Реклама
Реклама
Реклама

Перейти і вижити: яка небезпека чекає на пішоходів на зебрах Владивостока (ФОТО)

Пішоходи - найменш захищені учасники дорожнього руху. Для того, щоб перетнути проїжджу частину, людям потрібно користуватися підземними, надземними або наземними переходами. Перед смугастій розміткою скинути хід зобов'язаний кожен водій, а пішохід, в свою чергу, зобов'язаний переконатися в безпеці переходу. Але, на жаль, частина пішохідних переходів у Владивостоці є прямою загрозою для життя і здоров'я переходять дорогу людей. Небезпечні зебри - в огляді VL.ru.

згідно ГОСТ Р 52766-2007 , Пішохідні переходи в місті повинні розташовуватися кожні 200-300 метрів один від одного, при цьому вибір місця розміщення здійснюється з урахуванням сформованих регулярних пішохідних потоків, розташуванням зупинок маршрутних транспортних засобів, об'єктів тяжіння пішоходів. Пішохідний перехід повинен бути обладнаний дорожніми знаками, розміткою, стаціонарним зовнішнім освітленням (з живленням від розподільних мереж або автономних джерел). На дорогах з шириною проїзної частини 15 метрів і більше наземні пішохідні переходи повинні бути обладнані острівцями безпеки.

У Владивостоку, як повідомили в міській адміністрації, близько 450 наземних пішохідних переходів. нові з'являються за заявами жителів, якщо їх можливо розмістити на вказаній ділянці дороги. Більшість переходів розташовані біля зупинок громадського транспорту, але, на жаль, не сприяють безпеці дорожнього руху. VL.ru зібрав найбільш небезпечні переходи, які з різних причин безпосередньо загрожують життю пішоходів.

Один з найнеприємніших пішохідних переходів розташований, як не дивно, в самому центрі Владивостока - на вулиці Алеутской . Незважаючи на світлофор зі звуковим сигналом, яскраву розмітку і взагалі щільний пішохідний трафік, про який відомо більшості водіїв, є тут і небезпека. Так, водіям, які виїжджають з пішохідної частини вулиці Фокіна, доводиться маневрувати на переході. Проїзд по пішохідному переходу не заборонений ПДР, але автомобілісти виїжджають за спиною пішоходів і нерідко сигналять людей, що очікують зелений сигнал світлофора, щоб встигнути вискочити на дорогу. Також в 2016-м на цьому переході відбулося ДТП, в якому загинули два пішоходи.

Небезпечний перехід є біля Океанського проспекту, 69 , Поруч з ТЦ «Галерея». Тут пішохідний перехід розташований начебто правильно, за зупинкою громадського транспорту, так що пішоходи в ідеальних умовах повинні б обійти автобус безпечно - ззаду. Але на ділі ж автобусів на зупинці скупчується кілька, вони займають і сам пішохідний перехід, змушуючи пішоходів протискуватися між ними або обходити по проїжджій частині.

Скаржаться пішоходи і на перехід біля Покровського парку з боку Покровського храму. Перед цим переходом розташовується дуже завантажений перехрестя, який раптово звужується до двох смуг, одну з яких займають автобуси. Водієві через високий громадського транспорту не видно світлофора в попутному напрямку, а на протилежному боці дороги дублера немає.

На вулиці Борисенко, прямий і довгою, розташовано сім пішохідних переходів. І тільки три з них обладнані світлофорами, причому останній, біля Борисенко, 10/7 , з'явився зовсім недавно. Тут люди до сих пір без сорому переходять дорогу на заборонний сигнал світлофора. Перехід проїжджої частини по іншим переходам ускладнюється вузькістю дороги, по якій їздять автобуси, великовантажні автомобілі та інші немаленькі транспортні засоби. А переходи в районі Спортивній і в районі трамвайного кільця Сахалінської ще і дуже довгі.

