василівна.

ПОДАРУНКИ. Як писала "Сегодня", подарунки віце-меру були в основному на мисливську тему. Як розповіла нам його дружина, це старовинна книга про полювання в шкіряній палітурці. Різні гості дарували ножі. У родині зібралася ціла колекція мисливської спорядження. А заступник мера Ігор Добруцький подарував картину "Україночка". "Один з гостей написав полотно власноруч. Це було дуже зворушливо", - розповіла Олена Василівна.

ОЛЕНА ГОЛУБЧЕНКО: "КОТЛЕТИ МАМИ Толі не отримають НІ В КОГО!"


Разом з самого дитинства. Познайомилися ще в школі

- Олена Василівна, Леонід Михайлович приходив вітати з дружиною - Аліною Степанівною?

- Ні, він був сам. Разом з усіма співав, танцював. Адже він з такого ж тіста, що й ми. А Аліна Степанівна в цей час була на дні народження одного з онуків, який збігся разом з іменинами Анатолія.

- Чому ви, економіст-плановик зі стажем, зайнялися ресторанним бізнесом?

- Я пропрацювала дуже багато років за фахом. Але зміна професії пов'язана з переїздом до Києва. На державну службу я не пішла. І потім з подружками відкрила косметичний салон. Він працює до цих пір, і котирується. А потім виникла ідея з рестораном.

- Де ви шукаєте кухарів, рецепти, страви?

- Я багато їжджу, раз на рік буваю в Парижі, ходжу по тамтешнім ресторанам. А потім в цей ресторан посилаю своїх кухарів вчитися. Домовляємося з господарями, записуємо технологію. Або я щось спробую десь за кордоном і потім відтворюю цей смак тут. Якось попросила в Італії в ресторані рецепт тірамісу. Показала фотографії Путіна і Кучми, які обідали в нашому ресторані, пояснила, що мені потрібен рецепт - так господар бігав по всьому місту і розповідав, що до нього з Києва приїхали вчитися готувати тірамісу. Винами займаються три людини, вони знають мову, сидять в інтернеті, потім закуповують краще. Взагалі в наших сім'ях вміли готувати. Наприклад, котлети, які робила мама Толі - це щось! Ніколи і ні в кого такі не отримають!

- Чому такі високі ціни в ресторані?

- Зараз дуже дорогі закупівлі. Наприклад, 1 кілограм чорної ікри на Бессарабці коштує 1600 доларів. Ну як вона може коштувати дешево у нас? Але люди беруть, трохи, по 25 грамів, як на бутерброд. Або ось риба сібас - вона свіжа, тільки її виловили і вона тут же у нас в ресторані. Як вона може бути дешевою?

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Що пити будете?
Чому ви, економіст-плановик зі стажем, зайнялися ресторанним бізнесом?
Де ви шукаєте кухарів, рецепти, страви?
Чому такі високі ціни в ресторані?
Ну як вона може коштувати дешево у нас?
Як вона може бути дешевою?