Реклама
Реклама
Реклама

Чи може іноземець купити землю в Росії і як це зробити?

  1. законодавче регулювання
  2. умови покупки
  3. Коли угода заборонена

Як правило, іноземні громадяни, які приїжджають в РФ, вважають за краще орендувати російську нерухомість , А не купувати її шляхом покупки .

Однак є певна категорія іноземців, які хочуть саме купити нерухомість - для постійного використання або проживання на ній.

Особливо це стосується південних районів країни, з розташованими в них курортними зонами і сприятливим кліматом.

Далі будуть розглянуті особливості проведення угоди купівлі-продажу нерезидентом РФ на прикладі такої нерухомості, як земельна ділянка .

Якщо ви хочете дізнатися, як в 2019 році вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:

законодавче регулювання

Нерезидентом РФ є особа (як фізична, так і юридична), яке знаходиться на території Росії, проте зареєстровано і постійно проживає в іншій державі.

Що стосується юридичних осіб, то до нерезидентів відносяться такі з них: Що стосується юридичних осіб, то до нерезидентів відносяться такі з них:

  • створені відповідно до законодавства іншої держави і знаходяться за межами Росії;
  • їх філії, представництва та інші види відокремлених підрозділів, розташованих на території РФ;
  • міждержавні та міжурядові організації, які знаходяться на російській території.

Тому в загальних випадках ніяких обмежень чи заборон на покупку земельної ділянки не встановлено.

Дана угода проводиться на загальних підставах і відповідно до положень Цивільного кодексу РФ. Однак щодо окремих категорій земель все ж встановлені певні обмеження, пов'язані з її купівлею іноземцями.

умови покупки

Для проведення операції купівлі-продажу, покупцем в якій виступає нерезидент Росії, потрібно, перш за все, її правильне документальне оформлення.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:

Зокрема, крім стандартного набору документів, які необхідні для цієї процедури, потрібні такі папери: Зокрема, крім стандартного набору документів, які необхідні для цієї процедури, потрібні такі папери:

  • паспорт держави, з якого він прибув, а також його переклад, завірений нотаріально (російським юристом);
  • віза (потрібно в тому випадку, якщо у країни, з якої прибув покупець, відкритий з Росією візовий режим);
  • документи, які підтверджують офіційне перебування на російській території громадянина (для країн з безвізовим режимом);
  • документ про реєстрації на території РФ (прописка може бути як постійною, так і тимчасовою).

У випадку з візою граничний термін вказується в цьому документі, для громадян країн з безвізовим режимом він становить максимум 90 днів з моменту в'їзду.

У тому випадку, якщо від імені покупця діє його представник, то потрібно належним чином оформлена доручення . Зокрема, вона повинна бути завірена у нотаріуса тієї країни, де проживає покупець, і пройти процедуру легалізації (для деяких випадків і проставлення апостиля). Крім цього, потрібно її переклад на російську мову, з обов'язковим нотаріальним посвідченням підпису перекладача.

Продавець же, зі свого боку надає такий стандартний набір документів: Продавець же, зі свого боку надає такий стандартний набір документів:

  • свідоцтво про право власності;
  • договір купівлі-продажу, дарування , Міни, рішення суду, свідоцтво про вступ у спадок і т. П. (В залежності від способу отримання ділянки);
  • до адастровий паспорт або план;
  • паспорт;
  • згоду від чоловіка, а також від інших власників ділянки (якщо він у часткової власності ).

Залежно від ситуації можуть знадобитися і інші папери. Крім цього, також повинні бути підготовлений і договір купівлі-продажу.

Він складається відповідно до загальних вимог, єдина особливість - для покупця повинен бути переклад документа на рідній для нього мову (якщо він цього вимагає).

Після складання і підписання договору процедура та ж - він підлягає обов'язковій державної реєстрації в Росреестра. Після закінчення цієї процедури покупець отримає свідоцтво про право власності на ділянку і стане його законним власником.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:

Коли угода заборонена

Незважаючи на відсутність особливих обмежень чи заборон на проведення купівлі-продажу, в законодавстві все-таки виділяється ряд ситуацій, коли ця угода заборонена.

Зокрема, необхідно брати до уваги такі особливості: Зокрема, необхідно брати до уваги такі особливості:

  1. У п. 3 ст. 15 ЗК РФ встановлено, що нерезиденти не мають права набувати земельні ділянки, які розташовані на прикордонних територіях. Те ж саме стосується і інших територій, встановлених спеціальними федеральними законами РФ. Прикладом населених пунктів, де розташована така що не підлягає продажу земля, є Некліновського район, Таганрог і Азов.
  2. У ФЗ «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» встановлено, що отримати ділянки такого типу іноземні громадяни можуть тільки на правах оренди, оформлення прав власності на них законом не допускається.

Тому дозволеними цілями використання землі для нерезидентів будуть такі:

Згідно ст. 20 ЗК РФ, якщо у іноземного особи є ділянка, яку він Згідно ст отримав у спадок або на праві постійного користування, то оформити його в приватну власність за допомогою закону «Про дачної амністії» не вийде. В цьому випадку процедура оформлення землі відбуватиметься в загальному порядку, з обов'язковою сплатою всіх необхідних при цьому податків та зборів, встановлених для нерезидентів РФ.

Крім цього, під забороною до покупки для таких осіб перебувають землі наступних видів:

  • лісового фонду ;
  • водного фонду;
  • надр;
  • континентального шельфу;
  • державних природних заповідників;
  • інфраструктури;
  • в деяких закритих адміністративних районах.

Що стосується останнього пункту, то покупка нерухомості іноземцями заборонена в окремих районах, які закріплені в спеціальних законодавчих документах.

Однак в деяких випадках іноземці мають і переважне право на покупку землі. Зокрема, це відноситься до тих ділянок, на яких розташовано належне їм житловий будинок. Права власності на таке житло в цьому випадку обов'язково повинні підтверджуватися документально.

Очевидно, що ніяких особливих обмежень на придбання земельних ділянок в Росії для нерезидентів не встановлено Очевидно, що ніяких особливих обмежень на придбання земельних ділянок в Росії для нерезидентів не встановлено. Оскільки найбільш частою метою цієї угоди є отримання землі для подальшого будівництва на ній житлового будинку та проживання там, то реалізувати її досить просто.

Для цього будуть потрібні лише засвідчують особу з офіційним перекладом їх на російську мову, а також стандартний набір паперів, які використовуються при угоді купівлі-продажу.