
Економіка 20:48 / 19 грудня 2017
Гендиректор «Ділових ліній» Фарід Мадані: Транспортні компанії стають альтернативою поштою
Керівник однієї з найбільших транспортно-логістичних компаній Росії «Ділові лінії» розповів про сучасну організації вантажоперевезень, актуальні проблеми галузі та шляхи розвитку в найближчому майбутньому
Послуги транспортних компаній стають все більш затребуваними, причому не тільки серед юридичних осіб, але і простих громадян.
Крім того, компанія приділяє велику увагу щодо нових послуг в сфері вантажоперевезень, зокрема 3PL. Це комплексні послуги зі складської обробки, зберігання і логістики, що створює клієнтам «Ділових ліній» зручність при роботі. За інших рівних - географії, переліку послуг та інфраструктурі - сьогодні багато людей і організації вважають за краще транспортні компанії поштою, оскільки бачать краще обслуговування.
- У 2017 році у нас почали роботу 50 нових підрозділів, а також були відкриті нові напрямки, що призвело до підвищення вантажообігу на 11%, - зазначає Мадані. - Крім того, ми почали більше обслуговувати фізосіб і пробуємо налагодити роботу з інтернет-магазинами, щоб покупці мали можливість вибрати в якості доставщика «Ділові лінії» або скористатися нашими фірмовими пунктами видачі.
Серед транспортних підприємств Росії існує досить сильна конкуренція, в якій, на думку глави «Ділових ліній», у виграші залишиться той, хто в умовах постійно наростаючого обсягу вантажоперевезень зуміє дотриматися терміни доставки.

- Якщо клієнтові сказали, що посилку доставлять в четвер, значить, її треба доставити в четвер. Тим самим перевізник викличе у клієнта довіру і той зможе на нього покластися. Для цього необхідно правильно вибудувати свою роботу, щоб не відбувалися збої, - каже Фарід Мадані.
«Ділові лінії» мають 4 тисячі автомобілів різної вантажопідйомності, цей автопарк регулярно оновлюється з урахуванням вимог екологічного класу. Зокрема, обговорюється питання про перехід на газове паливо, що, за словами Мадані, дозволить заощадити 25-30 відсотків від нинішніх витрат. У планах «Ділових ліній» - спільно з нафтогазовими компаніями і виробниками вантажівок вести будівництво газових АЗС на федеральних трасах. Все це, безсумнівно, на руку і клієнтам.
Крім цього компанія використовує авіаперевезення, викуповуючи у авіаперевізників великі квоти, що дозволяє клієнтам не підлаштовуватися під чиєсь розклад.
У той же час Мадані ділиться і проблемами, які на даний момент є в сфері транспортних перевезень Росії, і це не тільки система «Платон», про яку говорилося досить багато. Співрозмовник зазначає такі аспекти, як зміни трудового законодавства, просушка доріг, «пакет Яровий», санкції, інші політичні процеси, які так чи інакше впливають на бізнес.
- Необхідна співпраця з владою в питаннях законотворчості і практичного застосування норм права. Ці аспекти потрібно детально опрацьовувати на всіх рівнях, - вважає Мадані.
Заглядаючи в майбутнє, гендиректор «Ділових ліній» впевнений, що широке поширення отримає все, що пов'язано з електронною комерцією. Вже зараз зростання цього сегмента досягає 30%, в подальшому тенденція продовжиться.
Сьогодні свої позиції в якості промислового центру зміцнює Китай і утримує Європа, тому у логістів є як мінімум два поля для застосування своєї експертизи. Перше - обслуговування транскордонних потоків. Друге - дистрибуція всередині країни, але тут є складність з тим, що часом доставка від складу до клієнта усередині міста за часом не менше, ніж з-за кордону. Це знову ж таки до питання про конкуренцію і можливості тієї чи іншої компанії.
«Ділові лінії» все активніше починають впроваджувати в свою роботу IT-технології, зокрема при роботі з великими даними, що допомагає оптимізувати роботу і правильно розподілити ресурси.
- Ми використовуємо систему «СПАРК-Інтерфакс», за допомогою якої оцінюємо контрагентів і прискорюємо процес укладення договорів. Також зараз вивчаємо нові способи уніфікації тари, створення єдиних центрів консолідації вантажів і маршрутів, щоб забезпечити більшу прозорість логістики і зробити перевезення дешевше, - підсумовує Мадані.
ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА
Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Економіка 20:25 / 19 грудня 2017
Кредитори «Спурт банку»: За дурнів нас тримаєте?
Конкурсний керуючий збанкрутілого «Спурт банку» в особі АСВ провів першу зустріч з постраждалими кредиторами, щоб ознайомити їх з першими звітами про виконану роботу. Підняли питання формування комітету кредиторів і провели вибори. Саме проведене голосування за членство спровокувало скандал між вкладниками, представниками АСВ і ФНС Татарстану, чиї обранці і зайняли всі три місця в комітеті
З більш як 2 000 кредиторів, які заявили свої вимоги, на перші збори прийшли лише 22. Спочатку представник АСВ Василь Столбов і його колега Андрій Кортиков представили детальний звіт про стан справ у банку і виконану агентством роботі. Правда, він виявився не таким свіжим і більшість його положень датується 1 листопада.
Так, за станом на цю дату активи банку склали понад 15,7 млрд рублів, включаючи грошові кошти в касі, міжбанківські кредити, а також кредитні портфелі фізичних і юридичних осіб. До речі, кредитний портфель виявився важким - на 10 млрд рублів, причому заборгованість по зарплаті працівникам 8 млрд рублів. Порадували представники конкурсного керуючого новиною про зібрані кошти за кредитами, але вони виявилися лише краплею в морі в порівнянні з боргами банку. К1 грудня вдалося зібрати 199 млн рублів, а за грудень великий позичальник погасив ряд великих кредитів, додавши в скарбничку ще 150 млн рублів.
Проте звіт викликав більше питань, ніж відповідей. А подальше голосування взагалі викликало масове невдоволення кредиторів.
По ходу зачитування стовпової звіту у кредиторів виникали питання, що накопичилися. Було видно, що кредитори підготувалися і дуже детально вивчили всю інформацію. Так, коли зайшла мова про позичкових заборгованості перед банком, які зібралися тут же згадали про силіконовому заводі (ВАТ «КЗСК». - Ред.), Який багато в чому фінансувався за рахунок «спурт». Згідно зі звітом, з 30,3 млн позичкової заборгованості 24,3 млн рублів як раз числяться за підприємством.
До речі, завод вже визнаний неплатоспроможним банкрутом, стосовно нього ведеться процедура спостереження. А запорука забезпечується майном та поручительством третіх осіб.
Наступним за популярністю, звичайно ж, стало питання старту виплат.
- Реєстр закритий 6 грудня. Частина вимог ще знаходиться на розгляді, тобто ці вимоги ми розглянемо після новорічних свят. Тоді у нас вже буде чітка картина, відповідно, до виплат ми приступимо в I кварталі наступного року. Це буде приблизно кінець лютого - початок березня 2018 року, - відповів Столбов на перших зборах кредиторів «Спурт банку». За його словами, на виплату спрямують наявні грошові кошти, що складе приблизно 10% від вимог кредиторів першої черги. До реалізації майна планується приступити в першому півріччі 2018 року.

До 18 грудня свої вимоги пред'явили 2 223 кредитора всіх черг на суму 11 млрд рублів. Зараз місця в реєстрі отримали 2 220 вкладників на суму 10 млрд, у тому числі 1 867 кредиторів першої черги і більш 8,9 млрд рублів.
Як випливає зі звіту конкурсного керуючого, активи «Спурт банку» на 1 листопада складають 15,7 млрд рублів, зобов'язання по балансу - 12,4 млрд рублів.
Скоро закінчиться інвентаризація, за результатами якої в конкурсній масі з'являться ще гроші.
Пошуком коштів АСВ займається і за допомогою викриття сумнівних угод. Однією з таких конкурсного керуючого здалася поступка кредитного портфеля МСП-банку. За нею вже готується позов до Арбітражного суду.
- Як думаєте, до кредиторів третьої черги дійде? - з надією в голосі запитала одна з кредиторів.
Стовпів ж лише оптимістично розповів, що робиться все можливе.
