- Коли можна не оформляти довіреність на отримання товару
- Довіреність на отримання ТМЦ - на що звернути увагу
- Термін дії і причини втрати юридичної сили
- Довіреність на отримання товару від юридичної особи
- Довіреність на отримання ТМЦ від фізичної особи
- Форма довіреності на отримання товару: як заповнюється
- Безкоштовно завантажити бланк довіреності на отримання товару
- Теж може бути корисно:
Керівник організації, так само як і фізична особа, має право передати право отримання матеріальних цінностей довіреній особі. Цей співробітник (або приватна особа) в даному випадку зможе отримувати товар на замовлення, угоди, рахунку, за договором або поряд і в ряді інших випадків.
Обов'язковою документом, що засвідчує це право, є Довіреність на отримання матеріальних цінностей в форматі № М 2 і № М 2а. Як грамотно скласти подібний документ, яких помилок варто уникнути, розповімо нижче. А в нижній частині сторінки знаходяться кнопки, за якими ви можете безкоштовно завантажити бланк довіреності на отримання матеріальних цінностей і зразок заповнення цієї форми.
Коли можна не оформляти довіреність на отримання товару
Довіреність не потрібна, якщо товар доставляється на склад, який належить замовнику. Це пояснюється тим, що працівники складу, є матеріально-відповідальними співробітниками підприємства або ІП. В їх посадові обов'язки входить прийом товару, тому довіреність на таких працівників не оформляється.
В інших випадках, продавець при передачі товару особі, без довіреності ризикує опинитися, без оплати за товар. Покупець повинен підтвердити право на отримання товару.
Довіреність на отримання ТМЦ - на що звернути увагу
Форма довіреності на отримання товару, в принципі, може бути і довільної, особливо, в разі, коли свої повноваження передає фізична особа. Цей документ необхідний, щоб підтвердити повноваження працівника компанії, якій доручено здійснювати приймання товару від імені організації або підприємства. Завіряється така довіреність лише підписом довірителя, нотаріального посвідчення не потрібно.
Згідно зі статтею 185 Цивільного кодексу Російської Федерації, даний документ видається безпосередньо особі, яка буде здійснювати відвантаження або постачання матеріальних цінностей, або представнику для пред'явлення за місцем вимоги.
Якщо необхідно скласти документ передачі повноважень від юридичних осіб, то для цього зазвичай використовується зразок довіреності на отримання товару, передбаченого наказом Мінстату України № 71а від 30.10.1997. Воно передбачає застосування уніфікованих форм М-2 і М-2а, а й юридичні особи можуть оформляти довіреність у звичній для себе вільній формі. Але і тоді в ній обов'язково повинні бути вказані всі необхідні реквізити.
Якщо співробітнику підприємства доручено отримати товар одноразово, то необхідно оформити довіреність за формою М-2. При регулярному отриманні товару одним і тим же особою оформляється довіреність за формою М-2а. Довіреність оформляють в одному екземплярі співробітники бухгалтерії і видають її співробітнику, зробивши відповідний запис у журналі реєстрації довіреностей. Форма журналу реєстрації доступна для скачування в кінці статті.
Детальніше про це скажемо трохи нижче, тут же звернемо увагу на деякі деталі. Зокрема, обов'язковим є перерахування конкретних товарів чи інших цінностей із зазначенням їх кількості. Іноді на ТМЦ, які потрібно отримати третій особі за дорученням, складаються і інші документи. Наприклад, для отримання товару за місцем доставки використовується рахунок-фактура або специфікація до договору, транспортно-товарна накладна або інший документ, що містить повний перелік товарів. Тоді допустимо завантажити бланк довіреності на отримання матеріальних цінностей і не перераховувати в ній все ТМЦ, які підлягають отриманню. Але в неї обов'язково потрібно вписати реквізити цього первинного докладного документа.
Іноді при складанні цього важливого документа допускається серйозна помилка: не вказується дата її складання. А це обов'язковий елемент довіреності, неважливо, в уніфікованої або вільній формі вона виконана. При відсутності дати доручення вважається нікчемною, тобто, не матиме правової сили. Сторони в такому випадку втрачають права і обов'язки, передбачені офіційним документом.
Термін дії і причини втрати юридичної сили
Тут ви можете безкоштовно скачати бланк на отримання товару. Діє така довіреність на одержання цінностей, найчастіше, не більше 15 днів. Конкретний термін залежить від ряду умов, зокрема, від можливостей транспортної доставки товару. Ці деталі прописуються в договорі або іншому документі, на підставі якого виписана довіреність. У разі отримання товарно-матеріальних цінностей в форматі планових платежів, довіреність часто видається строком на календарний місяць. Якщо працівник не відзвітував за дорученням, термін дії якої закінчився, йому забороняється видача нового аналогічного документа.
Суттєвим моментом функціонування довіреності на отримання товару є причини втрати нею юридичної сили, а це:
- відсутність необхідних реквізитів;
- відсутність дати заповнення або її розбіжність з реальною датою відвантаження матеріальних цінностей;
- заповнення бланка з порушеннями правил;
- наявність поправок і помарок;
- при відсутності паспорта, зазначеного в довіреності;
- термін, на який видано документ, закінчився.
