Реклама
Реклама
Реклама

Ванночка для новонародженого

  1. Плюси дитячих ванночок
  2. Види дитячих ванночок. На що варто звернути увагу
  3. Основні види:
  4. Вибираємо кращу ванночку для свого малятка

Купання дитини - це необхідна щоденна процедура

Купання дитини - це необхідна щоденна процедура. Щоб вам було зручно і легко купати малюка створіть комфортні і зручні умови. Найголовніше - це зручна ванночка для новонародженого, вона повинна бути правильної форми, і комфортно розташована. Про це сьогодні і розповім.

Новонародженого не зручно купати у великій ванні. Зовсім незручно. Вам доведеться стояти нахилившись тривалий час, а після пологів робити цього не реокмендуется. Вам потрібно відновитися після пологів і поберегти свою спину.

Велику ванну потрібно перед купанням вимити, потім викупати дитину, а після завершити весь процес чищенням ванни (якщо цього не зробити на ній залишиться наліт). І так кожного дня.

Раджу вам проводити купання малюка, використовуючи ванночку для купання новонароджених.

Благо вибір великий - можна підібрати ванну зручну за формою і кольором. У ній новонароджений буде комфортно себе почувати, а ви не будете відчувати додаткових незручностей.

Читайте також: Як купати новонародженого ? >>>

Плюси дитячих ванночок

З відгуків молодих мам:

Христина, 33 роки:

Зручність малої кількості використовуваної води (під час відключення гарячої води);

Ірина, 30 років:

Можливість розташувати ванночку на певному рівні (наприклад: встановивши її на два стільці);

Анастасія, 24 роки:

Наявність малого простору для купання. Дитина, перебуваючи в маминому животику, був в замкнутому, комфортному просторі і купаючись в маленькій ванні, новонароджений не відчуває додатковий стрес;

Софія, 37 років:

Пластмасова ванночка легше відмивається від темних нальотів, які проявляються після прийняття трав'яних ванн;

Олена, 35 років:

Ванночка легко переноситься в будь-яку кімнату і в зимовий час можна провести купання новонародженого в теплій кімнаті;

Маргарита, 28 років:

Якщо покласти м'який поролоновий матрацик, купання новонародженого стане ще зручніше.

Погодьтеся: щаслива дитина і щаслива мама - ідеальний варіант материнства.

Види дитячих ванночок. На що варто звернути увагу

Покупка дитячого ванни, здається нескладним завданням, але це не зовсім так. Заходячи в різні магазини, ви побачите до 10 видів форм і близько 10-15 колірних варіантів дитячих ванн. Асортимент величезний, але виробники не враховують потреби мами і дитини, їх цілі - дати яскравий і об'ємний вибір, відповідно, продати товар будь-яким способом. Як же не розгубитися і вибрати правильну ванночку для купання новонароджених?

Основні види:

  1. Стандартна. Такий тип ванночок, завдяки простоті форм і зручності, використовується вже давно. Форма може бути овальна або довгаста (прямокутна). Враховуйте що розмір для купання дитини, потрібно підібрати з урахуванням 10 см + зростання дитини (70 см для новонародженого).

плюси:

  • бюджетность покупки;
  • можливість проводити купання як малюка, який вміє сидіти, так і немовляти (з використанням матраца, в якому новонароджений буде лежати);
  • такий тип ванни зручний для додаткової установки гірки (вона кріпиться присосками до дна), або спеціального гамака для купання;
  1. Ортопедичне дитяча ванна (ванна для купання з гіркою). Такий тип ванни йде вже з вбудованою гіркою, тому купання дитини можна проводити одній людині. Досить зручно розташувати новонародженого і не переживати про його безпеку. Її розміри в середньому 70-80 см.

плюси:

  • дитина комфортно розташовується на гірці, а ваші руки вільні;
  • між ніжок немовляти знаходиться спеціальний виступ, що запобігає зісковзування дитини під воду;
  • коли дитина підросте, його можна зручно саджати з протилежного боку. Дізнайтеся зі статті, коли дитина починає сидіти >>>.
  1. Анатомічна ванночка. Для новонародженого віком до півроку, так як в цьому віці дитина починає активно рухатися. Читайте важливу інформацію про те, що повинен вміти дитина в п'ять місяців >>>. Такі ванночки використовують для новонародженого, якого найближчим часом планують переводити купатися в більшу ванну.

