Реклама
Реклама
Реклама

ПДФО для іноземних громадян (нерезидентів) в 2019 рік

  1. Особливості працевлаштування іноземних громадян в РФ
  2. Особливості застосування ПДФО для іноземних громадян в 2019 році
  3. Особливості ПДФО для іноземних громадян при реалізації нерухомого майна
  4. Справляння ПДФО на підставі трудового патенту
  5. Право на податкове вирахування з ПДФО для нерезидентів в 2019 році
  6. Особливості оподаткування громадян країн-учасників ЄАЕС
  7. Порядок дій, який дозволить нерезиденту повернути з бюджету надміру сплачений ПДФО

На даний момент в РФ знаходиться велика кількість іноземних громадян, що приносять країні чималий дохід На даний момент в РФ знаходиться велика кількість іноземних громадян, що приносять країні чималий дохід. Практично в кожній компанії числиться працевлаштований нерезидент. При цьому доходи, одержувані іноземцями в РФ, також піддаються обкладенню податками, як і доходи громадян Росії. Однак в нарахуванні податку на заробіток двох розглянутих категорій платників податків є значні відмінності.

Особливості працевлаштування іноземних громадян в РФ

Трудове законодавство країни передбачає, що іноземці можуть претендувати на офіційне працевлаштування на вітчизняних підприємствах. Так, суб'єкт, який не є резидентом РФ, але який досяг 18 років, може шукати робоче місце з рідної країни і приїхати в Росію за запитом наймача (що, зокрема, характерно для країн з візовим режимом).

Також можливий варіант, при якому суб'єкт прибуває в Росію з метою знайти місце працевлаштування вже по факту приїзду. Подібне, в основному, характерно для громадян країн СНД, які можуть перебувати в РФ без візи. За таких обставин потрібно тільки оформити патент на роботу.

Працевлаштування іноземця, так само, як і будь-якого іншого суб'єкта, має здійснюватися на підставі угоди між ним і наймачем. ТК РФ також регламентує, що нерезидент має право вимагати від керівника оформлення безстрокового контракту . Незважаючи на те, що період дії патенту або дозволу на трудову діяльність може спливати досить швидко щодо терміну дії трудової угоди, передбачається, що з іноземцем не можна розривати договір з огляду на закінчення терміну дії зазначених документів. Однак, правомірно усунути особу від виконання його посадових обов'язків на строк, поки суб'єкт не вирішить всі питання з паперами.

Практика показує, що в процесі працевлаштування компанії вимагають від нерезидентів більшу кількість документів, ніж від пересічних громадян РФ. Наприклад, найбільш поширеними додатковими паперами, затребуваними управлінцями від іноземних кандидатів на посаду в компанії, є:

Особливості застосування ПДФО для іноземних громадян в 2019 році

Стандартної ставкою розглянутого податку для нерезидентів в 2019 році вважається 30% від отриманого доходу. Однак, практика показує, що нерідко використовуються інші правомірні податкові ставки для утримання ПДФО з іноземців, зокрема, ставка 15%. Вона застосовується в умовах, коли суб'єкти вважаються нерезидентами в Росії, але отримали певний дохід в якості дивідендів як часткові учасники в вітчизняних організаціях.

Особливу увагу необхідно приділити ставкою 13%. Вона застосовується в умовах, коли прибуток був отриманий від здійснення трудової діяльності на вітчизняному підприємстві. Зокрема, п. 3 ст. 224 НК РФ регламентує наступні положення щодо даної ставки ПДФО:

  • 13% правомірно застосовувати для нерезидентів, які працюють на підставі патенту;
  • 13% справедливі для іноземців, які є професіоналами високого рангу;

Не всі доходи іноземного фахівця з високою кваліфікацією будуть обкладатися за ставкою ПДФО 13%. Це характерно тільки для тих засобів, які суб'єкт отримує від трудової діяльності, включаючи надбавки, доплати, відпускні та преміальні.

