Новий документ дасть висококваліфікованим іноземцям російського походження можливість вільно в'їжджати в країну і працювати. Систему планують запустити в 2019 році
Минкомсвязь планує ввести документ, що дозволяє висококваліфікованим іноземцям російського походження, які вільно володіють російською мовою, в'їжджати в Росію і працевлаштуватися.

Фото: Global Look
Американський аналог грін-карти чиновники мають намір запустити вже в 2019 році. Плани зі створення "карти співвітчизника" увійшли в проект програми "Цифрова економіка" і відправлені на узгодження в Мінфін, МЗС і Мінекономрозвитку, повідомляють "Известия" .
Для роботи в Росії мають намір залучити іноземних фахівців і висококваліфікованих росіян, які виїхали працювати за кордон. Чи будуть при цьому видавати "карти співвітчизника" двірникам, продавцям, перукарям і різноробочим - невідомо. Але, як заявляють у відомстві, для цього "пропрацюють систему оцінки кваліфікації працюючих в Росії власників карти роботодавцями, і розроблять заходи підтримки перебування фахівців, які отримують високі оцінки".
Чи допоможуть такі "вхідні квитки" залучити в Росію уми і зупинити "відтік мізків", поки не ясно. Як вважає інтернет-омбудсмен Дмитро Маринич, ефективність впровадження карти була б вищою, якби програму впровадили кілька років тому.
Під час фінансової кризи в США багато робітників готові були переїхати і працювати саме в Росії. "Сьогодні знайдуться бажаючі переїхати в Росію, але їх буде небагато", - заявив Маринич.
Подібні програми для залучення фахівців є в багатьох країнах. Наприклад, схожий документ є в Польщі. Варшава запрошує на роботу близьких за культурою трудових мігрантів. При цьому власники місцевих карт можуть не тільки законно працювати, а й безкоштовно отримати довгострокову візу з правом багаторазово перетинати кордон Польщі без додаткових документів. Крім цього, власники карти мають такі ж права, що і громадяни країни: займатися підприємницькою діяльністю без спеціальних дозволів, безкоштовно відвідувати всі державні музеї і отримувати безкоштовну освіту.
Америка, яка щорічно влаштовує лотерею з розіграшу грін-карти для жителів усього світу, пропонує близько 50 тис. Таких віз. Але якщо в Росії "карту співвітчизника" планують видавати тільки висококваліфікованим фахівцям, то в Штатах документ отримують в основному низькокваліфіковані працівники.
За словами президента порталу Superjob Олексія Захарова, адже якщо професіонал захоче працювати, він зможе приїхати в США, нелегально працевлаштуватися, а роботодавець докладе всіх зусиль, щоб легалізувати цього фахівця.
Подібний документ ще на початку 2017 р розробив депутат Держдуми Володимир Сисоєв, який ввів поняття "карта росіянина". Передбачалося, що власник карти міг розраховувати на роботу, безкоштовну навчання і медичну допомогу. Але отримати її могли лише колишні громадяни СРСР або їх родичі. Таким чином, документ повинен був виконувати "найважливіше завдання" - збільшити населення. Однак законопроект все ще не внесли на розгляд до Держдуми.