Реклама
Реклама
Реклама

Безпека дітей в дитячому садку і жорстоке поводження з дітьми

  1. Від тягання за волосся до побиття мухобойкой
  2. Куди звертатися?
  3. Презумпція невинності

Короткий зміст:

Короткий зміст:

Відправляючи дитину в дитячий сад, батьки хочуть бути впевнені в тому, що їх чадо буде в цілковитій безпеці: нагодований, напоєне, тепло одягнений і оточений турботою професійних педагогів і вихователів. Хочеться вірити, що в більшості випадків так і відбувається. Однак тільки в 2014 році надбанням громадськості стало кілька історій про жорстоке поводження з дітьми в садах, коли вихователі замість того, щоб піклуватися про дітей, поки їх батьки працюють, били і принижували безпорадних дітей.

Про те, як захистити дитину і покарати вихователів-садистів, читайте в правовій інструкції 9111.ru.

Від тягання за волосся до побиття мухобойкой

2014 рік видався багатим на скандали в дошкільних навчальних закладах, які змусили зайвий раз задуматися про безпеку дітей, догляд за якими батьки довіряють державі.

Так, в Татарстані розпочато розслідування за фактом жорстокого поводження з дитиною в одному з дитячих садів. За версією слідства, мати чотирирічного хлопчика виявила у нього на голові вирваний волосся і повідомила про цей факт керівництву дошкільного закладу, винна вихователька була знайдена, але справа обмежилася вибаченнями. Однак після цього знущання над дитиною не припинилися, і батьки вже поскаржилися в правоохоронні органи. В ході перевірки з'ясувалося, що вихователька тягала хлопчика за волосся, тому що він повільно їв. За фактом події порушено кримінальну справу за статтею 156 КК РФ «невиконання обов'язків по вихованню неповнолітнього», максимальне покарання за якою передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

У Краснодарському краї виховательку звинуватили в тому, що вона била дітей мухобойкой, замикала в шафі і виводила гуляти нема на дитячий майданчик, а на господарський двір, де в тому числі стояли і сміттєві бачки. Після таких прогулянок діти поверталися з ударами і саднами. За даним фактом було порушено кримінальну справу за статтею 156 КК РФ. Суд оштрафував виховательку дитсадка і заборонив їй займатися діяльністю, пов'язаною з вихованням дітей на термін півтора року.

У Приморському краї проти виховательки дитячого саду також порушили кримінальну справу за статтею 156 КК РФ за те, що вона зв'язала дворічну дитину по руках і ногах, так як він не хотів спати під час тихої години. У такому стані його виявила мати, яка несподівано рано прийшла забирати дитину додому.

Куди звертатися?

У справах зі знущаннями над малолітніми дітьми в дитячих садах найбільш важким є збір доказів, адже жертвами вихователів-садистів часто стають діти, які ще навіть не можуть говорити. Тому юристи радять фіксувати всі травми і синці, які дитина отримала в дитячому саду. Це можна зробити в травмпункті. Якщо дитина один-два рази прийшов з синцем, то це ще можна списати на випадковість, якщо дитина травмується регулярно, то це вже може говорити про те, що його або б'ють, або за дітьми зовсім не стежать. Крім того, можуть бути і характерні травми.

"Доброго дня! Як правильно написати скаргу на вихователя дитячого садка? Вихователь вдарив дитину по попі за те, що вона вередує і плаче, на шкірі залишився слід від долоні », - з таким питанням до юристів 9111.ru звернулася Ірина з Красноярська.

У разі, якщо у батьків виникають вагомі підстави підозрювати персонал дитсадка в поганому поводженні з дітьми, варто написати скаргу на ім'я завідуючої дошкільного закладу. Така скарга пишеться в довільній формі. До неї можна додати довідку з травмпункту про отриману травму або висновок дитячого психолого, якщо мова йде про психологічну травму (наприклад, дитина панічно боїться йти в дитсадок). Краще, якщо під скаргою підпишуться і інші батьки, тоді у керівництва ДОУ буде менше приводів думати, що це всього лише фантазії дитини або його батьків. За результатами такої перевірки, якщо будуть встановлені порушення, на винних співробітників можуть бути накладені службові стягнення. Особливо тих, що провинилися можуть навіть звільнити за статтею 336 ТК РФ, відповідно до якої додатковою підставою припинення трудового договору з педагогічним працівником може бути «застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних з фізичним і (або) психічним насильством над особистістю учня, вихованця ». Керівництво ДНЗ в більшості випадків, якщо мова йде про насильство над дітьми, не зацікавлене в тому, щоб інформація пішла до вищих інстанцій і тим більше правоохоронні органи і пресу, тому буде намагатися максимально «зам'яти» скандал.

Залежно від результатів перевірки можна буде приймати рішення про подальші кроки: наприклад, звертатися в скаргою в районний департамент освіти, прокуратуру або поліцію.

