Реклама
Реклама
Реклама

Відкрити ІП не за місцем прописки (реєстрація індивідуального підприємця)

  1. Чи можливо
  2. З чого почати
  3. необхідні папери
  4. оформлення діяльності
  5. Уточнення в законі
  6. Як відкрити ІП не за місцем прописки
  7. важливо пам'ятати
  8. Сплата податків
  9. система ЕНВД
  10. Можливі проблеми

На сьогоднішній день багато людей відкривають приватне підприємництво, бачачи в цьому перспективу поліпшення власного життя, але при цьому не всі з самого початку розуміють, з якими проблемами можна зіткнутися при веденні власного бізнесу.

В першу чергу, багато хто не замислюються про питання оподаткування, намагаючись відкрити власний бізнес там, де це найбільш вигідно. Коли ж виявляється, що податкову звітність потрібно надавати там, де прописаний приватний підприємець, стає досить незручно вести свої справи, так як постійно їздити на місце роботи і проживання не дуже зручно.

Саме тому багато хто намагається знайти, як відкрити ІП не за місцем прописки і чи можна це зробити в принципі.

Чи можливо

Відповідно до чинного законодавства зареєструвати індивідуальне підприємництво можна тільки в тому місті, де прописаний даний підприємець, і для цього йому потрібно надати необхідний пакет документів до податкової інспекції.

Зареєструвати власний бізнес не за місцем прописки можна тільки в тому випадку, якщо в подальшому підприємець буде вести діяльність відповідно до системи оподаткування ЕНВД, але для оплати податків для цієї системи потрібно забезпечити відповідність двох важливих умов - наявність обраного виду комерційної діяльності в переліку дозволених для ЕНВД, а також наявність права на використання ЕНВД в зазначеному окрузі, так як урядові органи кожного регіону мають право самостійно визначитися з тим, чи буде у них Використовувати дана система.

Таким чином, згідно із законом бізнесмени, які займаються комерційною діяльністю в регіонах, які знаходяться далеко від їх місця прописки, передбачається три види реєстрації:

  • за місцем проживання;
  • за місцем дій;
  • за адресою знаходження підприємства.

Окрему увагу варто приділити тому, що якщо ЕНВД допускається в регіоні, де підприємець збирається займатися своєю діяльністю, але при цьому в місті, де він прописаний, дана система не діє, він не зможе скористатися її благами.

Окрему увагу варто приділити тому, що якщо ЕНВД допускається в регіоні, де підприємець збирається займатися своєю діяльністю, але при цьому в місті, де він прописаний, дана система не діє, він не зможе скористатися її благами

Навіть якщо людина реєструється по загальній або будь-якої іншої системи оподаткування, що передбачає обов'язкове оформлення за місцем проживання, займатися своїм бізнесом він може відразу в декількох інших містах або просто на території іншої області, але при цьому здавати всю звітність він буде в те відділення, яке знаходиться за місцем його прописки і в якому його реєстрували як ІП

З чого почати

Для того, щоб зареєструвати свій бізнес в іншому регіоні, для початку потрібно провести певний ряд підготовчих заходів, які дозволять в подальшому максимально швидко подолати всі процедури без будь-яких складнощів.

Для того, щоб зареєструвати свій бізнес в іншому регіоні, для початку потрібно провести певний ряд підготовчих заходів, які дозволять в подальшому максимально швидко подолати всі процедури без будь-яких складнощів

Картка прописки форма 16 завжди знаходиться в відділі реєстрації при тій житлової організації, яка займається обслуговуванням будинку, де проживає громадянин.

Чим небезпечна для власника тимчасова реєстрація іноземних громадян, можна дізнатися з цієї статті .

необхідні папери

Для того, щоб зареєструватися як ІП, співробітникам податкового органу потрібно надати наступний пакет документів:

  • копію громадянського паспорта;
  • заяву про реєстрацію в ролі ІП;
  • квитанція, що підтверджує оплату мита за державні послуги реєстрації (на даний момент сума держмита становить 800 рублів);
  • нотаріальне завірення всіх документів, включаючи підпис на складеному заяві (якщо заявник не надає документи в податкову особисто).