У цих випадках підприємства торгівлі, постачальницькі або збутові організації не виробляють відпустку товарно-матеріальних цінностей за даними дорученнями, що втратив офіційну силу.
Довіреність на отримання товару від юридичної особи
Завантажити бланк довіреності М2, його потрібно заповнити: всі необхідні реквізити тут чітко розписані. Зокрема, дані про організацію, що доручила довіреній особі отримання товару. Ряд підприємств розробляють свої форми таких бланків з використанням символіки фірми. Це служить, крім утилітарних цілей, ще й своєрідною рекламою, фактом корпоративної політики. У довіреності на фірмовому бланку підприємства або організації (юридичної особи) вносяться відомості про компанії: юридична адреса, ОГРН, ІПН, вписується ім'я керівника або іншої особи, наділеного повноваженнями з видачі довіреностей. Записується також найменування документа (договір, угода, Статут та ін.), На підставі якого функціонує довіреність.
Далі повідомляється, кому видана довіреність: ПІБ, дата народження, паспортні дані, адреса місця проживання. Називається посаду довіреної особи.
Перераховується інформація про товари, що потрібно отримати, підтверджується документ особистим підписом представника. Також тут необхідно позначити наявність окремих прав представника, наприклад, права підпису товарних накладних або інших супровідних документів. Ці дані засвідчуються печаткою підприємства та підписами керівника та головного бухгалтера.
Довіреність на отримання ТМЦ від фізичної особи
Довіреність на отримання ТМЦ від фізичних осіб мало чим відрізняється від вищеописаного алгоритму для осіб юридичних. На практиці часто використовуються ті ж самі формати бланків, тим більше що всі основні необхідні дані про товар і посереднику (довірену особу) залишаються колишніми. Тільки дані про довірителя необхідні дещо інші, саме тому, що це фізичне, «неофіційне» особа. В цьому і полягає єдина відмінність. Так, хіба що, то, що при відсутності «під рукою» бланка в даному випадку просто оформляється довіреність у вільній формі.
Які потрібні відомості про довірителя? Прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, місце проживання, дані про паспорт або інший документ, що посвідчує особу (найменування та код видав органу, номер і серія, дата видачі).
Якщо особа, яка видає довіреність, є індивідуальним підприємцем, то необхідно буде вказати також його ІПН; а якщо у ІП є печатка, то нею він запевняє цей документ.
Форма довіреності на отримання товару: як заповнюється
Як заповнити довіреність на отримання ТМЦ. Почнемо з лицьового боку.
Код ОКПО організації (відповідно до статутних документів) вписуємо в графу в верхньому правому куті форми.
Нижче ставимо дату видачі, номер документа і термін його дії. Законом дозволено трирічний період дії довіреності. За фактом найчастіше виписується на місяць (якщо отримувати ТМЦ потрібно регулярно). При одноразовому отриманні товару - на потрібний невеликий термін.
Відомості про одержувача товару і платника (якщо це різні особи) - найменування організацій, юридичні адреси, ІПН. Якщо платник і споживач - одна особа, то у відповідному рядку платника пишемо «він же». І далі вказуємо банківські реквізити платника.
На «обличчі» ж бланка фіксуються відомості про співробітника, якому видається довіреність: ПІБ, посада, дані посвідчення особи.
Далі слід найменування організації-постачальника і реквізити документів, на підставі яких видаються ТМЦ.
Заповнюємо зворотну сторону бланка:
Спочатку таблицю: дані про ТМЦ, які слід отримати. Назви, кількість (прописом), одиниці виміру. Графи, що залишилися порожніми, заповнюються прочерками - обов'язково! Під таблицею слід зразок підпису довіреної особи.
На корінці форми вноситься номер і термін дії довіреності, підпис довіреної особи; значиться також, за якими документами виходив товар, дата і номер документа, службовця підтвердженням отримання ТМЦ. Цей корінець заповнює бухгалтер, зберігається він у бухгалтерії.
Запевняють довіреність підпису головного бухгалтера і керівника, а також печатка організації.
Коли товар отримано, довіреність здають в бухгалтерію підприємства, що видала її. Туди ж йдуть і документи, на підставі яких були відпущені цінності, отримані за цією довіреністю.
Безкоштовно завантажити бланк довіреності на отримання товару
По кнопках нижче ви можете безкоштовно завантажити бланк довіреності на отримання матеріальних цінностей і зразок заповнення цього документа:
Теж може бути корисно:
Інформація корисна? Розкажіть друзям і колегам
Коментарі

Натискаючи на кнопку "Відправити" ви підтверджуєте, що ваш коментар не містить персональних даних в будь-який їх комбінації
Питання і відповіді в коментарях даються користувачами сайту і не носять характеру юридичної консультації. Якщо вам необхідна юридична консультація, рекомендуємо отримати її, задавши питання по телефонах, вказаних вище, або через цю форму
.
Які потрібні відомості про довірителя?