  • ставка може бути застосована до суб'єктів, що є співвітчизниками, які в минулому працювали за кордоном, а зараз є учасниками державної програми по добровільному переселенню в РФ;
  • для осіб, що мають статус біженця (включаючи суб'єктів, які не мають громадянства, якщо їм було забезпечено притулок на тимчасовій основі в Росії);
  • членам екіпажів суден, приписаним до портів РФ;
  • на підставі ст. 73 Угоди про ЄАЕС від 29.05.2014г., Ставка може бути застосована до нерезидентам, якщо вони є членами Євразійського союзу.

Важливо відзначити, що на іноземців поширюються ті ж умови, що і для громадян РФ: на ті доходи, що не піддаються обкладенню податками, не нараховується ПДФО. Більш детальний опис даного положення приведено в Листі Міністерства фінансів РФ № 03/04/05/4/1226 від 29.10.2012г.

Особливості ПДФО для іноземних громадян при реалізації нерухомого майна

В умовах, коли нерухоме майно, що знаходилося у володінні нерезидентів, реалізується, період володіння конкретним об'єктом не грає ролі і податок стягується з доходу суб'єкта. Дане положення характерно тільки для іноземців, так як для громадян країни актуальна ст. 217 НК РФ, яка передбачає такі правила:

  • з майна, яке було куплено до 2016р., Не буде стягнуто податок, якщо воно перебувало у власності у громадянина РФ більше трьох років;
  • ті нерухомі об'єкти, які були куплені після 2016р., на підставі ФЗ № 382 від 29.11.2014г., будуть звільнятися від сплати ПДФО при реалізації, якщо знаходилися у власності суб'єкта більше п'яти років.

Проте, існує ряд обставин, для яких характерний період в три роки.

Важливо відзначити, що в даному питанні важливо враховувати обставини визнання іноземця податковим резидентом. Виходячи з Листа Міністерства Фінансів РФ № 03/04/05/6/1003 від 24.08.2012г., Статус платника податків визначається на базі звітного періоду, в якому була здійснена процедура продажу:

Наприклад, Іванов І.І. реалізував в грудні 2017р. нерухомий об'єкт, який знаходився у нього у володінні 4 роки. Іванов перебував в Росії протягом 135 днів. Внаслідок цього призначити йому статус податкового резидента не представляється можливим, тому що не було набрано необхідну кількість часу (183 днів).

Іванов, як суб'єкт, який отримав офіційний дохід, повинен подати форму 3-ПДФО в відділення ФНС РФ до 03.05.2019г. (Офіційна дата - 30.04.2019г., Яка є неробочим днем). Після цього, до настання 16.07.2019г., Суб'єкт повинен перерахувати необхідний податок до бюджету. На Іванова не поширюється пільга з огляду на його володіння майном більше трьох років, так як суб'єкт не є громадянином РФ. Податок потрібно стягувати за ставкою 30%.

Справляння ПДФО на підставі трудового патенту

Порядок даної процедури дещо відмінний від стандартного процесу. Він включає такі етапи:

  1. Виплата іноземцем встановленої суми (авансу). Для кожного регіону сума різна.
  2. Напрямок паперу, що доводить оплату визначеної суми, управлінцю.
  3. ПДФО може бути знижений на обсяг витрачених коштів на виплату податку за патентом. Дана дія здійснює наймач.

Величина платежу є фіксованою, однак, вона регулярно піддається індексації. Сума індексації відбивається в законодавчих актах і змінюється щорічно. Тобто, щорічно фіксований обсяг виплат за патентом різниться.

Право на податкове вирахування з ПДФО для нерезидентів в 2019 році

Всі іноземці, які не визнані податковими резидентами, не мають права на застосування податкових відрахувань. Дане положення фіксується в ст. 210, ст. 220 і ст. 224 НК РФ.

Крім цього, нерезиденти також не зможу скористатися правом на зниження загального обсягу прибутку від реалізації нерухомого об'єкта на обсяг витрат, понесених на його покупку. Зазначене положення, відповідно до якого іноземці не мають права знижувати оподатковувану базу на суму раніше понесених витрат, фіксується в Листах Міністерства фінансів РФ № 03/04/05/4/347 від 08.04.2013г., № 03/04/05/4 / 285 від 26.03.2013г., а також № 03/04/06/6/248 від 11.10.2010р.

