Незареєстрований благодійний фонд «кинув» в Севастополі довірливих городян. Пообіцявши їм путівки в дитячі табори з величезною знижкою, керівник організації цього не зробила, гроші не повернула і порадила потерпілим просто почекати.
Свою історію знайомства з благодійним фондом «Рука допомоги» мешканка Севастополя Наталія Мороз описала в соцмережі «Фейсбук». За її словами, фонд обдурив, взявши у неї 8000 рублів за ненадану послугу.
«Дуже сумно усвідомлювати, що ні вік, ні досвід не допомогли захиститися від шахраїв, якщо вони прикриваються добрими справами і допомогою діткам. До цієї думки мене привело недовгий, але дуже дороге (у всіх сенсах) спілкування з благодійним фондом "Рука допомоги" », - написала жінка.
За її словами, про те, що в Севастополі є фонд, який допомагає нужденним сім'ям відправити дітлахів в дитячий табір за 8000 рублів, вона почула цього літа. По телефону керівник фонду Алевтина Михайлівна повідомила їй, які документи необхідно зібрати для путівки, і поцікавилася, в який табір і на яку зміну Наталя Мороз хоче відправити свого сина. За путівку Наталія повинна була заплатити 8000 рублів - і ще 50 рублів за вступ до фонду.
Через тиждень Наталя Мороз принесла необхідні документи в офіс фонду: «Офіс був завалений речами, на стіні висіли подяки від адміністрації міста в рамочках - і це викликало довіру. Алевтина Михайлівна була дуже переконлива, коли розповідала, як вона допомагає людям, на столі у неї лежав солідний пакет аналогічних документів інших бажаючих потрапити в табір, і я втратила пильність ».
Як виявилося, за здані гроші в фонді ніяких розписок не дають, «все побудовано на довірі». На питання, на чиє ім'я заповнювати заяву про надання путівки, Алевтина Михайлівна «зам'ялася і сказала, що не потрібно нічого писати в шапці, вона сама заповнить пізніше». В кінці зустрічі керівник благодійного фонду сказала чекати дзвінка з адміністрації міста і уточнила, що не потрібно говорити, що за путівку заплачені гроші, адже вони безкоштовні, а гроші заявника підуть на благодійність.
Ніякої путівки Наталя Мороз не отримала, а на вимогу повернути гроші почула, що вони передані начальниці, яка поїхала відпочивати, і віддати їй нічого не можуть. Пізніше Наталії передзвонили з фонду і запропонували повернути «разом з іншими» хоча б по тисячі рублів. Природно, вона відмовилася, зажадавши повернути всю суму. На це в фонді відповіли відмовою. На тому все спілкування з так званими благодійниками закінчилося.
Тепер Наталя Мороз шукає таких же потерпілих від «Руки допомоги», щоб написати заяву в правоохоронні органи. Жінка вважає, що у так званого фонду є покровителі у владі - занадто цинічно і самовпевнено поводилася керівниця фонду.
«Мене підвели»
У бесіді з ForPost керівник фонду Алевтина Горшкова відразу сказала, що від повернення грошей потерпілої не відмовлялася, і додала, що не буде підтверджувати факт отримання грошей від Наталії Мороз.
«Все це буде вами написано тільки зі слів Наталії Мороз, я відмовлюся від своїх слів повністю, тому що у неї немає ні розписок, нічого - правильно? Я їм пояснювала, що це відбувається, вона на той момент була згодна і підписала розписку про те, що вона вносить благодійний внесок », - заявила Горшкова.
Вона додала, що є ще люди, яким вона не повернула гроші, але це сталося тому, що її саму підвели. Називати чиїсь імена Алевтина Горшкова відмовилася - мовляв, це «невигідно як майбутнього фонду».
«Мене підвели, я не буду говорити поки, хто, тому що я вирішую це питання, і я поступово людям виплачую гроші за своїми можливостями, коли у мене є. Я готова повернути гроші, але потрібно почекати. Якщо мені присудять повернути ці гроші - я пенсіонерка - я їй 20 років буду ці гроші виплачувати, її влаштує цей варіант? »- зазначила керівник фонду.
Горшкова додала, що, успішно відправивши дітей на першу зміну до табору, вона вирішила оплатити путівки відразу на три зміни вперед, щоб забити місця.
«Потім мені сказали одну причину, другу, третю - і підвели мене. Керівник департаменту, в якому працював цей чоловік, в курсі ситуації. Людина цей приїхав з Росії, виходить, здерти гроші з севастопольців. Ну, і потрапила я в 62 роки по своїй доброті душевній, тому що хотіла допомогти людям », - сказала вона.
Алевтина Горшкова
За словами Алевтини Горшковій, вона поступово повертає гроші тим, хто так само заплатив за путівки, але не отримав їх, потрібно тільки почекати: «У мене є розписки людей, що я їм гроші вже повернула, здебільшого. Ну не потрапила Наталія Мороз в цей список - може бути, вона наступна на черзі, коли у мене вийде їй повернути. Може, місяць почекати, може, два тижні - як у мене вийде, я ще займаюся бізнесом ».