плюси:

  • розмір підібраний під дитину до року (приблизно 94 см);
  • форма дна максимально відповідає анатомічним формам дитини (новонароджений напівлежить);
  • дно ванни забезпечує комфортне перебування малюка, завдяки антиковзаючим покриттям;
  • на додаток йде вбудований термометр.
  1. Ванночка надувна. Завдяки тому, що вона гумова її можна використовувати як вдома, так і на природі. Єдиний мінус у тому, що до неї потрібно акуратно ставитися (є ймовірність механічного пошкодження, наприклад, прокол гострим предметом). Розмір такої ванни в середньому 70-80 см.

плюси:

  • мобільність (можливість купати немовляти в будинку, на вулиці, або навіть брати з собою в подорож);
  • завдяки додатковій надувний подушці, є можливість використовувати ванну в декількох положеннях (лежачи, напівлежачи, сидячи);
  • вона виготовлена ​​з високоякісного, безпечного матеріалу.

Вибрати ванночку можна будь-якого кольору, а на додаток можна купити різні приналежності. наприклад:

  1. ванночка для купання новонароджених, з підставкою. Підставка може бути металева, або пластмасова за формою табурета;
  2. традиційна (стандартна) ванночка зручно доповнюється гіркою, поролоновим матрацом або гамаком для новонародженого;
  3. купуючи дитячі аксесуари, не забудьте придбати шапочку, або коло для купання новонародженого, які можуть стати в нагоді під час купання у ванній.

Зверніть увагу! Купання дитини має тішити, а не ставати в ряд з побутовими проблемами. Потрібно один раз добре подумати і правильно вибрати ванну для купання новонародженого.

Про ванні для купання новонародженого дивіться також мій невеличкий видеоурок:

Вибираємо кращу ванночку для свого малятка

То яка ванночка краще для новонародженого? Переглянувши численні відгуки молодих мам, я виділила основні критерії, на які варто звернути увагу при виборі ванночки:

  • Потрібно врахувати, що дитина росте швидко, тому не варто брати занадто маленьку ванну. Ідеальний розмір приблизно 70 см .;
  • Занадто яскраві або їдкі кольори можуть несприятливо позначатися на емоційному стані дитини. Зупиніть свій вибір на ніжних, пастельних тонах (така ванна ідеальна для адаптаційного періоду купання);
  • Важливо, щоб ванна була стійка, відповідно без занадто різких вигинів;
  • Ванна повинна бути широка, рівна і без шорсткостей. У неї легко можна встановити різні доповнення для купання.

Цікаво! Більшість мам, віддає свою перевагу простим ванночка, які мають ряд переваг, починаючи від ціни і, закінчуючи можливістю використовувати її для купання дитини до 3-4 років.

Купання може стати чудовою процедурою для вашого відпочинку і релаксації. Коли народилася моя старша дочка, ми використовували анатомічну ванночку. Це було зручно, і дочка в ній не плакала.

Більше вимотувала щоденна установка ванни на табурет, наповнення, злив води, і купання у ванній кімнаті. Після купання було складно дістати дитину і накинути рушник. Самою цього мені зробити не вдавалося і доводилося чекати повернення чоловіка з роботи.

З другої донькою я освоїла метод купання дитини в простій, рівною дитячій ванні. Купали дочку ми в пеленочку, і їй це дуже подобалося. Під час купання вона розслаблялася і засипала, поки я акуратно поливала її тепленькою водою. Ця техніка називається «адаптационное купання», і навчитися так купати свого малюка ви зможете переглянувши курс «Щасливе материнство» >>>.

Особливо сприятливо таке купання для дітей народжених за допомогою операції кесарів розтин. Їм важливо отримати додатково відчуття безпеки і спокою.

Вибирайте правильну ванночку, вчіться купати малюка і нехай ваше материнство буде щасливим і радісним.

Читайте також:

Як же не розгубитися і вибрати правильну ванночку для купання новонароджених?