У документах розкриваються положення, відповідно до яких зниження доходу фактично є податковим вирахуванням, що, відповідно, недоступно для іноземних громадян.

Також важливо відзначити, що в РФ немає судової практики щодо зниження бази оподаткування для нерезидентів. Однак, існує точка зору, відповідно до якої прямої заборони на зниження бази немає. Прихильники даного погляду апелюють до п. 4 ст. 210 НК РФ, в якій відбивається, що податкові відрахування не актуальні для іноземців. Однак, у зазначеній статті немає заборони на зниження доходу, отриманого за фактом продажу нерухомого об'єкту. Внаслідок різних формулювань ( «зниження доходу» і «вирахування»), виходячи з даного альтернативного бачення законодавства, для зменшення оподатковуваної бази застосовувати ст. 210 НК РФ не представляється можливим, тому що міститься в ній формулювання некоректна в ситуації, що розглядається.

Особливості оподаткування громадян країн-учасників ЄАЕС

До складу країн-учасниць ЄАЕС входять такі держави: Росія, Вірменія, Білорусь, Киргизія і Казахстан. Для громадян перерахованих країн, які в'їхали в РФ з метою працевлаштування або здійснення підприємницької діяльності, передбачається найбільша кількість преференцій і пільг. Зокрема, для даної категорії суб'єктів характерний спрощений процес постановки на міграційний облік. Крім цього, відсутня потреба отримувати патент або дозвіл на роботу в якості залучення в компанію іноземних фахівців.

Найбільш привілейоване становище серед учасниць ЄАЕС має Білорусія, так як вона є союзним з Росією державою.

Крім цього, для громадян розглянутого Союзу відсутня потреба підтверджувати паперу про наявність освіти. У деяких випадках потрібно здійснити переклад документів на російську мову, однак, з юридичної точки зору, складнощів не виникне.

Втім, громадяни країн-учасниць ЄАЕС, проте, продовжують вважатися нерезидентами. Однак, дана група суб'єктів є захищеною низкою міжнародних угод, які передбачають, що стягнення з даних осіб ПДФО понад 13% не є правомірним.

Таким чином, працівники, які приїхали з країн ЄАЕС, будуть сплачувати до бюджету 13% ПДФО без права отримати податкове вирахування. Дане положення підтверджує Лист Міністерства фінансів РФ № 03/04 / 06'20223 від 09.04.2015г.

Порядок дій, який дозволить нерезиденту повернути з бюджету надміру сплачений ПДФО

Щоб повернути надміру сплачений до бюджету податок, іноземцю необхідно почати процедуру перерахунку Щоб повернути надміру сплачений до бюджету податок, іноземцю необхідно почати процедуру перерахунку. З цією метою готують спеціальний пакет документів. Законодавство даний процес ніяк не регламентує, що має на увазі необхідність попрямувати суб'єкту в локальну фіскальну службу та оформити заяву на відшкодування податку в довільній формі.

До заяви додаються копії всіх платіжних документів, які підтверджують сплату ПДФО. При цьому, виплати повинні надходити в той же бюджет, в якому компанія, де працевлаштований іноземець, числиться на обліку.

Якщо подібну процедуру виконує наймач, то запит повинен формуватися на кожного підлеглого окремо. Не рекомендується об'єднувати всіх в одну заяву. Виходячи з особистого прохання іноземця, наймач формує запит до відділення ФНС РФ, який направляє разом з формою 3-ПДФО.

Після подачі і прийняття всіх необхідних документів починається процес узгодження даних між ФНС РФ і УВМ УМВС РФ. Практика показує, що саме цей етап процедури займає найбільшу кількість часу.

Після проведення перевірки наймач отримує повідомлення з інформацією, коли і яка сума буде відшкодована його підлеглому.

Таким чином, ПДФО для нерезидентів в 2019 році може стягуватися за різними податковими ставками. Іноземним громадянам та їх наймачам рекомендується детально вивчити податкове законодавство, а також регулярно стежити за змінами, що вносяться корективами.