Реклама
Реклама
Реклама

Стягнення боргу по розписці

  1. Порядок складання розписки при передачі позики
  2. Термін стягнення боргу по розписці
  3. Досудове стягнення боргу по розписці
  4. Як повернути гроші за розписці через суд?
  5. Оскарження розписки по безгрошової

Стягнення боргу по розписці - головний біль для багатьох займодавцев, які оформили передачу грошей без оформлення договору позики під відсоток або на безвідсоткових умовах. Передаючи кошти іншій особі потенційному кредитору необхідно задуматися про те, що можливий випадок неповернення коштів в строк, як би цей факт не заперечував позичальник.

У разі якщо договір позики укласти не вдається, не менше дієвим способом захисту своїх грошових коштів є розписка. З нашим адвокатом ви дізнаєтеся, як зробити стягнення грошових коштів по розписці, складете позов або довірите нам ведення своєї справи до повного виконання рішення суду.

УВАГА: цікаво по темі, як визнати розписку незначною за посиланням в блозі адвоката.

УВАГА: цікаво по темі,   як визнати розписку незначною   за посиланням в блозі адвоката

Порядок складання розписки при передачі позики

Для найбільш ефективного захисту інтересів кредитора, щоб в майбутньому здійснити стягнення боргу по розписці з фізичної особи необхідно при складанні даного документа необхідно врахувати такі особливості:

  1. Документ краще складати вручну, однак підготовка за допомогою технічних засобів теж не забороняється;
  2. Необхідно відобразити повністю дані кредитора і боржника, включаючи паспортні дані місце проживання;
  3. У розписці слід обов'язково відобразити дату складання і повернення боргу, у разі відсутності дати повернення грошові кошти передаються до запитання;
  4. Обов'язкова наявність підписів обох сторін, краще, якщо дані підпису будуть з розшифровками;
  5. У документі додатково можна відобразити відсотки за користування грошовими коштами, відсотки за прострочення повернення боргу або інші способи забезпечення зобов'язання.

УВАГА: у разі, якщо відсотки в розписці не вказані, даний факт не є підставою для відмови якщо здійснюється стягнення боргу по розписці з відсотками, проте при цьому відсотки встановлюються законом, читайте ще, як скласти договір позики за посиланням в блозі адвоката.

Детальніше дивіться відео і не забувайте підписатися на наш канал YouTube:

Термін стягнення боргу по розписці

За загальним правилом строк стягнення боргу по розписці законодавцем визначено в три роки з моменту дати повернення, встановленої розпискою. При цьому окремо слід відзначити термін по стягненню відсотків за користування грошовими коштами, тому що в даному випадку трирічний термін обчислюється з моменту, коли боржник повинен був виплатити, належні кредитору відсотки.

Слід зазначити, що закінчення строку позовної давності не є перешкодою для подання позовної заяви або судового наказу, так як дані рядка застосовуються тільки за заявою Відповідача. Якщо друга сторона не подасть у письмовій формі заяву про пропуск строку позовної давності, то суд не може з власної ініціативи може в позовних вимогах.

Крім того, при питаннях терміну стягнення боргу по розписці важливо враховувати можливість їх відновлення за клопотанням позивача, який, наприклад, заявить про хвороби, смерті близького, іншого підстави, яке суд оцінить на предмет поважної причини для поновлення строку позовної давності.

УВАГА: також термін може бути не визнаний пропущеним у зв'язку з часткової оплати боргу, визнання його з боку боржника, при наданні доказів цих обставин в судове засідання.

Досудове стягнення боргу по розписці

У законодавстві РФ передбачений судовий порядок стягнення боргу по розписці, проте з судової практики можна також визначити і інші способи стягнення грошовий коштів: У законодавстві РФ передбачений судовий порядок стягнення боргу по розписці, проте з судової практики можна також визначити і інші способи стягнення грошовий коштів:

позасудовий порядок

Перш ніж готувати позовну заяву про стягнення боргу по розписці, слід спробувати домовиться з боржником до подачі позову в суд. Для реалізації позасудового порядку стягнення можна зробити:

  1. Переговори з боржників, в ході переговорів за допомогою взаємних поступок можна отримати грошові кошти, не вдаючись до суду;
  2. Напрямок претензії, письмово вимагати від боржника повернути борг в певний претензією термін;
  3. Крім цього, можна здійснити переуступку боргу і залучити колекторські агентства.

Додатково слід звернути увагу, що в процесі позасудових переговорів слід визначати конкретні терміни повернення, інакше встановлюючи розпливчасті терміни повернення боржник просто затягує терміни стягнення, для подальшого застосування терміну позовної давності.

Як повернути гроші за розписці через суд?

Суд по стягненню боргу по розписці ініціюється шляхом подання позовної заяви, при цьому в законодавстві РФ в залежності від умов виділяється два типи стягнення

Судовий наказ на стягнення боргу по розписці

Видається мировим суддею на підставі заяви кредитора, при цьому сума стягнення не повинна перевищувати 500 000 рублів.

Додатково слід звернути увагу, що держмито щодо стягнення боргу по розписці по Судного наказу становить половину від підлягає сплаті при поданні позовної заяви.

Судовий наказ вноситися суддею одноособово і після вступу в силу є самостійним виконавчим документів і додатково будь-які виконавчі листи отримувати не потрібно. І до цього наказу можна безпосередньо звернутися для стягнення в службу судових приставів. Однак слід врахувати, що судовий наказ скасовується за заявою боржника без будь-яких проблем і розгляд починається в позовному провадженні.

позовна виробництво

Для того, щоб відповісти на питання, як повернути гроші за розписці через суд, необхідно правильно скласти позовну заяву. Для чого в позові в обов'язковому порядку відображаються такі відомості:

  • адреса суду за загальним правилом позовна заява подається до суду за місцем проживання боржника;
  • відображаються дані як позичальника, так і кредитора;
  • відображаються обставини передачі грошових коштів;
  • вказує на прострочення повернення грошових коштів;
  • відображається сума боргу, що підлягає стягненню - ціна позову;
  • складається розрахунок заборгованості на окремому аркуші, а також вираховуються відсотки, якщо з вашого боку прийнято рішення про їх одночасному стягнення з сумою боргу;
  • розраховується і сплачується державне мито, оригінал якої прикладається до позову;
  • робляться копії всіх матеріалів за кількістю сторін і для формування судової справи з боку суду (копії матеріалів суд направить самостійно на адресу відповідача після прийняття позитивного рішення про прийняття позову до провадження).

У разі, якщо для підготовки позовної заяви Ви користувалися юридичною допомогою, додатково можна заявити і про стягнення цих витрат. Всі витрачені гроші на адвоката оцінюються судом з урахуванням принципу розумності і доцільності і підлягають стягненню з боку боржника, з чиєї вини Ви змушені судитися і укладати угоди про юридичну допомогу.

До позовної заяви додається в обов'язковому порядку документ в оригіналі, що підтверджує угоду, в даному випадку розписка, в разі якщо стягнення боргу без розписки і готувався повноцінний договір позики, прикладається даний документ. Він зберігається разом зі справою і вже не підлягає поверненню позикодавцеві для виключення з його боку повторного пред'явлення боргу.

На підставі поданої позовної заяви проводитися судовий розгляд, після якого судом виноситися рішення про стягнення на користь позикодавця грошових коштів.

Таким чином, в разі передачі великої грошової суми і при наявності відмови з боку боржника повертати ці кошти стягнення боргу по розписці позовну заяву просто необхідно.

Після набрання судовим актом чинності, стягувачу необхідно отримати виконавчий лист, а потім стягнення проводитися через службу судових приставів.

Оскарження розписки по безгрошової

У ряді випадків особи, задаються питанням як не віддавати борг по розписці, в разі якщо дана розписка боржником не складає в даному випадку слід визнавати дану розписку недійсною.

Крім того, в ряді випадків при складанні розписки при певних умовах фактично кошти позичальникові не передавалися, в даному випадку є підстави для визнання даного договору неукладеним.

Оскарження розписок відбувається виключно в судовому порядку, при цьому заявнику слід запастися певним набором доказів, так як в даному випадку тягар доведення лежить на позивачі.

Зокрема, наводяться докази:

  • відсутності передачі грошей в момент укладення договору позики;
  • наявність загроз і спонукання до підписання оспорюваної розписки;
  • інші підстави, які передбачені в розділі недійсність угод і можуть бути застосовані щодо спірної ситуації угоди.

Щоб уникнути зайвих проблем, як з стягненням грошових коштів, так і з оскарженням розглянутих документів слід звернутися до нашого фахівця - адвокату по стягненню грошей за розписками та договорами позики. Наше адвокатське бюро надасть компетентні послуги нашим довірителям за прийнятними цінами: професійно і в строк.

PS: якщо Ви не знайшли відповідь - напишіть нашому адвокату і ми постараємося вирішити Ваше питання:

Як повернути гроші за розписці через суд?