Аналогічна картина спостерігається на вулиці Руській, тільки тут справа ускладнюють ще й припарковані автомобілі разом з великим потоком громадського транспорту. Від перехрестя з Шуйськой до шляхопроводу на проспекті Сторіччя розташовується чотири пішохідних переходи. Жоден з них не обладнаний світлофором, тому рух тут більше хаотичне. Водії теж не завжди бачать пішоходів, що вискакують з-за автомобілів, в зв'язку з чим на цій ділянці дороги трапляються конфліктні ситуації. До речі, зупинка і стоянка вздовж тротуарів на Руській заборонена , Працює евакуатор. Але толку від нього мало - вантажівки лише перегороджують єдину смугу руху, а на місця вивезених автомобілів тут же стають нові.

Пішохідний перехід на Шуйськой, від вокзалу Друга Річка до автовокзалу в ще більш сумному стані - тут і «цивільні» автомобілі, і масові парковки таксистів, і періодично возобновляющиеся «війни» між автоперевізниками. Пішоходів інший раз просто не помічають.

На вулиці Карла Жигура, крім сумнозвісного пішохідного переходу на повороті перед «Третьої Робочої», є ще кілька небезпечних, наприклад, в районі будинку № 34 . Незважаючи на те, що перед переходом встановлені штучні нерівності, «лежачі поліцейські», намальований він рівно посередині повороту. Водії не бачать ні пішоходів, ні перешкод. Далі в тому ж районі є небезпечний перехід на стрілочних. Причому про його небезпеки знають всі - він обладнаний не тільки знаками і розміткою, але навіть банером. Ось тільки тут же зупинка автобусів і виїзди з торгових центрів з двох сторін. Так що в хаотичному автомобільному русі на пішоходів частенько просто не звертають уваги.

На вулиці Котельникова відразу два моторошнуватих переходу. Перший - біля Юридичного інституту МВС Росії , Який знаходиться з одного боку в кінці підйому, а з іншого - за закритим поворотом. Автобуси не соромляться гальмувати прямо на зебрі, а пішоходи обходять транспорт з будь-якого боку, намагаючись потрапити під колеса машин на вузькій дорозі. Другий перехід зробили перед баляевскім шляхопроводом, обладнавши, до речі, світлофором з кнопкою включення на вимогу пішоходів. Єдиний його недолік - розташування на спуску, який не дуже добре проглядається на вузькій дорозі.

На Народному проспекті пішохідні переходи обладнані знаками, тільки ось їх ніхто не бачить - вони закриті деревами. Регульований пішохідний перехід біля зупинки «Педучилище» , Незважаючи на світлофор, небезпечний для пішоходів - автобуси зупиняються на зебрі, а люди виходять через них, не маючи можливості переконатися в безпеці переходу, навіть якщо горить зелений сигнал світлофору. А ось другий перехід, в районі хлібозаводу , Взагалі не обладнаний нічим. Тут часто трапляються ДТП, в тому числі і за участю пішоходів.

Пішохідний перехід, який не люблять ні водії, ні пішоходи, зате поважають екіпажі ДПС, розташований на зупинці «Кригіна» . Він знаходиться в закритому повороті і рівно за автобусною зупинкою по шляху проходження до Токарівській кішці. Таким чином, пішоходи, які вийшли з автобуса, вважають за краще не чекати, поки громадський транспорт покине зупинку, а переходять дорогу перед автобусом. Водії їх, зрозуміло, не бачать і заїжджають на зебру, де тут же стають «здобиччю» для інспекторів ДАІ.

Більшість переходів у Владивостоці небезпечні не тільки своїм розташуванням, а й відсутністю розмітки. Щорічно міські служби з настанням весни оновлюють , Однак надовго її не вистачає, а в належному стані підтримується лише розмітка в центральній частині міста.

В якому стані знаходяться надземні пішохідні переходи - читайте в огляді VL.ru

Підписатися на канал VL.ru в Telegram