Реклама
Реклама
Реклама

Особисте підсобне господарство (ЛПХ). Переваги громадян провідних ЛПГ. Відмінності від фермерів (СФГ)

Ми можемо надати Вам послугу з розробки бізнес-плану вашого фермерського господарства для банку або для отримання субсидії, гранти, скласти будь-яку іншу юридичну документацію.
Вартість робіт тут
Звертайтеся до нас!

У вас невелика ділянка землі (город) поруч з будинком, на якому ви вирощуєте овочі, кілька одиниць худоби, при цьому розширюватися ви не плануєте, але і все вирощене самі спожити не можете (швидше за все, ці надлишки ви продасте, а якщо не вийде - просто подаруйте комусь - частування гостей - гостинність ще ніхто не відміняв).

Чи буде продаж надлишків вважатися отриманням доходу від підприємницької діяльності? Законодавці вважають, що немає. Таку діяльність регулює Федеральний закон РФ «Про особисте підсобне господарство» від 07.07.2003 р №112 ФЗ (далі по тексту - ФЗ №112).

Згідно п.1 ст. 2 ФЗ №112 особисте підсобне господарство - форма непідприємницької діяльності з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Ще по темі:
Грант 1,5 млн.руб. за програмою " початківець фермер "
Грант 5 млн.руб. за програмою " Сімейна тваринницька ферма "

Особисте підсобне господарство (ЛПХ) ведеться громадянином або громадянином і членами його сім'ї з метою задоволення особистих потреб на земельній ділянці, наданій і (або) придбаному для ведення особистого підсобного господарства.

Сільськогосподарська продукція, вироблена і перероблена при веденні особистого підсобного господарства, є власністю громадян, які ведуть особисте підсобне господарство, а реалізація такої продукції не є підприємницькою діяльністю. Саме ЛПГ ніяк не реєструється, і здійснювати діяльність на особистому підсобному господарстві можливо з моменту реєстрації прав на земельну ділянку (або права власності, або права оренди).

Громадяни, які ведуть особисте підсобне господарство, відповідно до Федерального закону від 7 липня 2003 року N 112-ФЗ "Про особисте підсобне господарство" визнаються сільськогосподарськими товаровиробниками нарівні з фермерами і сельхозпредпріямі.

Ми можемо надати Вам послугу по заповненню форм заяв, скласти будь-яку іншу юридичну документацію.
Вартість робіт тут
Звертайтеся до нас!

1. Які земельні ділянки можуть використовуватися для особистого підсобного господарства?

Існує дві категорії земельних ділянок, на яких можна організовувати особисте підсобне господарство: це земельні ділянки в межах поселень (присадибні земельні ділянки) і земельні ділянки за межею поселень (польові земельні ділянки). Присадибні земельні ділянки використовуються для виробництва сільськогосподарської продукції, а також для зведення житлового будинку, виробничих, побутових та інших будівель, будов і споруд. Польові земельні ділянки використовуються виключно для виробництва сільськогосподарської продукції без права зведення на ній будівель і споруд.

2. Обмежені чи розміри земельних ділянок, які можуть бути використані під особисте підсобне господарство?

Граничні розміри земельних ділянок, наданих громадянам у власність з перебувають у державній або муніципальній власності земель для ведення особистого підсобного господарства, встановлюються нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування, а максимальний розмір загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати одночасно на праві власності і (або) іншому праві у громадян, які ведуть особисте підсобне господарство, встановлюється законом суб'єкта Російської Федерації.

Частина земельних ділянок, площа яких перевищує зазначений максимальний розмір, повинна бути відчужена громадянами, у яких знаходяться ці земельні ділянки, протягом року з дня виникнення прав на ці земельні ділянки, або в цей термін має бути здійснена державна реєстрація зазначених громадян в якості індивідуальних підприємців або державна реєстрація селянського (фермерського) господарства.

