Реклама
Реклама
Реклама

Які пільги покладені пенсіонерам: варто знати кожному

На жаль, більшість пенсіонерів не знають, які пільги їм покладені і не користуються ними. У цій статті зібрані пільги, якими може скористатися будь-який пенсіонер.

Поїдемо, відпочинемо

Компенсацію витрат на проїзд до місця відпочинку і назад можуть отримати непрацюючі пенсіонери-сіверяни, які отримують трудову пенсію по старості, по інвалідності. Пенсіонерам, які проживають в районах Крайньої Півночі, а також в прирівняних до них районах, така компенсація виплачується 1 раз в два роки. Існує два варіанти компенсації: територіальний орган ПФР може або відшкодувати вартість квитків, коли громадянин сам купує їх, або придбати квитки (згідно з Правилами компенсації витрат на оплату вартості проїзду пенсіонерам, затвердженим Постановою Уряду РФ від 01.04.2005 №175).

власність

Пенсіонери, які придбали якусь власність, мають право компенсувати частину понесених витрат. Пенсіонери мають право отримати майнові відрахування по видатках на придбання (так само як будівництво) квартири, житлового будинку, кімнати. Відрахування поширюється також на сплату відсотків за цільовими кредитами, позиками, які пенсіонери взяли для цих цілей. Майновий вирахування надається за 3 податкових періоду, що передували періоду, в якому утворився стерпний залишок майнових вирахувань (згідно п. 10 ст. 220 Податкового кодексу РФ).

Даний відрахування можна отримати і тоді, коли квартира, будинок купувалися спільно з іншими власниками.

Дана пільга поширюється і на придбання житлового ділянки, але не будь-якого, а виділеного для індивідуального будівництва. Садовий ділянку під дію цієї норми закону не підпадає. Під дію цієї норми підпадає земельну ділянку, на якій розташований житловий будинок. Його слід задекларувати і отримати частину витрачених грошей.

Розмір майнового відрахування по видатках на придбання (так само як на будівництво) житла, а також відрахування по видатках на сплату позики або кредиту, взятого під ці цілі, не може перевищувати 2 і 3 млн рублів відповідно (згідно з пп. 1 п., 4 ст . 220 НК РФ).

Важливо! Розмір майнового відрахування по видатках на сплату відсотків за житловим кредитом в 3 млн рублів встановлена ​​тільки для кредитів, отриманих з початку 2014 року.

Податок на майно

Пенсіонери звільнені від сплати податку на майно. Це знають далеко не всі і, вийшовши на пенсію, продовжують оплачувати квитанції на майнові податки, які їм надсилають податкові органи. Насправді ж держава такі платежі не бере з пенсіонерів.

Дану пільгу отримують пенсіонери (в тому числі і працюють), які мають у власності квартиру, житловий будинок, гараж, дачу, інше приміщення, будівлю або споруду. Нульовий податок на майно встановлюється і в тому випадку, якщо у пенсіонера є частка у власності.

Звільнитися від сплати податку на майно легко: необхідно до податкового органу особисто представити документ, що підтверджує пільгу (пенсійне посвідчення). Для походу в податкову інспекцію візьміть з собою:

- паспорт;

- пенсійне посвідчення + його копію.

Важливо! Якщо пенсіонер потрібні документи подав до податкового органу пізніше моменту виходу на пенсію, співробітники податкового органу зобов'язані перерахувати йому сплачений податок і повернути гроші.

ПДФО

Не підлягають обкладенню ПДФО:

- суми пенсій по державному пенсійному забезпеченню, трудові пенсії, всі соціальні доплати незалежно від того, регіональні вони або федеральні.

- суми оплати санаторно-курортного лікування, оплачувані за рахунок власних коштів організації, а також вартість медичного обслуговування та лікування колишнім працівникам, які звільнилися у зв'язку з виходом на пенсію по інвалідності або по старості (згідно п. 9, 10 ст. 217 НК РФ ).

- суми матеріальної допомоги, розмір якої не перевищує 4 000 рублів за рік, яка виявляється роботодавцем колишнім працівникам, які звільнилися у зв'язку з виходом на пенсію по старості або інвалідності (п. 28 ст. 217 НК РФ).

Важливо! Пільги зі сплати деяких податків для пенсіонерів можуть бути встановлені місцевим або регіональним законодавством. Мова саме про «місцевих» податки, ставки яких затверджують регіональні або місцеві влади. Це стосується:

- транспортного податку (ст. 356 НК РФ);

- земельного податку (п. 2 ст. 387 НК РФ).

Хочу і далі працювати

Відпустка без збереження заробітної плати

Роботодавці зобов'язані на підставі заяви працівника надати йому відпустку без збереження заробітної плати (ст. 128 ТК РФ). Максимальна кількість наданих днів залежить від категорії пенсіонера:

- працюючі пенсіонери по старості мають право на 14 календарних днів на рік;

- учасники Великої Вітчизняної війни - на 35 календарних днів на рік;

- працюючі пенсіонери по інвалідності - до 60 календарних днів на рік.

Безкоштовне підвищення кваліфікації та навчання в центрі зайнятості

З 2013 року громадяни РФ, які досягли пенсійного віку, але не бажають переривати робочу діяльність, можуть звернутися в службу зайнятості і пройти підвищення кваліфікації в своїй сфері або отримати навчання іншої професії. Послуга безкоштовна.

Допоможіть мені

Допоможіть мені

Адресна матеріальна допомога надається громадянам Російської Федерації, в тому числі і пенсіонерам, які перебувають у важкій життєвій ситуації. Чинне законодавство передбачає можливість отримання такої допомоги не тільки у вигляді грошей. Можна отримати кошти санітарії та гігієни, продукти харчування, взуття, одяг та інші предмети першої необхідності. Передбачається отримання палива і транспортних засобів, технічних засобів реабілітації інвалідів (п. 1 ст. 8 Федерального закону від 10.12.1995 №195-ФЗ).

