- Визначення конкретного об'єкту пайового будівництва
- Передача об'єкта пайового будівництва
- Ціна договору, терміни і порядок її сплати
- Гарантійний термін
- страховка забудовника
- Юридичні послуги компанії «Майстер права» при укладанні договору про пайову участь
- На стадії передачі об'єкту пайового будівництва компанія «Майстер права» допоможе:
Зустрітися з обов'язковими пунктами договору пайового будівництва. Якщо відсутній хоч один з перерахованих пунктів, договір вважається недійсним.
Визначення конкретного об'єкту пайового будівництва
Це опис будинку, квартири, гаража (якщо є). Важлива саме конкретика: поверх, площа квартири, розташування на сходовій клітці. Рекомендується письмово домовитися про умови оплати зайвої житлоплощі, якщо при передачі об'єкту пайового будівництва її розмір виявиться більше, ніж встановлювався в договорі.
Відповідно до судової практики, якщо в договорі міститься положення, яке визначає, що при різниці фактичної площі та площі по ДДУ доплата не проводиться, пайовик не зможе зажадати повернення коштів при зменшенні площі на ту кількість метрів, яке визначено договором. У зворотній ситуації не доведеться і доплачувати за зайві метри.
Передача об'єкта пайового будівництва
Вказівка приблизних термінів вважається порушенням: в договорі прописується точна дата здачі будинку. Якщо терміни не дотримані, то забудовник згідно із законом відшкодовує неустойку за кожен день прострочення.
Ціна договору, терміни і порядок її сплати
Ця сума вказується в претензії, якщо пайовик в майбутньому відмовиться від пайової участі в будівництві. Відмовитися можна не у всіх випадках, а тільки при наявності підстав, передбачених ФЗ 214-ФЗ (істотне порушення терміну будівництва, вимог до якості об'єкта, втрата забудовником забезпечення та ін.) Або договором. З цієї ж суми розраховується розмір компенсацій, якщо забудовник порушить умови договору.
Гарантійний термін
Гарантійний термін на об'єкт - це термін, протягом якого забудовник усуває виявлені недоліки за свій рахунок. Якщо істотні недоліки об'єкта виявляться після закінчення цього терміну, то претензії пайовиків до забудовника можуть бути пред'явлені, але необхідно довести, що недоліки виникли до передачі об'єкту пайового будівництва пайовик.
страховка забудовника
Договір пайового будівництва обов'язково містить спосіб, яким забудовник забезпечує свої зобов'язання за договором: поліс Товариства взаємного страхування, договір страхування відповідальності зі страховими організаціями, поручительство банку
Юридичні послуги компанії «Майстер права» при укладанні договору про пайову участь
На стадії укладання договору компанія «Майстер права»
- перевірить дійсність страховки забудовника
- оцінить ризики проекту в цілому
- проаналізує умови договору пайової участі в будівництві
- запропонує додаткові індивідуальні умови, що захищають інтереси клієнта
Отримайте юридичну допомогу в компанії «Майстер права» щодо стягнення неустойки з забудовника
Передача об'єкта пайового будівництва не завжди проходить гладко. Якщо забудовник порушив терміни здачі будинку або здав об'єкт неналежної якості, звертайтеся в юридичну компанію «Майстер права». Наші клієнти завжди виграють справи такого роду.
На стадії передачі об'єкту пайового будівництва компанія «Майстер права» допоможе:
- скласти юридично грамотну претензію
- стягнути неустойку і збитки , Яких зазнав клієнт через недотримання забудовником умов договору (включаючи витрати на вимушений наймання іншого приміщення або витрати на усунення недоліків силами іншої організації)