- Гість, знайомтеся - Правобот !
- Залишилися питання по іноземним працівникам? Відповідь знайдеться в системі Юрист
На ТОВ працює іноземний громадянин на підставі патенту. Він звернувся до керівництва підприємства зареєструвати його як тимчасово перебуває на території РФ. Ознайомившись з Постановою уряду №9 (ст.с.т. 20-42), представник звернувся до відділу МВС, що займається питаннями обліку іноземців. Однак фахівці МВС заявили, що роботодавець не може поставити іноземного громадянина на облік тимчасового перебування і що ми не правильно розуміємо норми документа. Чи має право організація керуватися цією постановою уряду?
Роботодавець може поставити на міграційний облік іноземця, якщо є для нього приймаючою стороною. Приймаюча сторона - це в тому числі юридична особа, у якого іноземний громадянин або особа без громадянства фактично проживає або здійснює трудову діяльність (знаходиться) ( ст. 2 Федерального закону від 18.07.2006 № 109-ФЗ ).
Гість, знайомтеся - Правобот !
Інтелектуальний сервіс для підбору судової практики . Думає, як юрист, тільки швидше.
Познайомитися ближче
рекомендація: Як прийняти на роботу тимчасово перебуває іноземця, який в'їхав на територію Росії без візи
Залишилися питання по іноземним працівникам? Відповідь знайдеться в системі Юрист
З моменту в'їзду іноземного громадянина на територію Росії необхідно зробити ряд дій.
Іноземець при перетині кордону повинен отримати і заповнити міграційну карту . Копію міграційної карти іноземець повинен передати роботодавцеві.
Приймаюча сторона, як правило, роботодавець, а в виняткових випадках сам іноземець з метою постановки на міграційний облік повинні направити повідомлення до Головного управління з питань міграції МВС Росії про прибуття іноземця в Росію. Зробити це потрібно не пізніше семи робочих днів з дня приїзду співробітника-іноземця в місце перебування. До повідомлення додають копію документа, що засвідчує його особу (паспорт), і копію міграційної карти.
Такі правила встановлені статтею 25.9 Закону від 15 серпня 1996 № 114-ФЗ, пунктами 1 , 2 і 3 ст. 20 Закону від 18 липня 2006 № 109-ФЗ і пунктом 31 Адміністративного регламенту, затвердженого наказом ФМС Росії від 29 серпня 2013 р № 364 .
Повідомлення про взяття на міграційний облік можна направити трьома способами:
- доставити особисто в територіальний орган Головного управління з питань міграції МВС Росії;
- через багатофункціональний центр ;
- поштовим відправленням.
Такий порядок передбачений пунктом 22 Правил, затверджених постановою Уряду РФ від 15 січня 2007 р № 9 .
Угодами між Росією і іншими країнами можуть бути передбачені інші терміни постановки на міграційний облік, відмінні від загальноустановлених. Громадяни цих країн можуть перебувати на території Росії без постановки на міграційний облік більш тривалий час у порівнянні з громадянами інших держав.
За загальним правилом час перебування іноземного громадянина, тимчасово перебуває на території Росії в безвізовому порядку, обмежена терміном в 90 діб (сумарно) протягом кожного 180-денного періоду. Однак цей термін вважають продовженим, якщо йому видали патент , продовжили термін дії патенту або переоформили його . Такий порядок випливає з положень пунктів 1-2 і абзацу 2 пункту 5 статті 5 Закону від 25 липня 2002 № 115-ФЗ.
Термін тимчасового перебування громадян держав, що входять в ЄАЕС, визначається терміном дії трудового або цивільно-правового договору. Такий порядок встановлений пунктами 5-6 статті 97 Договору про ЄАЕС.
Після закінчення терміну перебування безвізовий іноземний громадянин зобов'язаний виїхати з Росії ( п. 2 ст. 5 Закону від 25 липня 2002 № 115-ФЗ ). Виняток становлять випадки, коли:
- продовжені дію візи або термін тимчасового перебування;
- видано дозвіл на тимчасове проживання;
- видано посвідку на проживання;
- прийняті заяву та документи, необхідні для отримання дозволу на тимчасове проживання;
- прийнято заяву про видачу повідомлення про можливість приєднання до громадянство РФ іноземного громадянина, визнаного носієм російської мови;
- прийнято заяву про видачу посвідки на проживання і ін.
Про це сказано в пункті 2 статті 5 Закону від 25 липня 2002 № 115-ФЗ.
Увага! За невиконання приймаючою стороною обов'язків по міграційному обліку передбачена.
відповідальність встановлена частиною 4 статті 18.9 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення і передбачає накладення адміністративного штрафу:
- на організацію (приймаючу сторону) в розмірі від 400 000 до 500 000 руб .;
- на посадових осіб організації у розмірі від 40 000 до 50 000 руб.
Якщо порушення встановлені в відношенні двох і більше іноземців, відповідальність настає щодо кожного іноземного особи. ».
Залишилися питання по іноземним працівникам?Чи має право організація керуватися цією постановою уряду?