- Детальний план багатоквартирної забудови вулиці Поліській.
- Шведська Гірка.
- Автор: Євген Захаров. Фото: В'ячеслав Коломієць
Велика кількість земельних ділянок в зонах садибної забудови Радянського району, особливо вздовж магістральних вулиць, в перспективі будуть вилучені у громадян. Приватні будинки знесуть, а люди зможуть отримати в якості компенсації квартири в новобудовах або гроші в розмірі ринкової вартості майна. При цьому до останнього моменту, тобто до прийняття рішення про вилучення, власники можуть реконструювати своє житло, зводити нові господарські споруди. Архітектор Радянського району Гомеля Павло Млинарчік розповів, як буде проводитися ця робота згідно чинному законодавству , А також відповів на питання про розвиток району, його благоустрій.
- Коли буде освоюватися територія уздовж вулиці Чкалова на ділянці від дитячого садка до вулиці Гомельської? Рішення про вилучення ділянок у нас на руках, але не зрозуміло, чи є сенс розбивати в цьому році грядки, чи дадуть нам можливість викопати плодові чагарники і дерева, щоб пересадити їх на дачі? Василь Миколайович.
- Згідно з детальним планом забудови вулиці Барикіна, з часом приватні будинки на вулиці Чкалова будуть знесені на всьому протязі.
У вашому випадку рішення про вилучення земельних ділянок для потреб держави прийнято, що знаходиться на них майно оцінено. Освоєнням території займається забудовник - УКБ міста Гомеля . Туди і слід звернутися за інформацією про конкретні терміни. Найімовірніше, мова буде йти про поточний рік.
Розбити город можна, а ось чагарники і дерева я б не чіпав. Вони увійшли в оцінку ваших володінь і формально належать забудовнику. Йому і вирішувати їх подальшу долю.
- Як тільки стали будувати перші багатоповерхівки на Барикіна - Іверської, ми зраділи. Думали, скоро знесуть наші будинки. При зведенні секції на Іверської у сусідів вже мало не в городі копалися, але вдома так і не чіпали. Стоять, мов зачаровані. Ольга Шуляк.
- Порядок знесення приватних домоволодінь в разі вилучення земельних ділянок визначає забудовник території. У вашому випадку - УКБ міста Гомеля. За інформацією про терміни знесення прошу звертатися на Радянську, 19б.
- В'їзд в Радянський район з боку Ковальського шляхопроводу нагадує село. Потрібно прискорювати процес знесення приватного сектора. Анатолій Гапеев.
- Згоден з вами. Але забудовники не дуже охоче приходять на ці землі, так як виплата компенсацій приватним домовласникам призводить до подорожчання квадратного метра житла і, як наслідок, падіння на нього попиту. Проте справа рухається.
- Територія на вулиці Космічній деякий час назад виносилася на громадське обговорення як зона передбачуваної багатоповерхової забудови. На ній є кілька будинків, мешканці яких хотіли б знати, що їх чекає. Зараз інформації про це немає. Наталя.
- Дана ділянка віднесений в резерв на невизначений час. Поки освоювати його не планують.
- В районі вулиць Павлова - Жукова залишилася невелика пляма приватного сектора. Зараз поруч починають будувати багатоповерхові будинки. Чи означає це, що особисті будови приберуть? Або цей п'ятачок влаштовує архітекторів? Тетяна Юріївна.
- Не хочу вас ображати, але як архітекторові району мені ці кілька будинків дійсно здаються непривабливими.
Ваші будинки потрапляють в зону будівництва автодороги Північ Південь з її багаторівневої розв'язкою з Речицьким проспектом. Коли роботи по будівництву дороги відновляться, сказати поки не можна.
Будівництво на ділянках, подібних вашому, не стримується до прийняття рішення про вилучення землі для державних потреб. Ви маєте право реконструювати житло, обзаводитися господарськими будівлями. За дозволом слід звертатися в службу «одне вікно» адміністрації району.
- Живу на вулиці Гомельської в старому будинку. Боюся, що скоро на голову впаде стеля. Чи варто чекати знесення? Геннадій.
- Мені знаком Вашу електронну адресу. Ні, знесення вам чекати не варто, так як ділянка у вас невеликий і він затиснутий між школою та іншими будівлями. Така ділянка забудовника не зацікавить. У вашій ситуації можна порадити реконструкцію будинку. На більш вільних ділянках можна будувати хоч новий будинок, але у вас там все занадто скуто з точки зору пожежників розривів і охоронних зон комунікацій. Можливо, слід розглянути варіант капітально-відновлювального ремонту. Готовий обговорювати проблему як у себе на прийомі, так і з виходом на місце.
- Володію будинком на парній стороні вулиці Хмельницького. Представники «Гомельгаза» вимагають замінити котел. Чи варто це робити, якщо ми знаходимося в зоні перспективного знесення? Деякі сусіди, як я бачу, ремонт все-таки роблять. Віталій Віталійович.