юрист 9111.ru Сергій Чекунов :

-Якщо дитина піддався насильству, то після заяви в поліцію буде зібрана медико-педагогічна експертиза, на якій буде з'ясовуватися, як саме дитина постраждав, якщо на ньому немає слідів травм, то травма буде розглядатися спочатку як моральна, якщо в ході експертизи буде встановлено, що дитина піддався фізичному насильству, буде складено відповідний документ.

Прецеденти покарань педагогів за статтями: 115 КК РФ «Умисне заподіяння легкої шкоди здоров'ю», 116 КК РФ «Побої», 117 КК РФ «Катування», 118 КК РФ «Заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю з необережності», а також по ряду статей за психічне насильство існують як кримінальні, так і дисциплінарні.

Крім того, якщо в дитячому садку дитина отримала пошкодження, навіть якщо мова йде не про насильство, а про нещасний випадок, то відповідно до Цивільного кодексу РФ (ст. Одна тисяча сімдесят три) батьки можуть зажадати з ДОУ компенсації витрат на лікування та відшкодування моральної шкоди.

Якщо у батьків виникають підозри в тому, що в дитячому саду з дитиною звертаються неналежним чином, але прямих доказів цьому немає, а перевірка за заявою батьків нічого не виявила, то можна вимагати від керівництва ДОУ встановити в приміщенні дитячого садка і на прилеглій території відеокамери. Керівництво ДНЗ не повинно це робити, однак піде на зустріч батькам, якщо співробітникам дійсно нема чого приховувати. Важливо знати, що таке відеоспостереження не повинно бути прихованим - про встановлення камер повинна попереджати спеціальна табличка. Заборонено вести відеоспостереження в місцях, де діти можуть перебувати без одягу. У разі судового розгляду ці відеозаписи можуть бути доказом.

Презумпція невинності

На сайті 9111.ru є також чимало запитань і від вихователів дитячих садків, які зіткнулися з проблемами на роботі через тиск батьків, яке не завжди виправдано.

«Мама одного з хлопчиків написала на мене заяву в міліцію про те, що два місяці тому її син вдарився головою об підвіконня, і у нього була подряпина. Такий випадок був, я відразу відвела хлопчика до медсестри, і йому була надана медична допомога (подряпину обробили і зробили про це запис в журналі). Я була в дитячій кімнаті міліції, куди передали її заяву. Розслідування показало, що свої службові обов'язки я повністю виконала. Бесіда інспектора з матір'ю дитини показала, що мати претензій до мене не має. Однак через тиждень мати заявила, що ця подряпина може вплинути на зір дитини. Я хочу подати в суд на матір про наклеп, щоб в майбутньому убезпечити себе. Як мені правильніше вчинити? »- запитує Ганна з Москви.

«Я вихователь дитячого садка. Сьогодні на мене і на сад в цілому (моє прізвище фігурує в тексті звинувачень) прийшла скарга, яка підписана неіснуючим особою (тобто ніби батько, але у нас таких немає). У скарзі зазначено все, що тільки можна придумати, що в дитячому садку працюють п'яниці, набрід і дружини наркоманів. Що особисто я дітей не пускаю в туалет, б'ю, не даю грати, а побори в групі від 2-4 тис. Рублів. Змушена писати пояснювальну, але поняття не маю, як. Відсторонили від роботи в групі, перевели тимчасово в іншу. Батьки дітей з моєї групи склали лист на мій захист. А я не розумію, як мені діяти, і невже ось так просто за анонімним заявою можна прибрати людину? »- пише Ірина з Москви.

Дійсно, бувають випадки, коли керівництву ДНЗ простіше звільнити вихователя, ніж розбиратися в правдивості висунутих звинувачень. В такому випадку у звільненого співробітника, якщо він вважає, що його права були порушені, є можливість через суд поновитися на роботі, як це зробила вихователь дитячого садка в Костромській області, яку звільнили на вимогу одного з батьків за те, що вона нібито кричала на дітей. На суді з'ясувалося, що документи при звільненні жінки були оформлені з порушеннями - не було вказано причина. Присутні на засіданні батьки відмовилися від звинувачень проти вихователя. Суд відновив жінку в колишній посаді і постановив стягнути на її користь втрачену зарплату і компенсацію моральної шкоди.

Батьки повинні не тільки дбати про безпеку своїх дітей, а й розуміти всю відповідальність, яку вони беруть на себе, звинувачуючи вихователів і педагогів в серйозних злочинах. Щоб сумлінні співробітники ДНЗ, професійно виконують свої обов'язки, не постраждали, такі звинувачення не повинні бути голослівними, їх потрібно підкріплювати доказами: показаннями свідків, аудіо-і відеозаписами, показаннями експертів, довідками з медичних установ і т. Д. У більшості випадків такі докази зможуть зібрати тільки батьки, а не правоохоронні органи, на яких цей обов'язок покладено законом.

Куди звертатися?
Як правильно написати скаргу на вихователя дитячого садка?
Як мені правильніше вчинити?
А я не розумію, як мені діяти, і невже ось так просто за анонімним заявою можна прибрати людину?