Ми можемо надати Вам послугу з розрахунку сум необхідних податків, що сплачуються фермерським господарством - ТОВ або ІП-Главою СФГ при різних системах оподаткування, скласти необхідну документацію.
Вартість робіт тут
Звертайтеся до нас!

3. Чи може громадянин, який проживає в місті, отримати землю в сільській місцевості для організації на ній особистого підсобного господарства?

Да може. Але тільки громадянам, які зареєстровані за місцем постійного проживання в міських поселеннях, земельні ділянки, що перебувають у державній або муніципальній власності, для ведення особистого підсобного господарства надаються тільки при наявності вільних земельних ділянок.

Облік особистих підсобних господарств здійснюється в погосподарських книгах органами місцевого самоврядування поселень і органами місцевого самоврядування міських округів. Ведення погосподарських книг здійснюється на підставі відомостей, наданих на добровільних засадах громадянами, провідними особисте підсобне господарство.

У похозяйственной книзі містяться такі основні відомості про особисте підсобне господарство:

  • Хто веде ЛПГ - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження громадянина, якому надано і (або) яким придбано земельну ділянку для ведення особистого одсобного господарства;
  • Хто ще з ним веде ЛПГ - прізвища, імена, по батькові, дати народження спільно проживають з ним і (або) спільно здійснюють з ним ведення особистого підсобного господарства членів його сім'ї;
  • На якій землі - площа земельної ділянки особистого підсобного господарства, зайнятого посівами і посадками сільськогосподарських культур, плодовими, ягідними насадженнями;
  • Скільки худоби - кількість сільськогосподарських тварин, птиці та бджіл;
  • Яке майно ЛПГ - сільськогосподарська техніка, обладнання, транспортні засоби, що належать на праві власності або іншому праві громадянину, який веде особисте підсобне господарство.

Податки громадян, які ведуть ЛПГ

Згідно ст. 217 Податкового кодексу РФ доходи платників податків, одержувані від продажу вирощених в особистих підсобних господарствах, що знаходяться на території Російської Федерації, худоби, кролів, нутрій, птиці, диких тварин і птахів (як у живому вигляді, так і продуктів їх забою в сирому або переробленому вигляді ), продукції тваринництва, рослинництва, квітництва й бджільництва як в натуральному, так і в переробленому вигляді податком на доходи фізичних осіб не оподатковуються.

Організація особистого підсобного господарства - це форма непідприємницької діяльності.

Отже, громадяни, які організували особисте підсобне господарство, що не будуть платниками:

  • ПДВ (так як платниками цього податку є тільки організації і індивідуальні підприємці),
  • податку на прибуток,
  • податку на майно (крім податку на нерухомість, техніку і автотранспортні засоби),
  • відрахувань з заробітної плати співробітників (членів сім'ї, по суті).

А ось земельний податок і податок на майно громадянина (з нерухомості і техніки) платити доведеться.

Реалізація продукції

Перш ніж продавати вашу продукцію, вирощену на особистому підсобному господарстві, вам потрібно запастися довідкою органу місцевого самоврядування (голови сільського поселення) про те, що продукція, яку ви реалізуєте, вирощена саме на вашому особистому підсобному господарстві. Пред'являючи таку довідку, ви звільняєтесь від податків.

Ви зарізали п'ятьох овець і везете їх продавати в місто на своєму автотранспорті. Вас зупиняє співробітник ДПС ГИБДД. Він може поцікавитися - звідки у вас стільки м'яса і куди ви прямуєте. Пред'явлення довідки про те, що ви везете продукцію, вирощену на особистому підсобному господарстві, позбавить вас від непотрібних пояснень з співробітниками міліції.

Ви приїжджаєте, наприклад, в ковбасний цех і бажаєте це м'ясо здати. З вами складуть торгово-закупівельний акт, в якому будуть вказані ваші паспортні дані та ІПН (до речі, не забудьте зробити копії цих документів для того, щоб віддати їх покупцеві вашого м'яса). А до торгово-закупівельним актом повинна додаватися вищеназвана довідка про те, що ви реалізуєте продукцію, вирощену вами на вашому особистому підсобному господарстві.