Варто відзначити, що в разі потреби можна передати документи не тільки через посередника, але ще і скористатися поштою або зовсім відправити всі папери в електронному вигляді. Останній варіант доступний тільки для користувачів спрощеної системи оподаткування, але перейти на цю систему потрібно максимум протягом 30 днів після закінчення процедури реєстрації як ІП.

оформлення діяльності

Так як у ІП немає законного права відкривати будь-які філії або представництва, він постійно повинен перебувати в місці проведення своєї діяльності, але при цьому незалежно від того, де він займається заробітком, подавати звітні документи потрібно завжди тільки за місцем реєстрації.

Так як одним з найбільш важливих переваг ІП є те, що йому не потрібно оформляти на себе спеціальний юридична адреса, при реєстрації ІП за місцем проживання в подальшому він може займатися своєю діяльністю де завгодно на території Росії, якщо в самій країні він знаходиться на законних підставах .

При цьому часто трапляється так, що у людини може змінитися місце ведення діяльності з тих чи інших причин, але прописаний він все там же. У такому випадку досить просто зареєструватися на протязі семи днів після того, як підприємець приїде до відповідного місто і почне там займатися своїм бізнесом.

Варто відзначити, що багато людей часто пропускають даний термін, так як семи днів їм просто недостатньо для того, щоб розібратися у всіх питаннях і повністю пройти всю процедуру реєстрації, але насправді це вкрай рідко карається, тому що перевірити факт проживання людини не по місцем прописки вкрай складно, і в переважній більшості випадків ніхто не займається проведенням подібних процедур.

При цьому, якщо людина дійсно переїжджає і збирається жити в іншому місті, йому вкрай рекомендується витратити певний час і внести зміни до ЕГРІП, а якщо людина набуває в свою власність ще й певну нерухомість, реєстрація для нього стає неминучою.

Крім усього іншого, як говорилося вище, можна перейти на ЕНВД, яка передбачає необхідність реєстрації саме в тому податковому органі, який завідує містом, де ведеться діяльність підприємця.

Уточнення в законі

Відповідно до закону №129-ФЗ зареєструватися як ІП фізичні особи можуть тільки в тому місті, в якому у них відзначена прописка, але при цьому вони можуть оформити себе і в іншому регіоні, якщо займаються тими видами діяльності, які підпадають під ЕНВД.

Також варто відзначити, що є ряд випадків передбачає можливість оформлення бізнесу не по безпосереднього місця прописки, але в такій ситуації потрібно враховувати те, що постійна прописка визначається по позначці, залишеної в паспорті громадянина.

Якщо в паспорті немає будь-якої реєстраційної друку, то в такому випадку разом із заявою потрібно подавати документ, що підтверджує наявність тимчасового місця проживання, і при наявності такого документа можна буде оформити себе як ІП за місцем тимчасового перебування.

Як відкрити ІП не за місцем прописки

Для того, щоб відкрити свій бізнес не за місцем прописки, для початку потрібно оформити тимчасову реєстрацію в тому населеному пункті, де фізично проживає особа, і в такій ситуації цілком достатньо просто звернутися до найближчого відділення міграційної служби. Після оформлення тимчасової реєстрації потрібно визначитися з вибором відділення податкового органу, який може обслужити адреса проживання мешканця.

При цьому варто відзначити, що наявність тимчасового перебування людини, який збирається стати приватним підприємцем, не може викликати ніяких проблем в оформленні прописки або подальшої постановці на облік як ІП.

Крім усього іншого, можна оформити на себе патент, який передбачає пільгове оподаткування, але крім цього також надає можливість реєстрації бізнесу в іншому регіоні.

