- Термін гарантії
- Правовий аспект питання
- За якої умови можна повернути телефон в магазин
- Що ж в сухому залишку?
- Експертиза мобільного телефону - що це?
Трапляється так, що в процесі використання смартфона, коли ще дійсний термін гарантії , Починають відбуватися різні збої в його роботі або відверті виробничі дефекти, усунення яких в авторизованих сервісних центрах не дає потрібного результату. Як же бути, коли офіційний сервіс не може полагодити телефон, проблеми проявляються знову, а продавець відмовляється від будь-яких зобов'язань, лише розводячи руками. Спробуємо разом розібратися, як повернути в магазин неякісний товар протягом гарантійного терміну служби.
Термін гарантії
Будь-який виробник встановлює термін гарантії на свій виріб, найчастіше, він становить 12 місяців з дати покупки пристрою. На що можна розраховувати в цей період:
- Безкоштовний ремонт в фірмовому (авторизованому) сервісному центрі при дотриманні умов експлуатації, прописаних в гарантійному талоні;
- Повернути товар при наявності в ньому дефекту або обміняти його на аналогічний.
Правовий аспект питання
Законом Російської Федерації «Про захист прав споживачів» в статті 18 встановлено, що Споживач у разі виявлення в товарі недоліків, якщо вони не були застережені продавцем, за своїм вибором вправі:
- вимагати негайного безоплатного усунення недоліків товару або відшкодування витрат на їх виправлення споживачем чи третьою особою;
- вимагати заміни на товар цієї ж марки (цих же моделі і (або) артикулу);
- відмовитися від виконання договору купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої за товар суми. На вимогу продавця та за його рахунок споживач повинен повернути товар з недоліками.
За якої умови можна повернути телефон в магазин
Мобільний телефон, смартфон або планшет - все це технічно-складний товар (ТСТ), повернути який можна в рамках гарантійного терміну тільки при наявності в ньому дефекту. Правило про повернення товару протягом 14 днів сюди не відноситься - це важливо розуміти! Для повернення технічно складного товару потрібно, щоб в товарі був дефект. Тобто, його було б складно використовувати за основним споживчим призначенням. Наприклад, у телефону не працює динамік. Починаємо розбиратися по порядку.
- Якщо в телефоні виявлений дефект протягом 15 днів з дати покупки - це підстава для повернення товару. Запам'ятайте, звертатися в сервісний центр виробника (як люблять пропонувати продавці) - це помилка. Сервісний центр ніколи не видасть висновок про наявність дефекту і не буде проводити перевірки якості товару, він авторизований виробником тільки на ремонт (!). А значить, що звертатися потрібно в магазин з чіткою вимогою про повернення грошових коштів і посилатися на ст. 18 Закону РФ «ТЗПС». Продавець зобов'язаний прийняти товар і провести перевірку якості, тобто переконатися, що в товарі дійсно є дефект і що цей дефект не пов'язаний з некоректними діями користувача.
Згідно ст. 31 Закону РФ «ТЗПС» така процедура займає до 10 днів. Телефон відправляється в сервісний центр магазину, де буде проведена діагностика і при підтвердженні дефекту магазин поверне кошти клієнту.
- Якщо в телефоні виявлений дефект по витікання 15 днів здати покупки - повернення або обмін можливий тільки в разі виникнення суттєвої несправності. Згідно з преамбулою Закону, це такий дефект, який виникає неодноразово або який неможливо усунути. Будьте готові, що магазин може запропонувати ремонт телефону, якщо дефект підлягає усуненню, але при повторній появі дефекту, потрібно виконати весь порядок дій, про який ми говорили вище (претензія в магазин - перевірка якості - повернення грошових коштів). Закон в рівній мірі захищає інтереси продавця і споживача, тому важливо розуміти, повернення товару в магазин після закінчення 15 днів можливий лише після того, коли у телефону був хоча б 1 ремонт і є підтверджує акт про ремонт з сервісного центру.
Що ж в сухому залишку?
Дефект виник до 15 днів - претензія на повернення грошей в магазин і чітку відмову від ремонту. Дефект виник після 15 днів -тільки і тільки ремонт, а при повторному появі - повернення грошових коштів через заяву і перевірку якості в магазині.
Експертиза мобільного телефону - що це?
Варто загострити увагу, що експертиза будь-якого мобільного телефону - це платна послуга і проводити її за свій рахунок - не найкраща ідея, адже по результату експертизи магазин в будь-якому випадку може провести діагностику для підтвердження дефекту, а це значить, що ви знову втратите час і гроші. Перевірка якості (вона ж діагностика) абсолютно безкоштовна процедура, яку зобов'язаний провести магазин і в разі незгоди з її результатами вже варто замислюватися про незалежну експертизу.
На базі нашого сервісного центру ви завжди зможете провести абсолютно безкоштовну діагностику від 10 хвилин до декількох годин. Ми оперативно відремонтуємо несправний смартфон і дамо розширену гарантію на проведені роботи, щоб ви могли бути впевнені в якості.
Експертиза мобільного телефону - що це?Що ж в сухому залишку?
Експертиза мобільного телефону - що це?