Згідно з чинним податковим законодавством, у вас не має права покупець утримувати податок на доходи фізичних осіб і не повинен подавати на вас відомості до податкової інспекції за формою 2-ПДФО про отриманому вами доході від реалізації вирощеної вами продукції. Але бувають випадки, коли через незнання податкового законодавства, покупець вашої продукції все ж подасть на вас відомості до податкової інспекції про отриманий дохід. Що тоді? Тоді на початку наступного року вам прийде повідомлення з податкового органу тому, що ви отримали за результатами минулого року дохід і не заплатили податок. Вам доведеться відвідати податкову інспекцію і дати усні (або як крайній варіант - письмові) пояснення про виробленої операції. Ніяких декларацій подавати не потрібно, також як і податок сплачувати не доведеться.

Якщо ж ви вирішили реалізувати вашу продукцію на ринку, то контрольно-касову техніку (ККМ, ККТ) застосовувати не потрібно, так як воно є обов'язковим до застосування тільки організаціями та індивідуальними підприємцями, якими ви в даному випадку не є.

Висновок: якщо у вас у власності або оренді земельних ділянок не більше встановленого законом суб'єкта РФ розміру, то, можливо, вам підійде така форма самозайнятості, як організація особистого підсобного господарства.

Безперечні переваги такої організації - відсутність реєстрації і відсутність оподаткування як такого (крім земельного податку).

7 липня 2003 року N 112-ФЗ Федеральний Закон про особистому підсобному господарстві (Прийнятий Державною Думою 21 червня 2003 Схвалений Радою Федерації 26 червня 2003 роки)

Стаття 1. Правове регулювання відносин, що виникають у зв'язку з веденням громадянами особистого підсобного господарства

1. Цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з веденням громадянами особистого підсобного господарства.

2. Правове регулювання ведення громадянами особистого підсобного господарства здійснюється відповідно до Конституції Російської Федерації, справжнім Федеральним законом, іншими федеральними законами, іншими нормативними правовими актами Російської Федерації, а також прийнятими відповідно до них законами та іншими нормативно-правовими актами суб'єктів Російської Федерації і нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування.

Стаття 2. Поняття особистого підсобного господарства

1. Особисте підсобне господарство - форма непідприємницької діяльності з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

2. Особисте підсобне господарство ведеться громадянином або громадянином і спільно проживають з ним і (або) спільно здійснюють з ним ведення особистого підсобного господарства членами його сім'ї з метою задоволення особистих потреб на земельній ділянці, наданій і (або) придбаному для ведення особистого підсобного господарства.

3. Сільськогосподарська продукція, вироблена і перероблена при веденні особистого підсобного господарства, є власністю громадян, які ведуть особисте підсобне господарство.

4. Реалізація громадянами, провідними особисте підсобне господарство, сільськогосподарської продукції, виробленої та переробленої при веденні особистого підсобного господарства, не є підприємницькою діяльністю.

Стаття 3. Право громадян на ведення особистого підсобного господарства

1. Право на ведення особистого підсобного господарства мають дієздатні громадяни, яким земельні ділянки надані або якими земельні ділянки придбані для ведення особистого підсобного господарства.

2. Громадяни мають право здійснювати ведення особистого підсобного господарства з моменту державної реєстрації прав на земельну ділянку. Реєстрації особистого підсобного господарства не потрібно.

3. Земельні ділянки, що перебувають у державній або муніципальній власності, для ведення особистого підсобного господарства надаються громадянам, які зареєстровані за місцем постійного проживання в сільських поселеннях.

4. Громадянам, які зареєстровані за місцем постійного проживання в міських поселеннях, земельні ділянки, що перебувають у державній або муніципальній власності, для ведення особистого підсобного господарства надаються при наявності вільних земельних ділянок.

5. При включенні земель сільських поселень в межі міських поселень громадяни, які ведуть особисте підсобне господарство, зберігають право на ведення особистого підсобного господарства на земельних ділянках, які були їм надані і (або) придбані ними для цих цілей.