- Чому такий великий штат - 110 осіб? Вони сидять там і нічого не роблять, а основні витрати йдуть на їх зарплати. Там від сили 10 чоловік працює, -последовал наступне питання. За даними звіту, співробітникам виплатили 20,76 млн руб.
- У штаті 110 чоловік. 77 - це соціально захищена група. Велика частина людей не залучена до конкурсного виробництва. За фактом надають нам послуги і працюють в банку 42 людини. Ми розбираємо документацію банку, у нас працює каса до нового року. Після нього ми її закриємо і будемо здійснювати грошові надходження через спеціальну систему. На початковому етапі конкурсного виробництва необхідно близько 35 працівників, - пояснив Василь Столбов.
ЦБ РФ відкликав ліцензію у казанського «Спурт банку» в липні 2017 року. Офіційно ліцензія була відкликана «в зв'язку з невиконанням кредитною організацією АКБ« Спурт »федеральних законів, що регулюють банківську діяльність, а також нормативних актів Банку Росії значенням всіх нормативів достатності власних коштів нижче 2%». Але таке формулювання не влаштувала кредиторів.

- За рахунок чого діра утворилася? Ось було сказано, що ніяких шахрайських схем АСВ не знайшло, - майже кричав чоловік із залу.
- Це не так, - перебив Столбов. Банком Росії буквально 5 грудня подано заяву в Генеральну прокуратуру і слідком РФ за фактами злочинів, допущених акціонерами і керівництвом банку. Ми вбачаємо: ст. 159 ( «Шахрайство»), 160 ( «Привласнення або розтрата»), 165 ( «Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою») і ст. 196 ( «Умисне банкрутство») КК РФ, - оголосив представник АСВ і зазначив, що подробиць поки дати не може, тому що заява подана зовсім недавно.
- Що АСВ, що Центробанк ніколи без підстав нічого не пред'являють. Ми опрацьовуємо фактуру, документи, - уточнив Столбов вже після зборів.
І якщо перша частина зборів пройшла досить спокійно, практично в дружній обстановці, то закінчилося все скандалом і обуренням кредиторів. На порядку, крім звітів, стояло визначення числа учасників в комітеті кредиторів і його членів.

Так, від вкладників надійшла пропозиція обрати сім чоловік, АСВ наполягало на трьох. Перевага виявилася на боці останніх.
Потім перейшли до подання кандидатів у члени комітету. Перших кандидатів - Володимира Бєлова, Айдара Губайдуллина і Катерину Маклашову - представив співробітник Федеральної податкової служби. Від кредиторів свою кандидатуру висунув Віктор Михайлов, аргументувавши це тим, що має більш ніж 20-річний досвід роботи з питань банкрутства підприємств. Присутні схвально загули. Також свою кандидатуру представив Олександр Баскаков, директор департаменту по роботі з проблемними активами «Міжнародного інвестиційного банку». АСВ назвало свого кандидата - Марину Іванову.
Фактично результат був зумовлений спочатку: так як ФНС володіє вирішальним кількістю голосів, все три місця в комітеті кредиторів зайняли саме їх співробітники. Тут-то і піднявся шум.
- Неподобство! - крикнув хтось.
- Навіщо треба було нас збирати? Що ми тут сидимо-то? Ви нас дурнями вважаєте? - не заспокоїлися кредитори.
- Гроші наші! При чому тут ви? - зверталися вони до представників УФНС.
- Чи дасте сказати або вам треба емоції виплеснути? Основна причина зборів - надання звіту. З усіма новинами ви зможете ознайомитися на сайті, - спробував зупинити шквал лайки Андрій Кортиков. Але, на жаль, у нього це не вийшло.
Щоб змінити ситуацію, що склалася, незадоволені кредитори можуть вибрати один з можливих варіантів - збиратися знову, що, звичайно, навряд чи дасть інший результат, або оскаржити рішення в суді.
Читайте також: Ошукані вкладники ТФБ: Говорити, що проблема розсмокталася, - лицемірство
ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА
Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою
Як думаєте, до кредиторів третьої черги дійде?Чому такий великий штат - 110 осіб?
За рахунок чого діра утворилася?
Навіщо треба було нас збирати?
Що ми тут сидимо-то?
Ви нас дурнями вважаєте?
При чому тут ви?
Чи дасте сказати або вам треба емоції виплеснути?