
«Херсонес Таврійський» офіційно отримав сертифікат Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Як повідомили УНІАН в прес-службі представництва ЄС в Україні, до численної офіційної делегації також долучилися Хосе Роман Леон Лора, керівник відділу економічного співробітництва, соціального та регіонального розвитку Представництва ЄС в Україні, і Енцо Даміані, Координатор об'єднаної ініціативи ЄС по АРК і Севастополю.
Древньому місту, який розташований в межах Севастополя, був привласнений статус об'єкта світової спадщини 23 червня 2013 року під час 37-ї сесії Комітету ЮНЕСКО в Камбоджі. Передувала цьому масштабна підготовка за участю місцевої команди і фахівців проектів ЄС - «Дослідження для популяризації культурної спадщини в Криму» і «Підтримка та диверсифікація кримського туризму». Херсонес став одним з понад 1000 об'єктів світової спадщини.
«Факт того, що Херсонес відтепер буде значитися в списку Всесвітньої спадщини, означає не тільки те, що він виявиться на світовій мапі культурної спадщини і туризму, з ним пов'язаного», - зазначив Леон Лора і додав: «Це також є ключовим фактором поліпшення загального підходу до управління культурною спадщиною в Україні в цілому і в Криму зокрема ». За його словами, внесення до престижного реєстру передбачає чіткі зобов'язання для центральної і регіональної влади в Україні. «Повинні бути взяті активні зобов'язання щодо збереження, а також, що не менш важливо, - забезпечення прозорості та підзвітності в управлінні спадщиною і його охорону. Ця номінація, активно підтримувана Євросоюзом, - це честь і виклик для української влади », - підсумував Леон Лора.
Як наголошується в повідомленні, «Європейський Союз активно підтримує охорону культурної спадщини АР Крим з 2011 року. Зокрема, в рамках проектів ЄС «Дослідження для популяризації культурної спадщини в Криму» і «Підтримка та диверсифікація кримського туризму» були надані консультації місцевим експертам з усіх аспектів підготовки Херсонеса Таврійського і його хори до внесення до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто номінували як «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора V ст. до н.е. - XIV ст. н.е. »за двома критеріями (II) і (V). Завдяки європейському сприяння вдалося завершити підготовку досьє для номінації та плану управління, необхідних для успішної подачі заявки в ЮНЕСКО ». «ЄС і надалі буде підтримувати дослідження і захист цього культурного пам'ятника», запевнили в представництві.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter