Реклама
Реклама
Реклама

Реєстрація за місцем проживання через МФЦ в 2019 році

  1. Що таке прописка і навіщо вона потрібна
  2. Документи, необхідні для реєстрації через МФЦ
  3. Оформлення прописки через МФЦ: алгоритм
  4. Ціна і терміни
  5. Підсумки проходження процедури
  6. Як продовжити реєстрацію
  7. Штрафні санкції за відсутність прописки
  8. Реєстрація через МФЦ: особливості оформлення
  9. У столиці
  10. В Санкт-Петербурзі
  11. Як працюють МФЦ в регіонах
  12. Плюси прописки через МФЦ
  13. Реєстрація за місцем проживання: Відео

Норми законодавства наказують кожному росіянину або іноземному громадянину, який прибув в РФ, встати на облік за місцем його проживання (постійна реєстрація) або перебування (тимчасова реєстрація). «Прописатися» (так цей процес називали в радянські часи) можна кількома способами: в територіальних органах ГУВМ МВС, на сайті держпослуг або в багатофункціональному центрі. Останній варіант, а саме те, як відбувається реєстрація за місцем проживання через МФЦ, які документи потрібні і в які терміни робиться прописка, ми розглянемо в даному матеріалі. Норми законодавства наказують кожному росіянину або іноземному громадянину, який прибув в РФ, встати на облік за місцем його проживання (постійна реєстрація) або перебування (тимчасова реєстрація)

Що таке прописка і навіщо вона потрібна

Реєстрація за місцем проживання - обов'язкова процедура для дорослих і дітей, російських громадян або іноземних.

Реєстрація за місцем проживання необхідна:

  • для обліку громадян за певною адресою;
  • для пошуку людей - в роботі правоохоронних, міграційних, соціальних та інших державних органів;
  • для контролю переміщення населення.

Виділяють постійну і тимчасову реєстрацію (прописку). Постійна увазі тривале перебування в одному місці. Здійснюється вона за адресою, за якою громадянин проживає, будучи власником житла або квартиронаймачем.

Поряд з цим тимчасова реєстрація за місцем проживання, як випливає з самої назви, проводиться в випадках, коли людина не планує затримуватися за однією адресою на тривалий проміжок часу. Такий вид прописки актуальний для готелів, курортно-санаторних установ, готелів та інших подібних організацій.

Документи, необхідні для реєстрації через МФЦ

При оформленні прописки через багатофункціональний центр слід підготувати стандартний перелік документів:

  • Заява;
  • посвідчення особи;
  • документи, що підтверджують можливість проживати в даній квартирі або будинку (засвідчити свої права можна за допомогою, наприклад, права власності на житло або договору оренди приміщення);
  • заява власника житлоплощі і його паспорт - в разі, якщо людина реєструється в квартирі (будинку), яка йому не належить, господар житла повинен при цьому бути присутнім;
  • згода орендодавця і його родичів, прописаних за даною адресою, - в разі прописки на знімній квартирі.

Окремо зробимо акцент на заяві. Для постійної прописки використовується форма №6

Завантажити (DOC, 58KB)

.

Для тимчасової реєстрації громадянам належить заповнити клопотання за формою №1

Завантажити (DOCX, 59KB)

.

Заяву можна заповнити заздалегідь самостійно або безпосередньо на місці. Бланки можна скачати за посиланнями нижче:

Оформлення прописки через МФЦ: алгоритм

Для російських і іноземних громадян, яким важливо знати, як відбувається реєстрація за місцем перебування через МФЦ, ми описали детальний порядок дій. Слідуючи даними приписами, кожен зможе оформити реєстрацію максимально швидко.

Інструкція з оформлення реєстрації включає такі етапи:

  • підготувати пакет необхідних документів;
  • вибрати відповідний центр надання послуг. На прийом можна записатися заздалегідь по телефону, хоча можна цього і не робити, а взяти талончик безпосередньо під час візиту;
  • в вказане електронним адміністратором віконце передати папери працівникові МФЦ;
  • отримати розписку, що підтверджує, що заяву, паспорт і інші довідки і договори (в залежності від ситуації) прийняті;
  • прийти в зазначений термін на прийом до фахівця для отримання готових документів.

Ціна і терміни

Державна послуга реєстрації громадян за місцем проживання (перебування) не має на увазі сплати державного мита, тобто надається вона абсолютно безкоштовно.

Після подачі громадянином всіх встановлених законом паперів співробітникам уповноважених органів і установ, в тому числі і багатофункціональних центрів, відводиться 3 робочих дня для оформлення реєстрації (включаючи також виписку з попередньої квартири).

До речі, стати на облік за новим місцем проживання громадянин зобов'язаний протягом 7 днів.

Підсумки проходження процедури

Після проходження процедури реєстрації заявник отримує на руки свій паспорт, в якому на певній сторінці проставлено штамп з вписаними даними про місце проживання.

Дані про прописку вносяться в цивільного паспорт, для цього відведені 5-12-я сторінки документа, куди ставлять і позначку про зняття з обліку за місцем минулого реєстрації.

Якщо немає паспорта, людині видається на руки свідоцтво за встановленою формою, в якому вказуються потрібні відомості. Якщо немає паспорта, людині видається на руки свідоцтво за встановленою формою, в якому вказуються потрібні відомості

Як бачимо, в ньому присутні основні дані громадянина:

  • ПІБ;
  • дата і місце народження;
  • адреса і дата реєстрації;
  • орган, який видав документ;
  • підпис відповідальної особи.

До речі, при тимчасову прописку (в готелях, готелях та ін.) Видається виключно свідоцтво, ніякі штампи в паспорті не ставлять.

Як продовжити реєстрацію

Постійна прописка надається громадянам Росії на безстроковій основі. Однак в разі іноземців, які тільки прибули на територію держави, або росіян, які змінили місце проживання на термін понад 3 місяці, мова йде про тимчасову прописку.

Коли термін реєстрації закінчився, іноземний громадянин повинен або залишити країну або легалізувати свій статус, а росіянин - повернутися на місце постійного проживання.

Для мігрантів, які мають законні підстави залишитися, передбачена процедура продовження прописки.

Підставами для продовження реєстрації виступають:

  • очікування РВП або патенту;
  • вступ до вузу;
  • законне працевлаштування (за трудовим договором) та ін.

Питанням пролонгації прописки займається приймаюча сторона (російський родич, роботодавець і ін.). Для цього в міграційні органи подається відповідне клопотання, до якого додаються документи мігранта, що підтверджують підстави для переоформлення прописки.

Штрафні санкції за відсутність прописки

Відсутність реєстрації за місцем проживання - привід для адміністративної відповідальності. Так, якщо громадянин знявся з обліку за минулим місцем проживання і не «оформився» по новому, він порушує, що визначає порядок реєстраційного обліку громадян.

Розмір фінансового покарання в такому випадку варіюється в межах 2-5 тисяч рублів, підсумкова сума штрафу залежить від тривалості проживання без штампа про реєстрацію, намірів громадянина.

До речі, для міст федерального значення - Москви і Санкт-Петербурга розміри штрафів збільшуються до 5-7 тисяч рублів.

Реєстрація через МФЦ: особливості оформлення

Багатофункціональний центр - державна структура, і його співробітники наділені такими ж повноваженнями в плані оформлення прописки, як і фахівці підрозділів міграційної служби. Відмінність лише в тому, що МФЦ працює за принципом «єдиного вікна», тобто центри є посередниками і надають держпослуги не тільки по лінії МВС, а й інших відомств.

При оформленні реєстрації через подібні центри актуальні всі особливості, характерні для основного уповноваженого органу, який надає дану держпослуг. Наприклад, власник квартири або будинку може не подавати документи на житлоплощу, адже така інформація легко перевіряється через Росреестр, хоча для прискорення процедури дане свідоцтво краще мати з собою. Виписуватися за старим місцем проживання теж не обов'язково, адже куди б документи для прописки не подавались (органи ГУВМ або відділення МФЦ), зняття з реєстрації за попереднім адресою відбувається автоматично.

90 днів - це той період, протягом якого іноземець (з країн з безвізовим режимом) або росіянин, який проживає поза місцем постійної прописки, можуть перебувати на «тимчасової» території. Коли терміни закінчуються, потрібно або продовжити її, або повернутися «на батьківщину».

У столиці

Приїхати в Москву і прописатися - це завдання часто здається непосильним для багатьох трудових мігрантів. МФЦ тут надають значну допомогу як приїжджим з регіонів (або з-за кордону), так і корінним москвичам при зміні місця проживання.

Примітно, що реєстрація за місцем проживання через МФЦ в Москві - справа цілком реальна. Адже центрів в столиці більше сотні - по кілька в кожному територіальному окрузі.

В Санкт-Петербурзі

Ситуація в північній столиці аналогічна. Більше шести десятків центрів (враховуючи мобільні) сьогодні представлено на сайті державних послуг Санкт-Петербурга.

Жителі і гості Північної Пальміри можуть скористатися послугою прописки через МФЦ практично в будь-якому районі міста. Обладнані такі відділення і в передмісті.

Як працюють МФЦ в регіонах

Регіони також не залишилися без подібних державних установ. На можна знайти повний каталог всіх регіональних відділень МФЦ Російської Федерації.

Найбільша їх кількість діє в таких регіонах:

  • Архангельська область - 34,
  • Воронежская область - 39;
  • Краснодарський край - 60;
  • Московська область - 53;
  • Новосибірська область - 45;
  • Оренбурзька область - 42;
  • Пензенська область - 34;
  • Ростовська область - 56;
  • Рязанська область - 30;
  • Свердловська область - 91;
  • Тверська область - 36;
  • Тульська область - 36.

Плюси прописки через МФЦ

Вирішуючи питання, як прописатися за новим місцем проживання через МФЦ, громадянин отримує деякі переваги, ніж при реєстрації традиційними способами в міграційному органі або ЖЕУ.

Головні плюси постановки на облік за місцем проживання через МФЦ:

  • зручний графік роботи - центри часто працюють до 20-21 години, а також у вихідні;
  • єдність і «централізація» послуги - принцип єдиного вікна на увазі, що всі питання вирішуються в одному місці: документи здають одному спеціалісту і у нього ж і отримують;
  • зручне розташування офісів;
  • співробітники центрів багатодітній родині і та консультаційні послуги.

Підводячи підсумок, відзначимо, що реєстрація за місцем проживання через багатофункціональні центри, безумовно, зручна, однак все залежить від конкретної ситуації.

Реєстрація за місцем проживання: Відео

Квітень 2016 - ... Юрист міграційного порталу 100migrantov.ru.

Вересень 2015 - квітень 2016. Юрист по міграційному праву. ТОВ "Югсервис-плюс".

Липень 2014 - січень 2015. Старший документознавець, консультант з міграційних питань.

Квітень 2014 - січень 2015. Спеціаліст з питань трудової міграції. Відділ з питань трудової міграції УФМС Росії по Московській області.

Липень 2011 - листопад 2012. Судовий пристав. УФССП Росії по Московській області.