Надавати таку допомогу - обов'язок регіонів. На місцевому рівні приймаються спеціальні документи, в яких передбачаються розміри та характер бізнес-заходів, умови її отримання. Звертаючись за допомогою, слід, перш за все, попросити нормативний акт, який регулює надання цієї допомоги в вашому регіоні.

Кожен регіон приймає власний закон, в якому передбачаються підстави і порядок надання адресної матеріальної допомоги (п. 2 ст. 8 Федерального закону від 10.12.1995 №195-ФЗ).

Наприклад, в Московській області діє документ: Порядок надання за рахунок коштів бюджету Московської області матеріальної допомоги громадянам, які перебувають у важкій життєвій ситуації і які мають місце проживання в Московській області (затв. Постановою Уряду Московської області від 10.03.2005 №162 / 7). У Московській області, згідно з цим документом, які потребують передбачена одноразова матеріальна допомога в натуральній і грошовій формі.

Важливо! Отримати таку допомогу не так то просто, не дарма в нормативно-правових актах міститься застереження про «важку життєву ситуацію». Що мається на увазі під цим? Звернення за адресною матеріальною допомогою може бути викликано, наприклад, стихійними лихами (повенями, зсувами, землетрусами), пожежами, затопленнями квартири, крадіжкою майна, смерті близьких родичів (п. 3 положення; п. 9 Правил).

Тепло і газ - за рахунок держави

Згідно з Постановою Уряду РФ від 10.06.2011 №456 передбачено фінансування витрат пенсіонерів по газифікації житла. Пільга поширюється на непрацюючих пенсіонерів, у яких є у власності житловий будинок.

Важливо! Будинок повинен бути єдиним місцем проживання пенсіонера.

Цю допомогу надають непрацюючим пенсіонерам, які отримують трудову пенсію по інвалідності і по старості. Допомогу надають органи влади регіону (це може бути комітет, департамент чи міністерство соціальної захистів населення суб'єкта РФ).

Як правило, повну вартість підключення житлового будинку до газу не повертають. Частина витрат несе сам пенсіонер. Яку частку платежу можна повернути - вирішує кожен регіон.

Безкоштовні ліки і щеплення

Пенсіонери мають право на отримання медичної допомоги не тільки в загальній мережі лікарень і поліклінік, а й в геріатричних кабінетах і геронтологічних центрах. Порядок направлення пенсіонерів в дані організації визначається регіонами.

Пенсіонери, які мають інвалідність і не відмовилися від набору соціальних послуг, мають право на отримання пільгових ліків. Перелік ліків включає 360 найменувань лікарських препаратів, які надаються в рамках амбулаторної допомоги, з них 228 найменувань відносяться до життєво необхідним препаратам (накази Мінзравсоцразвітія Росії від 29.12.2004 №328 та від 18.09.2006 №665).

Ветерани-інваліди мають право також на безкоштовні санаторні путівки. Доліковування і реабілітацію проходять пацієнти в санаторіях в рамках територіальних програм.

З 2013 року громадяни РФ старшого віку (60 - 99 років) повинні проходити диспансеризацію (наказ Мінзравом Росії від 03.12.2012 №1006н). Диспансеризація проводиться 1 раз в три роки, крім інвалідів ВВВ, осіб, які нагороджені знаком «Жителю блокадного Ленінграда», визнаних інвалідами внаслідок трудового каліцтва та ін. Причин. Ці групи проходять диспансеризацію щорічно.

Громадяни 60 років можуть щорічно робити безкоштовно щеплення від грипу. Початок вакцинації оголошується щорічно восени. Щоб зробити щеплення, потрібно звернутися до дільничного лікаря в лікарню за місцем проживання.

Інструкція для отримання адресної матеріальної допомоги

Етап 1. Необхідно уточнити місцезнаходження органу соцзахисту (за місцем реєстрації) або центру надання муніципальних та державних послуг.

Етап 2. Слід написати заяву, вказавши спосіб отримання матеріальної допомоги. Грошові кошти можуть бути перераховані на розрахунковий рахунок, відкритий в будь-якому російському банку, гроші можна отримати поштовим переказом в поштовому відділенні зв'язку за місцем проживання, або готівкою через касу органу соцзахисту.

Етап 3. Підготовка документів та їх копій. Вам будуть потрібні:

- паспорт або інший документ, що засвідчує особу;

- документ, який підтверджує реєстрацію за місцем проживання (довідка з паспортного столу за місцем реєстрації);

- пенсійне посвідчення;

- документи, які підтверджують важку життєву ситуацію. Це може бути виписка з будинкової або похозяйственной книг, довідка ОВС про втрату грошей і документів та інше.

Етап 4. Заява та документи слід подати в багатофункціональний центр або територіальний підрозділ особисто або відправити звичайною або електронною поштою (з електронно-цифровим підписом - через Єдиний портал державних і муніципальних послуг).

Рішення про надання або відмову в наданні Вам адресної матеріальної допомоги приймається чиновниками в строки, встановлені в кожному регіоні. Наприклад, в Московській області на це відводиться 10 робочих днів з моменту звернення (день звернення - день прийому документів).

Етап 5. Отримання матеріальної допомоги. Після отримання повідомлення про надання вам матеріальної допомоги, вам слід звернутися в ту організацію, яку ви вказали для отримання грошей: поштове відділення, банк або орган соцзахисту. Якщо відмовили, то необхідно звернутися в багатофункціональний центр або територіальний підрозділ для з'ясування причин відмови.

Що мається на увазі під цим?