- Земельні ділянки на вулиці Хмельницького, розташовані по обидві її сторони на відстані до 130 м, будуть вилучатися з метою реконструкції вулиці. Але чекати цього не потрібно. Може пройти ще стільки років, що і новий котел виробить свій ресурс. Перш ніж братися за реконструкцію вулиці Хмельницького, потрібно розширити Поліську.
Жити з комфортом потрібно вже зараз. До прийняття рішення про вилучення ділянки покращувати свій побут можна. У будь-якому випадку при оцінці майна понесені вами витрати при будівництві та обслуговуванні будинку будуть враховані.
- Живу на вулиці Рокоссовського між вулицями Хмельницького і Спортивній. Кілька років тому отримала повідомлення про те, що будинок буде підлягати знесенню. Коли це відбудеться? І чи не станеться це в зв'язку з роботами, які зараз ведуться на стадіоні «Локомотив», з яким у мене загальний паркан? Алла Петрівна.
- Ваш будинок буде знесений, коли справа дійде до реконструкції вулиці Хмельницького. Але ділянку потрапляє не в першу, а в другу або навіть третю чергу реалізації проекту. Пройдуть ще роки і роки. Тому не сидіть на валізах, покращуйте свої умови життя відповідно до правами, даними Указом Президента №463.
Проект реконструкції стадіону «Локомотив» розроблений, але не реалізується через відсутність вільних коштів у Білоруської залізниці. Зараз на стадіоні проводиться тільки рекультивація верхнього шару грунту. Ваші інтереси цей проект не зачіпає.
- Стало відомо майбутнє поліській вулиці і територій вздовж неї на значну глибину. Але на громадське обговорення винесли ділянку тільки від вулиці Хмельницького до залізниці. Що буде з іншого боку, на ділянці до Рогачёвской вулиці?
- Його теж чекає реконструкція. Але цей об'єкт знаходиться в Залізничному районі. Квартали включені в проект розвитку під'їздів до мікрорайонах №№17, 18, 19.
Детальний план багатоквартирної забудови вулиці Поліській.
- Компанія «Юніфуд», викликав побудувати на місці знесеного Биховського ринку супермаркет «Алмі», знову втирає окуляри і вам, працівникам адміністрації, і нам, простим жителям. Після критики на її адресу робочі трохи попорпалися в землі, розвели бруд. Зараз знову об'єкт заморожений. Валерій Мухін.
- Згоден, складний об'єкт. Зараз представники компанії говорять про те, що призупинили роботи через погодні умови.
- Біля гіпермаркету «Гіппо» збиралися побудувати кафе і ще один магазин. Щось не видно ні паспорта об'єкта, ні огорожі, ні техніки.
- Земельна ділянка для будівництва магазину з кафе площею близько 1000 квадратних метрів було надано приватної організації. Будівництво не починається через економічні труднощі.
Керівники організації попереджені про те, що адміністрація району за дорученням міськвиконкому зараз проводить інвентаризацію отриманих, але не використовуваних земельних ділянок з метою їх залучення в господарський оборот.
- Коли будуть будуватися будинки ККД-16 і ККД-20 в мікрорайоні Шведська Гірка? Це два різновисотних будинку висотою від 9 до 14 поверхів на території вздовж берега річки.
- У минулому році пройшло громадське обговорення коригування детального плану мікрорайону з урахуванням майданчиків під індексами 59а і 59б. Зараз детальний план знаходиться на затвердження.
Шведська Гірка.
Замовником будівництва мікрорайону в цілому є УКБ міста Гомеля. Питання про освоєння конкретних майданчиків слід адресувати туди. УКБ знаходиться на вулиці Радянській, 19б.
- Кут проспекту Жовтня та Студентського проспекту з боку житлових будинків №№58 і 60 здається мені придатним для будівництва багатоповерхового будинку. Чи є ймовірність, що його там побудують? Куди звертатися при бажанні придбати в ньому квартиру на комерційних умовах? І як вплине забезпеченість метражем в іншому приміщенні? Бачила в адміністрації району норматив 24 квадратних метра на людину. Що він означає? Галина Анатоліївна.
- У минулому році пройшло громадське обговорення концепції будівництва багатоповерхового будинку якраз там, де вас цікавить. Воно дало позитивний результат. Передбачається, що зводити будинок на розі почнуть вже в кінці цього року. З великою часткою ймовірності можна говорити про надходження квартир в комерційну продаж.
Комерційна угода - вона і є комерційна. Наявність у вас іншого житла на укладення договору не вплине. А 24 метра - це норматив, застосовуваний для розрахунку зразкового числа мешканців в новому або ущільнюваному мікрорайоні. Його беруть за основу при розрахунку навантаження на поліклініки, установи освіти, магазини та інші об'єкти соцкультпобуту.