Стаття 4. Земельні ділянки для ведення особистого підсобного господарства

1. Для ведення особистого підсобного господарства можуть використовуватися земельну ділянку в межах поселень (присадибна земельна ділянка) та земельну ділянку за межею поселень (польовий земельну ділянку).

2. Присадибна земельна ділянка використовується для виробництва сільськогосподарської продукції, а також для зведення житлового будинку, виробничих, побутових та інших будівель, будов, споруд з дотриманням містобудівних регламентів, будівельних, екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших правил і нормативів.

3. Польовий земельна ділянка використовується виключно для виробництва сільськогосподарської продукції без права зведення на ній будівель і споруд.

4. Граничні (максимальні і мінімальні) розміри земельних ділянок, наданих громадянам у власність з перебувають у державній або муніципальній власності земель для ведення особистого підсобного господарства, встановлюються нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування. Надання таких земель здійснюється в порядку, встановленому земельним законодавством.

5. Максимальний розмір загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати одночасно на праві власності і (або) іншому праві у громадян, які ведуть особисте підсобне господарство, встановлюється законом суб'єкта Російської Федерації. Частина земельних ділянок, площа яких перевищує зазначений максимальний розмір, повинна бути відчужена громадянами, у яких знаходяться ці земельні ділянки, протягом року з дня виникнення прав на ці земельні ділянки, або в цей термін має бути здійснена державна реєстрація зазначених громадян в якості індивідуальних підприємців або державна реєстрація селянського (фермерського) господарства.

6. Оборот земельних ділянок, наданих громадянам та (або) придбаних ними для ведення особистого підсобного господарства, здійснюється відповідно до цивільного та земельного законодавства.

Стаття 5. Взаємовідносини громадян, які ведуть особисте підсобне господарство, з органами державної влади та органами місцевого самоврядування

1. Втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування в діяльність громадян, які ведуть особисте підсобне господарство, не допускається, за винятком випадків, передбачених законодавством Російської Федерації.

2. Федеральні органи виконавчої влади, органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень здійснюють контроль за дотриманням громадянами вимог законодавства.

Стаття 6. Майно, яке використовується для ведення особистого підсобного господарства Для ведення особистого підсобного господарства використовуються наданий і (або) придбаний для цих цілей земельну ділянку, житловий будинок, виробничі, побутові та інші будівлі, будівлі та споруди, в тому числі теплиці, а також сільськогосподарські тварини, бджоли і птиця, сільськогосподарська техніка, інвентар, обладнання, транспортні засоби та інше майно, що належить на праві власності або іншому праві громадянам, які ведуть особисте підсобне госпо о.

Стаття 7. Державна та інша підтримка особистих підсобних господарств

1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування визначають заходи підтримки громадян, які ведуть особисте підсобне господарство, в порядку, передбаченому законодавством Російської Федерації.

2. Державна підтримка громадян, які ведуть особисте підсобне господарство, може здійснюватися за такими напрямами:

  • формирование інфраструктурі обслуговування (під'їзні шляхи, засоби зв'язку, водо- и енергопостачання та інше) и забезпечення ДІЯЛЬНОСТІ особістом підсобних господарств, сприяння Створення ЗБУТОВА (торгових), переробніх, обслуговуючий та других сільськогосподарських СПОЖИВЧИХ КООПЕРАТИВіВ;
  • стимулювання розвитку особистих підсобних господарств шляхом створення організаційно-правових, екологічних і соціальних умов, в тому числі надання особистих підсобних господарств і (або) обслуговуючим їх сільськогосподарським кооперативам та іншим організаціям державних фінансових і матеріально-технічних ресурсів на поворотній основі, а також науково-технічних розробок і технологій;
  • проведення заходів щодо підвищення якості продуктивних і племінних сільськогосподарських тварин, організації штучного осіменіння сільськогосподарських тварин;
  • щорічне безкоштовне проведення ветеринарного огляду худоби, організація його ветеринарного обслуговування, боротьба з інфекційними хворобами тварин. КонсультантПлюс: примітка. Пункт 3 статті 7 вступає в силу з 1 січня 2004 року (пункт 2 статті 11 даного документа).

3. На особисті підсобні господарства можуть застосовуватися заходи державної підтримки, передбачені законодавством Російської Федерації для сільськогосподарських товаровиробників і здійснювані за рахунок коштів федерального бюджету, бюджетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів.

4. Органи державної влади суб'єктів Російської Федерації і органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень розробляють і здійснюють заходи щодо розвитку особистих підсобних господарств і соціально-економічного розвитку сільських поселень, в рамках відповідних програм визначають форму, розміри і порядок підтримки особистих підсобних господарств та обслуговуючих їх сільськогосподарських кооперативів та інших організацій.

Стаття 8. Облік особистих підсобних господарств Облік особистих підсобних господарств здійснюється в негосподарських книгах. Порядок ведення погосподарських книг визначається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 9. Вступ у правовідносини з обов'язкового пенсійного страхування Громадяни, які ведуть особисте підсобне господарство, мають право добровільно вступати в правовідносини з обов'язкового пенсійного страхування відповідно до законодавства Російської Федерації.

Стаття 10. Припинення ведення особистого підсобного господарства Ведення особистого підсобного господарства припиняється в разі припинення прав на земельну ділянку, на якому ведеться особисте підсобне господарство.

Стаття 11. Порядок вступу в силу цього Закону

1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування, за винятком пункту 3 статті 7 цього Закону.

2. Пункт 3 статті 7 цього Закону набирає чинності з 1 січня 2004 року.

Президент Російської Федерації В.ПУТІН Москва, Кремль 7 липня 2003 року N 112-ФЗ

Коментарі: Дудкін Андрій [email protected]

Багато з Вас знають. що цього закону не було з 1998 року і оформляючи землю під цю категорію, можна було варіювати його відсутністю в свою користь. Ну наприклад основне - це те, що можна було домогтися дозволу на будівництво на такій ділянці ...

Ось тут і ховається головне: ДЕРЖАВА наказав довго жити НА ЗЕМЛІ у наметі ВСЕМ !!! У новому законі чітко прописано - БУДУВАТИСЯ НА ЗЕМЛЯХ С / Г ПРИЗНАЧЕННЯ ЗАЙНЯТИХ ПІД ЛПГ - не можна. Виходить, якщо ми хочемо будуватися, то необхідно домагатися, щоб ЛПГ були всередині кордонів поселення, але тоді плата за 1 га всередині поселення, як Ви знаєте в десятки разів більше ніж за межею поселення. І якщо зараз вартість 1 га ЛПГ за межею поселення в Кузбасі становить 600 руб / га, то що буде якщо воно раптом стане всередині поселення?

Якщо ставати Фермерами (реєструватися не ЛПГ, а Фермерське Хоязйство) - то тоді доведеться всім поголовно реєструватися як підприємці, що веде за собою звіти, баланси та ін. Бухгалтерську звітність. Що само по собі змусить людей відмовитися від земельних ділянок.

Таким чином на сьогоднішній день в Россіской Федерації не залишилося простих шляхів отримання земельних ділянок під створення на ньому Родового Маєтку, крім одного - отримання такого величезного ділянки в межах поселення (що само по собі важко знайти). Разом залишається три виходи для будівництва на землях ЛПГ:

1. Брати землі під ЛПХ всередині земель поселень

2. Польові ділянки обертати в землі поселень

3. Працювати з депутатами та іншими інстанціями, обраними виборцями, з відстоювання своїх інтересів. Адже не можна ж в кінці кінців всіх під "одну гребінку зачесати !!!"

З нового закону також випливає, що і на паях, оформлених під Приватне Підсобне Господарство (наприклад г.Тула) - теж будуватися не можна - тому що це польові ділянки, а не присадибні. І ті хто вже купив ПАІ - може виявитися в поганому становищі, якщо хтось буде претендувати на їх землю, згідно із законом, тепер можуть і зовсім вилучити землю за нецільове використання (будівництво - заборонено).

І якщо якимись іншими шляхами все-таки вдалося отримати з дозволом на будівництво - то тепер і оскаржувати в суді свою правоту не доведеться - держава вже за всіх вирішило.

Як тепер бути - давайте думати разом - цього разу система нам піднесла "великий сюрприз".

PS Якщо ви вважаєте, що дану інформацію варто повідомити іншим, поділіться в соціальних мережах:

Розповісті про Цю новину

Ми можемо надати Вам якісну консультаційну та інформаційну підтримку і супровід Вашого проекту (включно з розробкою конкурсній і проектної документації) за участю в державних конкурсах на присудження грантів і субсидій, а також інших видів підтримки. Співробітники компанії "Вірне рішення" надають послуги консультаційного супроводу для підприємців, що беруть участь в цьому та інших конкурсах , Консультують по фінансово-економічних, правових питань.

Ключові компетенції співробітників Компанії:

    З вартістю можливих комплексів послуг і робіт
    можна ознайомитися тут .
    Звертайтеся до нас!

  • консультаційна та інформаційна підтримка учасників державних конкурсів на здобуття державної підтримки у вигляді податкових пільг, грантів і субсидій, інших видів підтримки ,
  • супровід проекту заявника в конкурсах Республіки Татарстан і Росії,
  • підготовка документації по інноваційним проектам,
  • розробка концепції розвитку (стратегії), бізнес-плану, техніко-економічного обгрунтування (ТЕО), меморандуму, презентації, паспорта проекту, підготовка пакету документації по проекту,
  • проведення ДОСЛІДЖЕНЬ рінків (маркетингових),
  • Залучення інвестіцій, партнерів в проект, бізнес,
  • допомога фінансіста, економіста, юриста, маркетолога.

консультаційна та інформаційна підтримка учасників   державних конкурсів на здобуття державної підтримки у вигляді податкових пільг, грантів і субсидій, інших видів підтримки   ,   супровід проекту заявника в конкурсах Республіки Татарстан і Росії,   підготовка документації по інноваційним проектам,   розробка концепції розвитку (стратегії), бізнес-плану, техніко-економічного обгрунтування (ТЕО), меморандуму, презентації, паспорта проекту, підготовка пакету документації по проекту,   проведення ДОСЛІДЖЕНЬ рінків (маркетингових),   Залучення інвестіцій, партнерів в проект, бізнес,   допомога фінансіста, економіста, юриста, маркетолога

Ми будемо раді помочь Вам у вірішенні Ваших завдання.

З будь-якіх вопросам, что вінікають и за додатковий інформацією, будь ласка, Звертайтеся. Це можна сделать одним Із способів:

Надішліть Ваші питання або інформацію про Ваш проект, заявку на проведення консультації, на зворотньому дзвінок:

Зателефоном нашим співробітнікам за телефонами:

  • в Казані: +7 (843) 278-19-00, 278-18-00, +7 9655-848-224
  • в Набережних Челнах: +7 (8552) 25-01-99, +7 9631-249-303, +7 (8552) 53-49-39

Приходьте до нас на консультацію (потрібна попередня запис):

  • офіс в Казані: вул. Островського, 79, офіс 212
  • офіс в Набережних Челнах: вул. Хасана туфу, 12 (2/18), офіс 1915

Розповісті про Цю новину

1. Які земельні ділянки можуть використовуватися для особистого підсобного господарства?
2. Обмежені чи розміри земельних ділянок, які можуть бути використані під особисте підсобне господарство?
3. Чи може громадянин, який проживає в місті, отримати землю в сільській місцевості для організації на ній особистого підсобного господарства?
Що тоді?
І якщо зараз вартість 1 га ЛПГ за межею поселення в Кузбасі становить 600 руб / га, то що буде якщо воно раптом стане всередині поселення?