Блакитний по праву вважається одним з найбільш ніжних і приємних кольорів. Багато в чому це пов'язано з асоціаціями, які підсвідомо спливають в голові при погляді на предмет блакитного кольору, - ясне небо і морська гладь. Небо і море дарують нам відчуття спокою, чистоти і гармонії. Однак психологи говорять про те, що надлишок блакитного в інтер'єрі може створювати депресивний настрій і сприяти зниженню активності. Давайте розбиратися, як змусити блакитний працювати на комфортний інтер'єр, а не проти нього.
Курс на південь
Небесний, бірюзовий, блакитний, волошковий і інші - все це відтінки блакитного, вони різні за насиченістю і характером, але все асоціюються зі свободою і простором. Блакитний відноситься до групи холодних кольорів, які професійні дизайнери та архітектори рекомендують використовувати в південних, південно-східних і південно-західних кімнатах. Це допомагає легко досягти гармонії: сонце освітлює південні приміщення більшу частину дня, тому блакитний не здається настільки холодним. Крім того, при попаданні сонячних променів відтінки голубого і синього здаються більш глибокими і цікавими.

Блакитний для вітальні, спальні, дитячої, санвузли ...
Багата палітра відтінків дозволяє використовувати блакитний колір для оформлення будь-яких за призначенням приміщень. У вітальні він буде мати у своєму розпорядженні до спілкування, в спальні - сприяти розслабленню, у ванній - збільшувати невеликий простір ... Одним словом, блакитний всюди буде до речі. Що стосується стилістики, то блакитні відтінки відмінно впишуться як в класичний інтер'єр, так і в сучасне оформлення, наприклад в скандинавському стилі або стилі мінімалізм.
Розбираємося в поєднаннях
Блакитний - дуже пластичний і піддатливий колір, який добре поєднується з іншими. Головне, пам'ятати просте правило: на додаток до блакитного варто вибирати відтінки тієї ж яскравості і насиченості, що і він сам, тоді практично будь-яке поєднання буде виглядати гармонійно.
Давайте розглянемо докладніше кілька класичних кольорових комбінацій.
По суті, блакитний - це розбавлений білим синій колір, а значить, сама природа блакитного кольору говорить про вдалу поєднання його з білим. Інтер'єри, оформлені в такій гамі, завжди здаються більш просторими, наповненими світлом і повітрям. Це ідеальний варіант, якщо ви задумали створити інтер'єр в скандинавському стилі. Кілька акцентів приглушеного жовтого кольору - і комфортний простір готове.
Поєднання блакитного і чорного досить спірне. Ще б пак, воно може надати простору строгий вид, а може викликати відчуття, що ви перебуваєте в не зовсім чистому і свіжому приміщенні. Справа в тому, які вибрати відтінки і в якій кількості використовувати. Так, на ілюстрації вище видно, що коли блакитний і чорний виступають в ролі акцентних, а основним є який-небудь інший колір, інтер'єр виходить цікавим і комфортним. Крім того, можна додати додаткові яскраві плями, тоді на скучность, строгість і несвіжість не буде і натяку. В даному випадку робоча стала більш барвистою за рахунок бірюзових акцентів.
У світлі популярності скандинавського стилю актуально поговорити про поєднання блакитних відтінків з бежевими. Це одне з найбільш гармонійних поєднань, які тільки можна собі уявити. Блакитний - колір моря і неба, а бежевий - колір піску, воістину природна гармонійність. Такий дует відмінно підходить для оформлення маленьких приміщень, так як здатний візуально додавати обсягу.
У блакитному і сірому безумовно є родинні риси. Як правило, інтер'єри в такій колірній гамі дуже свіжі, але при цьому затишні. Поєднання сірого і блакитного можна використовувати як для інтер'єру в сучасному стилі, так і для класичного і неокласичного оформлення - інтер'єр буде вишуканим і витонченим.
Підбирайте цікаві відтінки і поєднання, періодично оновлюйте свій інтер'єр, і тоді ніякі депресивні стани вам не страшні.