Реклама
Реклама
Реклама

З 1 січня 2012 року індивідуальні підприємці зобов'язані дотримуватися порядку ведення касових операцій

ФНС Росії в листі від 22.12.2011 № АС-4-2 / ​​21794 @ роз'яснила, що з 01.01.2012 індивідуальні підприємці зобов'язані дотримуватися порядку ведення касових операцій, визначений Положенням № 373-П, в тому числі:

- визначати ліміт залишку готівки;

- зберігати на банківських рахунках в банках готівку понад встановлений ліміт залишку готівки. Центробанк Росії в листі від 15.02.2012 № 36-3 / 25 підтвердив, що готівку понад ліміту залишку готівки здаються індивідуальним підприємцем на банківський рахунок;

- оформляти касові операції прибутковими касовими ордерами і видатковими касовими ордерами уніфікованої форми;

- забезпечувати наявність касових документів та інших документів, що оформляються при веденні касових операцій, протягом строків, установлених законодавством про архівну справу в Російській Федерації (протягом 5 років);

- вести касову книгу.

Порушення індивідуальним підприємцем порядку ведення касових операцій тягне за собою відповідальність, встановлену частиною 1 статті 15.1 КоАП РФ (штраф від 4000 до 5000 руб.).

У той же час, ФНС Росії звертає увагу, що пріоритетну увагу в ході контролю за застосуванням контрольно-касової техніки та повноти обліку виручки необхідно приділяти платникам податків, що не застосовують систему оподаткування у вигляді єдиного податку на поставлений дохід.

Адміністративний регламент виконання Федеральною податковою службою державної функції щодо здійснення контролю і нагляду за повнотою обліку виручки грошових коштів в організаціях і у індивідуальних підприємців затверджено наказом Мінфіну Росії від 17.10.2011 № 133н.

Детальніше про основні вимоги нового Положення про порядок ведення касових операцій, про порядок застосування контрольно-касової техніки та випадках, коли застосовувати ККТ не обов'язково, а також про те, на що звертають увагу контролюючі органи при проведенні перевірок повноти обліку виручки см Детальніше про основні вимоги нового Положення про порядок ведення касових операцій, про порядок застосування контрольно-касової техніки та випадках, коли застосовувати ККТ не обов'язково, а також про те, на що звертають увагу контролюючі органи при проведенні перевірок повноти обліку виручки см. книгу Гладковою С.Г. «КАСОВІ ОПЕРАЦІЇ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ККТ» .