А ось роздмухувати публічний скандал з цього приводу благодійниця НЕ порекомендувала, пославшись на те, що це невигідно всім сторонам конфлікту: «Якщо зараз все ми піднімемо бучу, і гроші не повернуться, якщо ця людина привласнила гроші, і постраждають ті, хто давав гроші. Ще приватним порядком я можу повернути ці гроші. Якщо чесно, це вважається хабаром ».
До того ж, як з'ясувалося, фонд не зареєстрований - про нього немає даних в ЕГРЮР РФ. Що підтвердила сама Горшкова, за її словами, зараз над цим працює її юрист.
«Наше назва просто номінальне, ми ще не зареєстровані. Зараз у мене юрист працює над цим. Грошей багато немає, і платити три рази за реєстрацію у нас теж немає. Нам потрібно підготуватися так, щоб все пройшло без сучка без задирки. Зараз юрист реєструє підприємство, у якого є гроші, і, якщо їх статут піде, ми підемо по їхньому шляху і будемо реєструвати свій статут », - розповіла про схему Алевтина Горшкова.
Чорний ринок «благодійності»
Ситуація з благодійними організаціями в Севастополі взагалі йде дивно. Наприклад, практично жоден з існуючих фондів не вийшов на контакт з заступником голови Громадської палати Севастополя Наталією Кірюхіної, до якої за допомогою звернулася Наталя Мороз.
«На початку року я намагалася провести моніторинг благодійних фондів Севастополя, щоб визначити, яка кількість фондів є. Як працюють, які заходи проводять, в яких галузях вони допомагають, яку підтримку надають. По суті, мені відповів тільки один фонд - "Корсунь". Решта все ухилилися. І про те, яка у нас взагалі ситуація на ринку благодійних фондів, дуже складно коментувати », - сказала ForPost Наталія Кірюхіна.
Вона підтвердила, що в ЕГРЮЛ РФ благодійного фонду «Рука допомоги», зареєстрованого в Севастополі, дійсно немає. Але фонд з такою назвою вже більше десяти років діє в Томську.
«Я заходжу на їх ресурс у" Вконтакте ". Починаю дивитися, як багато вони надають допомогу, бачу фотографії з публічними особами, з Тицький (главою Ленінської муніципалітету Севастополя. - Ред.), Бачу, що у них тривала переписка протягом року, їх все дякують, проводять якісь спільні заходи. І при цьому організація не зареєстрована », - зазначила заступник голови Громадської палати Севастополя.
Кірюхіна підкреслила, що жодна громадська, неприбуткова або благодійна організація не може діяти без реєстрації, адже вони платять податки, ведуть статутну діяльність і зобов'язані звітувати, куди направляють зібрані кошти.
«Виходить, це все йде чорним налом, і куди вони йдуть - незрозуміло. Це чорний ринок, по суті. Виходить, у нас будь-яка людина може назватися як завгодно і збирати гроші. Люди, які віддали вісім тисяч, фактично не доведуть, що вони їх віддавали. Організації немає, вона не зареєстрована, квитанції ніякої немає », - констатувала Наталія Кірюхіна.
Глава Ленінського муніципалітету Антон Тицький сказав ForPost, що назва благодійного фонду «Рука допомоги» йому «щось на кшталт говорить», однак спростував особисте знайомство з його керівником Алевтиной Горшковій: «Якщо чесно, про фонд чув, начебто, такому, але не можу сказати, особисто не знайомий - ні номера телефону, ніяких контактів ні ».
Привіт з Томська
Директор томського благодійного фонду «Рука допомоги» Євген Кочерган в телефонній бесіді з ForPost підтвердив, що в Севастополі не було і немає їх філії.
«У нас за період 11 років ніколи не було відкрито жодного офісу, філії або представництва за межами Томської області. Я коли дізнався про це, дзвонив друзям, знайомим в Севастополь, але вони сказали, що нічого не чули про таке фонді в Севастополі. Я думаю, це фондом навіть складно назвати, тому що вони навіть не зареєстровані », - зазначив Кочерган.
Він порадив громадянам уважно ставитися до інформаційного і документному супроводу діяльності будь-яких благодійних організацій, щоб не потрапити в подібні неприємні ситуації.
«У нас є на сайті звітності повністю все. А у цих хлопців, як правило, ні сайтів, ніякої звітності за фінанси, ніяких перевірок. Ми раз у три роки проходимо перевірку Мін'юсту, щорічно проводимо аудит організації, тобто у нас все прозоро. Якщо є питання - і вони не дають відповіді, тоді вже треба насторожитися і подумати, чи треба звертатися туди », - підсумував керівник офіційно зареєстрованого фонду« Рука допомоги »з Томська.
джерело: http://sevastopol.su/
«Все це буде вами написано тільки зі слів Наталії Мороз, я відмовлюся від своїх слів повністю, тому що у неї немає ні розписок, нічого - правильно?Якщо мені присудять повернути ці гроші - я пенсіонерка - я їй 20 років буду ці гроші виплачувати, її влаштує цей варіант?