Реклама
Реклама
Реклама

Як дізнатися межі земельної ділянки за кадастровим номером

  1. Визначення меж: необхідність і користь
  2. Визначення меж землі: про існуючі способи
  3. уточнюємо кордону
  4. Про визначення меж на місцевості
  5. Дізнаємося інформацію в інтернеті

Громадянину буде корисно заздалегідь розібратися в тому, як можна швидко дізнатися межі земельної ділянки за кадастровим номером. Адже інакше не можна буде зрозуміти, чи дійсно положення об'єкта закріплено відповідно до закону по відношенню до інших ділянок.

Позначення самих кордонів зустрічається в так званому Державному кадастрі. Для цього на території розміщуються спеціальні межові знаки. Якщо говорити простіше, то назва межових знаків отримали спеціальні лінії, які зображуються на відповідному кресленні і з'єднуються один з одним точками.

Сьогодні використання зборів та інших огорож перестало бути актуальним, зручним способом визначення меж. Адже іноді площа землі дійсно значна, і не представляється можливість відзначити її таким чином по всьому периметру. Процес може ускладнитися і затягнутися через те, що користувач не отримав відповідної інформації про те, як визначити межі земельної ділянки за кадастровим номером.

Визначення меж: необхідність і користь

За базовим визначенням, будь-які земельні ділянки розглядаються як об'єкти нерухомості, що межують з іншими За базовим визначенням, будь-які земельні ділянки розглядаються як об'єкти нерухомості, що межують з іншими. Тому до обов'язкових вимог відносять наявність не тільки офіційного статусу, а й чітко прописаних індивідуальних характеристик.

Щоб характеристики з'явилися, спочатку потрібно розмежувати об'єкт від інших таких же, розташованих по сусідству.

Такий тип встановлення інформації стає необхідним при наступних обставинах:

  • При наявності спору з сусідами з приводу того, якої площі повинні бути ділянки, що знаходяться поруч. Особливо актуально, якщо межі ділянки з самого початку визначаються лише умовно. Єдиний підходящий спосіб для вирішення спору - офіційне розділення. Тоді знайти інформацію буде просто. Після чого відповідне рішення прописується в супровідних документах на землю.
  • Коли громадянин здійснює будь-яку угоду. Це стосується дій, на кшталт об'єднання і поділу, дарування, купівлі, продажу. Майбутній власник з великою ймовірністю захоче отримати відомості про технічні характеристики ділянки. Продавцю краще заздалегідь подбати про те, щоб зібрати пакет документації в повному обсязі. Він і встановлює наявність тих чи інших відомостей.
  • Якщо ділянка придбаний недавно, а власник тільки зараз дізнається про умовність існуючих кордонів. Наприклад, якщо об'єкт успадковують або отримують в дар.
  • Необхідність визначити розмір земельного податку. Це теж важливо для тих, хто збирається розібратися в тому, як дізнатися кордон земельних ділянок по кадастровому номеру.

Межі обов'язково підлягають уточненню в разі наявності таких підстав:

  1. Коли виробляють розділ одного об'єкта на кілька або, навпаки, об'єднують кілька територій в одну. За подібних обставин встановити рамки треба обов'язково.
  2. Щоб визначити частки співвласників при спадкуванні, проведенні розділу по майну.
  3. Якщо раніше ділянка не оформлявся для постановки на облік.
  4. Виникнення помилки при роботі з базами даних. Тоді найпростіше визначити відомості за координатами на публічній кадастровій карті.

Невизначені кордони в будь-якій такій ситуацій призводять до появи неприємностей.

Визначення меж землі: про існуючі способи

Вирішити дане питання легко, використовуючи один з доступних способів: Вирішити дане питання легко, використовуючи один з доступних способів:

  • Звернення до фахівця відповідної сфери.
  • Використання інтернет-ресурсів для того, щоб подивитися точні межі.
  • Визначення меж безпосередньо на місцевості.
  • Уточнення кордонів згідно з документами із застосуванням тільки кадастрового номера. Або можна використовувати адресу розташування, якщо він відомий.

Кожне рішення варто розглянути докладніше. Дізнатися площа ділянки також досить просто.

уточнюємо кордону

Цей варіант актуальний при наявності відомостей щодо кадастрового номера або поточного розташування. Тоді не вистачає лише даних по конкретним кордонів того чи іншого об'єкта. В кадастровому паспорті вони будуть відображені через деякий час.

Припустимо, що були внесені коректування в площа ділянки землі. Не важливо, зменшується вона або збільшується. Питання актуальне, і коли проходять об'єднання, поділу. Спочатку звертаються в кадастрову фірму, щоб вирішити питання уточнення. Після підготовки всіх документів вже йдуть до співробітників Росреестра. Вони допоможуть виміряти відстань від одного об'єкта до іншого, але це можна зробити і самостійно.

Після отримання всіх відомостей буде простіше уникати конфліктів з сусідами.

Важливо! Варто бачити різницю між уточненням меж і виправленням помилок. При уточненні меж помилки явно відсутні. Потрібно лише виправити неточності, які виникли згодом по відношенню до того чи іншого наділу, і зрозуміти, як перевірити земельну ділянку на відповідність усім вимогам.

Про визначення меж на місцевості

Для цього власник повинен подати заяву, написану раніше Для цього власник повинен подати заяву, написану раніше. Це може зробити також громадянин або організація, які мають право розпоряджатися ділянкою на наступних підставах:

  1. Довічно успадковане володіння.
  2. Постійне або безстрокове користування. В такому випадку вимір також легко провести.

Допустима ситуація, коли з заявою звертаються відразу кілька власників або власників. Це актуально при частковій власності.

Заяву подають в Росреестр, розташований за адресою місця знаходження ділянки. Головна вимога - наявність документів, що підтверджують право власності на конкретну землю. При використанні даного способу додаткова плата не стягується. Уточнити межі, якщо є необхідність, можна буде всього за кілька хвилин.

Після розгляду та прийняття заявки проводиться межування, згідно стандартного порядку. Межування якраз і називають фактичне розмежування земель. Роботи проводяться на місцевості. № 122-ФЗ і № 221-ФЗ регламентують проведення даної процедури. Важливо, щоб кадастровий інженер контролював відбувається. Інакше кадастровий паспорт не буде визнаний дійсним.

Всього в процесі межування будь-яких прикордонних об'єктів можна виділити три основні етапи:

  • Підготовчі роботи. Припускають планування майбутніх дій з певним порядком.
  • Заміри і дослідження геодезичного характеру. Проводяться безпосередньо на території.
  • Підготовка звіту, оформлення кадастрового плану. Після чого видається кадастровий паспорт.

Дізнаємося інформацію в інтернеті

Публічна кадастрова карта - офіційний інтернет-ресурс, який дозволить миттєво отримати потрібну інформацію, якщо на руках тільки адреса або кадастровий номер. Досить заповнити відповідне поле. Результат висвітиться через буквально кілька секунд. Повні характеристики наділу землі з'являються в спеціальному вікні, включаючи і кількість квадратних метрів, займаних об'єктом.