- У результаті хвороби я став інвалідом, пересуваюся в візку . Хочу звернути вашу увагу на кілька проблемних для пересування зон в Лубенському мікрорайоні. Це набережна озера Лубенському, куди можна потрапити тільки з боку кінцевої зупинки автобуса, а ось на шляху з вулиці Мележа, від школи №47, цьому перешкоджають високі бордюри. Незручно виконаний перехід нової доріжки в районі магазину «Світ техніки»: з'їхати ще можна, а піднятися без сторонньої допомоги вже не виходить. Є питання до самого магазину. Зараз його реконструюють і не зрозуміло, чи буде влаштований в'їзд для візочників. У «Євроопт» такий в'їзд є, в «Дарах від« Зорі »теж, і я роблю там покупки. Хотілося б відвідувати і «Світ техніки». Микола Димитров.
- Мікрорайон Лубенському забудовувався кілька десятиліть тому, коли не існувало строгих вимог до пристрою безбар'єрного середовища. Зазвичай знижувати бордюри «в нуль» на пішохідних шляхах ми вимагаємо при реконструкції, капітальному ремонті доріг і проїздів. Але оскільки ви людина активна, що не домосід, постійно користуєтеся цими дорогами, чекати реконструкції не будемо. Розглянемо питання про зниження висоти бордюру в зазначених вами місцях спільно з відділом житлово-комунального господарства та благоустрою районної адміністрації.
Що стосується магазину «Світ техніки», то зараз ведеться його реконструкція. Будівельні роботи ще не завершені. Від себе обіцяю, що як архітектор району не підпише акт приймання об'єкта до безумовного виконання вимог безбар'єрного середовища відповідно до проекту. Місце дозволяє влаштувати в'їзд для колясок з ухилом не крутіше покладених по нормативам 1:12.
- Виступаю за створення в Радянському районі мережі нормальних велодоріжок , Які не мають перепадів по висоті і не перетинаються з тротуарами для пішоходів. Підійшли б навіть недорогі грунтові стежки. Люди на Сонячної об'їжджають ділянку розбитого тротуару по грунту, і нічого, всі задоволені. Валерій Рощин.
- Тема знаходиться на постійному контролі і в міськвиконкомі, і в адміністрації району. Вона вимагає певних капіталовкладень, тому повертатися до питання будівництва велосеті вирішено поетапно.
На Речицьке проспекті не скрізь ширина існуючих тротуарів дозволяє розвести потоки пішоходів і велосипедистів. На таких ділянках ми навіть не завдавали розмітку для велосипедів.
Але і виводити двоколісний транспорт на грунт я вважаю неправильним. Така доріжка буде служити чотири місяці на рік, а в решту часу вона буде раскисшей від бруду, їздити по ній буде незручно.
На Сонячної люди їздять на велосипедах по газону вимушено. Як ви помітили, тротуар там прийшов в повну непридатність. Виділено земельну ділянку для будівництва католицького костелу, після закінчення якого територія навколо, в тому числі тротуари, буде упорядкована.
Згідно з Указом Президента Республіки Білорусь від 26 грудня 2017 року №463, землекористувачі до прийняття рішення про майбутнє вилучення земельної ділянки для державних потреб і знесення розташованих на ньому об'єктів нерухомого майна мають право користуватися земельними ділянками, експлуатувати і покращувати розташовані на них об'єкти нерухомого майна без урахування встановлених містобудівних регламентів обмежень щодо територій перспективного розвитку населених пунктів (територій, що підлягають реконструкції , Трансформації).
Читайте також:
Головний архітектор Гомеля розповів, що гальмує освоєння Південного намиву і непарної сторони вулиці Барикіна
Стерпна ситуація: на що розраховувати жителям приватного сектора в Радянському районі
Нові багатоповерхівки в Радянському районі зажадають знесення приватного сектора
Автор: Євген Захаров. Фото: В'ячеслав Коломієць
Мітки: «Локомотив» благоустрій велодоріжки ККД-16 ККД-20 Лубенському озеро мікрорайон Лубенському Павло Млинарчік пряма лінія з архітектором Північ Південь знесення будівництво указ №463 УКБ міста Гомеля вулиця Барикіна вулиця Гомельська вулиця Іверська вулиця Поліська вулиця Радянська вулиця Хмельницького Шведська Гірка
Підпишіться на наш канал в Яндекс.Дзен
Коли буде освоюватися територія уздовж вулиці Чкалова на ділянці від дитячого садка до вулиці Гомельської?Рішення про вилучення ділянок у нас на руках, але не зрозуміло, чи є сенс розбивати в цьому році грядки, чи дадуть нам можливість викопати плодові чагарники і дерева, щоб пересадити їх на дачі?
Чи означає це, що особисті будови приберуть?
Або цей п'ятачок влаштовує архітекторів?
Чи варто чекати знесення?
Чи варто це робити, якщо ми знаходимося в зоні перспективного знесення?
Коли це відбудеться?
І чи не станеться це в зв'язку з роботами, які зараз ведуться на стадіоні «Локомотив», з яким у мене загальний паркан?
Що буде з іншого боку, на ділянці до Рогачёвской вулиці?
Коли будуть будуватися будинки ККД-16 і ККД-20 в мікрорайоні Шведська Гірка?