Крім усього іншого, можна оформити на себе патент, який передбачає пільгове оподаткування, але крім цього також надає можливість реєстрації бізнесу в іншому регіоні

Головна особливість патенту полягає в тому, що звітність потрібно вести в тому органі, який його видав, а оформити папір можна тільки за місцем ведення підприємницької діяльності

важливо пам'ятати

Якщо людина збирається реєструвати себе як приватного підприємця не за місцем прописки, йому слід запам'ятати кілька найбільш важливих моментів, з якими можна зіткнутися при веденні такого бізнесу.

Сплата податків

Якщо підприємець обрав спрощену систему оподаткування, йому потрібно стати на облік за місцем постійної реєстрації, і тут немає ніякої різниці в тому, в якому населеному пункті він буде займатися своєю діяльністю. На практиці ж це не так складно, тому що відповідно до чинного законодавства можна передати всі потрібні документи поштою, в електронному вигляді або, в крайньому випадку, оформити довіреність на представника, який доставить необхідну документацію в місце звітності. Таким чином, сьогодні немає ніякої необхідності в тому, щоб відносити всі документи в податкову службу самостійно.

Також варто відзначити, що податкові закони діють на підприємця відповідно до того, в якому саме регіоні він був зареєстрований. Таким чином, якщо знижені ставки діють на території міста, в якому прописаний бізнесмен, але при цьому не діють в тому регіоні, де він займається підприємницькою діяльністю, він все одно може ними користуватися, так як за місцем реєстрації ІП прийняті відповідні правові норми.

Дещо інший порядок діє в разі вибору ЕНВД, так як в даному випадку на облік потрібно ставати саме там, де буде здійснюватися фактичне ведення діяльності, тобто оплачувати податки і здавати документацію доведеться в місцеві органи. Заява на переведення на ЕНВД потрібно подати як мінімум за 5 днів до того, як підприємець почне займатися своєю діяльністю.

система ЕНВД

Для тих, хто тільки збирається відкрити власний бізнес, часто питання про місце подачі документів є не таким важливим, так як реєстрація і вибір системи виплати податків буде здійснюватися в одному місці. Решті ж бізнесменам доводиться замислюватися про те, чи варто подавати заявку в той орган, який знаходиться в місці реєстрації бізнесу.

Для переходу на ЕНВД ж всі документи повинні все-таки подаватися саме туди, де раніше проходив процедуру реєстрації підприємець, так як це дозволяє значно спростити процедуру переходу, а також скоротити час, який може бути необхідним уповноваженим особам для розгляду заяви.

При цьому можна звернутися і до відділення, розташоване за місцем ведення діяльності підприємця, і процедура реєстрації тут буде аналогічною, але ось часу на розгляд заявки може знадобитися більше, так як вся інформація буде проходити ретельну перевірку.

Можливі проблеми

Якщо немає можливості відправитися в те місто, в якому підприємець прописаний, він повинен сформувати повний пакет документів, які потрібні для оформлення ІП, після чого відправити їх рекомендованим листом, зробивши при цьому ретельну опис вкладення.

Готове свідоцтво відправляється заявнику точно так же, і це варто враховувати. З цією проблемою стикається більшість підприємців, які тільки починають вести власний бізнес, але при цьому існують і інші ситуації, коли у людини є тільки тимчасова реєстрація або ж її немає в принципі.

Також можна написати довіреність на представника, після чого оформити її у нотаріуса і відправити її разом з повним пакетом документів відповідній особі, яка потім передасть її до податкового органу. У такій ситуації після отримання всіх документів у податкового органу буде п'ять днів на те, щоб оформити відповідне свідоцтво і відправити його назад бізнесменові, щоб він міг почати вести свою діяльність на офіційній основі.

У такій ситуації після отримання всіх документів у податкового органу буде п'ять днів на те, щоб оформити відповідне свідоцтво і відправити його назад бізнесменові, щоб він міг почати вести свою діяльність на офіційній основі

Згідно норм чинного законодавства, закордонний паспорт без прописки отримати цілком реально, але це займе більше часу і зусиль.

Про нюанси тимчасової реєстрації за договором найму житлового приміщення можна прочитати тут .

Читайте також тут , Чи можна поміняти права не за місцем прописки.